سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

شرایط و ضوابط ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان نهم کد مطلب : 13625 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

شرایط و ضوابط ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان نهم

شرایط اختصاصی و عمومی ثبت‌نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم امسال را در ادامه مطلب آورده‌ایم تا داوطلبان با آگاهی کامل در این آزمون شرکت کنند.

. . . . . . . . . . . . .

یکی از مواردی که دانش‌آموزان داوطلب ثبت‌نام تیزهوشان نهم به دهم باید بدانند، این است که ثبت‌نام در این آزمون دارای شرایط و ضوابط خاصی است. قبل از اینکه به این شرایط بپردازیم بهتر است که کمی درباره مدارس تیزهوشان و اهمیت آن صحبت کنیم.

همان‌طور که می‌دانید، مدارس تیزهوشان یا سمپاد از برترین مدارس کشور با بهترین امکانات آموزشی هستند که از بهترین معلم‌ها و تجهیزات آموزشی بهره می‌برند. این مدارس تنها دانش‌آموزانی را پذیرش می‌کنند که از سطح دانش بالایی برخوردار بوده و تلاش و پشتکار خوبی داشته باشند.

برای تشخیص دانش‌آموزان کوشا و مستعد، هر ساله آزمونی از طرف مرکز ملی سنجش و پذیرش استعدادهای درخشان به نام آزمون تیزهوشان برگزار می‌شود. آزمون تیزهوشان برای ورود به مقاطع متوسطۀ اول و دوم بوده و دانش‌آموزان می‌توانند با شرکت در آزمون و کسب نمره بالا، وارد یکی از مدارس تیزهوشان شوند.

با این حال همان‌طور که در ابتدای این مبحث به آن اشاره کردیم، ثبت‌نام تیزهوشان نهم به دهم، دارای شرایط عمومی و اختصاصی است و تنها دانش‌آموزانی قادر به شرکت در این آزمون هستند که شرایط لازم را داشته باشند. برای اینکه با شرایط ثبت‌نام تیزهوشان نهم به دهم سال 1403 آشنا شوید، این مطلب را حتما بخوانید.

 

شرایط اختصاصی ثبت‌نام آزمون تیزهوشان نهم 1403

ثبت‌نام تیزهوشان نهم در سال 1403 نیز طبق روال سال‌های گذشته دارای شرایط عمومی و اختصاصی خواهد بود که در دفترچه راهنمای تیزهوشان نهم به دهم در زمان ثبت‌نام به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. با این حال مهم‌ترین شرایط اختصاصی ثبت‌نام تیزهوشان نهم در سال‌های گذشته به‌صورت زیر بوده است.

 

بیشتر بدانید: زمان‌بندی ثبت‌نام و نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

 

  شرایط اختصاصی ثبت‌نام تیزهوشان نهم

 

شرایط عمومی ثبت‌نام آزمون تیزهوشان نهم 1403

تمامی متقاضیان ثبت‌نام تیزهوشان نهم به دهم باید شرایط عمومی لازم برای آزمون تیزهوشان را داشته باشند. این شرایط برای همه شرکت‌کنندگان صدق می‌کند و عبارت‌اند از:

 شرایط عمومی ثبت‌نام تیزهوشان نهم

 

بیشتر بخوانید: راهنمای سایت پادا

جمع‌بندی

ثبت‌نام تیزهوشان نهم به دهم مانند بسیاری از آزمون‌های سراسری دیگر، دارای شرایط و ضوابطی است که برخی از این شرایط عمومی بوده و برخی اختصاصی هستند. داوطلبان شرکت در این آزمون باید قبل از اقدام، شرایط خود را بررسی کرده و در صورتی که واجد شرایط ثبت‌نام بودند، برای ثبت‌نام اقدام کنند.

البته مهم‌ترین ملاک و معیار برای پذیرش دانش‌آموز در مدرسه تیزهوشان، نمره‌ای خواهد بود که او در آزمون کسب می‌کند. با این حال از شرایط دیگر نباید غافل بود. ما در این مقاله سعی کردیم با توجه به روال سال‌های قبل، شرایط ثبت‌نام تیزهوشان نهم به دهم را به شما توضیح دهیم. در صورتی که سوالی در ذهنتان باقی مانده باشد، می‌توانید در زیر همین پست برای ما بنویسید تا کارشناسان ما به سوالات شما پاسخ دهند.نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1687 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

تیزلند چگونه به مدارس کمک می کند؟
مجموعه مدارس سرای دانش
دبستان و پیش دبستان ایران دخت
مجتمع آموزشی سیمای فرهنگ
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم