سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

پایه نهم (متوسطه اول) : انتخاب رشته نهم به دهم

1 2 3 4 5 مطلب : 48

معرفی انواع رشته برای انتخاب در پایه نهم

در دورۀ متوسطه دوم، پنج رشته اصلی شامل ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، فنی و حرفه‌ای و کار و دانش برای انتخاب رشته نهم به دهم وجود دارد؛ برای اطلاع بیشتر کلیک کنید.

0 :
ادامه...

شرایط انتخاب رشته نهم به دهم

دغدغه خیلی از دانش‌آموزان کسب شرایط انتخاب رشته نهم به دهم در رشته موردعلاقه‌شان است. در این مقاله همه اطلاعات لازم را دراین‌رابطه در اختیارتان گذاشته‌ایم.

0 :
ادامه...

آشنایی با رشته الکتروتکنیک در هنرستان

رشته الکتروتکنیک یکی از زیرشاخه‌های رشته برق است که به مدارهای برق با ولتاژ بالا و ابزارهایی مثل کنتاکتور و تابلوهای برق مربوط است. در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای این رشته در زیرشاخه صنعت و گروه برق و رایانه ارائه می‌شود؛ اگر قصد تحصیل در این رشته را دارید، ادامه مطلب را بخوانید.

0 :
ادامه...

آیا اولویت انتخاب رشته در قبولی تأثیری دارد؟

انتخاب رشته دانشگاه تصمیم مهمی است که باید آگاهانه گرفته شود. در این مقاله با اولویت‌بندی انتخاب رشته کنکور سراسری بیشتر آشنا می‌شوید.

0 :
ادامه...

معرفی و لیست هنرستان‌های دارای رشته انیمیشن

هنرستآن‌های دارای رشته انیمیشن محل خوبی برای شروع یادگیری هنر پویانمایی هستند. در این مقاله به معرفی رشته انیمیشن و هنرستآن‌های آن در سراسر کشور می‌پردازیم.

0 :
ادامه...


حداقل نمره و معدل برای انتخاب رشته نهم

شرط نمره و معدل برای انتخاب رشته نهم تا دهم در تمامی رشته‌ها وجود دارد و ممکن است در نظر گرفتن حداقل نمرات دروس خاصی نیز برای انتخاب رشته ضروری باشد؛ اطلاعات بیشتر در مورد هر رشته در این مطلب موجود است.

0 :
ادامه...

معرفی رشته مددکاری اجتماعی در هنرستان و دانشگاه

رشته مددکاری اجتماعی با هدف شناسایی و حل مشکلات آسیب‌دیدگان از بحران‌های اجتماعی ایجاد شده و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق شرکت در کنکور رشته‌های ریاضی، تجربی و انسانی به انتخاب این رشته بپردازند.

0 :
ادامه...

نقش هدایت تحصیلی در انتخاب رشته نهم به دهم

با مطالعه این مطلب به طور کوتاه و مختصر با مراحل و عوامل مؤثر در هدایت تحصیلی نهم به دهم برای انتخاب رشته در مقطع دوم متوسطه آشنا خواهید شد.

0 :
ادامه...

روند و مراحل انتخاب رشته نهم به دهم

اول باید امتحانات ترم دوم تمام شود و بعد آزمون‌های مشاوره‌ای را به‌عنوان مراحل ابتدایی انتخاب رشته نهم به دهم انجام دهید.

0 :
ادامه...

برای فوتبال چه رشته‌ای را انتخاب کنیم؟

برای ورود به رشته فوتبال و فوتبالیست شدن، بهترین راه این است که با تمرینات و بازی کردن در تیم‌های فوتبال محلی شروع کنید و بعد در دبیرستان و هنرستان آن را به‌صورت آکادمیک ادامه دهید.

0 :
ادامه...
1 2 3 4 5 مطلب : 48
تبلیغات

دبیرستان دخترانه مدبران
دبستان و پیش دبستان بوستان امید
مجموعه مدارس سرای دانش
مجتمع نشانه رستا
مجتمع کوشش
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم
مجتمع آموزشی ماهور