سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

پرسش و پاسخ پایه نهم کد مطلب : 1635 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

پرسش و پاسخ پایه نهم

آقای مشاور در این بخش با حوصله به سوالات شما دانش آموزان نهمی پاسخ می دهند.

. . . . . . . . . . . . .

هر سوالی در مورد آزمون ورودی تیزهوشان دهم دارید اینجا به آن پاسخ داده میشه. اگه بعد از مطالعه این صفحه جواب خودتون رو نگرفتید برای ما پیام بگذارید.

 

*برای خرید کتاب 1000 تست استعداد تحلیلی به سایت نیمکت بوک مراجعه کنید*

 

1- من نهمم لطفا در مورد پایه نهم همه مطالب هرچه سریع تر در سایت بزارین و همچنین به نظر شما چه کتاب هایی برای علوم و ریاضی و ادبیات پایه نهم خوبه؟

پاسخ آقای مشاور: در حال حاضر کلی کتاب کمک درسی در بازار از انتشاراتی های مختلف و از نویسنده های متفاوت که سردرگمی بچه هارو زیاد می کنه.به نظر من هر کتابی ارزش خوندن رو داره و می تونه کمکت کنه،با خودت فک کن کتابی بگیری و این کتاب بتونه یک نمره تورو جلوتر ببره...پس ارزش خوندن داره.

ولی به دلیل کمبود وقت و مسایل دیگه ما نمی تونیم همه کتابهای موجود رو بخریم و بخونیم.من بهت راهکاری پیشنهاد میکنم که میتونه الگویی برای انتخاب کتاب کمک درسی مناسب باشه.

مثلا کتاب علوم و مبحث نیرو رو در نظر می گیریم.

قدم اول:شما باید یکبار، به طور کامل ، با دقت و با رعایت نحوه درست مطالعه این مبحث رو بخونی.

قدم دوم:در کتابفروشی این مبحث رو در تمام کتابهای کمک درسی علوم بدون توجه به اسم ناشر و نویسنده نگاه کن.

قدم سوم:ملاکهات برای انتخاب :توضیح راحت و روان مطالب،استفاده از تصاویر و مثالهای واضح، حتی به دل نشستن گرافیک و صفحه آرایی.

قدم چهارم:حداقل دو کتاب و حداکثر چهار کتاب کمک درسی رو انتخاب کن.

قدم پنجم:بعد از انتخابت دیگه به حرف هیچکسی گوش نکن و فقط همون کتابارو بخون.

******

2- سلام ریاضی من بسیار خوب است ولی شغل های رشته ریاضی را دوست ندارم ولی درس هایی که به فیزیک وشیمی ربط داره از ریاضی ضعیف تر است ولی شغل های تجربی فقط پزشکی را دوست دارم به نظر شما کدام رشته را بروم ریاضی نمره 20 گرفتم ریاضی را خوب می فهمم ولی درس خواندنی را بیشتر از یک بار حوصله ندارم بخوان

پاسخ آقای مشاور: بهتره تا زمان گرفتن کارنامه ترم اول به این مسئله فکر نکنی،و تمام تلاش و فکرتو بذاری برای گرفتن نمره خوب در این ترم تا دستت برای انتخاب رشته باز باشه.

بعد از ترم اول می تونیم با بررسی کارنامه ، گرفتن تست شخصیت و ... به سمت رشته ای که مناسبت باشه راهنماییت کنم.

ضمنا فراموش نکن حوصله ندارم دلیل موجهی برای نخوندن نیست.خیلی وقتا ما چیزی رو دوست نداریم ولی باید اونو انجام بدیم.

در اقای مشاور مطلبی به نام " با دروس حال بهم زن چه کنم" رو بخون

*******

3- ببخشید علوم پایه به همان معنای علوم تجربی یا ریاضی و اگر دراین سه سال کسی نمراتش به ترتیب هفتم 11 و هشتم 9 و نهم 11 باشد میتواند به علوم پایه برود.

پاسخ آقای مشاور: بله،منظور از علوم پایه همان تجربی و ریاضیه.

شرایط رفتن به علوم پایه فعلا اینطور اعلام شده :

علوم پایه

مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از 42 نباشد.

نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب 3 محاسبه می گردد.

مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل 252 باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل رشته باید حداقل 14 باشد.

نکته مهم:بهتره در حال حاضر تمام تمرکزتو روی افزایش نمراتت بذاری.

******

4- من سمپادی هستم احتمال داره که امتحان بین ناحیه ای بدیم؟

پاسخ آقای مشاور: بستگی به شرایط ، نمرات هر منطقه و بخشنامه ها داره و فعلا نمی شه چیزی رو پیش بینی کرد

******

5-اصلا تعداد خاصی برمیدارن؟ایا همه ی کسانی رو که معدلشون بالای 14 بردارن یا به صورت رتبه بندی؟منظورم اینکه مثلا اگه 30 نفر نمرهاشون بالاتر ازمن باشه چی؟

پاسخ آقای مشاور: به صورت دقیق متوجه نشدم منظورتون چیه ولی برداشتم این بود که منظورتون آزمون ورودی مدارس تیزهوشانه.

این مدارس ظرفیت دارند و از بالاترین نمره اقدام به پذیرش می کنند تا ظرفیت تکمیل شه.ولی افرادی که از معدل اعلام شده پایین تر باشند را فقط در صورت خالی بودن صندلی ها ثبت نام میکنند.

البته این روند هر سال باید در بخشنامه ای به مدارس ابلاغ بشه

******

6- من می خواهم به رشته ی علوم انسانی بروم می خواهم لطفا بگویید که کدام نمرات حساب است؟

پاسخ آقای مشاور:: دروس اصلی و مهم این رشته زبان و ادبیات فارسی ، عربی و مطالعات اجتماعیه.

ولی یک نکته رو فراموش نکن و اون اهمیت سایر درسا در معدل و کنکوره.

درسایی که بالاتر بهت گفتم در انتخاب رشته تاثیر دارن ولی در هر ترم یا زمان کنکور شما باید به تمام درسا توجه کنی و به دنبال افزایش معدلت باشی که فقط فقط با گرفتن نمرات بالا در تمام دروس رخ می ده.

*****

7-  میخواستم بپرسم برای اینکه بتونیم علوم تجربی ثبت نام کنیم باید نمرات حداقل از چند به بالا باشه؟

پاسخ آقای مشاور:: در زیر عین خوده بخشنامه رو برات اوردم که بخونی.خلاصش اینه که جمع نمرات ریاضی و علوم سه سال راهنماییت باید بدون ضریب به عدد 42 برسه.یعنی هر کدومو باید بالای 14 بشی.ولی کسی که قصد داره به رشته تجربی یا ریاضی بره نباید دنبال حداقل ها باشه.

مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از 42 نباشد.

نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب 3 محاسبه می گردد.

مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل 252 باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل رشته باید حداقل 14 باشد.

*****

8- من پایه نهمم خواستم بدونم برای قبولی در استعداد های درخشان در روز چند ساعت درس بخونم.

پاسخ آقای مشاور:: هیچ وقت نمی شه برای همه یک عدد مشخص کرد.ممکنه یک نفربا روزی سه ساعت قبول شه و یک نفر با روزی شش ساعت هم قبول نشه.قبولی بستگی به میزان امادگی ،توانایی و ... داره.انجام برنامه ریزی به صورت حضوری با یک مشاور حاذق خیلی کمکت می کنه

*****

9- دختر من کلاس سوم دبستان است چه کارهایی باید انجام دهیم تا در آینده وارد مدرسه تیزهوشان بشه؟

پاسخ آقای مشاور: مادر یا پدر عزیز.خیلی خوشحالم که به فکر فرزندتون هستید و خیلی نگران که از الان دارید برای بچه ای که کلاس سوم ابتداییه برنامه ای می ریزید که شاید با علایق ،توانایی ها و خواستهاش در آینده تفاوت داشته باشه.

اجازه بدید دختر گلتون روند طبیعی زندگیش رو طی کنه و در زمان مناسب تصمیم درست رو با کمک شما و همراهی یک مشاور اگاه بگیره.

در حال حاضر شما فقط و فقط به او محبت و توجه ناب داشته باشید و سعی کنید ارامش و آسایش روانی تاکید می کنم روانی براش مهیا کنید.

می تونید برای هدایت اگاهانه فرزندتون در کلاسها و کارگاه هایی که در این زمینه برگزار می شه شرکت کنید و از کتابهایی که در باره این موضوع در بازار هست استفاده کنید

*****

10- آیا آزمون تیزهوشان نهم به دهم وجود دارد؟

پاسخ آقای مشاور:بله،برای دانش اموزان مدارس عادی که قصد ادامه تحصیل در مدارس تیزهوشان را دارند و برای بچه هایی که شرط معدل تیزهوشان را کسب نکرده اند ازمون برگزار می شه

*****

11- چرا دانش آموزان تیزهوشان متوسطه اول در آزمون ورودی دوره تیزهوشان متوسطه دوم شرکت نمی کنند فکر نمی کنید حق دانش آموزان نمونه دولتی ضایع می شود.

پاسخ آقای مشاور:اینکه چرا برگزار نمی شه چون قانون مدارس تیزهوشان اینطوریه که بچه های تیز هوشان متوسطه اول بدون آزمون وارد متوسطه دوم بشن.

البته نظر شخصی اینه که آزمون در ابتدای متوسطه دوم برای همه دانش اموزان بدون توجه به اینکه مدرسه متوسطه اولشون چی بوده برگزار بشه.

*****

12- آزمون ورودی دوره اول ابوریحان سوالاتش در حد و شبیه کدام مدرسه است علامه طباطبایی یا ..؟؟؟

پاسخ آقای مشاور:هر مدرسه بانک سوالات مربوط به خودشو داره و نمی شه بین مدارس در این باره قیاسی انجام داد.

پیشنهاد من به شما اینه که با رعایت سرفصلها و مطالعه کامل طوری اماده باشید که بدون توجه به اسم مدرسه بتونید در آزمونها عملکرد خوبی از خودتون نشون بدید.

*****

13- من دانش اموز سال هشتم هستم و میخوام سال دیگه برای ازمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی شرکت کنم فقط چند تا مشکل دارم اول اینکه میخواستم بدونم ازمون ها استانی برگزار میشن یعنی من که ساکن استان اذزبایجان غربی هستم نمیتونم وارد مدارس تیزهوشان استان تهران بشم؟؟

بعد اینکه من تویه شهری زندگی می کنم که امکانات خاصی نداره و میخواستم بدونم برای دادن ازمون باید به شهر دیگه ای برم یا نه ؟

لطفا راهنمایی کنین.

پاسخ آقای مشاور: اگر کسی شرایط شرکت در آزمونو داسته باشه در منطقه سکونت خودش میتونه شرکت کنه.

اگر شما داری برای زندگی به تهران منتقل میشی باید مدارکی دال بر تغییر مکان زندگیت ارایه کنی یعنی اصل پرونده که از شهرتون گرفتید رو باید ببرید اداره اموزش و پرورش محل سکونت جدید بعلاوه قولنامه خونه و ...

اینکه آزمون توی شهرتون برگزار میشه یا باید برید شهر دیگه هنوز مشخص نیست.

امیدوارم جواب سوال هات رو گرفته باشی

 14- لطفا مارا راهنمایی کنید که چطور علوم و ریاضی و ادبیات را بخوانیم و از چه کتابهایی در این مدت باقی مانده استفاده کنیم تا بتوانیم موفق بشویم و پراکنده خوانی نکنیم من کلاس نهم و برادرم کلاس ششم است و آیا شما برنامه ریزی درسی می کنیدبرای مدارس نمونه دولتی ؟ممنون از اینکه سریع جواب سوالات ما را می دهید.

پاسخ آقای مشاور: سه درسی که نام بردی سه فضای متفاوت دارن که مطالعه این سه درس هم باید بر اساس همین فضا باشه.

-درس ریاضی یک درس کاملا تحلیلی و مفهومی

-درس ادبیات یک درس کاملا حفظ کردنی و فهمیدنی

- و درس علوم میانه این دو درسه.

یعنی هم تحلیلی هم حفظ کردنی

شما باید در قدم اول تفاوت این سه تا رو درک کنید

دروس تحلیلی رو باید با حل تمرین یاد گرفت

یعنی شما بعد از حضور در کلاس و گوش دادن به درس باید تمرین حل کنید

در حل تمرین ها هر جا به مشکلی برخوردید دوباره به متن اصلی درس برگردید تا مفهوم مطلب رو یاد بگیرید

سعی کنید کتاب حل تمرین داشته باشید.ولی نکته مهم اینه که وقتی حل کردید شما جوابو از کتاب نگاه نکنید.کسی باشه که به شما بگه درست یا غلط نوشتید.

چون اگر غلط باشه شما جواب و راه حلو دیدید و این کمکی به یاد گیری شما نمی کنه

درس ادبیات رو با تکرار مطالب باید بخونید،شما باید مطالب مهمی که هر درس داره مثلا کتابهای یک شاعر رو بارها و در بازه های زمانی تکرار کنید تا مطلب رو یاد بگیرید.

در خوندن درس علوم این دو روش در کنار هم به کمکتون میاد.یعنی اول درس و مطالب عمومی اون رو با تکرار یاد می گیرید و بعد مطلب تحلیلی مثله مساله ها رو حل می کنید

کتابهای قلمچی و خیلی سبز برای این دروس خوب هستن

برای مشاوره و برنامه ریزی با شماره 22374290، خانم شیخی تماس بگیرید تا برای مشاوره با مجتبی طالب بهتون وقت بدن

15-آیا معدل هفتم و هشتم برای ورود به دانشگاه تاثیرخواهد داشت؟

 پاسخ مشاور: خیر به هیچ وجه تاثیر نداره

16-مشاور محترم در اطلاعیه سمپاد به معدل پایه هفتم و هشتم اشاره شده ولی جنابعالی معدل پایه هشتم و نهم را ذکر کردید لطفا در این مورد توضیح بفرمایید.ممنون

پاسخ مشاور:  معدل کل سالانه پایه هشتم و نهم باید بالای 17 باشه تا بتونه بدون ازمون وارد مدرس تیزهوشان دوره دوم بشه.

17- کلید آزمون پیشرفت تحصیلی رو از کجا می تونیم تهیه کنیم؟

پاسخ مشاور: از خود مدرسه تهیه کنید

18- میخواستم بدانم اگر من ترم اول را ضعیف عملکرده باشم ولی ترم دوم خیلی بهتر عمل کنم این نمرات جدید متواند جبران ترم اول بشود واین عقب ماندگی را جبران کند با تشکر از زحمات بی دریغ شما

پاسخ مشاور : حتما قابل جبرانه.فقط باید با برنامه ریزی مناسب و دقیق جلو بریو امیدتو از دست ندی

19- سلام ببخشید یه سوال داشتم من دانش آموز پایه نهم یکی از مدارس شهر زنجان هستم پایه هفتم وهشتم رو در آموزشگاه تیزهوشان خوندم اما به دلیل مشکل کاری مادرم که فرهنگی هستن مجبور به گرفتن پرونده شده به مدرسه عادی برگشتم والان متوجه شدم دانش آموزان اون مدرسه بدون آزمون وارد دهم میشن ومن معدلم درپایه هفتم وهشتم بالای نوزده بودآیا منم می توانم بدون آزمون وارد پایه دهم شوم این حق منه چه گناهی کردم که مادرم فرهنگیه شمارو به خدا کمکم کنید تااین حق ازمن گرفته نشود چون آرزوی من بودن در مدرسه تیزهوشانه .باتشکر ازشما لطفا پاسخ دهید

پاسخ مشاور : مورد شما باید در شورای مخصوص این امر مطرح و تصمیم گیری بشه.

حتما به اداره آموزش و پرورش مراجعه کنید

20- با این نمرات می تونم رشته تجربی را انتخاب کنم

* سلام ببخشید من معدل هفتمم علوم 17 شد و ریاضی شانزده هشتم علوم 19/5وریاضی  17و تو نهمم علوم بیست و - ریاضی 18 میتونم برم تجربی؟واقعا به تجربی علاقه دارم و کسی هم زورم نکره....

* اگه جمع نمرات ریاضی بشه41 نمیشه رفت تجربی؟جمع نمرات علومم خیلی بالاستببخشید ولی من تجربی دوست دارم وموفق میشم توش

* سلام من دانش آموز پایه نهم هستم نمرات ریاضی من در این سه سال :هفتم 20   هشتم :17    نهم :15 ولی ترم اول 20 بدم.....علوم : هفتم18   هشتم 18   نهم 17    آیا رشته علوم تجربی برای من خوبه؟

* من در سه سال تحصیلی هفتم و هشتم و نهم در درس ریاضی  میانگین به ترتیب 18،18،16در درس علوم به ترتیب 12،14،14فنی و حرفه ای 20،20،20 من قصد رفتن به رشته برق فنی و حرفه ای را دارم .نمراتم  برای رفتن به این رشته خوب هستند؟ چه رشته های دیگری می توانم بروم ، زیاد اهل حفظ کردن نیستم نظر شما در این باره چیست؟

پاسخ مشاور:

دوستان من سلام .

من جواب این سوال و سوالاتی شبیه به اینها رو که این روزها زیاد پرسیده میشه رو میخوام با هم بدم .

اولا انتخاب رشته و اولویت های آن ، فقط بر اساس نمرات کارنامه نیست و نمراتی که مشاوران و دبیران شما جداگانه میدهند و همچنین نمرات آزمون های رغبت سنج شغلی و استرانگ هم در  آن تاثیر قابل توجهی دارد .

 اکثر این دانش آموزان از نظر آموزش و پرورش حق انتخاب رشته های مختلفی اعم از تجربی ،ریاضی،انسانی ، فنی حرفه ای و ... را خواهند داشت . ولی " حق انتخاب "  و " بهترین انتخاب " دو مسئله کاملا متفاوت با هم هستند . شما باید دنبال بهترین انتخاب برای خودتون باشید . باید بدونید که انتخاب رشته تحصیلی از مهم ترین تصمیمات انسان در زندگی است که تاثیر خود را در شغل آینده ، علائق ، احساسات ، درآمد و شیوه زندگی می گذارد .

پس نباید انتظار داشته باشید که با گفتن چند تا نمره امتحانی ، بشه کار انتخاب رشته رو انجام داد . به نظر من حتما به یه مشاور خبره ، ترجیحا مشاور مدرسه تون ، مراجعه کنید .

علاقه ، توانایی های فردی ، پایه درسی و آموزشی. ، بازار کار، زمینه شغلی خانواده ، نیاز آینده بازار ، وضعیت اقتصادی و…. از عوامل موثر بر این انتخاب هستند ” انتخابی به ارزش زندگی ” .

چه بسیار دانش آموزانی که در طول تحصیل رشته خودرا تغییر داده اند و پس از سال ها و صرف وقت بسیار  ، علاقه و مزیت اصلی خود را در رشته جدید پیدا کرده اند . ” چندسال پیش یکی از رتبه های برتر کنکور رشته انسانی فارغ التحصیل رشته پزشکی بود  یا دانشجوی مکانیکی که به هنر و بازیگری روی آورد .

اولیای پی گیر ، مشاورین و معلم های آگاه در کنار دانش آموز در انتخاب رشته صحیح نقش بسیار مهمی دارند .

اولیا باید تمایلات و آرزوهای شخصی خود را به طور آگاهانه با توانایی ها و علائق فرزند خود تلفیق نموده و نهایتا با مشورت مشاوران آنچه را که درست است انتخاب کنند و همواره به این جمله بیندیشند که ” فرزندم کار و رشته اش را دوست داشته باشد و در آن موفق شود ” .

صرف تحصیل در یک رشته ی خاص با اقبال عمومی بالا برای همه ممکن است نتیجه یکسانی نداشته باشد و عده ای موفق شده و گروهی نیز با بی علاقگی در آن رشته تحصیل کنند .

انتخاب رشته موضوعی شخصی است و برای هر دانش آموز با دیگری متفاوت . شرایط خانوادگی ، علاقه به درس هایی خاص و توانایی در زمینه ای ویژه دست به دست هم می دهند که این انتخاب را فارغ از هر گونه تقلید از دیگری ، برای دانش آموز به طور جداگانه انجام داد.

انتخاب رشته تحصیلی نیاز به توجه به چند مورد می باشد که شناخت این موارد و مشورت و آگاهی درمورد رشته های تحصیلی می تواند به یک انتخاب درست کمک کند  :

 1 - شناخت شخصی: مهم ترین مساله در انتخاب رشته ، شناخت توانایی های شخصی است. شخصی که توانایی بالاتری در خصوص درس‌ها مفهومی و استدلالی دارد، باالتبع می تواند در ادامه مسیر در رشته ریاضی موفق تر ظاهر شود. شخصی که علاوه بر موارد ذکر شده توانایی علمی مشخصی در دروس تخصصی تجربی یعنی دروس زیست شناسی دارد، می تواند در رشته تجربی موفق تر ظاهر شود و در نهایت شخصی که بر دروس علوم انسانی و مسایل مربوط به آن اشراف بیشتری دارد می تواند در رشته علوم انسانی موفق تر ظاهر شود.

2 - شناخت بازار کار: یکی از مسایلی که می تواند به انتخاب رشته درست در شما کمک کند و زمینه ساز موفقیت های علمی و شغلی آینده شما باشد، شناخت بازار کار مربوط به رشته های دانشگاهی مرتبط با رشته تحصیلی شما در دانشگاه می باشد. مطالعه در این خصوص و مشورت با فارغ التحصیلان رشته های مربوطه به شما در انتخاب درست کمک می کند.

3 - توجه به پتانسیل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در خصوص رشته های دانشگاهی: در برخی از رشته ها مانند پزشکی با توجه به پتانسیل کم داشنگاه ها در پذیرش دانشجو و استقبال زیاد داوطلبان کنکور در خصوص آن، شرایط  و امکان قبولی در این گونه از رشته ها سخت تر از رشته های دیگر است.

3 - مشاوره با افراد متخصص: یکی از موثرین کارهای در انتخاب درست رشته در سال دوم دبیرستان، مشاوره با متخصصین و مشاوران در این خصوص می باشد. از جمله کسانی که می توانند در این خصوص کمک شایانی به شما بکنند، فارغ التحصیلان دانشگاهی است که اطلاعات جامع در خصوص رشته های دانشگاهی، بازار کار مربوط به آنها و شرایط تحصیلی در دانشگاه های کشور در رشته مرتبط با خود را به شما خواهند داد.

استعداد تحلیلی

 

کلمات کلیدی: کتابهای کمک درسی علوم هفتم


نویسنده مطلب : مجتبی طالبنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1425 را در این کادر وارد کنید:

   آقای محمد اسکندری
سلام من امسال کلاس نهم هستم آیا به نظر شما ریاضی آنقدر دشواره که برم کلاس یا فیلم های آموزشی از آقای علوانیان نگاه کنم میتونم برای رشته‌ی ریاضی نمره ی خوبی بیارم برای مدارس نمونه دولتی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، راه حل کارساز برای دانش آموزانی که نمره متوسط در یک مبحث کسب می‌کنند دوره مباحث قبلی به کمک یک معلم راهنما است تا ایرادات این دانش آموزان با تمرین و اختصاص زمان بیشتر برطرف گردد.


   خانم رها راد
سلام خسته نباشید.
من ریاضی هفتمم ۱۳ و علوم ۱۵ شد .
هشتم هر دو ۲۰ .
و اگه نهم هم ۲۰ باشه میتونم رشته تجربی اولویت الف بیارم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، حداقل ضریب مجموع نمرات دروس ریاضی و علوم تجربی در سه پایه متوسطه (هفتم، هشتم، نهم) باید 42 باشد. نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال اول متوسطه با ضریب 3 محاسبه می شود. حداقل معدل لازم برای تحصیل در رشته علوم تجربی نمره بالای 14 می باشد.


   خانم مهلا حقیقیان
ببخشید من پایه نهم هستم .
چه درس های برای آزمون وابسته به دانشگاه امسال میاد ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، بستگی به دستور العمل ابلاغی سال گذشته - مواد امتحانی شامل ریاضی - علوم تجربی - پیام های آسمانی - فارسی - زبان انگلیسی می باشد.


   خانم Armin
سلام من نهم رو خوانده ام و قبول شده ام اما از رشته ای که آورده ام راضی نیستم می توانم دوباره نهم را بخوانم
رفتم مدرسه گفتم میشه دوباره امتحان بدم میگه نه من چه کار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، شما می تونید بعد از انتخاب رشته در در آزمون دروس اختصاصی رشته جدید در خرداد ماه یا شهریورماه شرکت کنید و تغییر رشته بدید.


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام به نظر شما برای تست زدن کتاب جامع خیلی سبز بهتر هست یا۱+۳۱استان؟


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام
من امسال ریاضی رو موندم شهریور که باید برم امتحان بدم میخواستم بپرسم که اگه شهریور امتحان بدم و نمره قبولی و کسب کنم مشکلی در ثبت نام من در مدرسه فنی پیش نمیاد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای اطلاعات بیشتر با مدرسه مورد نظر تماس بگیرید.


   خانم رها حیدری
ببخشید ایا میدانید و جمع اوری اطلاعات درس علوم در امتحان نوبت دوم می آید؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، این موضوع رو از دبیر خود پیگیری کنید.


   آقای محسن معصومی
سلام من دانش آموز پایه نهم هستم من درس عربیم و ریاضیم ضعیفه من میخواهم برم به رشته علوم تجربی چه کاری انجام بدم تا بتونم برم رشته تجربی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای Ali
سلام آیا معدل کل سالانه هشتم در تیزهوشان هر چه بالاتر باشد تاثیر دارد یا نه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به دستورالعمل ابلاغی مراجعه کنید.
لینک: https://tizland.ir/show/?id=12299


   خانم شقایق چارقدوز
سلام من میخوام علوم تجربی پایه نهم قبول شم چه برنامه ریزی پیشنهاد میکنید؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت برنامه درسی به سایت میم مراجعه کنید.
لینک : https://mim.education/


   آقای امیررضا غفارزاده
بسیار عالی ومفید هست. درصورت امکان جواب پیشرفت تحصیلی سمپاد نهم اردیبهشت 400 رابرام ارسال کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت نمونه سوالات به بانک نمونه سوال در سایت مراجعه کنید.
لینک: https://tizland.ir/qbank/find/


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام وقت بخیر.من هشتم هستم و میخواستم بدونم برای قبولیِ تضیمینی در تیزهوشان باید در روز چند ساعت مفید درس بخونم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای اطلاعات بیشتر در این مورد به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک: https://tizland.ir/show/?id=8814


   خانم نیلوفر رعیتی
سلام ببخشید شرط معدل تیزهوشان نهم به دهم چیه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، متقاضیان آزمون تیزهوشان پایه دهم طبق شرایط اعلام شده از طرف سازمان استعداد های درخشان ، باید دارای حداقل معدل 19 در نوبت دوم پایه هشتم باشند.


   خانم بازدید کننده سایت
امتحان های که از اداره میاد سخت هست نهمم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای موفقیت در آزمون های مدارس علاوه بر مطالعه دقیق کتاب های درسی ، حل نمونه سوالات امتحانی برای آن درس از اهمیت زیادی برخوردار است . سرزمین تیزهوش ها برای رفاه حال دانش آموزان نمونه سوال امتحانی سال های گذشته را در مقاطع مختلف جمع آوری کرده و به صورت کاملا رایگان در اختیار دانش آموزان قرار داده است .
لینک: https://tizland.ir/qbank/find/


   آقای علی جعفری
ببخشید گروه و یا کانالی توی واتساپ برای تیزهوشان نهم دارید ؟؟؟ ممنون میشم لینک بدید تا عضو بشیم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای اطلاع از کانال های تلگرام سرزمین تیزهوش ها به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/show/?id=6855


   خانم زهرا پاشایی
سلام وقتتون بخیر من میخوام برم رشته تجربی و نمره های علوم و ریاضیم به ترتیب کلاس هفتم علوم 20هشتم20
ریاضی هفتم19هشتم20من الان کلاس نهم هستم و انشاالله امید به خدا امسال هم نمره های علوم و ریاضیم همون18تا20میشه برم رشته تجربی من متأهل هستم آیا رشته خوبیه برام

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک: https://tizland.ir/show/?id=10512


   خانم فاطمی
سلام من دانش آموز پایه نهم تیزهوشان هستم
میخوام تجربی تیزهوشان قبول بشم ؛آیا امسال باید بچه ها تیزهوشان هم آزمون بدن؟
برای کنکور چه کلاس هایی خوبن و از کی خوبه کلاس بریم؟
از الان باید شروع کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، بستگی به دستورالعمل ابلاغی دارد.
برای کلاس کنکور اول از همه شما باید با مشاور خودتون تو این زمینه مشورت کنید. مشاور شما با بررسی ساعت مطالعه و تست‌هایی که برای یک درس خاص کار کردید و همچنین بررسی نقاط ضعف میتونه مشورت خوبی در این زمینه به شما بده. امکان اینکه شیوه مطالعه شما در درس مربوطه صحیح نباشه و یا از منبع با کیفیتی استفاده نمیکردین زیاد هست. اکثر مواقع با تغییر منابع کمک آموزشی و تنظیم برنامه مطالعاتی مشکل شما تو درسی که احساس ضعف می‌کنید برطرف میشه.


   خانم نگار
سلام می‌خواستم بدونم سوالات امتحان نهایی پایه ی نهم همه از کتاب های درسی طرح میشه یا امکانش وجود داره که خارج از مطالب کتاب سوالی مطرح بشه؟ و یک سوال دیگه هم که دارم اینه که این امتحان نهایی استانی هست یا کشوری و اینکه کدوم حالت آسونتره ممنون میشم که جواب بدید ممنون از سایت عالیتون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، هر خبری در این مورد منتشر شود در سایت و کانال سرزمین تیزهوش ها اطلاع رسانی می شود.


   خانم طهورا
من به نجوم علاقه زیادیدارم و تصمیم دارم برم به ریاضی و اخترفیزیک بزنم الان اوایل نهم و هرچی جلو تر میرم درباره نجوم دودل تر میشم و به بیزینس وومن شدن فکر میکنم نمیدونم درایباره باید چه رشته ای رفت ریاضیم عالیه و تو حفظ کردن مشکل دارم مامانم اصرار داره برم تیزهوشان بچه باهوشیم نمراتم همیشه بالاست امااز تیزهوشان میترسم و درس هامو بایک بار خوندن یاد میگیرم مامانم ازم شاکیه چرا بیشتر نمیخونم راستیتش فشار روانی زیادی رو تحمل می کنم با توجه به این که تو تست افسردگی خطر افسردگی گرفتم مادر و پدرم به این موضوع توجه نمیکنن

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، بری آشنایی با رشته نحوم به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/show/?ID=10946


   آقای ابوالفضل بختیاری
سلام ببخشید اگه ازمونه نمونه دولتی 100سوال باشه و ما 60تا سوال را بزنیم آزمون نمونه دولتی در میام؟؟؟
و یا آزمون تیزهوشان ۵۰ تا باشه ما ۳۰ تا بزنیم در میایم؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای اطلاعات بیشتر در این مورد به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک :https://tizland.ir/show/?id=8844


   آقای امیر غلامی
من موندم چه رشته ای برم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم پارمیس
سلام. من میخوام برم پایه نهم.حالا تو تابستون کتاب ریاضی تیزهوشان خیلی سبز رو تهیه کردم. میخواستم ریاضی رو پیش مطالعه کنم. ولی به اون راحتی که فکر میکردم نبود. چطوری باید مطالبش رو خوب یاد بگیرم و تست هاشو به راحتی حل کنم. راستش تصمیم گرفتم رشته ریاضی برم. برای همین میخوام ریاضیم خیلی قوی بشه. کتاب های خیلی سبز یه مقدار سخته

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به سایت میم مراجعه کنید
لینک :https://mim.education/


   خانم خاطره هادیپور
لطفا جواب رو به شماره ی من در قسمت ایمیل ارسال کنید.
بخشید کتاب علوم نهم رو چطوری باید بخونم؟
و کتاب اجتماعی و عربی و انگلیسی
آخه جزو کتاب های حفظیاتی هستن و اگه حفظ کنیم از یاد میرن

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به سایت میم مراجعه کنید
لینک :https://mim.education/


   خانم افسون زارع
سواله من این بود که برای رشته تجربی نمره درس فارسی هم تا ثیر داره یا نه فقط علوم و ریاضی .؟ چون من الان میخوام برم کلاس نهم نمرات ریاضی و علومم تو هفتم و هشتم 20 بود اما فارسی ام 16 .17

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای میکائیل بهروز
سلام
برای ورود به مدارس تیزهوشان دور دوم باید میانگین نمرات دانش آموز چند باشد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای اطلاعات بیشتر به دستور العمل ابلاغی مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/show/?ID=9039


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام ببخشید من الان کلاس هفتم هستم و میرم هشتم میخواستم بدونم من که به بازیگری علاقه زیادی دارم و میخواهم رشته بازیگری را بخونم چطور میتونم بعد از درس خوندن در هنرستان بازیگری بازیگر شوم و تا چه مقطعی باید درس بخونم ممنون میشم جواب بدین

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم بازدیدکننده سایت
باسلام من الان کلاس هفتم هستم و میخوام برم هشتم میخواستم بدونم که اگر بخوام بازیگری بخونم باید چه رشته ای برای کلاس نهم انتخاب کنم و باید معدلم چند باشه برای این رشته

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای عرفان
سلام ببخشید من کلاس نهم هستم و درسم عالیه اما توی ریاضی خیلی مشکل دارم به خاطر کرونا توی ریاضی افت داشتم میتونید به من کمک کنید؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به سایت میم مراجعه کنید
لینک :https://mim.education/


   آقای امین
سلام من نهم هستم و میخواستم بدونم میشه امتحانات نهایی رو ندم و توی شهریور ماه به عنوان تجدیدی همشو دوباره امتحان بدم یا فقط تا چند تا درس امکانش برای امتحان دوباره هست و اگر هم میشه مشکلی برای تعین رشته پیش میاد یا نه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به سایت میم مراجعه کنید
لینک :https://mim.education/


   آقای سامان رضایی
سلام در مدارس تیزهوشان نمره مشروطی هر درس نهم چنده

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای اطلاعات بیشتر به دستور العمل ابلاغی مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/show/?ID=9039


   خانم زهرا خورشیدی
سلام وقتتون بخیر ببخشید برنامه ای ک ب ما دادن حذفیات بعضی از درس ها معلم ها گفتند ک اجتماعی فقط حذفی داره ولی تو اون برنامه درس های دیگه هم بود .. خواستم بپرسم ک ایا راسته ک حذف شدن یا خیر


   خانم سمانه قهرمانی
ببخشید من کلاس نهمی هستم و الویت اولم انسانی هستش و میخوام انسانی برم الان باید معدل کلم چند بشه که از نهم برم دهم؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای بازدیدکننده سایت
سلام امکان به تعویق افتادن آزمون های ورودی مدارس وابسته به دانشگاه ها وجود داره؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، هر خبری در این موررد منتشر بشه در سایت و کانال سرزمین تیزهوش ها اطلاع رسانی میشه.


   خانم نگین وحیدی
ایا سایتی هست که توش سوالات تیزهوشانی رو توضیح داده باشن


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام من نهم هستم میخوام رشته تجربی بردارم ولی ریاصی نهم رو زیاد بلد نیستم لطفا کمکم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای علیرضامزین
من امسال نتونستم درس هایم رامثل هرسال دنبال کنم ویاد بگیرم


   خانم غفاری
می خواستم بدونم ریاضی باید چند بگیرم تا قبول شم درسته می خوام انسانی قبول شم ولی می خواستم بدونم ایا امسال ممکنه مردود بشیم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم بازدیدکننده سایت
من هیچی از اول سال نخوندم امسال هم انتخاب رشته دارم چجوری باید امتحان حضوری بدم وقتی هیچی نفهمیدیم در کلاس آنلاین.


   آقای محمد حسین میهنی
چطور میتونم رشته زبان رو بخونم .باید چه شاخه ای از رشته ها رو انتخاب کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم محدثه رضوی
سلام و وقت بخیر خدمت همه ی عزیزان
من دنش اموز نهمی هستم و میخوام امسال انتخاب رشته کنم رشته مورد علاقم و اینکه خیلی دوست دارم ک برمرشته تجربی یه اما ی مشکل دارم نمیتونم درست زمانم و مدریت کنم وبرنامه ریزی خوبی داشته باشم و اینکه درس های علومم و ریاضیم ک برای ورود ب این رشه باد بالا باشن خدارا شکر بالا هستن ولی یه کم تو درک مسائل علومم مشکل دارم و نگرانم ک نکنه امتخانات خردادم رو خراب کنم تا امتحاناتم چیز زیادی نمونده ک امتخاناتمون هم حضوری یه
میخوام کمکم کنید ی برنامه خوب داشته بشم و وقتم رو درست مدریت کنم و ساعت مطالعم خیلی بره بالا
ممنون میشم اگر جوام رو بدین فقط خواهش میکنم سریع تر🙏😖😢

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت برنامه مطالعاتی به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک: https://mim.education/study-program/


   آقای محمد
سلام من کلاس هشتم هستم سال دیگر انتخاب رشته دارم و خیلی به بازیگری علاقه دارم و معدل سال های گذشته ام 20 بوده لطفا بگید که اگر خواسته باشم رشته بازیگری رو برم باید چه معدلی در کلاس نهم بگیرم ؟
و لطفا بگید که در رشته هنر بازیگری در کلاس های دهم و یازدهم و همچنین دوازدهم چه درس های خواهم داشت
لطفا جواب من رو بدید😔🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای حسین
سلام.ببخشید.من یه سوال مشاوره ای داشتم. ممنون میشم سریع جواب بدید.من ریاضی رو خیلی خوب میتونم بخونم. چون حل کردنیه. و شیرین.
ولی درس های حفظ شدنی رو وقتی میگیری دستت حوصله ات سر میره و خسته کننده هست و نمیخوای بخونی ... سوالم اینه که چطور درس های حفظ شدنی یا همون عمومی را با میل خودم و با انگیزه بخونم طوری که حوصله ات سر نره و مثل ریاضی برام اسون و شیرین باشه. لطفا اگر سایتی معرفی میکند، یکمی دقیقتر بگید.چون وقتی میری توش سردرگم میشی.ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به سایت میم مراجعه کنید
لینک :https://mim.education/


   خانم مهدیه
سلام من در آذربایجان غربی زندگی میکنم و میخوام رشته تجربی مقطع کارشناسی (پرستاری) قبول بشم و نمره هام همه خوبن به جز ریاضی که تو اون بیشتر از 17 نمیشم ولی بقیه درسام بیسته. چطوری برنامه ریزی مناسبی داشته باشم کمک کنید لطفاً 💮🌸🌼🌷🍁

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم صبورا طاطار
من پایه نهمم جواب خیلی سبز نهم صفحه 139تا141


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من پایه نهمم.من حفظیاتم خیلی خوبه و توی درس هایی که برای رشته انسانی تعیین شده قوی هستم اما تقریبا علاقه ای به خوندن رشته انسانی ندارم اما چند وقتیه دوس دارم برم رشته تجربی اما توانایی لازم رو ندارم و توی دروس مهم رشته تجربی ضعیفم میشه کمکم کنید؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم محدثه
من می خوم تو آزمون استعداد های درخشان پایه نهم به دهم شرکت کنم اما دو ماهه که اصلا خوب مثل قبل درس نمی خونم وانگیزم رفته ایا اگه روباره جدی شروع کنم میتونم به بقیه برسم ویک راه برای داشتن انگیزه به من پیشنهاد کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونید از سایت میم کمک بگیری
https://mim.education


   خانم بازدید کننده سایت
سلام و خسته نباشید ببخشید من سوالمو تو هیچ ویدیویی بدست نیاواردم اگه میشه خودتون جواب بدید و این سوالو از چند مشاور پرسیدم بعضیا گفتند جبران میشه و میتونی تجربی بری و بعضیا گفتن احتمالش هس نتونی بری و سوال من اینه که ترم اول و بد دادم و نهم هست، اگه ترم دون و خیلی خوب بدم میشه برم تجربی؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم بازدید کننده سایت
سلام در علوم فصل 4برای محاسبه ی مکان نهایی تو مسیر مستقیم الخط از چه فورمولی استفاده می کنیم البته من این فورمول رو دارم ولی وقتی برای atجایگذاری انجام میدم محاسبات درست در نمی آد لطفن بخش atرا برسی کنید


   خانم بازدید کننده سایت
این سوال خیلی برای من مهمه ممنون میشم جواب بدید ، واسه ی پایه ی نهم ، ترم اول مهمه ؟ اگر نمرات بالای ۱۰ باشه ترم اول تأثیری تو انتخاب رشته داره ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم نگار هاشمی
سلام ببخشید من میخوام در رشته تجربی برم. نمره علوم هفتم من 18.5و سال هشتم 20شده. ریاضی هم نمره سال هفتم18.5و سال هشتم20 شده امسال باید نمره هام چه جوری باشه که بتونم به رشته تجربی برم؟
یعنی میتونم برم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای سید صدرا فکوریان
سلام من کلاس نهم هستم و برای انتخاب رشته خیلی مشکل دارم.
به فارسی خیلی علاقه ای ندارم و در بقیه درس ها هم خوب هستم
میشه یک راهنمایی کنید که چه رشته ای مناسب من است؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم محدثه اتشی
سلام ببخشید من امسال سال نهمم است و خیلی معلمی رو دوست دارم و دوست دارم برم انسانی ولی به پزشکی هم علاقه دارم علومم هم خیلی بهتر از ریاضیم هست درس فارسی و عربی هم دوست ندارم بنظر شما من باید به کدوم رشته بروم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای عرفان
سلام وقت بخیر من پاسخ سوالات کتاب خیلی سبز نهم را در کجا پیدا کنم ؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
متاسفانه در سایت ما قرار نداره ولی میتونید به سایت انتشارات خیلی سبز سربزنید


   آقای نورمحمدکر
سلام برای ازمون نمونه دولتی چند درصد بزنم تا قبول بشم یا برای مثال در درس فارسی از ۱۰ تا چند تا رو بزن تا قبول بشوم لطفا برای همه درس ها بگین. اینم میدونم که برای قبولی درصد ملاک نیست و به سطح دانش اموزان و رغبای ما ربط داره ولی به هر حال بگین متشکرم یا اخرین کارنامه قبولی دانش اموزان در استان گلستان رو بدین . ممنون و متشکر

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونید از سایت میم کمک بگیری
https://mim.education/


   آقای ابوالفضل
من برنامه ریزی برای درس خواندن ندارم باید چی کار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت برنامه درسی به سایت میم مراجعه کنید.
لینک : https://mim.education/


   خانم Maryam mohamadi
Man be nazaram khely sakhte😐


   خانم ایدا
سلام من الان میخوام برم دهم باانگلیسی ۱۷ ۱۸میتونم برم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونید از سایت میم کمک بگیری
https://mim.education/


   خانم علی
من سال دهم تجربی هستم اما تجربی رو دوست ندارم و به رشته کامپیوتر علاقه دارم اگه بخوام برم فنی حرفه ای آیا باید سال دهم رو قبول بشم بعد اقدام کنم یا بدون قبولی در سال دهم هم میتونم برم رشته کامپیوتر فنی حرفه ای؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای امیر حسینی
آیا درس زبان انگلیسی در رشته تجربی مهم است چرا ؟ با چه روش هایی میتوانیم زبانمان را تقویت کنیم ؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم sara
سلام تکلیف فرهنگ وهنر پایه نهم فصل دوم را بگوئید


   خانم بازدید کننده سایت
یک دانش آموز پایه نهم برای قبولی تیزهوشان با معدل ۱۹و۵۷ چند ساعت در روز باید درس بخونه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونید از سایت میم کمک بگیری
https://mim.education/


   خانم ائل ایستر علی پور
سلام پایه نهم هستم می خواستم رشته تجربی بردارم و امسال با توجه به شرایط کرونایی برنامه درسی ام به هم ریخته اگه امکانش هست یک برنامه ی درسی لطف کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت برنامه درسی به سایت میم مراجعه کنید.
لینک : https://mim.education/


   آقای مهدی مختاری
پیشنهاد ص 18 و 42 رو میخوام ...
لطفا


   خانم ساره آرمان
لظفا جواب پیشنهاد کنید صفحه ی 42 دینی پایه نهم را بگویید


   خانم ره عزیزی
عدد رادیکال سه به اضافه یک بین کدام دو عدد صحیح متوالی قرار دارد


   آقای صدرا
سلام
تراز قبولی در مدرسه تیزهوشان شهرستان نور استان مازندران پسران چقدر است؟
باتشکر

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونید از سایت میم کمک بگیری
https://mim.education/


   خانم زهرا
سلام من علاقه ی خیلی خاصی به ریاضی دارم و میخوام وارد این رشته بشم و معدل سال هفتم۱۹.۹۵و معدل سال هشتم۱۹.۸۶بوده ولی من از فیزیک متنفرم و اصلا تو یه این درس موفق نیستم چیکار کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای بازدید کننده سایت
سلام کتاب ریاضی مرات هفتم صفحه ی 28 سوال 6


   خانم کیانا فروتن
سلام جواب طراحی کنید صفحه ۱۴ هنر


   خانم مبینا
سلام من توی درس ریاضی خیلی ضعیفم مطالبی که میخوندم بعد یه ساعت یادم میره نمیدونم چیکار کنم نظری برام دارین؟؟؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونید از سایت میم کمک بگیری
https://mim.education/


   خانم بازدید کننده سایت
سلام ببخشید ایا ریاضی نهم از ریاضی هشتم سخت تر است؟ و بنظرتون یه کتاب کمک درسی خیلی خوب چی خوبه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونید از سایت میم کمک بگیری
https://mim.education/


   خانم زینب سادات کمالی
درباره درس اول فرهنگ و هنر توضیح دهید


   خانم فاطیما محبی
سلام من امسال پایه نهم رفتم می خواستم بدونم برای رشته انسانی معدل چند نیاز است

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم معظمی
برای پلسی شدن چه رشته هست به جز رشته های نظری

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم معظمی
سلام من میخوام برم پایه نهم سالی دیگه انتخاب رشته دارم عاشق پلیس شدنم ولی میگن باید بری تو انسانی تا پلیس بشی میخواستم بدونم رشته معارف اسلامی هم منو به پلیس شدن میرسونه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای احمدرضا نصیری
سلام، من کلاس هشتم هستم وباید به کلاس نهم بروم درسم بسیار خوب هست
. در هر درسی نمره ام 20 است درس های خواندنی مثل مطالعات اجتماعی وعلوم تجربی البته ریاضی را هم خیلی دوست دارم. برای اینکه بتونم رشته تجربی را انتخاب کنم حداقل باید چند نمره کسب کنم.؟ در چه درس هایی.
آیا کلاس نهم سخت است؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم هادی حمیدی
نهم خیلی درس ها سخته


   آقای آقای رضا امامي
سلام
با توجه به شرايط كرونا ازمون تيزهوشان ممكن برگزار نشه.


   خانم بهناز کاوه
سلام. میگم من بین رشته داروسازی و عکاسی به شدت گیر کردم. به هردوتاشونم علاقه دارم. میشه یکی کمکم کنه؟ نظر شما چیه؟ کدوم آینده بهترو پر درآمد تری داره؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم
دو رشته ای که انتخاب کردی کاملا از هم متفاوت هستن و در هر رشته هم افراد موفق زیادی داریم باید بیشتر روی توانایی های خودت تمرکز کنی تا علاقه مندی هات.
درسته که علاقه خیلی مهمه اما به تنهایی باعث موفقیت شخصی نمیشه


   خانم حنا
سلام برای جهشی هفتم به نهم سوالات هم سطح ازمون نوبت دوم پایه ی هشتم هست؟؟؟؟؟
در مدرسه ی فرزانگان


   خانم شانیا هنگامی
سلام خسته نباشید من نهمم و امسال انتخاب رشته دارم من علاقه زیادی به تجربی و شغل هایش دارم اما بخاطر کنکور و تعداد زیاد شرکت کننده میخوام رشته ام را ریاضی بردارم ریاضی ام نیز خیلی خوب است و حل کردن برایم جذاب تر از خواندن است ولی از شغل های ریاضی زیاد خوشم نمیاید بنظرتان من چه کاری انجام بدهم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام به نظر ما باید با مشاور تحصیلی صحبت کنی تا راهنماییت کنه


   خانم محدثه
سلام ببخشید من برای دریافت کارت ورود به جلسه نمونه معدلمو اشتباه وارد کردم والان نمیدونم چطورباید درستش کنم میشه بگید لطفا وتا فرداهم وقت ندارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام
با پشتیابن سایت تماس بگیر


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من میخواهم در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی شرکت کنم خیلی استرس دارم و اینکه آزمون در سطح کتاب های مبتکر میاد یا پایین تر؟ لطفا بگيد من چکار کنم تا استرسم کمتر بشه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم
برای شما مقاله ای گذاشتیم در خصوص راهکارهایی برای کاهش استرس امتحان، اون رو حتما مطالعه کن


   خانم بازدید کننده سایت
سلام برای آزمون نمونه دولتی نهم به دهم چه درس هایی باید بخونیم وتا کجا ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید .
لینک : https://tizland.ir/show/?id=7777


   آقای آرمان کاویی
من دنش اموز پایه نهم هستم میخواستم بدونم که با معدل 17 میتوان به رشته انسانی رفت

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم سالاری
میشه بگویید دفیفا چه کتاب هایی باید بخونیم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   آقای فرزاد صادقی
سلام ببخشیداینکه میگن داخل کلاس نهم نمره های دو سال قبل رو با امسال جمع میکنن تقسیم بر3میکنن بعد هرچی به دست اومد رو همون پایانی نوبت دوم میزارن درسته

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای اطلاعات بیشتر در این مورد با دبیران خود صحبت کنید .


   آقای MAHDI
زمان پرداخت هزینه تیزهوشان نهم به دهم امسال چه موقعی است
با تشکر

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم هر خبر ی در این مورد منتشر بشه در سایت و کانال سرزمین تیزهوش ها اطلاع رسانی میشود.


   خانم مهتا غفاری
سلام
من امسال میرم نهم و می‌خوام بدونم که باید برای تیزهوشان کتابهای هشتمم رو نگه دارم یا نه ؟
بعد اینکه چه کتابهایی مهم هستند و سوالات استعداد تحلیلی متشکل از اشکال هستند ؟یعنی این دایره ۱۰۰ دو بعد چه شکلی میشه...

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم زهرا علیپور
سلام من میخواام نمونه قبول بشم
لطفااا گپ رفع اشکال اینا بزارید


   خانم آیدا صادقی
سلام
می خواستم بپرسم برای رشته ی فیلم سازی چه درسایی رو باید بیشتر مطالعه کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم مهلا احمدی
سلام من نهم هستم و امسال انتخاب رشته دارم من بین رشته ریاضی و علوم موندم میخواستم بدونم کدوم یک از این رشته ها آینده شغلی بهتری داره؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پیشنهاد میدم به سایت مشاوره تحصیلی میم سر بزنید
https://mim.education


   خانم شقایق صمدی
سلام من نهمم و به رشته تربیت بدنی علاقه دارم ولی کیست دارم،میتونم برم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پیشنهاد میدم به سایت مشاوره تحصیلی میم سر بزنید
https://mim.education


   خانم الناز کارگر
سلام خواستم یه سوال بپرسم اگر کسی بخواد بره رشته علوم انسانی همه درسهاش خوب باشه ولی ریاضی درهفتم ،هشتم،ونهم تجدید بشه در چه صورت میتونه به این رشته بره وباید چیکار کنه تو رو خدا جواب بدین برای یکی از دوستام سوال میپرسن

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام احتمالا پاسخ سوالتون رو در کانال راهنمای انتخاب رشته می تونید پیدا کنید
https://t.me/ernohom


   آقای بازدید کننده سایت
سلام ببخشید امتحان نهم حضوری نباشه لطفا


   خانم ايليا نفيسي
ببخشيد من مشكل آسم دارم ايا با گواهي پزشك مي تونم امتحان هاي اخر سال پايه نهم را حضوري ندهم


   خانم ملیکا
سلام ببخشید میخواستم بگم من خودم به هنر و نقاشی علاقه دارم اما خانوادم یعنی مادرم مخالفه و میگه کنار شغلت هنر باشه و برو تجربی خودمم بدمم نمیاد اما دیر به فکرش افتادم و نمرات هفتم و هشتمم بد نشده در حد 17 و 18 بودن برای اینده و نمراتم خیلی نگرانم و همش احساس میکنم که نتونم برم تجربی و مهم تر از همه اینا نگران معدل نهمم هستم ک نمره مستمر تو کلاسای انلاین نمیشد راحت کسب کرد خواهشمندم جواب بدین که نگرانیم درسته یا اگه تلاش کنم میتونم نمره یا معدل ترم دوم نهممو بالا ببرم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پیشنهاد میدم به سایت مشاوره تحصیلی میم سر بزنید
https://mim.education


   خانم مریم
چند درصد امکان داره امتحان های سال نهم که از اداره میاد دوباره در سال بعد دقیقا همون سوال ها بیاد برا امتحان

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
مرور تست های سال های گذشته بهت خیلی کمک می کنه تا با این نوع سوالات آشنا بشی و سوال های مشابه رو بهتر بزنی
ولی پیشنهاد نمی کنم روی حفظ کردن تمرکز کنی


   خانم محلامحمدی
من عاشق ریاضی هستم اما به دلیل مشکلاتی نمی تونم برم تو ریاضی فیزیک شما به من بگید که آیا تو انسانی معلم ریاضی است که من معلم ریاضی بشم ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   آقای آقای محمد علی منصوری
ببخشید من برای خودم آزمون96 رو زدم درصدام این بود به نظرتون رشته ریاضی تیزهوشان قبول میشم؟
من آزمون سمپاد96 رو زدم درصد هام این بوده:
دینی73
ادبیات73
اجتماعی73
علوم65
ریاضی50

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم فاطمه ...
سلام.من دانش آموز ئایه ی نهم تیزهوشان هستم و برای انتخاب رشته علوم تجربی رو انتخاب خواهم کرد.می خواستم بدونم برای ورود به دبیرستان دوره ی دوم در استان اصفهان در رشته ی تجربی چه نمراتی مد نظر هست و با چه نمراتی می تونیم اولویت الف بیاریم لطفا یه توضیح درباره ی این موضوع بدید ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   آقای آرتین قویدل
سلام من پایه نهم هستم. می خواستم بدونم برای اینکه در رشته ریاضی قبول شم چیکار باید بکنم و نمرات معدلم بالای چند باید باشه برای هر درس؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
این رشته ارتباط تنگاتنگی با دو درس ریاضی و فیزیک دارد ، از انجایی که اکثر فارغ التحصیلان این دو رشته را مهندسان آینده تشکیل می دهد درک درست از این دو درس می تواند در آینده کمک بسیاری به موفقیت در رشته دانشگاهی کند. به جرات می توان گفت که هر یک از فصول فیزیک مربوط به یک رشته مهندسی می باشد، پس دانش آموزی که درک درستی از فیزیک و ریاضی و قسمت های تجسمی دارد میتواند آینده درخشانی در این رشته داشته باشد. هرچند نباید از نقش شیمی هم در انتخاب رشته ریاضی فیزیک به راحتی گذشت. اینکه ما دید مهندسی داریم امابه دلیل نخواندن دروس معدل کمی در این سه درس کسب کردیم اصلا توجیه مناسبی نیست لذا توصیه می شود دانش آموزانی که دارای معدل بالاتر از 18 در این سه درس هستند وارد این رشته شوند


   آقای امیر نادری
سلام ایا امکان تغییر زمان ازمون سمپاد وجود دارد?

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
اگر خبر در این رابطه از سوی سازمان استعدادها درخشان منتشر شود در سایت و کانال اطلاع رسانی می شود .


   خانم فاطمه عسگری
سلام
من پایه نهم هستم
میخواستم ببین آموزش از راه دور برای ما چی میشه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برنامه آموزش از راه دور در زمان های اعلام شده در سایت و کانال اطلاع رسانی می شود.


   خانم ساراامیری
سلام ببخشید من مشخصاتم وارد میکنم ثبت نمیشه
میگه درصورتی ک شرایطش ندارید نمیتوانید شرکت کنیدـ
درحالی ک معدلم بیسته
لطفا بهم بگید چیکار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز اگر برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان به مشکل برخوردید با شماره های پشتیبانی داخل سایت تماس بگیرید.


   آقای مهدی سهرابوندی
برای ازمون تیزهوشان چگونه استعداد تحلیلی را در خود قوی کنیم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم معصومه
من دردرس زبان انگلیسی نهم دربرگه پایانی جمع شدم 19.125و الان هم دبیرمون اینو رو به پایین روند کرده من الان اعتراض کنم اعتراضمو قبول میکنن

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   آقای عباس منصوری
با سلام من از اهواز عستم من کلاس نهم هستم و درهمه دروس خوب هستم ولی در درس ریاضی ضعیف هستم من امروز امتحان ریاضی داشتم من میدونم که در نوبت اول افتادم ولی برای جبران در نوبت دوم چه باید کرد

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم r.gh
اگر در نوبت اول به خوبی نتونسته باشم درس بخونم چطوری در نوبت دوم جبران کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم یاسمن شیرزاد
اقای مشاور من برنامه ریزی خوبی برا درس خوندن ندارم بخاطر همین نمره هام کم میشه وگرنه اگه بتونم و وقت کنم بخونم مطمعنم نمره های خوبی میگیرم اما نمیتونم بخونم میشه کمک کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم
اگه با یه برنامه درسی منظم پیش بری و زمانت رو مدیریت کنی میتونی موفق باشی.
ویدیوهای مشاوره ای سایت میم می تونه بهت کمک بکنه
https://mim.education/


   خانم درنا
ببخشید یه سوال داشتم . من سال نهم هستم و در حال حاضر در نمونه دولتی درس میخوانم. درسم معمولیه و احتمالا رشته ریاضی بردارم . لطفا بگید تا چه حد امکان تلاش من با شرایط فعلی هست ؟؟ (ممنون میشم زود جواب بدید )

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم مبینا
لطف کنید بگویید آیا معدل 17 برای رشته انسانی پایه نهم خوب است یا نه ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   آقای مهدی سنچولی
آیا درسال های قبل برای قبولی در تیزهوشان نهم نیاز به معدل نیمسال اول نهم بود واگه بود باید بالای 19بشیم یا 19.5

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان ورودی پایه دهم طبق ابلاغیه سالهای گذشته داشتن حداقل معدل کل سالانه 19 پایه هشتم در خرداد ماه می باشد.


   خانم بازدیدکننده سایت
من نمره ی مستمر ترم اولم خوب نیست اگر امتحان نهایی دی و خرداد و مستمر ترم دومم رو خوب بدم میتونم برم تجربی؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام
سوال شما رو در کانال انتخاب رشته نهم به دهم میگذاریم جوابش رو از کانال دریافت کنید.

@ernohom


   آقای محمد رحیمی
چجوری درس بخوانم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم
برای درس خوندن باید هدف و برنامه درسی خوب داشته باشی. می تونی از مشاورهای سایت میم کمک بگیری
https://mim.education


   آقای م
سلام کسی میتونه توپایه نهم بایه جهش وارد رشته تجربی بشه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ERnohom مراجعه کنید


   خانم دایانا
س اقای مشاور از نظر شما اگر درسای هشتم و هفتم رو برای از مون نخونیم ولی نهم رو خیلی خوب بخونیم درصد قبولی چطور میشه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ernohom مراجعه کنید


   آقای پارسا دباغ
سلام ببخشید من میخوام امسال تو آزمون تیزهوشان شرکت کنم و خیلی تلاشمیکنم که قبول بشم و در ضمن من پایه نهم هستم.
من تو تست زنی ضعیف هستم چی کار کنم؟ خوتهشا سریعا راهنمایی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ٌernohom مراجعه کنید


   خانم یگانه
سلام ببخشید میخواستم از تون بپرسم برای اینکه بتونیم رشته تجربی برداریم باید معدل درس علوم سه سال راهنمایی بیشتر از14باشه یا اینکه هر سال راهنمایی بالای14بشه وه بتونیم بریم تجربی لطفا بیشتر توضیح بدین ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت میتونید به کانال @ernohom مراجعه کنید


   خانم عاطفه
من خیلی علاقه ی خاصی به معلم ریاضی دارم ولی به هیچ عنوان دوست ندارم معلم بقیه دروس بشم به نظرتون کدام رشته مناسب است ؟
ریاضی هفتم 20 ریاضی هشتم 20 ریاضی نهم امتحان داده نشده. علوم هفتم 20 هشتم20 نهم داده نشده
لطفا راهنماییم کنید با تشکر

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت میتونید به کانال @ernohom مراجعه کنید


   آقای یعقوبخانی
سلام من در دو سال هفتم و هشتم معدلم بالای 18.5 بوده ایا میتوانم بدون ازمون وارد مدارس سمپاد شوم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
صبر کنید دستورالعمل آزمون بیاد


   خانم سونیا
سلام میخاستم بدونم کدوم قسمتهای مطالعات نهم توی ازمون تیزهوشان میاد
مثلا فعالیت ها یا کاربرگه ها یا زیر نویس عکسها یا جزئیات خود عکسها و یا جاهایی که سوال ممنوعه و..
ممنون میشم اگر پاسخ بدید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
صبر کنید دستورالعمل آزمون بیاد


   خانم مهسا ولی زاده
من هم علاقه خاصی به تجربی دارم همه ی معدل هام هم بالای نوزده بودم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ernohom مراجعه بفرمایید


   آقای محمد مرادزاده
سلام من علوم انسانی رادوست دارم ولی درسام ضعیف چیکار کنم قبول بشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ernohom مراجعه کنید


   خانم هلینا
سلام من سال هفتم علومم 13/5و هشتم18 امسال میتونم برم تجربی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ernohom مراجعه بفرمایید


   خانم زهرا..ترابی
سلام ببخشید من ریاضی رو تجدید شدم شهریور امتحان دادم بازم تجدید شدم با نمره زیر 6الان باید چیکار کنم آیا باز تو پایه نه میمونم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت میتونید به کانال @ernohom مراجعه کنید


   آقای محمدمحمدی
سلام
برای اعتراض به نتایج تیزهوشان پاسخ برگ آزمونی که دادیم رو باید از کجا ببینیم تا با کارنامه مطابقت بدیم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
از پشتیبانی سایتشون پیگیری کنید


   آقای علیرضا شرفی
ببخشید نتایج امسال رو کی میزنن.تیزهوشان.منم به دهم.لطفا همین جا جواب بدید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام روز خوش
فعلا مشخص نیست اما احتمالا اینکه تا دو روز آینده اعلام بشه بسیار زیاداست


   آقای محمدرضا مومنی
من ریاضی هفتم را 18 وهشتم را 18 ونهم را 20 گرفتم و علوم هفتم 20 وهشتم 20 ونهم 20 ایا می تونم رشته تجربی برم معدل هفتم 19/86 معدل هشتم 19/50 معدل نهم 19/48

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاور سایت میتونید کانال @ernohom رو دنبال کنید


   خانم زهرا
سلام.من معدلم توي هر سه پايه کلا 20شده.الان هم نميدونم به چه رشته اي علاقه دارم.چطوري ميتونم علاقمو پيدا کنم و رشته مو انتخاب کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
شما باید رشته ای رو برید که هم بهش علاقه دارید هم استعداد بهتره صبر کنید هدایت تحصیلیتون تکمیل بشه بتونید انتخاب مناسبی داشته باشید


   آقای مهدی دالمن
سلام. ببخشید من میخوام تغییر رشته مجدد در شهریور ماه بدم . دقیقا من باید چه کاری انجام بدم؟ رفتم که از مشاور بپرسم ولی مشاور دیگه نمیاد و مدیر هم میگه ما سر در نمیاریم. لطفا توضیح کامل بدید.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاور سایت میتونید به کانال @ERnohom مراجعه کنید


   خانم علی خوب
سلام من میخواستم بدانم با نمره های که در ۳ سال اخیر گرفته ام میتوانم به رشته علوم تجربی بروم
ریاضی:هفتم۱۶ هشتم۱۶ نهم۱۹.۲۵
علوم:هفتم۱۵ هشتم۱۵ نهم ۱۷.۷۵

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای انتخاب رشته فقط نمره و معدل کافی نیست و شرایط دیگه هم مثل علاقه و استعداد و تیپ شخصیتی هم مهم هست که شما باید صبر کنید هدایت تحصیلیتون تکمیل بشه بتونید انتخاب مناسبی با توجه به این شرایط داشته باشید


   آقای امیر عباس کرمی
سلام ذخیره ی 62 ام آزمون البرز چقدر شانس قبولی دارد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام روز بخیر دوست عزیز در این مورد اطلاعاتی در دسترس نیست میزان درصد قبولی بسته به تمرین و برنامه ریزی دانش آموزان دارد


   آقای بازدید کننده سایت
آیا می شه به نمره کلاسی امادگی دفاعی اعتراض کرد

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم زهراکریمی
سلام من پایه نهم هستم ودریک درس تجدیداوردم ولی نمیدونم امکان تبصره هست یانه ممکنه بتونم تبصره بشم؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام وقت بخیر دوست عزیز برای کسب چنین اطلاعات به مدرسه خود مراجعه فرمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام ببخشید من رشتم انسانیه خواستم برم مدرسه تیزهوشان اما گفتن ظرفیت تموم شده به خاطر همین مجبور شدم برم مدرسه نمونه دولتی ایا میتونم سال دوم رو برای تیزهوشان شرکت کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من رشته تجربی رو خیلی دوست دارم اما در سوالات تیزهوشانی علوم قسمت فیزیک رو نمیتوانم خیلی خوب جواب بدم به نظر شما من میتوانم به مدارس نمونه و تیزهوش قبول بشم؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای یاسین قشقایی
اگر در کلاس نهم نمره مطالعات خرداد 12 شود و هشتم خرداد مطالعات 18 شده باشد و هفتم خردادهم 18 شده باشد وعربی و فارسی نمره کامل گرفته باشیم میتوانیم به رشته انسانی برویم؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای حمیدرضا قاسمی
سلام خسته نباشید.اگه ریاضی وزبان سال نهم شهریور بیاییم میتونیم بریم رشته انسانی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم بهاره
سلام خسته نباشید. اگر یکی از درس ها رو مثل علوم تجدید بشم (در امتحانات استانی) رشته انسانی قبول میشم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
من کلاس نهمم میخوام تجربی بخونم معدلم ترم قبل بیست بود ولی زبانم خیلی عالی نیست میخوام تجربی بخونم ودندانپزشک بشم ولی اطرافیانم بهم میگن که خیلی سخته ولی من هدف اینه ایا میتونم از نظر شما به هدفم برسم ممنون میشم پاسخ بدین

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم رادمنش
سلام ببخشین من علاقه زیادی به رشته تجربی دارم ودرامتحانات نهایی ریاضیمو خیلی بددادم ولی درس های دیگمو خوب دادم مثل علومو.الان من چطورب برم رشته تجربی توروخداکمکم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام ببخشید میشه بدون آزمون دادن به مدارس تیزهوشان و نمونه رفت و شرایطش چیه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
خیر چنین امکانی وجود ندارد و از طریق آزمون پذیرش صورت می پذیرد.


   خانم هانی
ببخشید کسی که رشته تجربی رو دوست داره ولی به ریاضی علاقه ندارد ولی علومش عالی میتونه به این رشته برود

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم مریم مقیسه
سلام من کلاس نهم هستم وتا امتحانا 13. روز بیشتر نمونده ایا میشه دراین مدت کوتا کل درس هارو دور کرد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم نادیا.مکرمی
سلام
من توی مدرسه تیزهوشان نهم میخونم
مدرسه ما فقط تجربی داره و برای خواهان رشته انسانی اعتبارنامه میده به نمونه
الان من نمیدونم چی کارکنم تجربی یا انسانی
من حتی نمیدونم تو کدوم موفق ترم
من عاشق زیست و تاریخم حفظیاتم بد نیست املا و زبان خارجه ام عالی نیست مثلا در حد88 اینا با این اطلاعات میشه بگین می چی کار کنم تا پشیمون نشم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم طاهره ریسی
سلام
من می خوام واسه مستمرم مطالعات رو به خونم ولی هر چقدر می خونم یاد نمی کیرم حالا چکار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
من امسال نهمی ام و برای پارسال هیچ تستی کار نکردم فقط درحد مدرسه اونم پارسال خوندم یه مقدار اما امسال بیشتر به نهم اهمیت دادم اما بازم کم کاری کردم میشه بگین چجوری نهم و هشتم رو جوری بخونم با برنامه که قبول شم؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم نگار تیموری
اگر فقط پایه نهم مان خب باشد می توانیم به رشته تجربی برویم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای ابوالفضل محمدی
من در سال هفتم ریاضیم11وعلومم18 ودر سال هشتم ریاضی 11 و علومم20و نهم نهم حیلی خوب شدم معدل نوبت اول 19/۷شد میخام بدونم میشه هردو رشته تجربی وهم ریاضی رو بیارم تا یکی رو انتخاب کنم؟؟تورو خدا جوابمو بدید تورو خدا لطفا

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام . من در مدرسه نمونه دولتی تحصیل میکنم و هدفم این هست که نهم تیزهوشان یا حداعقل آزمون نمونه را قبول شوم ، متاسفانه به دلایلی نتوانستم از ابتدای سال تست زنی و درس خوانی مناسبی داشته باشم . میخواستم بدانم با این شرایط آیا طی این تقریبا بیست روز عید میتوانم باهرروز شش ساعت مطالعه و تست در کنار هم به قبولی برسم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم گلستانی
سلام
وقت بخیر
من معدل هر دو سال هفتم وهشتمم بالای 19.90 بوده و معدل ترم اول نهمم20 بوده. نمیدونم چرا از خودم نا امیدم
احساس میکنم به دلیل موفق نشدنم تو سال ششمم برای ورود به مدارس تیزهوشان و نمونه هست .
ازطرفی خیلی بی دقتی میکنم و تو آزمون های سنجشی تعداد غلط هام زیاده و علوم تجربی رو دوس دارم
میشه یه راهکار برای اینکه این ناامیدی رو کنار بزارم بگین ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای بازدید کننده سایت
با سلام میخواستم بدونم بزنم رشتمو کامپیوتر میتونم از او نور برم دانشگاه افسری؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام..می خواستم یه مدرسه دوره ی دوم دخترانه معرفی کنین که دولتی و خوب باشه..می خوام برم فریده سلیمی چه جوریه؟؟و اینکه می خوام رشتم تجربی باشه در این باره کمک کنین ممنون میشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
با سلام وقت بخیر
شما می‌توانید با مراجعه به سایت تیزلند به بخش لیست مدارس , مدارسی که مورد نظرتان است را جستجو کنید و از انتقادات و پیشنهادات بهره مند شوید. و همچنین برای انتخاب رشته به کانال تلگرامی @Ernohom مراجعه و پس از عضویت سوالات خود را از مشاور پرسش کنید.


   خانم زهرا کریمی
نمیدونم چطور باید درس بخوانم همیشه نمره هام از18نمره بالاتر نمی‌شود

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای سبحان برزگر
سلام.من پایه نهم هستم میخواستم با نمرات کلاس هفتم20 هشتم17 نهم 17 نمرات علوم .میتوانم به رشته تجری بروم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام در نوبت اول نهم کمتر از ده تجدیده یا کمتر از چهارده

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من در حال حاظر کلاس نهمم هستم در سال های هفتم و هشتم نمره های علوم و ریاضی ام کم بود ولی امسال علومم 17وریاضی ام 20 بود یا شرایط ورود به رشته ی تجربی را دارم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای علی مهدوی
نقش مطالعات اجتماعی در انتخاب رشته چیست؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام منونم از توجه شما
من نهم هستم وشاید این مشکل توی بقیه دوستام هم شایع باشه من هنوز به خود باوری نرسیدم و دارم تمام تلاشم رو می کنم تا بتوانم در اینده به شغل و جایگاه مناسبم در اجتماع برسم لطفا من رو در این تصمیم مهم یاری نمایید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
خوب است


   خانم مهلا حسینی
سلام ،خسته نباشید می خواستم برای انتخاب رشته از شما کمک بگیرم و باید چه طوری درس بخونم که موفق شوم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم ملیکا پونکی
سلام خسته نباشید درابطه با انتخاب رشته کمکم کنید بی زحمت و بگید چجوری باید درس هارو بخونم؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای بازدید کننده سایت
خوب


   خانم بازدید کننده سایت
سلام خسته نباشید
میشه بگین برای رشته ی روانشناسی از انسانی برم بهتره یا از رشته تجربی؟تو کدوم تخصصی تر میشه خوند؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم محدثه عیسی زاده
سلام من ریاضی هفتم وهشتم 20 بود ولی امثال با اینکه کتاب هم حل میکنم اما خیلی ضعیف شدم ومیخوام تجربی بخونم کمکم کنید لطفا

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای آروین حسنقلی پور
اگر از تیزهوشان نهم قبول بشیم به کدام ناحیه تیزهوشان میرویم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام خسته نباشید من نمرات علومم 20 ولی ریاضی به ترتیب هفتم 14 هشتم 16 نهم 18 میتونم رشته تجربی انتخاب کنم؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم دلاور
من پایه ی نهم هستم ولی نمی دونم چه رشته ای رو انتخاب کنم توی درس های علوم و ریاضی استعداد بالایی دارم ولی طبق قبولی های دانشگاهی که افراد کمی رو می خوان تو این مسئله گیر افتادم لطفا کمکم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام با عرض ادب و احترام بر شما^^من امسال دانش آموز پایه ی نهمم وسطحم شاهده:(یک دانش آموز درس خونی هستم و کلاس شیشمم کم کاری کردم و.........واقعا دوست دارم تیزهوشان قبول بشم تا بتونم تو کنکور تجربی شرکت کنم و رتبه ی خوبی بیارم:(و میگن تو شاهد شانس قبولی خیلی کمه:(ببینین درسای اصلی ادبیات و علوم و ریاضی هستن....برای کار کردن سطح بالای اونا باید چیکار کنم؟من هر وقت اراده میکنم بشینم یاد بگیرم میبینم سخته دیگه ادامش نمیدم:(والدینم علوم خیلی سبز و آی کیو و فارسی مبتکران و خیلی کتاب کارای دیگه ای برام خریدن:(یعنی حاضرن برام کلی هزینه کنن تا اماده باشم....البته از لحاظ فیزیک تو علوم در سطح بالا راحتم چون مامانم دبیر فیزیکه.......پدرمم دیبر تاریخه و این تو درسام هیچ فرقی به حالم نمیکنه:(ولی خیلی نصیحتم میکنه که نهم خیلی بخونم و خیلی باهام حرف میزنه:(تا حالا هم برای مشاوره به جایی نرفتم......نظر شما چیه؟میشه جواب بدین؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای بازدید کننده سایت
برای امتحان پایان ترم کلاس نهم چه درس هایی از آموزش وپرورش سوال طرح میشه ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام وقت بخیر
دوست عزیز در این مورد ما اطلاعاتی نداریم که بتوانیم راهنماییتان کنیم اما شما میتوانید با مراجعه به نمونه سوالات سال های قبل متوجه شوید که سطح سوالات امتحانی به چه شکل بوده تا این امکان برای شما فراهم شود که متناسب با آن خود را برای شرکت در امتحانات آماده سازید.


   خانم فاطمه خزاعی
سلام من کلاس نهم هستم دوست دارم برم مدرسه نمونه باید روزی چند ساعت واسه درس خوندن وقت بزارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم ماهک
سلام من سوالی دارم تعریف ماده در درس اول علوم نهم چی هست ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
بهتر هست که سوالات درسی رو از دبیر مربوطه بپرسید


   آقای کاربر سایت
با سلام و عرض خسته نباشید می خواستم بدون برای قبولی در تیزهوشان میانگین باید روزی چقدر درس بخونم
لطفا سریع جواب دید
باتشکر

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای بازدید کننده سایت
با سلام خسته نباشید می خواستم بدونم در انتخاب مدارس تیزهوشان تا چند مورد می تونم انتخاب کنم و اینکه اگه مدرسه ای تو منطقه سکونت من نباشه می تونم اون مدرسه ها رو انتخاب کنم ما در منطقه 4 تهران هستیم خواستم بدونم می تونم مدرسه ای که در منطقه 1 هست برم لطفا جواب بدی از چند نفر پرسیدم ولی کسی جوابش نمی دونست
با تشکر

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم سودا آذرنورین
سلام من سال تحصیلی 96 -97 دانش آموز نهم بودم ولی متاسفانه در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان قبول نشدم و میخوام سال بعد در آزمون میان پایه شرکت کنم اما هر چقدر گشتم مطلب و یا اطلاعاتی درباره ی این آزمون پیدا نکردم که بفهمم چگونه باید در این آزمون شرکت کنم و چه مواد درسی رو مطالعه کتم و مواردی از این قبیل از شما خواهش میکنم من رو در این زمینه راهنمایی کنید خیلی ممنونم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت اطلاعات به لینک مراجعه فرمایید.
http://tizland.ir/show/?id=5808


   آقای بازدید کننده سایت
با عرض سلام و احترام تمام عزیزان لطفا در امتحان مطالعات چه درس هایی مهم هستند در شهریور ماه ۹۷

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای محمدصالح صیرفی
سلام. میخواستم بدونم اگر کسی در آزمون سمپاد و نمونه دولتی قبول بشه. میتونه یکسال بره مدارس سمپاد و سال بیاد در شهر خودش بره نمونه دولتی ؟؟؟؟؟ سوال اصلی اینجاست که میتونه از سهمیه منطقه 3 در شهر خودش استفاده کنه؟؟؟


پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
اینگونه موارد را شما باید از طریق آموزش و پرورش منطقه خود پیگیری نمایید.


   خانم بابایی
سلام من تمام رشته های نظری رو در هدایت تحصیلی الف اوردم در برگ دوم هدایت تحصیلی در ردیف الویت, اول تجربی و دوم ریاضی اوردم و سوم انسانی . شغل های رشته ریاضی رو دوست دارم. اما از شغل های رشته تجربی بدم میاد. تیپ شخصیتیم به انسانی میخوره و کاملا گیج شدم میشه راهنماییم کنید ممنون.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم مرتضایی
باسلام
اگه کف نمرات در خرداد جهت رشته مورد علاقه کسب نشه و شهریور امتحان داده شود کف نمرات شهریورماه همان حد نصاب خرداد است یا فرق دارد ...باتشکر

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم کیمیا وکیلی
با سلام
من پایه هشتم رو به پایان رسوندم و از مهر پایه نهم را شروع میکنم انشالله من به هر دو رشته ریاضی و تجربی علاقه دارم و همیشه نمره های من بالای ۱۹ هست ولی درس های حفظی رو باید بیشتر بخونم به نظرتون من کدوم رشته رو برم ؟؟؟معدل من ۲۰ هست .در هر دو سال هفتم و هشتم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز انتخاب رشته مناسب به علاقه و استعداد شما بستگی داره بر اساس هدایت تحصیلی هر رشته ای که اولویت الف هست برای شما رو انتخاب کنید.


   آقای علی زهرایی
سلام من دانش اموز نهم به دهم هستم تو برگه هدایت تحصیلی رشته تجربی رده ج هست چجوری میتونم تجربی بردارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای حجت منصوری جردوی
سلام. من برای رسیدن به رشته تجربی ۲نمره ریاضی کم اوردم ولی قبول شدم در کارنامه
میخواستم بدونم میتونم دوباره درخواست بدم و امتحان بدم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای بازدید کننده سایت
سلام خدمت دوستان تیزلند میخواهم بدونم من با معدل 18/19 صدم علاقه زیادی به رشته تربیت بدنی دارم ولی به علت مشکلاتی نمیتونم برم و دیگه جون حفظ کردنم خوبه میخوام برم انسانی که خانوادم مخالفن و مجبورم برم هنرستان لطفا راهنمایی کنید خیلی ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای بازدید کننده سایت
سلام من معدل هشتمم بالای 19نشدمی تونم تیرهوشان ثبت نام کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای هادی رحیم نژاد
چرا هنوز هدایت تحصیلی نهم نیامده است.امروز24تیر ماه است. اما خبری از هدایت تحصیلی نیست .خواهش میکنم به این سوالم جواب بدهید.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
این مورد را از طریق مدرسه و مشاور مدرسه پیگیری نمایید


   خانم مریم
سلام خسته نباشید جمع نمره علوم سه سال من ۱۳ و ریاضی ۱۶ ایا میتونم به تجربی برم لطفا پاسخ بدید خیلی برام مهمه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای پاسخ به پرسش شما به کانال مشاوره تیزلند به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم مریم نخعی
سلام من دانش اموزی از استان کرمان هستم و امسال وارد کلاس نهم میشوم من علوم سال هفتمم خوب بود ولی علوم سال هشتمم نمره هر دو ترم 15 شدم . من خیلی خیلی دوست دارم به رشته تجربی بروم و به غیر از رشته تجربی درس نمیخوانم میخواستم شما یه راهکاری برای اینکه علوم نهمم 20 بشود بهم بدهید تا من علوم نهم را درتابستان بخوانم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
به کانال تلگرامی ما به نشانی
@ERnohom مراجعه و سوال خود را عنوان کرده و منتظر پاسخ از طرف مشاور تیزلند باشید.


   خانم مهدیس
سلام من دانش اموز پایه هشتم مدرسه نمونه دولتی ناحیه یک استان همدان هستم و مدرسه مورد نظرم برای دوره دوم متوسطه مدرسه ... در ناحیه یک بود و سطح کیفی امنه خیلی بهتر از مدرسه ... توی ناحیه دو هستش. اما بخاطر برداشتن ازمون نمونه در متوسطه اول مدرسه مارو عوض کردن و انتقالمون دادن به یک مدرسه پایین شهر در ناحیه دو. میخواستم بپرسم با این وجود که من پایه نهم رو تو مدرسه ناحیه دو بگذرونم میتونم ازمون مدرسه ... ناحیه یک متوسطه دوره دوم رو بدم یا حتما باید برم ... در ناحیه دو

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت پاسخ با سایت آموزش و پرورش در ارتباط باشید.


   خانم ملیسا
سلام من معدلم شده 14/62 و معارف اسلامی بهم دادن ۹ و قرائت فارسی هم ۹ آیا تجدید میشوم یا ن لطفا جواب بدین دارم میمیرم انقدر استرس دارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند


   خانم فاطمه اسماعیل پور
ایامعدل در قبولی تو ازمون نمونه دولتی تاثیرداره

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، شرایط پذیرش مدارس نمونه دولتی هنوز مشخص نیست.


   خانم نجفی
سلام
میخواستم بودنم دروس پایه نهم در کنکور سراسری میاد یا نه؟؟؟؟
مرسی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند


   خانم بازدیدکننده سایت
من نهم هستم و میخام برم دهم میخاستم بدونم از طریق رشته ریاضی میتونم معمار طراحی داخلی بشم یا نه؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند


   آقای ساسان
سلام من کلاس نهم هستم.میخواستم بدانم چه منبعی برای درس علوم بخش فیزیک برای تیزهوشان مناسب است؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند


   آقای امید افسرطلا
سلام خسته نباشید
من نهم هستم و دوس دارم رشته فنی انتخاب کنم لطفا راهنماییم کنین تو برق الکترونیک بازار کار خوبی داره یا الکتروتکنیک؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم ملک زاده
ببخشید برای وارد شدن به یک رشته نمرات امتحان خرداد با مستمر جمع میشه یا نه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   آقای ولی صابری
آیا می توان با این نتایج در آزمون تیزهوشان رشته تجربی قبول شد؟(گلستان-گرگان)

استعداد تحلیلی:14 درست و یک نزده

قرآن:3 درست و 2 غلط و 3نزده

فارسی:10 درست 2 غلط و 3 نزده

اجتماعی:10 درست و 2 غلط و 3 نزده

علوم:12درست و1غلط و 4 نزده

ریاضی: 1 درست و 1 غلط و نزده(چون 10 دقیقه برای ریاضی وقت داشتم و به دلیل استرس)

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم فاطمه امینی
آیا در سوالات امتحانی هماهنگ زبان نهم املا مهم است

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :


   آقای دانيال محمدي
سلام،من شنيدم كه نمره كل نهم در آزمون نمونه دولتي امسال ٩٧ تاثير داره،ميخواستم بدونم اگه نمرات من تو كارنامه اشتباه ثبت شده باشه و من اعتراض بزنم و تصحيح بشه،نمره كل بعد از اعتراض حساب ميشه يا قبلش ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم مائده کرمی
با سلام خدمت همه
پایه نهم هستم در شهرستان مریوان استان کردستان
یه سوال داشتم اگر کسی به رشته تجربی علاقه داشته باشه و به رشته انسانی توانایی داشته باشد کدام مورد برای انتخاب رشته صحیح تراست؟
سپاس فراوان.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   آقای مهدی ناظمی نیا
من میخواهم به رشته تجربی بروم نمرات سه سال خرداد ماه هفتم هشتم نهم به ترتیب 16 و 18 و نهم به احتمال زیاد 19 و علوم سه سال به ترتیب 17 19 و نهم به احتمال زیاد 20 یا 19.5 معدل سه سال به ترتیب 19.05و 19.02و نهم به احتمال خیلی زیاد 19.46 است به علاوه من علاقه زیاد به علوم تجربی و درسهایش دارم میتوانم به این رشته بروم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم افشار
سلا من یک دانش اموز پایه نهم هستم و امتحان ترم اول رو نتونستم بخونم وترم دوم هم برایم مشکلی پیش امد من می توانم شهریور درس دینی ام را امتحان بدم ؟(فقط درس دینی)

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   آقای مهدی رضایی
سلام ،ببخشید یه سوالی ، می خواستم بدونم در آزمون نوبت دوم نهم ریاضی سوالات امتحان مدارس عادی با مدارس سمپاد یا تیزهوشان متفاوت هست ، چون استان البرز پارسال اینجوری بوده مسینکه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم زهرا فاطمی
من دانش آموز پایه نهم شیراز هستم و معدل های کل هفتم و هشتمم بالای ۱۹.۵ بوده و معدل ترم اول هم ۱۹.۹۳ بوده.به وارد شدن در مدارس تیزهوشان اشاره شد.میخواستم ببینم من با این شرایط میتونم بدون آزمون وارد بشم؟اگر آره دقیقا چیکار باید بکنم و اگر نه میشه یه توضیح کاملی در این مورد بدین؟ممنون.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   آقای صادق نجاتی فر
ببخشید ماشین حساب در امتحان نوبت دوم نهم مجازه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای اطلاع از قوانین برگزاری امتحانات از مدرسه خود راهنمایی بخواهید.


   خانم نجمه
بعد از سال نهم باید بریم دهم یا همان رشته را که انتخاب کرده ایم میخوانیم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، طبیعتاً در رشته ای که انتخاب کرده اید به پایه دهم وارد می شوید.


   خانم بهار
سلام ،ممنون از مطالب خوبتون. من دانش آموز سال نهم هستم و حضوری درس می خوندم که چند روز پیش فهمیدم مریض هستم و الآن یه شهر دیگه در بیمارستان بستری هستم،برای امتحانات نهایی خرداد نمی رسم و نمیخوام سالی که خوندم و از دست بدم.چی کار کنم ؟ نمیتونم غیر حضوری امتحان بدم ؟معدلم بالاست ترم اول 19.87شدم....کمک کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم یاسمن
سلام. من کلاس نهمم و چند روز پیش امتحان نهایی مطالعات اجتمایی داشتم.من بیشتر تمرکز کرده بودم رو درسای تاریخ و واسه مدنی خیلی وقت نداشتم... خیلی از سوالای مدنی رو اشتباه جواب دادم و فکر کنم نمره مطالعاتم خیلیییی کم بشه..اخه میخوام برم رشته ی انسانی.اگه نمره مطالعاتم حدود 12بود و نمرات 2سال پیشم هم زیاد خوب نباشه،یعنی رشته انسانی نمیارم؟؟درسای عربی و ادبیات و زبانم خوبه فقط همین مطالعات...

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم الهه ابراهیمی نسب
سلام . لطف کنین یه روش خیلی عالی برا ریاضی خوندن بهم بگین .ریاضیمون 143 صفحه است و من هر جور فکر می کنم وقت کم میارم ، درضمن من همیشه عادت دارم برای امتحانای نهایی کل کتابو بخونم اما این بار تا یه کم میخونم خوابم میگیره و زود خسته میشمِ.ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم بازدیدکننده سایت
ببخشید می خواستم بپرسم سوالات استعداد یابی پایه نهم در چه حدی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم محمد میثمی
با سلام
من در مدرسه نمونه دولتی درس میخونم ایا میشه فنی در هنرستان خوند و بعد کنکور تجربی داد در ضمن ثبت اختراع دارم میتونه و رتبه نوجوان خوارزمی ایا برای ما شرایط خاص برای ثبت نام در مدارس خاص هم وجود داره ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
اگر تصمیم دارید کنکور تجربی شرکت کنید پیشنهاد میشه در ابتدا همین رشته را انتخاب کنید


   خانم پریا
سلام من یه سوالی داشتم.برای انتخاب رشته فقط نمرات خرداد هفتم وهشتم و نهم مهمه ؟خواهشازودتربه سوالم جواب بدین

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
برای انتخاب رشته پارامترهای زیادی موثر است از جمله نظر دبیر، نظر اولیا و ...


   خانم زهرا
سلام می خواستم بدونم چه دروسی درآزمون نمونه دولتی وتیزهوشان می آیند
عربی وزبان انگلیسی نیزهستندیانه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس زیر مراجعه کنید http://tizland.ir/show/?id=5208


   خانم اسدی
من دانش آموز نهم هستم و میخوام در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی شرکت کنم میشه ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی شهر تبریز را بگویید؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس زیر مراجعه کنید http://tizland.ir/show/?id=3652


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام.خسته نباشید
من دانش اموز سال نهم هستم و میخوام به رشته تجربی برم
از اونجایی ک رشته سختیه و نمیشه به راحتی رتبه خوب اورد...
چیکار کنم تا بتونم رتبه خوبی بیارم؟(تست زنیم هم خوب نیست)

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم مریم کرمی
سلام من ریاضی خیلی خوبی دارم ولی علاقه ای به رشته ریاضی ندارم ولی پدرم به اصرار منو میخوان به این رشته بفرسن ومن الان نمراتم افت پیدا کرده از 20شده 15 ایا میتونم بزم رشته ریاضی و تیزهوشان؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام وقتتون بخیر
من الان در فرزانگان درس میخونم پایه نهم
می‌خوام برای یه شهر دیگه ازمون بدم ولی بعضیا میگن اگه اونو قبول نشی دیگه فرزانگان شهر خودتم نمیشه بری
اینا درسته؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم مهشید افشان
سلام ببخشید میخواستم بدونم اگه در ازمون ورودی اولویت اول من تجربی باشه و من تجربی تیزهوشان قبول نشم ایا با توجه به نمره ی تراز و معدلم میتونم به ریاضی تیزهوشان ک اولویت دومم هست برم؟ (البته اگه درنظر بگیریم ک ترازم برای رشته ی ریاضی بالا باشه)

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   آقای میلاد مهری
من کلاس نهم هستم و میخام برای تیزهوشان قبول بشم اما ظرفیت رشته تجربی خیلی کمه برای همین میخوام برم رشته ی ریاضی چون ظرفیتش بیشتره حالا میخوام از شما بپرسم که ایا امتحان تیزهوشان رشته ی ریاضی وتجربی جدا است یانه فرقی نداره و هردوتاش باهم برگزار میشه اگه جدا باشه چون تعداد کمی به رشته ی ریاضی میرن میتونم تیزهوشانو بیارم اما اگه با هم باشه شانس قبولیم کمتره لطفا جوابمو بدید ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم فاطمه
من پایه نهم هستم و نمیتوانم چه رشته ای انتخاب کنم چون خیلی زیاد تحقیق و پرس و جو کردم ولی درس علوم در حد ۱۹ هست و علاقه دارم و ریاضی در حد ۱۴.۱۵ هست اما علاقه ندارم و پشت کار خیلی خوبی دارم...
بنظرتون میتوانم در رشته تجربی موفق شم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم سارا
سلام من نمرات علوم هفتم هشتم و نهمم به ترتیب بیست.نوزده.بیست و نمرات ریاضیم به ترتیب نوزده نوزده بیست است . ایا من میتونم رشته ی تجربی برم.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،برای قبولی در رشته تجربی مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد. نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می گردد. مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۲۵۲ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی حداقل ۱۴ باشد. لازم می باشد.


   خانم عسل چراجی
سلام ببخشید نمرات ترم اول نهم من خیلی کم شده و معلمانم گفته اند که من فقط میتوانم به رشته انسانی بروم معدل ریاضی و علومم بالای 14 است میخواستم بدانم مگه تعیین رشته با نمرات ترم دوم دانش اموزان تعیین نمیشود

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم زهرا ملک
بعد از دادن یکی از آزمون های همگام آیا میتوان از سایت خارج و بعد دوباره وارد سایت شد و آزمون بعدی را انجام داد?

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، خیر فقط یک بار می توانید از آزمون همگام استفاده کنید.


   آقای محمدامین سلیمانی
آقای طالب برای تحصیل در رشته انسانی البرز بهتره یا فرهنگ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   آقای کارش
سلام یک سوالی داشتم . من پایه نهم هستم و امسال ازمون هدایت تحصیلی میدهم میخواستم ببینم اگه سوال های تجربی و ریاضی رو هر دو (۵) بزنم چه رشته ای میتوانم بروم . معدل هفتمم ۱۹.۶۴ و هشتم ۱۹.۸۶و ترم اول نهمم ۲۰ شد

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   آقای محمدرضا
سلام.من دانش آموز نهم تیزهوشان هستم.امسال به ما اعلام کردند که هرکسی در سه سال.هفتم.هشتم.نهم. نمره و معدل زیر۱۷ داشته باشه باید دوباره امتحان تیزهوشان بده آیا درسته؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم مطهره جوانمردی
سلام من در حال انجام هدایت تحصیلی هستم اما هرکار میکنم ازمون رغبتم نهایی نمیشه 4 بار هم چک کردم همه رو جواب دادم چ مشکلی داره؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس http://tizland.ir/show/?id=2517 مراجعه کنید.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام می خواستم بپرسم ازمون های مشاوره ای در مدارس توجه می شود در ارتباط با انتخاب رشته ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.


   خانم حسنا
سلام میخواستم بدونم من با معدل 19/38میتونم به رشته ی تجربی برم؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.

البته معدل شما تنها پارمتری نیست که سنجیده می شود


   آقای علی محمدی
ایا با معدل 18 به بالا می توان به رشته انسانی رفت

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، شرایط ورود به رشته انسانی:
مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور در هر یک از درس های زبان و ادبیات فارسی، عربی و مطالعات اجتماعی در سه پایه دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد. برای دریافت اطلاعات تکمیلی با یک مشاور تحصیلی مشورت نماید. https://t.me/ernohom


   خانم صبا ولی پور
سلام . من نهم هستم . والان در یه شرایط سردر گمی هستم و نمیدونم چه رشته ی انتخاب کنم . من خودم به رشته ی تجربی علاقه مندم ولی احساس میکنم نمیتونم اینکار رو انجام بدم و به یه برنامه ریزی درسی نیازمندم برای خوندن دروس علاوه بر مدرسه و برای تیز هوشان میشه یه برنامه ی مطالعه در اختیار من بزارید ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، می توانید از برنامه های موجود در سایت استفاده کنید.لطفاً به آدرس http://tizland.ir/show/?id=4939 مراجعه کنید. اگر نیاز به برنامه درسی اختصاصی دارید از مشاورین ما راهنمایی بخواهید و به آدرس https://t.me/ernohom مراجعه کنید.


   خانم مهلا
سلام لطفا راهنماییم کنید من دوره متوسطه اول رو در مدرسه عادی درس خوندم و قصد ادامه تحصیل دردهم رو توی مدرسه استعداد های درخشان دارم روزی چند ساعت باید درس بخونم تا به حد نصاب برسم.از چه کتابهایی استفاده کنم برای تست؟لطفا راهنماییم کنید.ایا میتونم با برنامه ریزی نمونه قبول شم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس https://t.me/ernohom مراجعه کنید و جواب سوالتون را از مشاورین ما بخواهید.


   خانم ناشناس
سلام
من دانش آموز نظام قدیمم سه سال ترک تحصیل کردم و الان اجازه دارم دوباره از پایه نهم بخونم درسای قبلم ضعیف بوده اما امسال خوب داره پیش می‌ره میخواستم بدونم هدایت تحصیلی در مواردی مثل این چجوری محاسبه میشه ؟؟؟لطفا راهنماییم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس https://t.me/ernohom مراجعه کنید و جواب سوالتون را از مشاورین ما بخواهید.


   خانم عبدی
من دانش اموز کلاس نهم هستم من شاگرد متوسطی هستم ودر کلاس ما دانش اموز زرنگ زیاد هست چگونه بهترین دانش اموز زرنگ بشم خواهشا کمک کنین

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، می توانید سوال خود را از مشاوران ما در آدرس https://t.me/ernohom
بپرسید.


   خانم معصومه احمدیان
سلام یه سوال داشتم من پایه نهمم و نمی دونم کدوم رشته می توانم موفق بشم عضو سرزمین تیزلند هم هستم می خواستم آزمون آنلاین انتخاب رشته بدم میشه تو سرزمین تیز لند آزمون داد

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، می توانید سوال خود را از مشاوران ما در آدرس https://t.me/ernohom
بپرسید


   خانم عبدی
سلام بهترین کتابکار برای قبولی نمونه و تیزهوشان نهمی هستم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،کتاب های زیادی هستند که می توانید استفاده کنید. انتخاب کتاب مناسب بستگی به سطح علمی شما دارد. برای مشاهده نمونه کتاب ها و خرید به سایت www.nimkatbook.ir مراجعه کنید.


   خانم آوا
واقعا نمدونم چه کار کنم خیلی به تجربی علاقه دارم می ترسم جمع نمره هام به نرسه42

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، قبولی در هر رشته ای نیازمند تلاش بسیار است. مطمئناً با برنامه ریزی دقیق می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید . می توانید از برنامه درسی های موجود در سایت استفاده کنید. ما هم برایتان آرزوی موفقیت داریم .


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام من کلاس نهمم و از سال اول که وارد دبیرستان دوره اول شدم در یک مدرسه نمونه بودم والانم همینطور من به رشته ی انسانی شدیدا علاقه دارم و نمره هایم هم که مربوط به رشته ی انسانی میشوند هیچ وقت از 18 پایین نمیاید ولی من نمره های ریاضی ام را خوب نمیگیرم و فقط در درس ریاضی هم اینطورم در بقیه درسا نمراتم خیلی خوب است اما من نگرانم که نتوانم در ازمون نمونه ریاضی ام را خوب بزنم و به مدرسه نمونه نروم لطفا کمک کنید این مسئله خیلی برایم مهم است

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، می تونید از کتاب های کمک آموزشی استفاده کنید. از سوالات سطح متوسز شروع کنید و بعد مرحله به مرحله سطح سوالات را افزایش بدید.


   آقای ولی صابری
ریاضی هفتم 17،هشتم20 شدم.علوم هفتم 20 ،هشتم 20
معدل هفتم19.57 و معدل هشتم 19.64
اگر نمره مستمر ریاضی نهم 10 شود و نوبت 15
نمره مستمر علوم نهم 20 و نوبت 20
آیا می توانم در صورت قبولی در مدرسه تیزهوشان به رشته تجربی در تیزهوشان بروم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،برای قبولی در رشته تجربی مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد. نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می گردد. مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۲۵۲ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی حداقل ۱۴ باشد. لازم می باشد.


   خانم کاربر سایت
سلام من دانش آموز پایه نهم هستم.آیا برای تست زنی کتاب آی کیو گاج مناسب است اصلا باید ازچه کتابی استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟ سریع جوابمو بده

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، انتخاب کتاب تست مناسب بستگی به سطح علمی شما دارد. کتاب تست گاج کتاب مناسبی است که می توانید از آن استفاده کنید.


   خانم شیوا
سلام من نمی دونم توی چه رشته ای استعداد دارم پایه ی نهمم رشته های ریاضی فیزیک تجربی انسانی هم میتونم ولی نمی دونم کدوم مناسبه منه لطفا راهنماییم کنین ممنون میشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، انتخاب رشته مناسب به فاکتور های مختلفی بستگی دارد. از جمله وضعیت تحصیلی شما، توانایی و استعدادهای ذاتی،سطح خانوادگی و محل زندگی، علاقه شخصی شما به دروس و ... . بنابراین بهتر است برای انتخاب رشته مناسب با توجه به موارد گفته شده از یک مشاور تحصیلی کمک بخواهید همچنین می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید .
http://tizland.ir/show/?id=1635


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام من نهمم جمع نمرات ریاضی هفتم و هشتم و نهمم میشه 57 میتونم برم رشته ریاضی ؟ میشه سریع جواب بدید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، شرایط ورود به رشته ی ریاضی فیزیک به شرح زیر می باشد:
١- مجموع نمرات در دو درس ریاضی و علوم تجربی در دوره ی ٣ سال راهنمایی نمراتی که قبول شده است بدون ضریب کمتر از٣٠ نباشد .
٢- در دوره ی دبیرستان در دو درس ریاضی (١) و فیزیک( ١) و آزمایشگاه اولا" بدون تبصره قبول شده باشد. ثانیا" درس ریاضی را نمره ی ١٢ به بالا داشته باشد . ثالثا"،معدل رشته برای ورود به رشته ریاضی فیزیک (١) از ١٢ به بالا باشد .


   خانم بازدیدکننده سایت
ببخشید من در مدرسه تیزهوشان تحصیل میکنم میخواستم بدونم واسه ورودی دبیرستان امتحان هست یا نه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت اطلاعات با یک مشاور تحصیلی مشورت نماید.


   آقای هادی
من نهمم بعضی از نمرات هفتم و هشتم بیسته به نظر شما می تونم انتخاب رشته کنم الان 90 درصد بیسته

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت پاسخ به آدرس http://tizland.ir/show/?id=1635 مراجعه کنید.


   خانم خانم زارعي
سلام من امسال مي خوام انتخاب رشته كنم تمام خانواده ام مي گن رشته علوم تجربي چون نمرات سال قبلم همش 20شده اما اطرافيانم ميگن بيشتر داوطلباي كنكور رشته علوم تجربي هستن لطفا كمكم كنين چه رشته اي برم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، انتخاب رشته مناسب بستگی به فاکتور های مختلفی دارد. از جمله توانایی ها و استعدادهای ذاتی شما و علاقه شخصیتان. موقعیت خانوادگی و محل زندگیتان و ...
فراموش نکنید که رمز موفقیت در هر رشته ای تلاش و پشتکار مستمر است. با توجه به مطالب گفته شده شما توانایی حضور در تمامی رشته ها را بر اساس علاقه شخصیتان داردی با این حال پیشنهاد می کنیم با یک مشاور تحصیلی نیز مشورت نماید.


   آقای بازدیدکننده سایت
در مورد درس هام یه سؤال داشتم. من دانش آموز پایه نهم مدرسه نوبل هستم. میخواستم ببینم که ایا میشه یه راهنمایی در
مورد آزمون های ماهانه مرآت کنید.
ممنون.
در مورد نحوه تست زنی خوب
معدل هشتم : 20
معدل هفتم : 19.86

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت اطلاعات جامع به آدرس meraat.ir/ مراجعه کنید.


   خانم فاطمه سلطانی
توروخدا کمکم کنید من رشتمو تجربی زدم حالا خیلییییی پشیمونم الان دیگه نمیشه تغییر رشته داد؟ میخوام برم عکاسی خواهش میکنم اگه کاری میشه کرد بگین الان هفته اول مهره میشه اصلا الان خواهش میکنم کمکم کنید پای آیندم وسطه ...

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس http://tizland.ir/show/?id=1635 مراجعه کنید.


   خانم حکیمی
سلام، من دانش اموز مدرسه فرزانگان هستم
میخواستم بدونم برای ازمون تعیین مرکز سمپاد، باید دروس پایه هفتم و هشتم رو هم بخونم ؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،لطفاً در این خصوص از یک مشاور تحصیلی مشورت بخواهید.


   خانم ناشناس
سلام
تورو خدا جواب بدین
من ریاضیم در حد 0 هست
ولی بقیه درس ها 20
امسال نهم هستم
کلاس هفتم و هشتم و به زور رد کردم
اگر ریاضی 0 بشم و بقیه درس ها 20 بمونه
از این پایه عبور نمی کنم؟
یعنی باید دوباره بیام امتحان بدم ؟یا بدبخت میشم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً برای دریافت پاسخ به آدرس http://tizland.ir/show/?id=1635 مراجعه کنید.


   خانم حسینی
سلام من دارم وارد پایه نهم میشم و البته در هر دو پایه متوسطه در خصوص نمرات ریاضیم باید بگم نیم ترم اول پایین چهارده بودم و در نیم ترم دوم بالای هیجده بودم ولی خوشبختانه نمرات علومم در پایه هشتم هر دو نوبت بیست و در هفتم هر دو نوبت بالای هیجده بودن میخواتم ببینم میتونم وارد رشته تجربی بشم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،برای قبولی در رشته تجربی مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد. نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می گردد. مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۲۵۲ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی حداقل ۱۴ باشد. لازم می باشد.


   آقای آرين روحاني
سلام من سمپادي هستم و مدرسم ازمون علامه حلي ميگيره بايد چي كار كنم كه بتونيم رياضيشو بالاي ٥٠ بزنم من اگه رياضي مو بلاي ٥٠ بزنم هميشه رتبه ميارم نهم هستم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،برای دریافت پاسخ به آدرس http://tizland.ir/show/?id=1635 مراجعه نماید.


   خانم بازدید کنننده ی سایت
نظرتون درباره ی رشته عکاسی چیه ؟من معدلم ۱۹/۷۰ . به عکاسی علاقه ی خیلی زیادی دارم . عکاسی آینده خوبی داره؟ بعدا پشیمون نمیشم؟ اخه به هیچ رشته جز عکاسی علاقه ای ندارم:\

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،

رشته عکاسی یکی از رشته های جذاب شاخه کاردانش است و هنرجویان معمولا با علاقه قبلی وارد این رشته می شوند، زیرا رشته ایست که به خودی خود دارای جاذبه است و البته در این روزها دارای آینده شغلی فوق العاده خوبی است...

هنرجویان در این رشته با 2 مجموعه دروس عمومی و اختصاصی آشنا می شوند که عبارتند از:
دروس رشته عکاسی دروس عمومی دروس تخصصی
زبان فارسی گرافیک سیاه و سفید
ادبیات فارسی گرافیک رنگی
زبان انگلیسی کاربر رایانه (مبانی،ویندوز،اینترنت)
آمادگی دفاعی تایپ رایانه ای (word2007)
دین و زندگی عکاسی دیجیتال (آموزش نکات مهم در عکسبرداری)
تاریخ معاصر روتوش و ترمیم تصاویر (آموزش فتوشاپ و نحوه ترمیم خرابی تصاویر و روتوش صورت)
عربی کارورزی (دوره عملی جهت آشنایی هر چه بیشتر هنرجویان با تکنیک های عکاسی)
جغرافی
کارآفرینی

در این رشته هنرجویان پس از گذراندن دوره های آموزشی بالافاصله می توانند وارد بازار کار شوند و از آموخته های خود در حین تحصیل بهره ببرند البته با توجه به این نکته که تجربه در حرفه عکاسی حرف اول را می زند و بی شک هر چه تجربه و تمرین فرد بیشتر باشد مسلما نتیجه بهتری کسب خواهد کرد..


   آقای علی اکبر
با سلام خسته نباشید من سال سوم دبیرستان تجربی هستم از نظام قبلی ولی خرداد و شهریور قبول نشدم می خوا ستم بدانم می توانم سال چهارم را بخوانم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس http://tizland.ir/show/?id=1635 مراجعه کنید.


   خانم فاطمه محمد علیخانی
سلام ببخشید من میخواستم ضریب دروس وردی آزمون تیزهوشان از نهم به دهم وبدونم ..ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،برای دریافت پاسخ به آدرس http://tizland.ir/show/?id=1635 مراجعه نماید.


   خانم نگارشتابی
ببخشید میخواستم بدونم برای ازمون تیزهوشان نهم به دهم فقط ازدروس نهم سوالات هستند یا از هشتم وهفتم هستند ؟
اگرهستند در سوالات تحلیلی هستندیا تحصیلی نیزهستند؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،برای دریافت پاسخ به آدرس http://tizland.ir/show/?id=1635 مراجعه کنید.


   خانم فاطمه سلطانی
سلام
من به اجبار خونواده تجربی ثبت نام کردم . هیچ علاقه ای به تجربی و رشته های دانشگاهی اش ندارم . به رشته عکاسی علاقه ی خیلییییییییی زیادی دارم و تمام تلاشمو کردم ولی نشد حالا نمیدونم چیکار کنم . بهم میگن دیپلمتو بگیر دانشگاهتم تموم کن بعد برو کلاساش . من نمیخوام عکاس اماتور باشم . همه جا میگن بدون علاقه نمیشه درس خوند . تو رو خدا کمکم کنید من چیکار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، انتخاب رشته مورد علاقه و رشته ای که با توانایی های شما و استعدادهایتان هماهنگ باشد یکی از اساسی ترین مبناهای انتخاب شغل در آینده برای شماست. بنابراین بهتر است رشته ای را انتخاب نماید که مطابق با توانایی ها و استعدادهایتان باشد. با این حال توصیه می کنیم با یک مشاور تحصیلی در این زمینه مشورت نماید. چرا که بهتر می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.


   خانم بازدیدکننده سایت
با سلام خسته نباشید .من امسال میرم نهم اما از یه چیز ترس دارم اونم تست زنی هست من در سوالات تشریحی خیلی خوب هستم متاسفانه نمی دونم چرا تست زنیم ضعیفه برای مثال تو یه ازمون ازمایشی درس فارسی از ۱۰ سوال ۵تا غلط تست زدم اگه اینطوری پیش بره تو ازمون ورودی مدارس خاص یا حتی کنکور دچار مشکل میشم لطفا کمک کنین

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای اینکه بدانید چگونه می توانید مهارت تست زنی خود را تقویت کنید به آدرس http://tizland.ir/show/?id=2189 مراجعه کنید. همچنین در بخش مقالات سایت ، مطالبی در خصوص نحوه تست زنی صحیح است که با استفاده از این مطالب می توانید مهارت خود را تقویت کنید. به بخش مقالات سایت سر بزنید.


   خانم صبا
سلام ببخشید من کلاس نهم هستم و نمونه شرکت کردم رشته انتخابی من هم تجربی هست می خواستم ببینم من ذخیره هم باید همون تجربی در بیام یا سایر رشته ها هم میشه خواهشاً پاسخ بدین؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،برای دریافت پاسخ به آدرس http://tizland.ir/show/?id=3652 مراجعه نماید.


   آقای ماردین پ
سلام من به کلاس هشتم میروم و خیلی دوست دارم تیزهوشان قبول شوم به نظر شما باید روزی چند ساعت درس بخوانم و تست حل کنم و آیا از امسال که هشتم هستم تست زدن رو وشروع کنم یا از نهم البته تست زدنم ضعیفه ولی شاگرد اول تمام مدرسه ام لطفا پاسخ دهید در ضمن معدل هفتم هم 20 شد ممنون میشم وجواب بدین مرسی از سایت خوبتون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،قبولی در آزمون تیزهوشان مستلزم تلاش بسیار است ولی برای کسب راهنمایی دقیق تر از یک مشاور تحصیلی راهنمایی بخواهید و یا با عضویت در کانال تلگرام سرزمین تیزهوش ها از مشاور ما بپرسید.


   آقای امیر کوچکی نژاد
سلام می خواستم بدونم که آیا تکمیل ظرفیت نمونه دولتی با لیست ذخیره فرقی داره یا نه و اینکه آزمون میان پایه نمونه دولتی چجوریه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،برای دریافت پاسخ سوال خود به آدرس http://tizland.ir/show/?id=2293 مراجعه کنید.


   آقای رضا غفاری
من در سه پایه هفتم وهشتم ونهم معدلم به ترتیب 18.50 و18.93 و 19 شده است ایا می توانم به رشته تجربی برم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،برای پذیرفته شدن در رشته تجربی مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد. نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می گردد. مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۲۵۲ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی حداقل ۱۴ باشد.


   خانم فرناز سلطانی
سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم برا ازمون تیزهوشان نهم پایه هشتم رو هم بخونیم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،برای دریافت بهترین پاسخ از مشاور تحصیلی راهنمایی بخواهید.


   آقای محمد
باسلام.شما در جواب پیام قبلی من نوشته بودید با مشاور تحصیلی صحبت کنم.ولی به نظر شما و پیشنهاد شما در خصوص کتاب های درسی است یا نمونه سوالات.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، مشاور تحصیلی هم در خصوص منابع مورد نیاز شما و هم در مورد نمونه سوالات شما را راهنمایی خواهند کرد.


   آقای محمد
سلام خسته نباشید.لطفا منو راهنمایی کنید.من می خواهم توی امتحان نمونه دولتی و تیزهوشان شرکت کنم و پایه نهم هستم.چند درصد سوال از هفتم و هشتم و نهم می آید و فقط باید به کتاب های درسی نگاه کنم یا کتاب های تستی یا کدوم کتاب ها.نمی دونم به کتاب های هفتم یا هشتم یا نهم رو بخونم یا چیکار کنم.لطفا منو راهنمایی کنید.باتشکر

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،لطفاً برای دریافت پاسخ سوال خود با مشاور تحصیلی صحبت کنید.


   آقای امیرمحمد
سلام
من با معدل بالای19 مجاز به انتخاب رشته تجربی در نمون برگ هدایت تحصیلی نشدم
می خواستم بدونم میتونم یکسال در مدرسه غیرانتفایی تحصیل کنم و سال بعد وارد مدرسه دولتی در رشته مورد علاقه خود بشم؟؟
خواهشا سریع پاسخ بدید
با تشکر

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،برای دریافت پاسخ سوال خود با یک مشاور تحصیلی مشورت نماید.


   خانم مهوش
با سلام و خسته نباشید....نمون برگ اولویت رشته من شامل رشته تجربی نمیشه و من خیلی دلم میخواد که برم رشته تجربی ... به نظرتون الان چه کاری میشه انجام داد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، با یک مشاور تحصیلی صحبت کنید.


   آقای مجید
باعرض سلام و وقت بخیر. تمام نمرات پایه هفتم وهشتم ونهم من بیست می باشد اما در فرم هدایت تحصیلی عملکرد تحصیلی من برای رشته تجربی ۳۴/۰۴نوشته شده است چرا با توجه به این که عملکرد تحصیلی ۳۵امتیازدارد امتیاز کامل به من داده نشد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، با یک مشاور تجصیلی صحبت کنید.


   آقای کمالی
ببخشید شرایط رشته حسابداری

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، رشته حسابداري از جمله رشته هايي است که از داوطلبان سه گروه آزمايشي رياضي و فيزيک، علوم تجربي و علوم انساني دانشجو مي پذيرد و در آزمون هر سه گروه نيز درس رياضي به عنوان مهمترين درس اين رشته مطرح است. در واقع داشتن شم رياضي در رشته حسابداري از اهميت بسياري برخوردار است. همچنين يک حسابدار بايد بتواند بخوبي گزارش کارهاي خود را ارائه دهد. بنابراين بايد در ادبيات فارسي مسلط بوده و نگارش خوبي داشته باشد. دانشجوي اين رشته بايد تحمل ساعتها کار در پشت يک ميز و صندلي و سروکار داشتن با اعداد و ارقام را داشته باشد. همچنين بايد دقيق و منظم باشد تا در جمع بندي اعداد و ارقام دچار مشکل نگردد.


   خانم مهدیه خذری وطن
سلام من رشته تجربی رو انتخاب کردم اما هیچی در موردش نمی دونم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،شرط معدل برای انتخاب رشته علوم تجربی
برای انتخاب رشته علوم تجربی در دبیرستان‌ها شرط معدل در نظر گرفته شده و دانش آموزانی که نتوانند این حداقل معدل را کسب کنند از انتخاب رشته علوم تجربی محروم خواهند بود.

در حال حاضر ۴۶ درصد از دانش آموزان دوره دوم متوسطه در رشته علوم تجربی تحصیل می‌کنند که با توجه به ظرفیت محدود پذیرش رشته های علوم تجربی در دانشگاه ها مشکلاتی برای دیپلم های علوم تجربی ایجاد شده است.
برای اطلاعات بیشتر با یک مشاورتحصیلی صحبت کنید.


   خانم کوثر
درود، ممنون از مطالب سایتتون.
من دانش اموز نهمم و یه اشتباهی تو انتخاب رشتم کردم اول دلم میخواست برم رشته انسانی ولی بعدش پشیمون شدم و تصمیم گرفتم برم تجربی ولی این مال وقتی بود که من انتخاب ازمون های مشاوره ای و اولیت هامو براساس انسانی تکمیل کردم ولی بعدش رفتمو اولویتامو تو سایت اصلاح کردمو تجربیو اول زدم، ریاضی دوم و انسانی سوم یا چهارم (دقیقا یادم نیست). الان میترسم که نتونم برم تجربی اخه ظرفیت تجربی تو شهرمون زیاد نیستو و فقط2 کلاس تشکیل میشه به نظرتون میتونم تجربی برم؟؟ درضمن معدل سه سالمم تقریبا 19/80 میشه.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، در این خصوص از یک مشاور تحصیلی راهنمایی بخواهید.


   خانم رها ملکی
سلام. شما میدونین نتایج نمونه اسنان کرمانشاه کی اعلام میشه؟
میشه دستورالعمل ابلاغی نمونه رو توسایت بزارین
ایا بدای فرزندان جانبازان در نمونه سهمی ای نعلق می گیره وبه اونا کمکی میشه؟
حداقل چن درصد باید در نمونه بزنی تا قبول شی؟
کسایی که پدراشان 25 درصد جانبازی دارن چن درصد بهشوم کمک میشه؟
برگه های نمونه با ضریب چگونه محاسبه میشن؟
لطقا جوابمو بدین مهمه😢😢

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، در حال حاضراطلاعیه ای درباره زمان دقیق اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 96 – 97 ارائه نشده است .
http://tizland.ir/show/?id=3652


   خانم تمنا خانووم
سلام ایا کسایی که مدرسه عادی درس میخونن می تونن بدون آزمون برم مدارس نمونه دولتی یا فقط برای بچه هایی هست که دوره اول رو هم نمونه دولتی یا تیزهوشان بودن امکان پذیره ممنون میشم اگر سریع جوابمو بدین

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، آزمون نمونه دولتی در دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم برگزاری می شود و برای ورد به مدارس نمونه دولتی از طریق آزمون صورت می گیرد.


   خانم زهرا
افراد خانوادم معتقدن که من در رشته ی ریاضی اگه برم بازار کار نداره اماعلاقه و استعدادمن در زمینه ریاضیه .از طرف دیگه من به زیست وزمین شناسی علاقه ای ندارم وحفظیات ام اصلا خوب نیست...از نظر معدل درهمه ی رشته ها میتونم ادامه تحصیل بدم ...به مشاور مدرسه ام دسترسی ندارم لطفا راهنماییم کنید...یه سوال دیگه که دفعه ی قبل هم پرسیدم با هر رشته ای مثلا ریاضی میتونم دانشگاه فرهنگیان برم لطفا باجزئیات راهنماییم کنید .مرسی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز شما با یک مشاور تحصیلی صحبت کنید مشاور تحصیلی به علاقه ، استعداد، نظر خانواده و وضعیت درسی شما توجه میکنه و بهترین راه رو به شما نشون میده


   خانم زهرا
سلام. من نهم هستم و چند روز دیگه باید انتخاب رشته کنم. می خوام برم تجربی ولی میترسم که از پسش بر نیام . ریاضی و علومم هم خوبه ولی از ریاضی و فیزیکش خیلی میترسم . لطفا کمکم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام ددوست عزیز ، حداقل معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی
مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد. نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می گردد. مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۲۵۲ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی حداقل ۱۴ باشد.


   خانم زهرا
من به درس ریاضی علاقه ی زیادی دارم نمرات ریاضی ام در سال های هفتم وهشتم ونهم به ترتیب 19 و 20 و 20 بوده است و در کل استعداد زیادی هم در ریاضی دارم. میخوام دردبیرستان ریاضی انتخاب کنم و برای دانشگاه،دانشگاه فرهنگیان انتخاب کنم به نظر شما میتونم با این شرایط یه دبیر ریاضی موفق بشم؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد. نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می گردد. مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۲۵۲ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی حداقل ۱۴ باشد.


   خانم الهه
سلام من معدل ترم دومم 19.62 شده و نمره ریاضی17 و علوم18 من میخواهم رشته علوم تجربی بروم ایا شاخه الف قبول میشم؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از 42 نباشد. نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب 3 محاسبه می گردد. مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل 252 باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی حداقل 14 باشد.


   آقای حمیدرضا
سلام برای ثبت نام در رشته تجربی باید چه کار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، مطابق با آیین نامه جدید هدایت تحصیلی، دانش‌آموزان از پایه نهم رشته تحصیلی خود را انتخاب می‌کنند که در آئین نامه هدایت تحصیلی چگونگی انتخاب شاخه و رشته براساس ۶ مولفه تعیین شد و براین اساس عوامل موثر در انتخاب شاخه و رشته تحصیلی دانش آموزان عبارتند از:

۱- نظر دانش‌آموز که ۱۰ درصد از کل امتیاز به آن اختصاص دارد
۲- نظر والدین با امتیاز ۵ درصد
۳- نظر معلمان تمام دروس دوره اول متوسطه با امتیاز ۱۰ درصد
۴- نتایج آزمون‌های مشاوره‌ای با امتیاز ۳۰ درصد
۵- نتایج عملکرد تحصیلی یا همان نمرات درسی با امتیاز ۳۵ درصد
۶- نظرات مشاور با امتیاز ۱۰ درصد


   خانم فاطمه
سلام چه کنم تانمونه دولتی قبول شم خیلی استرس دارم ازچه درسی شروع کنم دوهفته بیشتروقت ندارم توروخداکمک کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز برای برنامه ریزی درست و دقیق با یک مشاور تحصیلی صحبت کنید.


   آقای بازدید کننده سایت
سلام من دانش اموز پایه نهم هستم.توی مدرسه ما اعلام نکردن که باید هدایت تحصیلی انجام بدیم و محلتش تموم شده.حالا باید چه کار کنم لطفا راهنمایی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز با یک مشاور تحصیلی صحبت کنید.


   آقای فرج
سلام با نمره ریاضی ۱۵میشه رفت انسانی عربی و مطالعاتم و فارسی هم خوبه نمره زیر حد نساب چنده؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، شرایط ورود به رشته انسانی:
مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور در هر یک از درس های زبان و ادبیات فارسی، عربی و مطالعات اجتماعی در سه پایه دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد.

نمره درس زبان و ادبیات فارسی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۴ محاسبه می شود.

نمره درس مطالعات اجتماعی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می شود.

نمره درس عربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۲ محاسبه می شود.

مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۳۷۸ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل رشته باید حداقل ۱۴ باشد.


   خانم درسا
سلام آيا معدل ترم دوم در آزمون نمونه دولتى نهم تأثير دارد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز بستگی به دستورالعمل ابلاغی دارد.


   آقای رضا
ایا می شود با معدل 19.50به رشته ی تجربی رفت

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای انتخاب رشته 100 امتیاز در نظر گرفته می شود. 65 امتیاز بررسی مشاوره ای و 35 امتیاز سابقه تحصیلی می باشد. برای رفتن به رشته تجربی علاوه بر معدل در دو درس تخصصی نمره ریاضی باید بالای 13 و علوم بالای 14 باشد. و معدل دانش آموز در 3 سال تحصیلی ( پایه هفتم - هشتم و نهم) در نظر گرفته می شود.


   آقای علی بهروزی
برای شرکت درازمون تیزهوشان نهم معدلمان باید چند باشد

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دست عزی بستگی به دستور العمل ابلاغی دارد.


   آقای محمد
سلام برای من خیلی مهمه که معدلم 20شه ولی ترم اول معدلم 19.93شد وترم دوم می دونم 20میشم امکان داره معدل کلم 20شه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز با یک مشاور تحصیلی صحبت کنید.


   خانم فرزاد
من می خواهم از رشته تجربی برم علوم انسانی نهم هستم


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام . برای امتحان نهایی پایه نهم برای درس مهارت های نوشتاری قسمت درست بنویسیم ها هم می اد ؟ یا فقط موضوع انشا میدن ؟


   آقای سجاد
سلام ببخشید من کلاس نهمم با چه معدلی میتونم برم رشته تجربی ؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.
این بحث را دنبال کنید. در ضمن شرایط مدارس دولتی و غیر دولتی هم متفاوت است


   آقای محمد حسین
سلام ببخشید من دانش اموز نهم هستم در استان همدان درس میخوانم مدرسه من دو شیفته ....میخواستم بدونم امتحانات نهم که هماهنگه در دوشیف یکیه سوالات؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز امتحانات نهایی به صورت هماهنگ برگزار می شود ولی سوالات توسط مدرسه مربوطه طرح می شود.


   خانم هلیا
سلام. ببخشید آیا ذر امتحان نهایی نهم نمرات 19 به بالا را 20میدهند؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، از آموزش و پرورش و یا مدرسه محل تحصیلی خود پیگیری کنید.


   آقای مهدی
سلام.ميشه درباره روش درس خوندن تو ایام امتحانات باید؟
ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز به قسمت طالب مقالات آموزشی در سایت مراجعه کنید.


   خانم مینا
من چیکار کنم معدلم 17.79شد نمیدونم برای سال دهم خوبه ؟؟؟؟؟؟؟کمکم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.
این بحث را دنبال کنید. در ضمن شرایط مدارس دولتی و غیر دولتی هم متفاوت است


   آقای ابوالفضل اخلاقی
سلام من نهمی هستم و رشته ریاضی رو برای تحصیل انتخاب کردم
من آزمون استعداد های درخشان ورودی دهم 96/97 15 اردیبهشت شرکت کردم و نسبتا خوب زدم
می خواستم بدونم برای پذیرفته شدن در مدارس تیزهوشان باید امتیاز و تراز من به یک حد مشخص برسد(مثلا 70 درصد کل آزمون) و یا باید بین تعداد دانش آموزانی که آن مدرسه می پذیرد باشد؟
ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز ،قبولی در آزمون بستگی به سطح سوالات،سطح افراد شرکت کننده در آزمون و ... دارد.
درصد قبولی در سال های مختلف متفاوت است.
پاسخ های نادرست هم درصد را پایین می آورند.


   خانم گلی
من در آزمون رغبت و توانایی شرکت کرده ام و پاسخ هایم را ثبت و ذخیره کردم و در آخر تیک نهایی شدن را هم زدم ولی امروز که به سایت همگام رفتم نوشته بود نهایی نشده و هرچه تیک را می زدم هیچ ناثیری نداشت . باید چه کار کنم ؟ پاسخ هایم اینگونه ثبت سیستم می شود یا نه ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام ، لطفاً در صورت هرگونه مشکل با همگام وزارت: 02188402938 تماس بگیرید


   آقای سروش
در هدایت تحصیلی اولویت اول بزنه باید همان رشته برود؟ یا می تواند به رشته های اولویت های دوم و سوم برود؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
می تونید اولویت های بعدیتون رو برید


   آقای رضا
سلام ببخشید یه سوال داشتم.میشه مثلا در کنار رشته تجربی انیمیشن سازی رو هم دنبال کرد

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز با یک مشاور تحصیلی صحبت کنید.


   خانم - ... ...فاطمه
من نمیدانم چه رشته ای انتخاب کنم کاملا گیج شدم...معدل ترم اول نهمم هم19/43شد...لطفا کمکم کنید....ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، با یک مشاور تحصیلی صحبت کنید.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام ببخشید من سال نهم هستم و میخواستم بدونم که ایا برای محاسبه معدل پایانی قوانین خاصی مثل ضریب و ... وجود داره یا نه مثلا من میان ترم دوم رو خیلی خوب ندادم و برای اخر سال که در انتخاب رشته و اینده تاثیر داره نگرانم شما میتونین راهنماییم کنید ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز با یک مشاور تحصیلی صحبت کنید.


   خانم سما جهانگشت اذر
سلام من نگران نظر سنجی معلمان هستم که قرار است به ما نمره دهند من در یک شهرستان کوچک زندگی میکنم ومدرسه ی من نمونه دولتی است ونسبت به دیگر مدارس سخت گرفته میشود به طوری که انها به دلیل اسان بودن سطح سولات نمرات خوبی دارند من ذر ذرس ریاضی که معلم خیلی سخت گیر داری نمذات بالای 17 دارم میخواهم بدانم ایا معلما به من نمره ی 10 را میدهد دوست دارم در رشته ی تجربی تحصیل کنم خواهشا جواب بدهید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای انتخاب رشته 100 امتیاز در نظر گرفته می شود. 65 امتیاز بررسی مشاوره ای و 35 امتیاز سابقه تحصیلی می باشد. برای رفتن به رشته تجربی علاوه بر معدل در دو درس تخصصی نمره ریاضی باید بالای 13 و علوم بالای 14 باشد. و معدل دانش آموز در 3 سال تحصیلی ( پایه هفتم - هشتم و نهم) در نظر گرفته می شود.


   خانم هانیه
من کلاس نهمم می خواستم بگم که درس های رشته انسانی را دوست درام و ایا رشته علوم انتظامی هم در این رشته خواند.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای اطلاعات بیشتر در این مودر با یک مشاور تحصیلی صحبت کنید.


   خانم نگین
سلام من کلاس نهم هستم در دو سال قبل متاسفانه کم کاری کردم و معدلم به ترتیب 18/48 و هشتم 18/68 ولی امسال نهایت تلاشم رو کردم و ترم یک شدم 19/57 وخیلی هم رشته تجربی رو دوست دارم به هیچ رشته دیگه نمیتونم فکر کنم ولی ناگفته نمونه خیلی مهارت بالایی در یادگیری این درس دارم سوالم اینه من اگه تست رو قبول نشدم یعنی اولویت من تجربی نبود میتونم غیر انتفاعی رشته ی مورد نظرمو اسم بنویسم و سال بعدش برم و دولتی ثبت نام کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام این موضوع خیلی بستگی به سیاست های مدرسه داره و به طور قطعی نمیشه تایید یا ردش کرد


   خانم معصومه
من کلاس نهممم بین رشته ها به رشته ی ریاضی و تجربی علاقه ی زیادی دارم اما بین هردو ی اون ها موندم اطرافیانم میگن که رشتهی ریاضی برای زن خوب نیست راست میگم؟؟؟ میگن بازار کارنداره این حرف درسته؟؟؟؟ اما من نمیدونم کدوم یک از این رشته هارو برو خودم به نظام علاقه دارم اما نمیدونم که توی کنکور سال ما هست یا نه ؟؟؟ به نظرتون برم چه رشته ایی ؟؟؟
احتمال قبولی توکدوم رشته بیشتره؟؟؟بازار کار و نیاز جامعه بیشتر کدوم رشته است؟؟
معدل هفتمم 19.19 هشتمم19.88و نهمم19.93 بوده ریاضی رو هم خیلی دوست دارم و خیلی زود یاد میگیرم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز ، در رابطه بازار کار این طور نیست. اما نسبت به علاقه به رشته های نظامی شرایط و سختی خود را دارد و برای شرکت در این رشته از دیپلم می توان شرکت کرد. حتما با یک مشاور تحصیلی صحبت کنید.


   آقای عرفان
سلام ببخشید اگه میشه بیش تر راجع به این بخش نامه که فرمودید مربوط به ورودی دانش آموزان نهم مدارس سمپاد است توضیح دهید :
دانش آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان که براساس بخش نامه شماره 104/167016 مورخ 1395/09/23 مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان ، باید در آزمون شرکت نمایند، از شرط معدل موضوع این بند معاف هستند. پذیرش نهایی این دسته از دانش آموزان در آزمون ورودی در صورت قبولی، منوط به احراز شرایط ادامه تحصیل در پایه نهم تحصیلی 1395-96 مطابق تبصره 3 ماده 13 مصوبه جلسه 75 مورخ 1386/04/26 شورای عالی آموزش و پرورش در مدارس استعدادهای ددرخشان می باشد.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
این بند مخصوص دانش آموزانی است که در حال حاضر در مدارس تیزهوشان تحصیل می کنند ملزم به شرکت در آزمون هستند اما شرط معدلی برایشان نیست


   خانم ملینا
باسلام
میخواستم بپرسم امتحان ورودی مدرسه ی دخترانه ابو ریحان در چه سطحی؟ در سطح المپیاد یا کنکور یا امتحان نهایی؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
از طریق مدرسه پیگیری کنید


   آقای شهاب جهان
سلام من علوم نوبت اول 16وریاضی 11 شود زبان خارجه 16 و عربی 17 می شه راهنمایی کنید برم چه رشته ی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز ، شما دانش آموز چه پایه ای هستید ؟؟ اگر نهم هستید میانگین نمرات سه سال را در خرداد حساب می کنند. ولی بهتر است باید که مشاور صحبت کنید.


   آقای بازدیدکننده سایت
سلام من ازمون ر غبت سنج از کجا می تونم بگیرم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
رغبت سنج توسط مدرسه و یا مشاوران تحصیلی گرفته می شود


   خانم زی
من میخوام برم ریاضی به اجبار مادرم اما خودم کارگردانی دوست دارم و میخوام سینما بخونم
ایا میتونم وقتی که کنکور دادم بزنم کارگردانی؟
بین دوراهی موندم1

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیز ، بله شما می توانید در رشته ها و دانشگاههایی که رشته سینما و هنرهای نمایشی دارند ادامه تحصیل دهید.


   خانم فاطمه
سلام من دانش آموز پایه نهم هستم معدل من در پایه هفتم نوبت اول۱۹.٨۶ ،نوبت دوم ۱۹.۷۱ وپایه هشتم نوبت اول ۱۹.٨۶ ، نوبت دوم ۱۹.٨۴ و در پایه نهم معدل نوبت اولم ۲۰ شده میخواستم بپرسم اگه من بخوام رشته تجربی برم قبول میشم؟ اصلا اگه قبول شدم و رفتم برای پزشکی قبول خواهم شد؟ خواهشا به سوالم پاسخ بدید خیلی وقته ذهنمو مشغول کرده.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،به احتمال زیاد موفق خواهید شد اما انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.


   خانم افرا
سلام
حسته نباشید ببخشید من توی مدرسه نمونه درس میخونم و نهم هستم من ازهرکسی میپرسم میگن که نمونه قبولم اما تلاش من برای تیز هوشانه حالا ترازم هم تو قلم چی میانگینس5600هست من روزی 5ساعت که تعطیلاته میخونم موقع مدرسه هم روزی6 ساعت یکم ناامیدم بنظرتون چکارکنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
وقتی دارید تلاش می کنید دلیلی برای ناامیدی ندارید طبق برنامه ریزی پیش برید و بر نگرانی هاتون غلبه کنید.


   آقای امیر خاکیان
با سلام و عرض خسته نباشید
من توی آزمون های تیزهوشان مبتکران که مدرسه مون برگزار میکنه و آزمون های سختی هم هست،علوم رو بالا میزنم و ریاضی رو پایین..و به دروس تجربی هم علاقه دارم..اما یه مشکلی که دارم من از تشریح خیلی بدم میاد و تنها مشکلم توی رشته تجربی همینه..بنظرتون چیکار باید کرد؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
در انتخاب رشته با توجه به استعداد، توانايي، علاقه و شناخت خود، خودتان تصميم آگاهانه بگيريد، زيرا ممكن است تغيير يا انتقال رشته براي شما مقدور نباشد
- بر اساس نمره و رتبه خود انتخاب رشته نماييد زيرا انتظار بالاي شما ممكن است باعث از دست دادن موقعيت هاي ديگر باشد كه در آينده به راحتي نتوانيد بدست آوريد.


   خانم کیانا
سلام من خیلی دوست تزوشان رشته ی تجربی قبول بشم ولی بعضی مواقع اصلا حوصله ی در خوندن ندارم لطفا هر چه شریع تر کمک کنید.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام ، دوست عزیز رشته تجربي پايه و اساس تحصيل در رشته های ارزشمندی چون : زيست شناسي، پزشكي، دندانپزشکی، پرستاری، فیزیوتراپی، بینایی سنجی، اتاق عمل، تغذیه، بهداشت، كشاورزی، داروسازی و شيمی و … است . دانش آموزاني كه علاقمند به تحصيل در اين رشته مي باشند بايستي با بررسي ويژگيها ، توانائيها و علاقه خود وسپس مطالعه شرايط ورود به اين رشته آن را انتخاب نمايند دروس رشته تجربی برای اينکه اطلاعات کافی از رشته انتخابی خود به دست آوريد، لازم است بدانيد چه درسهايی در اين رشته تدريس میشود. برای موفقیت در رشته تجربی قوی بودن در درس های علوم تجربی دوره راهنمایی و علوم زیستی ، ریاضی و شیمی دبیرستان از اهمیت خاصی برخوردار است.


   خانم فاطمه
سلام من بین دوتا رشته موندم رشته انسانی وتجربی معدلم نوبت اول نهم 18.75شد. برای این که بری رشته تجربی معدل 19.50خوبه (میخوام برم پرستاری اما معدلم کمه)برا رشته انسانی هم میخوام روانشناس بشم و اینو دوست دارم اما حفظیاتم مثل درس مطالعات زیاد خوب نیس و به درس های فهمیدنی بیشتر علاقه دارم.لطفا راهنمایی کنید باید چیکار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.
این بحث را دنبال کنید. در ضمن شرایط مدارس دولتی و غیر دولتی هم متفاوت است


   آقای ابوالفضل یونسی
با سلام
آیا میشود در انتخاب رشته پایه نهم به رشته هوشبری رفت؟
برای رشته هوشبری باید در انتخاب رشته نهم به چه رشته ای رفت؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیز سلام برای رفتن به رشته هوشبری در دبیرستان باید رشته علوم تجربی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید .


   آقای موذن
سلام من در تاریخ ثبت نام مواردی مانند اولویت بندی و... را پر نکردم آیا در 16 فروردین می توانم این موارد را پر کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سال گذشته زمانی را به ویرایش اطلاعات اختصاص دادند اگر امسال هم زمانی اعلام کنند تیزلند اطلاع رسانی می کند.


   آقای آقای رضا محمدی
ببخشید من به درس های رشته تجربی علاقه زیادی ندارم و بیشتر به درس های رشته انسانی علاقه مندم از طرفی هم به دندان پزشک شدن علاقه شدیدی دارم میخواستم بدونم چطوری این مشکل رو حل کنم ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیز از با یک مشاور تحصیلی مشورت کنید.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام خسته نباشید
من نهمم و برای ازمون تیزهوشان ثبت نام کردم ولی هنوز شروع نکردم برای خوندن میدونم خیلی عقبم الان واقعا نمیدونم چیکار کنم من تو ازمونای قلم چی هم شرکت میکنم ولی نمیدونم برای ورودی بخونم یا برای امتحانات مدارس یا ازمون قلم چی
ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز با یک مشاور تحصیلی صحبت کنید.


   خانم حانا
من کلاسه هشتمم.. خیلی نگرانه انتخاب رشتمم..به تجربی علاقه دارم یعنی به پزشکی علاقه دارم.. درسمم عالیه و نمره های علوم و ریاضی بالای 19 بوده.. یه مشکلی که دارم اینه که دختره فوق العاده ترسویی هستم یعنی در حدی که وقتی میخون بهم آمپول بزنن تا حد مرگ میرم.. میخواستم ببینم با این حال میتونم پزشک شوم؟ ایا با علاقه ای که به دکتر شدن دارم میتونم ترسمو کنار بزارم و یک پزشک شوم؟ اخه به گفته ی برخی از اطرافیانم عمرا بتونم آمپول دستم بگیرم😡
خاهش میکنم جوابمو بدین من خیلی نگران ایندمم😕

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، در انتخاب رشته با توجه به استعداد، توانايي، علاقه و شناخت خود، خودتان تصميم آگاهانه بگيريد، زيرا ممكن است تغيير يا انتقال رشته براي شما مقدور نباشد
- بر اساس نمره و رتبه خود انتخاب رشته نماييد زيرا انتظار بالاي شما ممكن است باعث از دست دادن موقعيت هاي ديگر باشد كه در آينده به راحتي نتوانيد بدست آوريد


   آقای محمدحسین
سلام
من نمرات درس علوم تجربی ام هر سه سال 20 بوده ولی ریاضی سال هفتم 19 و هشتم 18 شدم، ترم اول امسال یعنی سال نهم را هم 19 شدم، حالا دوست دارم که برم رشته ی تجربی و دندانپزشکی بخونم، خیلی هم علاقه دارم، اما ترس و واهمه ای هم از سهمیه رشته ها و همینطور کنکور دارم، میخاستم اگه میشه راهنماییم کنید که آیا برم تجربی،یا رشته ای دیگه مثل ادبیات...
متشکرم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیز، انتخاب رشته به چندین فاکتور ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.
این بحث را دنبال کنید. در ضمن شرایط مدارس دولتی و غیر دولتی هم متفاوت است


   خانم زهرا مینایی
سلام
معدل درس ریاضی و علومم توی پایه ی هفتم به ترتیب 18 و 19
پايه ى هشتم علوم:18 رياضى:18
پايه ى نهم علوم 19 رياضى18
ميتونم با اين نمرات وارد رشته ى تجربى بشم؟
و يه سوال ديگه ميتونم با معدل كل(هفتم 19.64 هشتم19.21 نهم19.36) بدون شركت در آزمون وارد مدارس تيزهوشان بشم؟
ممنون ميشم جواب بديد

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به احتمال زیاد موفق خواهید شد اما انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.
این بحث را دنبال کنید. در ضمن شرایط مدارس دولتی و غیر دولتی هم متفاوت است.
خیر، شرایط شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان داشتن حداقل معدل کل سالاته 19 ذر پایه هشتم می باشد.


   آقای غفوری
سلام ممنون از سایت خوبتون من نهم هستم و چند روز قبل در مدرسه به ما گفتن که کسانی که معدل بالای 19 دارند میتونند در آزمون استعداد های درخشان ثبت نام کنند من ثبت نام رو انجام دادم ولی توضیح کاملی برای آزمون و ضرایب درسی وجود نداره آیا هنوز مطلبی برای این موضوع منتشر شده و اگر موجود هست لطفا آدرس و نام مطلب رو بذارید واگر میشه توضیح خیلی کوتاهی برای این آزمون بدید
لطفا جواب بدید ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
لطفا برای اطلاع از مواد امتحانی به این لینک مطلب درسایت مراجعه کنید.
http://tizland.ir/show/?id=3605


   خانم یاسمن
(نهم هستم)
من ریاضی متوسطی دارم یعنی نه خیلی مخم نه خیلی ضعیف ...
نوبت اول کارنامم ریاضی 20 شد ...
من ریاضیم عالی نیست ولی واقعا ریاضی رو دوست دارم میخوام مهندسی کامپیوتر بخونم
بنظر شما کسی که نمره ریاضیش حداقل 17عه و متوسطه توی درس ریاضی میتونه توی این رشته موفق باشه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.
این بحث را دنبال کنید. در ضمن شرایط مدارس دولتی و غیر دولتی هم متفاوت است


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام میشه بگید نمرات هفتم11هشتم9و نهم11 باشه یعنی چی؟برای انتخاب رشته؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
برای انتخاب رشته هر رشته ای که بخواهید بروید باید در یک سری دروس نمراتتون به یک حدی برسه


   خانم نازی
سلام من درمدرسه تمونه دولتی هستم با توجه به اینکه امسال فرزانگان شهرما4نفرددررشته تجربي ميگیرد ومن علاقه شدیدی به رفتن دارم چگونه میتونم قبولیم رو صددرصد انتظارداشته یاشم ؟؟ باتوجه به اینکه دردرریاضی قوی هستم و توانیی حل همه المپیادهارو هم دارم رقابت در مدرسه ما زیاده اما من باید صدزدصد جزو ان باشم ولی با توجه به اینکه سوالات تیزهوشان استاندارد نیست و سوالات هوش هست انهارا مشکل دارم چگونه برطرف کنم این مشکل را وسوالات تیزهوشان رابا درصد بالابزنم؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سوالات هوش بیشتری کار کنید تا با این دست سوالات آشنا شوید. هیچ تضمینی برای قبولی در تیزهوشان برای هیچ کس وجود ندارد.


   آقای رضا محمدی
شایعه شده که امسال دانش آموزان پایه نهم مدارس تیزهوشان باید با آزمون وارد این مدارس شوند تا به تیزهوشان دهم بروند آیا این راست است

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دانش آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان که براساس بخش نامه شماره 104/167016 مورخ 1395/09/23 مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان ، باید در آزمون شرکت نمایند، از شرط معدل موضوع این بند معاف هستند. پذیرش نهایی این دسته از دانش آموزان در آزمون ورودی در صورت قبولی، منوط به احراز شرایط ادامه تحصیل در پایه نهم تحصیلی 1395-96 مطابق تبصره 3 ماده 13 مصوبه جلسه 75 مورخ 1386/04/26 شورای عالی آموزش و پرورش در مدارس استعدادهای ددرخشان می باشد.


   خانم رضایی
ببخشید آقای مشاور من آگاهی بخشی تیزلند رو مشاهده کردم. من گفتم معدل نوبت اول امسالم که نهمم شده هفده و هفتاد ویک ولی یه مطلبی خوندم که انگار بخشنامه بود گفته بود اگه معدل سال سوم کمتر از هجده بشه حق ورود به اون رشته هایی که قبلا نوشتم براتون از جمله پزشکی رو ندارن. آیا این واقعا درسته؟ هیچکاری نمیشه کرد؟ اگه من کمتر از هجده بشم امسال سالای بعد تا دانشگاهم هر چی هم نمرم خوب باشه نمیتونم برم پزشکی؟ خواهش میکنم کمکم کنید.
پیشاپیش متشکرم.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام نگران نباشید مشکلی پیش نمیاد بیشتر تلاش کن انتخاب رشته به پارامترهای دیگه ای غیر از نمره هم وابسته است ولی خب کسی که نمراتش زیر 17 باشه برای رشته ی پزشکی احتمالا موفق عمل نکنه. پس بیشتر تلاش کن


   خانم رضایی
سلام خدمت شما.من کلاس نهمم. معدل نوبت اولم شده هفده و هفتاد و یک. امروز یه اس ام اسی دیدم که نوشته بود دانش اموزان با معدل کمتر ازهجده در سال سوم حق ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی و دارو سازی و حقوق و روانشناسی و مهندسی برق و مهندسی معماری رو ندارند.من خیلی به پزشکی علاقه دارم قصد دارم برم تجربی. ولی الان روحیم خیلی گرفته شده . چرا دارن اینکارو با هامون میکنند؟ خیلیا بودن که با کمترین معدل بهترین رشته ها رو قبول شدند. مثل اقای رستگار رحمانی با معدل سیزده و هفتاد و سه رتبه ی یک کشور شد برای پزشکی. به جز ایشون من خیلیا های دیگه رو خوندم و میشناسم که همینجور بوده. واقعا عادلانه نیست من الان هیچ انگیزه ای واسه درس خوندن ندارم. داشتم تلاشمو هم هر روز بیشتر میکردم. چیکار کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.
این بحث را دنبال کنید. در ضمن شرایط مدارس دولتی و غیر دولتی هم متفاوت است


   خانم زهرا
سلام ببخشید می خواستم بدونم بازار کار رشته گرافیک چه جوریه؟ .و اینکه می خواستم بدونم استعداد و خلاقیت توی این رشته چند درصد مهمه؟ ایا از علاقه و پشتکار مهم تره؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
فارغ‌التحصیلان این دوره قادرند با تهیه انواع طرح برای معرفی و ارائه یک موضوع مانند علامت و اطلاعات(آرم سازی و پوسترسازی) و اجرای انواع صفحه آرایی و طراحی نمایشگاه های هنری برای معرفی آثار گوناگون(غرفه آرایی)،آموزش هنر،طراحی و تصوبرسازی برای عنوان ادبی،داستان،سیاسی،اجتماعی و مانند آن(صفحه آرایی کتاب و مجله و روزنامه)،تبلیغات(کاتالوگ و بروشور) در مراکزی همچون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،صدا و سیما،مطبوعات و مراکز هنری و آتلیه های خصوصی خدمات خود را ارایه می دهند. صد در صد علاقه و داشتن استعداد در پیشرفت در این رشته تحصیلی موثر است .
داشتن پشتکار و نلاش راه های رسیدن به موفقیت در این رشته را برای شما هموار تر می کند.


   آقای نوید درون آرا
سلام آقای مشاور خوب هستین خسته نباشید من دانش آموز پایه نهم مدرسه نمونه دولتی شهید دانشخواه هستم درسم هم اگر از خودم تعریف نکنم عالیه ولی برای آزمون های مدارس برتر به شدت استرس دارم و می ترسم قبول نشم لطفا کمکم کنین و یه سوال دیگه اینکه در مدارس دوره دوم کدوم مدرسه از بقیه بهتره{تیزهوشان،نمونه،البرز،علامه طباطبایی،انرژی اتمیو....}با تشکر

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
درباره استرس و کنترل آن و شرایط آزمون کلاس آنلاینی خواهیم داشت. حتما در آن شرکت کنید.

درباره مدارس هم معمولا انتخاب اول اولیا و دانش آموزان تیزهوشان است. بعد نمونه دولتی ها و مدرسه ماندگار البرز.

مدارس غیر انتفاعی دیگر از جمله انرژی اتمی و مدارس علامه طباطبایی با توجه به اینکه غیر انتفاعی هستند و از نظر مالی منابع احتمالا خوبی دارند، تبلیغات مناسبی دارند و بیشتر اسمشان شنیده می شود و بیشتر می توانند با تبلیغات مختلف خود را برجسته نشان دهند. اما مشکلات خاص خود را دارند (مانند شهریه های بالا و ...) که از عهده بسیاری خانواده ها پرداخت آن بر نمی آید و در برخی موارد نیز برخی اولیا نسبت به عدم تناسب خدمات دریافتی شکایت دارند.
ضمن اینکه موسس و مدیر مدرسه انرژی اتمی چند سالی است که به رحمت خدا رفته اند و برخی ادعا می کنند پس از آن مرحوم، روند آموزشی گذشته دنبال نمی شود و رویکرد ها تغییر کرده است.

ضمن اینکه در یکی دو سال اخیر مدارس علامه طباطبایی هم شنیده شده که بر خلاف سابق که یکپارچه بودند تمامی موسسین اصلی از هم جدا شده اند و از گفته ها و شنیده ها این طور به نظر می رسد که آن انسجام سابق را ندارند و تبدیل به دو-سه موسسه مختلف با نام های مختلف مانند ادب و دانش و مهر ایرانیان و نخبگان علامه طباطبایی شده اند و احتمالا با رویکرد های متفاوتی اداره می شوند. به همین دلیل، می طلبد در انتخاب این مدارس با دقت بیشتری عمل شود.


   خانم بازدید کننده سایت
با سلام
من امیسال در پایه نهم درس میخونم و میخوام به رشته تجربی برم و دوست دارم در مدارس غیر دولتی مثل ابوریحان و کوشش ثبت نام کنم و مدرسمون کتاب رشادت مبتکران رو برامون تهیه کرده آیا میشه با این کتابا آزمون ورودی این مدارس رو قبول شد؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به احتمال زیاد موفق خواهید شد اما انتخاب رشته به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.
این بحث را دنبال کنید. در ضمن شرایط مدارس دولتی و غیر دولتی هم متفاوت است


   آقای سیداحسان حسینی
با سلام خواستم ببینم در ازمون تست هوش برای انتخاب رشته کلاس نهم چه سوالاتی میاد؟درمورد چه چیزیه؟لطفا بفرستین به ایمیلم نمونه سوالاتش رو.ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
برای دریافت نمونه سوالات به قسمت بانک نمونه سوالات در سایت مراجعه کنید.


   خانم پرستو
سلام. من پایه نهمم معدل ترم اولم 20 شده و تقریبا مطمئنم که ترم دوم هم به احتمال زیاد بالای 19.5 میشم. من خودم رشته ی کامپیوتر رو دوست دارم. میخواستم بدونم برای تحصیل تو این رشته تو دانشگاه بهتره برم ریاضی فیزیک یا برم فنی حرفه ای و کامپیوتر بخونم؟
من با مشاور مدرسمون حرف زدم ولی اون نظر شخصی خودش رو میگه که ریاضی به درد دخترا نمیخوره :| از طرفی پدرم میگه رقابت بین کسایی که ریاضی فیزیک بودن و تو دانشگاه کامپیوتر خوندن بیشتره و اونا یجورایی بچه های فنی رو از گود بیرون میکنن. بین ریاضی و فنی موندم. ممنون میشم کمک کنید :)

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
اما انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.
این بحث را دنبال کنید. در ضمن شرایط مدارس دولتی و غیر دولتی هم متفاوت است


   خانم آقای امیرحسین رحمانی
با سلام ضمن گفته مشاور مدرسه ما امسال هدایت تحصیلی آزادانه است و فقط مدرسه نقش راهنما را دارد میخواستم ببینم ایا این خبر صحت دارد یا خیر

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
در مدارس غیر انتفاعی معمولا این موضوع صحیح است.


   خانم فاطمه مالمیر
سلام می خوام بدونم امسال برای ورود به رشته ریاضی چه معدلی لازمه ؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.
این بحث را دنبال کنید. در ضمن شرایط مدارس دولتی و غیر دولتی هم متفاوت است.


   خانم سمانه فاطمی فر
سلسلام ببخشید من امتحان Listening زبان دارم نمی دونم چجوری بخونم وکار کنم لطفا کمکم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیز می توانید از یک دبیر زبان و یا مشاور تحصیلی راهنمایی بگیرید.


   آقای علی بسیمی
سلام،من با نمره و علوم هفتم 20 و هشتم 18 و نهم فعلا ترم اول 16 و ریاضی هفتم 20 و هشتم 19 و نهم(ترم اول 17) می تونم برم رشته علوم تجربی؟شرایط امتحان نمونه دولتی،تیزهوشان،فرهنگ چطور هست یعنی چه کسانی با چه نمره ای می توانند شرکت کنند؟و معدل هفتم من 19/90،هشتم:19:50

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به احتمال زیاد موفق خواهید شد اما انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.
این بحث را دنبال کنید. در ضمن شرایط مدارس دولتی و غیر دولتی هم متفاوت است.
این مدارس شرط معدل دارند. بالای 19 برای تیزهوشان و بالای 16 برای نمونه دولتی . مدارس فرهنگ هم آزمون ورودی دارند و معدل 17 شرط آزمونشان است.


   آقای علی احمدی
سلام،من با نمره و علوم هفتم 20 و هشتم 18 و نهم فعلا ترم اول 16 و ریاضی هفتم 20 و هشتم 19 و نهم(ترم اول 17) می تونم برم رشته علوم تجربی؟شرایط امتحان نمونه دولتی،تیزهوشان،فرهنگ چطور هست یعنی چه کسانی با چه نمره ای می توانند شرکت کنند؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
این مدارس شرط معدل دارند. بالای 19 برای تیزهوشان و بالای 16 برای نمونه دولتی . مدارس فرهنگ هم آزمون ورودی دارند و معدل 17 شرط آزمونشان است.


   خانم آیدا ارض پیما
سلام ببخشید لطفا راهنماییم کنید . من دانش اموز کلاس نهمم تا الان همه ی معدلام ۲۰ بودن ولی تو کلاس نهم یه دفه درسام افت کردن و انگیزمو برای درس خوندن از دس دادم خیلی دوس دارم تو مدرسه نمونه دولتی درس بخونم از اونورم سختیای درسی خیلی بهم فشار اورده... و کلا ناامید شدم اگه بهم کمک کنید که انگیزمو دوباره بدست بیارم و امسال نمونه قبول شم و اگه میشه کمکم کنید بتونم یه برنامه درست داشته باشم ممنونم حتی برای شغل ایندمم برنامه ندارم زیست و فیزیکم خوبه ولی شغلای رشته تجربیو دوست ندارم لطفا راهنماییم کنید مرسی از سایت خوبتون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
برای برنامه ریزی توصیه می کنیم برنامه کلاس آنلاین تیزلند در موضوع برنامه ریزی را تهیه کنید. همکاران ما در دفتر مرکزی تهران برای تهیه این برنامه میتوانند کمکتان کنند.در مورد انگیزش و غلاقمندی هاتون هم معمولا نیاز به بررسی بیشتر و تعیین وضعیت فعلی تون دارد که اگر تهران هستید می توانید از جلسات مشاوره حضوری تیزلند استفاده کنید. برای این موضوع هم می توانید با ما تماس بگیرید.


   خانم غزل دولتندان
سلام .سایتتون عالیه
من پایه ی نهم درس میخونم معدل پایه هفتمم 19.17و هشتمم19.10 بوده میتونم تجربی قبول بشم تروخدا کمکم کنید ممنونم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به احتمال زیاد موفق خواهید شد اما انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.


   آقای علیرضا
سلام من در خانه همه چی رو در مورد درس میخوانم بلد هستم و نمره ی خوبی میاورم ولی در مدرسه همان سوال رو نمیتونم جواب بدم باید چه کار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به احتمال زیاد به خاطر استرس شما است. به شما پیشنهاد می کنم که با مشاور مشورت کنید.


   خانم سحر
سلام ببخشید من تو مدرسه فرزانگان میخونم و کلاس نهمم میخوام بدونم امسال برای اینکه وارد دهم بشم باید دوباره ازمون بدم یا مستقیم وارد مدرسه میشم؟
واینکه انتخاب رشته تجربی در این مدارس چطوری صورت میگیره؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
برای اینکه بدون آزمون وارد مقطع متوسطه دوم شوید باید معدل سه سال شما بالای 17 باشد در غیر این صورت باید آزمون دهید. انتخاب رشته مثل مدارس دیگر است.


   خانم سوما
سلام. من امسال نهم هستم و تصمیم دارم در رشته ی ریاضی برای سال دهم تحصیل کنم . شرایط تحصیل در مدرسه ی تیزهوشان رو دارم اما مشکلم اینه که در محل زندگی من که شهرستانی هستم مدرسه ی تیزهوشان دخترانه وجود نداره و مادرم با تحصیل من در شهر دیگه مخالفه. از طرفی فضای مدارس عادی و حتی نمونه دولتی برای من کسل کننده هست و از درس زده ام میکنه . پیشنهاد شما چیه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیز مدرسه نمونه دولتی هم بسیار عالی است و سطح آن ها بسیار شبیه به تیزهوشان است. اگر شرایط رفتن به مدرسه تیزهوشان را ندارید پیشنهاد ما مدرسه نمونه دولتی است.


   خانم زینب صفاری
منابع ازمون تیزهوشان امسال از کجاست؟
ایا برای ورود به هر رشته ای ازمون جدا باید داد
یعنی قبل از آزمون انتخاب رشته می کنیم یابعد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
خیر یک آزمون کلی برگزار می شود و با توجه به نمره و انتخاب شما پذیرفته خواهید شد. منابع آزمون کتاب است.


   خانم آرينا
سلام ببخشيد مي خواستم بپرسم در مدرسه ي تيزهوشان تهران براي درس رياضي چه نمره اي خوب است ؟ معلممان كه ميگه ١٥ به بالا ملاكه اما ميخواستم نظر مشاورين رو بدونم .

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
اگر منظورتون برای قبولی در آزمون هست که معدل بالای 19 ملاک است. در طی تحصیل قوانین داخلی مدرسه حکم فرماست که معمولا نمره زیر 14 مشروط است اما یک دانش آموز توانا به تلاش بیشتر فکر می کند نه نمره 14 و 15 . پرتلاش باش


   خانم هليا
سلام . من دانش آموز نهم مدرسه فرزانگان هستم شيمي و زيست خيلي خوبي دارم و رياضي متوسط ميخواستم بدونم براي تحصيل در رشته تجربي بايد حداقل معدل چه قدر باشد ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر به جز معدل ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.
این بحث را دنبال کنید. در ضمن شرایط مدارس دولتی و غیر دولتی هم متفاوت است


   خانم مهدیه
سلام من دانش اموز پایه نهم هستم من به علوم تجربی خیلی علاقه دارم ولی همه میگن نمیتونم بخونم تو علوم یکم ضعیفم چه کتابی بخرم برا علوم و میتونم به علوم تجربی قبول شم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
برای تقویت درس علوم باید علاوه بر کتاب درسی از کتاب های کمک آموزشی هم کمک بگیرید و ساعت مطالعه تان را افزایش بدهید. کتاب های فتحی، اندیشمند، الگو ، خیلی سبز و ... کتاب های خوبی هستند که می تونید ازشون کمک بگیرید.


   خانم مهدیه محبعلی
من علاقه دارم درآینده روانشناسی بخونم.وخوب به درس تجربی هم علاقه دارم
ولی دردروس انسانی هم عالیم....آیامیشه ازتجربی هم روانشناسی خوند یاخیر؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
بله میشه ولی بهترین کار اینه که انسانی بخونید.


   خانم مهدیه محبعلی
سلام من معدلم بالای 18 هست ودردرس علوم تجربی،عربی،فارسی واجتماعی خوب هستم بنظرتون برم رشته انسانی یاتجربی؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
در آینده می خواهید چه شغلی را انتخاب کنید؟؟ به دروس چه رشته ای علاقه ی بیشتری دارید؟


   خانم الهه حیدری
من واقعا گیج شدم لطفا بگید برای کتاب های کمک درسی چیکار کنم خوب بیشتریا پیشنهاد میدن که کتاب تست بگیرم اما نمیدونم چه کتابی بگیرم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
اگر بخواهیم خیلی ساده بگوییم، می توانیم کتاب های کمک درسی را به سه دسته تقسیم کنیم :

1-کتاب های آموزش
2-کتاب های کار و پیشرفت تحصیلی
3-کتاب های تست

کتاب های آموزش بیشتر مفاهیم کتاب را باز می کنند و تعدادی هم نمونه سوال دارند. این ها برای فهم مطالب کتاب مناسب هستند.

کتاب های کار و پیشرفت تحصیلی بیشتر نمونه سوال برای حل کردن و تقویت مفاهیم در ذهن دانش آموز دارند.
کتاب های تست هم بیشتر به نکات و افزایش سرعت حل مسئله تاکید دارند و بیشتر برای آماده شدن برای قبولی در آزمون های ورودی و کنکور و مانند آن کاربرد دارند.


   خانم فاطمه دهقانی
با سلام
من معدل هفتم 18/18 شدم و در هشتم 18 میخواستم بدونم میتوانم به رشته علوم انسانی بروم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیز از امسال قوانین انتخاب رشته تغییر کرده و پارامترهایی مثل ظرفیت منطقه تاثیرگذاری بیشتری دارند باید منتظر دستورالعمل جدید باشیم.


   آقای سید سینا هاشمیان
سلام. من دوست دارم به رشته علوم تجربی برم . چون درسم خوب بوده رفتم به مدرسه نمونه دولتی . تو این مدرسه چون امتحاناتشون سخت هست نمره علومم از بیست به 16 کاهش پیدا کرد. و در سال هفتم و هشتم نمرم 16 شد . میخواستم بدونم برای انتخاب این رشته مدرسه هم تاثیر داره؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
خیر تاثیری ندارد به نمره توجه می شود و سایر پارامترها


   آقای امیرمحمد حافظی
سلام من ریاضی ضعیفی دارم ولی علوم20هست با این شرایط برای رفتن به علوم پایه روی دارم؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
شرط قبولی و موفقیت در رشته های علوم پایه داشتن نمرات بالا در دو درس علوم و ریاضی هست.


   خانم فاتحی
ایا میشود ازمون ورودی نهم به دهم در خارج از کشور هم گرفته شود؟؟
اگر باشد و قبول شود ممکنه موقعی که سال دوم دبیرستان به ایران میاد بتونه توی این مدارس درس بخونه؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
متاسفانه اطلاعات دقیقی به دست نیوردم ولی بعید میدونم بعد از اینکه قبول بشید و ثبت نام نکنید سال بعد پذیرش بشید.


   خانم خانم مفیدی
سلام.من کلاس نهمی هستم.می خواستم بپرسم که من درکلاس هفتم19/90ودر کلاس هشتم19/93آوردم .در کلاس ما بیش از 13نفر19هستند ولی من در هردو کلاس شاگرد اول شدم.من از این می ترسم که به رشته ی تجربی قبول نشوم لطفا به من بگویید که من می توانم به این رشته بروم یا نه ممنون.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
خانم مفیدی عزیز اگر طبق روال امسال پیش برود براساس ظرفیت منطقه رشته شما مشخص میشود.


   خانم لیلا رمضانی
سلام. میخواستم بدونم با معدل چند میشه رفت تجربی؟ کدوم درسا مهم تره؟ امسال هدایت تحصیلی داریم؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
همه ی درس ها مهم هستن ولی دروس ریاضی و علوم اهمیت ویژه ای برای رشته تجربی دارند. بله هدایت تحصیلی دارید و با توجه به ظرفیت های هر رشته در منطقه رشته های مجاز شما اعلام می شود.


   خانم یاسمین خوشنود
سلام...من کلاس هشتم سمپاد هستم و دارم میرم نهم...من خیلی ریاضی رو دوس دارم .نمره های ریاضی م هم خوبه.ولی شغل هایی رو که مربوط به رشته ریاضی هست رو دوس ندارم...از طرفی از فیزیک بدم میاد و نمره هام هم در این درس به خوبی بقیه درسام نیست.نمره های زیست و شیمی ام خوبه و بهتر از نمره های ریاضی و فیزیکم هست ولی نظرم اینکه رشته تجربی فقط حفظیه ولی ریاضی حل کردنیه و جذاب تره...برای همین موندم که کدوم رشته رو انتخاب کنم؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
فیزیک جزو دروس مهم رشته ریاضیه اگه می تونید در این درس ضعف هاتون رو جبران کنید که هیچ اگه اصلا علاقه ای ندارید پس رشته ریاضی برای شما مناسب نیست. اینکه نمرات رشته زیست و شیمی بهتر از ریاضیه خیلی مبهمه و در این زمینه نمی تونیم نظری بدیم. حتما حتما با مشاور صحبت کنید.


   خانم تینا
سلام برای قبولی در ازمون مدرسه نمونه دولتی باید در سطح کتاب درسی بخونیم یا بالا تر از سطح کتاب یعنی تیزهوشانی ؟در ازمون نهم به دهم چه درس هایی از چه مقطع هایی میاد ؟


   خانم مرضیه
سلام به نظره شما رشته ی دارو سازی میتونه اینده ی خوبی داشته باشه ؟
ویه سوال دیگه ای که از شما داشتم اینه که برای قبولی در ازمون نمونه دولتی در چه سطحی باید درس بخونیم درسطح کتاب درسی یا بالا تر ؟ من کلاس نهمم برای ازمون نمونه دولتی دهم از چه مقطع هایی سوال میاد ؟
اگر جواب بدید ممنون میشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
رشته داروسازی رشته پردرآمدی هست.
شما باید به تمام محتوای کتاب ها از جمله شکل ها ،مطالب پاورقی و ...تسلط داشته باشید.


   آقای سروش
ببخشید به من میگن اگه بری ریاضی برای داروسازی بهتره چون ریاضیت قوی میشه میخواستم نظره شما رو بدونم
باتشکر

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
کار معقولی نیست. در داروسازی اول زیست و شیمی مهم است بعد ریاضی


   آقای مهدی فیضی
سلام.من دانش آموز پایه نهم هستم و میخواهم در آزمون نمونه دولتی شرکت کنم چه کتاب هایی رو شما برای خوندن پیشنهاد میکنید؟


   آقای سروش
سلام من کلاس نهم هستم برای تحصیل در رشته داروسازی باید ریاضی بخونم یاتجربی؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
تجربی باید بخونید البته اگر ریاضی هم بخونید می تونید در کنکور تجربی شرکت کنید.


   آقای امین
با سلام و خسته نباشید . معدل ریاضی و علوم هفتم من 17 بود
در هشتم ریاضی 17 و علوم 18 بود
اگر نمرات من به همین طور ادامه یابد من میتونم رشته تجربی را انتخاب کنم. دوستانم به من میگن تجربی خیلی سخته نخون.
می خواستم نظرتان را درباره سوالم بفهمم که رشته تجربی را انتخاب کنم یا نه. با تشکر .

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
رقابت در رشته تجربی خیلی زیاده و تعداد محدودی دانش آموز جذب می کنه باید بیشتر تلاش کنی و از سختی درس ها نترسی


   خانم فاطمه درسخون
سلام ببخشید من هشتمم میرم نهم معدل هفتمم 20 و معدل هشتمم 19 و 93 شده چون فارسی و مطالعات 19 دادن....اگه من خوب درس بخونم و معدلم رو 20 کنم آیا میتونم نمونه یا تیزهوشان تجربی قول شم؟؟؟؟ممنون میشم جوابمو بدید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
شما طبق برنامه ریزی و با پشتکار درستون رو بخونید و امیدتون به خدا باشه


   خانم فاطمه
سلام . من امسال دانش اموز پایه نهم هستم و میخوام برنامه ریزی کنم ک پایه دهم رو در مدارس سمپاد بخونم. میخواستم بدونم که شرایطش چجوریه ؟و اینکه افرادی که با شرط معدل ثبت نام میشن فقط دانش اموزان دوره اول سمپاد بودن و ما باید ازمون بدیم؟ ممنون از جوابتون.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
شما برای قبولی درمدارس تیزهوشان باید در آزمون شرکت کنید. و شرکت در آزمون شرط معدل داره امسال دانش آموزان با نمرات حداقل 17 مجاز به شرکت در آزمون بودند.


   آقای محمدجواد حضرتی
با سلام و عرض ادب.
ببخشید اگر بنده در پایه دهم در مدرسه نمونه دولتی، در رشته ریاضی درس بخوانم، می توانم در پایه یازدهم، رشته ام را به تجربی تغییر دهم؟
در ضمن در صورت تغییر، باید چه کتاب هایی را دوباره امتحان دهم؟

شما را به خدا جواب را به ایمیلم ارسال کنید.
خیلی ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
در حال حاضر امکان تغییر رشته نیست ولی ممکن است شرایط تغییر کند.


   خانم مریم
با عرض سلام من الان پایه هشتم هستم وامسال به پایه نهم میروم معدل کل پایه هشتم من 19/64و معدل کل پایه هفتم من19/52 مباشد من دردرس ریاضی به صورت حفظی بسیار خوب هستم اما در کتبی متوسط هستم ودرعلوم خوب هستم و یا در کل در دروس ریاضی و ادبیات و علوم حفظی یا همان شفاهی من بهتر از کتبی م میباشم به نظر شما در چه رشته موفق هستم به خصوص در شاخه ی نظری وآایا من میتوانم با این نمرات واطلاعات در رشته ی ریاضی فیزیک موفق باشم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
اطلاعاتی که دادید کافی نیست ولی اگر فکر می کنید حفظیات قوی تری دارید رشته انسانی بیشتر حفظیات داره با این حال با یک مشاور صحبت کنید.


   خانم رویا
ببخشید میشه بگید که برای رشته ریاضی چه شرط هایی هست؟معدل؟نمرات؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
شرایطی که امسال اعلام شد رو در لینک زیر بخوانید:
http://tizland.ir/show/?id=1711


   خانم رویا
سلام.من معدل هشتمم 18.12 شد.دلم میخواد نهم رشته ریاضی بخونم.علاقه خیلی شدیدی دارم.حاضرم هرکاریم بکنم که بتونم برم رشته ریاضی.میخواستم راهنماییم کننین که معدلم کمه؟نمراتم را امسال چند کنم خوبه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
با یک مشاور تحصیلی مشورت کن که بتونه با تنظیم یک برنامه درسی مناسب به پیشرفت تحصیلیت کمک کنه


   خانم الهه
سلام من میخوام برم رشته انسانی و الان برای من رشته فنی وحرفه ای رو گذاشتن معدلمم 18 هست اگه اعتراض کنم میتونم برم رشته مورد علاقم؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
شما اعتراض بزنید شاید نتیجه داد


   آقای سجاد بخشی
سلام
میخواستم بگم من میخوام برم رشته فنی و حرفه بعد کدام سرشاخه های این رشته را سپاه میگرد و استخدامی دارد ممنون میشم پاسخ بدین؟؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سپاه از طریق آزمون ورودی نیرو می گیرد بهتر است به دنبال آگهی های ثبت نام آزمون ورودی سپاه باشید.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من دانش اموز پایه نهم هستم وقتی جواب هدایت تحصیلی اومد تجربی اولویت سوم من بود بعد مدرسه ما هم فقط 18 نفر رو برای رشته تجربی قبول می کنه . معدل هم در این سه سال خوب بود هفتم 19.75...هشتم 19.88و در کلاس نهم معدلم 20 شد .در اوایل سال هم وقتی ازمون هدایت تحصیلی گرفته شد وقتی جواب ازمون اومد با مشاور مدرسه مشورت کردم و گفت که می تونی بری تجربی . در حالی که الان مدرسه فقط 18 نفرو برمیداره . من باید چکار کنم وقتی رشته تجربیو دوست دارم چجوری برم یه رشته دیگه ؟؟؟؟معیار اینا چیه ؟؟ من چیکار کنم ؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
ملاک فقط نمره نیست بلکه نظر مشاور و معلمان، اولیا و دانش آموز و آزمون هوش و استعداد دانش آموز همه تاثیرگذار هستند. مطمئنا شما در رشته انسانی موفق تر عمل خواهید کرد. تمرکزتون رو روی موفقیت در این رشته بگذارید.


   آقای محمد شاهپوری
با سلام میخواستم بگم چرا ظرفیت انقدر در ازمون تیزهوشان نهم کم است ؟


   خانم بهار
سلام.من هفتم هستم و تیزهوشان فرزانگان 1 مشهد قبول شدم خواهشا به من بگید که من بدون آزمون می تونم دبیرستانم رو هم فرزانگان 1 برم با شرط معدل و چگونه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
با شرط معدل می تونید بدون آزمون به مقطع بعدی بروید باید سعی کنید در تمام سال تحصیلی معدلتون بالا باشه


   آقای عبداله رحمانی
باسلام.هدایت تحصیلی من تازه اومده واولویت اول انسانی بوده ودوم تجربی .از آنجایی که به انسانی هیچ علاقه ای ندارم.آیا میتوانم تجربی رو انتخاب کنم با توجه به اینکه اولویت دوم برایم انتخاب شده.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
متاسفانه ظرفیت پذیرش رشته تجربی بسیار کم است و امکان عدم ثبت نام شما توسط مدرسه هست. با این حال از مدرسه جویا شوید.


   خانم زهرا عبداله زاده
سلام خسته نباشید.هدایت تحصیلی من تازه اومده وبا اینکه من الویت اولم تجربیه میگن نمیتونم برم تجربی و باید برم به ریاضی که علاقه چندانی بهش ندارم.من تومدرسه تیزهوشان درس خوندم و همه معدلام از هفتم تا نهم بالای19085هس حتی پایه نهمم معدلم 20 شده و در طول سالم درسامو خوندم وتاجایی هم ک میدونم معلما ازم راضی بودن .بیشتر دوستام ک حتی میتونم بگم از منم ضعیف ترن ب رشته تجربی رفتن.الان من میتونم اعتراض کنم؟ممکنه اشتباه شده باشه؟لطفا راهنماییم کنین چیکار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
مدارس با توجه به بخشنامه جدید اقدام به ثبت نام دانش آموزان می کنند.بهتر است اگر اعتراض دارید از طریق آموزش و پرورش اقدام کنید.
برای اطلاعات بیشتر در مورد بخشنامه جدید به لینک زیر مراجعه کنید:
http://tizland.ir/show/?id=2557


   آقای امیر ملک زادگان
سلام میشه بگید کی و کجا باید انتخاب رشته کنیم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
در مدرسه مورد نظرتان !!!


   خانم محمد دهقانی
سلام.
من دانش آموز نهم هستم .معدل من هر سه سال 20 است.ریاضی و علوم تجربی من هم عالیه.اولویت اول من هم تجربی است و به آن علاقه زیادی دارم .ولی من اشتباه بزرگی کردم و تو چند روزی که بایستی میخوندم ،نخوندم و متاسفانه ریاضی نمونه قبول شدم.و از طرفی تجربی شاهد هم قبول شدم.مدرسه نمونه خیلی بهتر از شاهد است و از مدیر نمونه و مشاور مدرسه هم پرسیدیم گفتن نمونه بهتر است.
سوال من اینه که اگه من برم نمونه بعدش تغییر رشته بدم بهتر است یا از همین الان برم تجربی شاهد؟
بعضی ها گفتن اگه بری نمونه رشته ریاضی سال اول پایه ریاضی قوی میشی و اگه بتونی تغییر رشته بدی و تو تجربی هم تلاش کنی کنکور عالیی داری. الان من تو آمپاس خیلی شدید هستم.ترسم از اینکه من برم شاهد ولی دوستانم برن ریاضی بعدش تغییر رشته بدن ومن حسرت بخورم.ما نهمی ها که پیشتاز نظام جدید هستیم خیلی به ما سخت گذشته،کتاب جدید معلم خبر نداره هیچی معلوم نیست ما که موش آزمایشگاهیی نیستم . لطفا مسئولین همت کنند و برای ما یه کاری بکنن.
ممنون


   آقای امیر محمد حاتمی
سلام من کلاس نهمم تازه هدایت تحصیلی من اومده علاقه زیادی به رشته انسانی دارم در اولویت پنج من انسانی نوشته ایا میتوانم رشته انسانی را انتخاب کنم لطفا جواب بدید .

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
بله می تونید انتخاب کنید ولی به نظر مدرسه هم بستگی دارد.


   آقای سهیل محمودی
ایا ما کنکور داریم من از الان اضطراب گرفتم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
تکلیف کنکور هنوز مشخص نیست ممکنه قوانین تغییر کنند شما سعی کنید با تمرین استرس خودتون رو مهار کنید


   آقای محمد مهدی طاهرخانی
تمام نمرات ریاضی در پایه ی هفتم وهشتم 14و14وعلوم هم همین طور نهم همه 20.منظور من این است که با نمره ی 14 میشه تجربی رو انتخاب کرد لطفا به صورت کامل وشخصی برای من توضیح دهید باتوجه به شرایط انتخاب رشته ی تجربی. لطفا زود تر پاسخ بدهید.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
شرایطش رو دارید ولی به دلیل تعداد بالای متقاضی رشته تجربی ممکن است مدرسه ثبت نام نکند.


   خانم باران
سلام من میخوام برم رشته انسانی مدرسه مون هم گفته هم مدرسه برو و همون رشته ولی من اولویت اولم رشته کارو دانش شده ولی من دوست ندارم امتیازم هم برای انسانی 5790 شده

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سوالتون واضح نیست


   خانم فاطمه
سلام من دانش اموز پایه نهم هستم من به رشته علوم تجربی خیلی علاقه دارم وتو انتخاب رشته اولویت اول علوم تجربی و دوم ریاضی رو اوردم میخوام برم تجربی ولی از ریاضی و فیزیک هیچی نمیفهمم خانواده و مشاوران تحصیلی هم بهم رشته انسانی رو پیشنهاد دادن لطفا کمکم کنین خیلی نگرانم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
بهتره به توصیه مشاور و خانواده گوش بدهید.


   آقای مرتضی رحیمی
سلام من الان رشته ریاضی رو انتخاب کردم میشه به من بگید چه رشته هایی در مهندسی در ایران و خارج کشور بیشتر است و کدامیک بازار کار بهتری دارن؟ممنون میشم اگه پاسخ دهید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
لینک زیر را مشاهده کنید:
http://medical1387.tebyan.net/default.aspx?TopicID=2115


   خانم نوری
سلام.من انتخاب رشته کردم ولی الان نظرم عوض شده با این که چند روز گذشته میتونم تغییر رشته بدم؟ممنون.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دستورالعمل دقیقی اعلام نشده موقع ثبت نام از مدرسه پرس و جو کنید.


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام من نمره ریاضی هفتم20، علوم هم 20
ریاضی هشتم 19 ، علوم 17
ریاضی نهم 13/5، علوم 17
به نظرتون تجربی میتونم برم یا نه؟
البته ضریب دو ریاضی نهمم شده 32 که ميشه 16 .خواهش میکنم جواب بدهید.متشکرم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
بله مجاز هستید.


   آقای علی
سلام من زبانم خوب نیست ولی معدلم 18/30 است می توانم برم به رشته فنی و حرفه ای (الکترونیک بهتر است یاالکترو تکنیک)

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
بهتر است با توجه به ریز نمرات با یک مشاور تحصیلی صحبت کنید.


   خانم مهدیه حسینی
سلام
نتایج نمونه دولتی برای تهران چرا نمایش داده نمیشه ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
اعلام شد.


   خانم سارا
سلام من پایه دهم ریاضی تیزهوشان و تجربی نمونه دولتی قبول شده ام رشته هم برایم فرقی نمی کند لطفا بگویید کدام بروم بهتر است؟


   خانم جهانمیری
سلام.ببخشید من کلاس نهم هستم رشته تجربی میخوام ولی تو امتحان نمونه دولتی رشته ریاضی اوردم.به نظر شما برم رشته ریاضی بعد امتحان زیست بدم و بعد کنکور تجربی شرکت کنم یا اینکه از حالا برم رشته ی تجربی یه مدرسه ی عادی؟لطفا زودتر کمکم کنید چون تا چند روز دیگه باید نتیجه نهایی رو به مدرسم اعلام کنم.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
منتظر پاسخ مشاور باشید


   آقای محمد رضا
سلام خسته نباشید من میخوام وارد رشته ریاضی بشم...سال هفتم:ریاضی؛20......علوم؛20.....سال هشتم:ریاضی 18....علوم؛20......نهم:ریاضی 12....علوم:19
میتونم وارد رشته ریاضی بشم ؟ممنون میشم سریع جواب بدید به ایمیل

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
بله می توانید.


   آقای امیر
سلام وخسته نباشید به مدیر و مشاور سایت ،من به علوم و رشته پرستاری علاقه زیادی دارم ولی به علت خوب نبودن معلم نتونستم در سه سالی که درس خوندم نمره خوبی بیاورم ولی به شدت به علوم تجربی علاقه مندم وخدا بخواد اگر قبول شدم میخواهم به کلاس های قلم چی بروم.
باز هم میگویم من به علوم تجربی علاقه مندم ولی به علت خوب نبودن معلم نتونستم نمره بالایی بیاورم.من درسال هفتم نمره
علوم 14/33وریاضی15/33ودرسال هشتم علوم13/35وریاضی17ودرسال نهم12وریاضی 12خواهشمندم کمکم کنید دارم دق میکنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
منتظر پاسخ مشاور باشید.


   آقای پارسا ا...
من کلاس ششم هستم و در آزمون تیزهوشان نمره ای حدود سی و هشت هزار از صد هزار گرفتم و مدارس مورد نظرم تراز چهل هزار و چهل و سه هزار می خواستند و آیا ذخیره شدم یا خیر لطفا با بله و خیر پاسخ دهید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
مدارس تیزهوشان در سالهای قبل ذخیره اعلام نکرده اند


   خانم زینب
سلام من پایه نهم هستم می خواستم بدونم اگه معدل 20باشه ودر ازمون نمونه دولتی حداقل به 50سوال جواب درست بدهیم در ازمون قبول می شویم یه نه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
مشخص نیست بستگی داره بقیه شرکت کنندگان چند درصد از سوالات رو صحیح پاسخ دادند


   آقای امیر
سلام خسته نباشید.من در مدرسه نمونه درس می خونم معدل کل هر 3 پایه 20 بود.پیشنهاد مدیر مدرسه رفتن به رشته ریاضی بود به خاطر مهارت بالام در این درس ولی من تجربی رفتم چون علاقه زیادی به پزشکی دارم ایا کارم غلط بوده؟
درضمن نام کتب دو رشته تجربی وریاضی رو میشه بگین.
پیشاپیش از زحمات شما سپاس گزارم.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
مدیر شما به خاطر رقابت زیادی که در رشته تجربی هست به شما ریاضی را پیشنهاد کرده ولی با توجه به نمرات شما، اگه برنامه ریزی خوبی داشته باشید می توانید رشته پزشکی قبول شوید.


   آقای اکبری
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
من یه سوالی راجب انتخاب رشته داشتم میخواستم ببینم این انتخاب رشته در ازمون جنبه نظرخواهی داره یا واقعا روی ازمون دهنده ها تاثیر داره؟مثلا شرکت کننده های ریاضی و تجربی رو جدا ازهم بررسی میکنن؟ینی اینارو هنگام اصلاح کردن کارنامه ها از هم جدا میکنن؟


   خانم نگین مشاقی
با سلام وخسته نباشید.من توآزمون ورودی مدارس استعداد های درخشان شرکت کرده ام و یک هفته تاآزمون بیشتر نمونده تو این یک هفته چطور میتونم درس بخونم که قبول شم؟؟؟؟؟؟؟درس هایی که آزمون میاد رو خوندم ولی احساس میکنم چیزی بلد نیستم...لطفا کمکم کنید.


   خانم صالحی
سلام
من نمونه دولتی درس میخونم و پایه نهم هستم .. از نظر هوشی و تستایی که روانشناسا ازم گرفتن رتبه نسبتا خوبی گرفتم .. با توجه به حرفای روانشناسای شهرمون ( 124 ) هستم .. اما به دلیل یه سری مشکلات که هنوز هم حل نشده پایه نهم و هشتم رو اصلا درست و حسابی درس نخوندم .. و همونطور که باید به متن کتاب خیلی توجه کنیم و .. وضعیت درسی من از اون لحاظ هیچ خوب نیست ، ( معدل هشتم : 19.50 و معدل نوبت اول امسالم : 19.71 )
بنظر شما در این یک هفته باقیمانده چه برنامه ریزی رو میتونم انجام بدم برای قبولی ؟
البته یه حس مضاعفی بهم میگه که میتونم .. میشه بگید کدوم درسا رو بزارم تو اولویت بخونم تا جمعه هفته بعد نتیجه خوبی میگیرم ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
شما برای قبولی باید در تمام دروس درصد قابل توجهی بزنید با توجه به اینکه معدل شما بالاست با کمی تمرکز و تست زنی می تونید موفق بشوید.


   آقای فرزاد
سلام من کلاس نهم هستم و ریاضی نوبت اولم۲۰شد اما نوبت دوم به دلیل مشکلی که بین من و معلم پیش اومد می خواد مستمر نوبت دوم رو بهم صفر بده ومن پایانی دو ۲۰میگیرم و می خوام برم رشته ای تجربی و معدلم۱۹/85و علومم۲۰شده ایا معلم.حق صفردادن به من رو داره من میتونم برم چه رشته ای؟ممنون میشم جوابم رو بدید و در ضمن از سایتتون خیلی راضیم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
بستگی به مشکلی داره که به وجود اومده از پدر یا مادرتون بخواید با معلم صحبت کنن مطمئنا معلم قصد صدمه زدن به آینده شما رو نداره


   آقای فرشید
سلام.ببخشید من دانش اموز نهم هستم و به امتحانات دو هفته مونده ولی هیچ برنامه ای ندارم والبته برای ازمون نمونه دولتی هم 1 ماه مونده.من چیکار می تونم بکنم که قبول بشم؟
و مورد بعدی من می خوام رشته انسانی انتخاب کنم می خواستم بدونم از نظر شما خوبه یا نه؟ معدل من در نیمسال اول 19/71
ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
با مشاور مشورت کنید تا با بررسی شرایط و نمرات شما تصمیم بهتری گرفته شود.


   خانم ستیلا
سلام من معدل پارسال وامسال ترم اول بیست شده وبرای انتخاب رشته هم علاقه زیادی به رشته های علوم و ریاضی ندارم وخيلي به هنرعلاقه دارم ولی شرایط یه طوریه که امکانات هنرستان نیس و خانواده هم اجازه نمیدن برای هنرستان چیکار کنم?

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
شما رشته ریاضی یا علوم رو انتخاب کنید و بعد در کنکور هنر شرکت کنید.


   خانم مهدی
سلام خسته نباشید در فرم نمونه دولتی نهم انتخاب رشته قید شده است و نوشته اند که این فقط جنبه نظر خواهی داره و من رشته تجربی دو ست دارم که ظرفیت آن 30 نفر است اما رشته ریاضی 60 نفر حالا سوال من این است که اگر من رشته ریاضی را در اولویت اول بزنم و اولویت دوم را تجربی در صورت قبولی باید بروم ریاضی؟ از طرفی در فرم نوشته انتخاب رشته جنبه نظر خواهی را داره ؟ یا بیایم اولویت اول را تجربی بزنم بعد ریاضی ؟ یا خود مدارس تصمیم میگیرند ما را هررشته ای بفرستند یا با توجه به اواویت ؟ شاید یکی درصد ریاضیش خیلی خوب بشه و دوست نداشته باشه بره ریاضی نمیدانم چکار کنم راهنمایی فرمایید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
شما رشته مد نظرت رو اول انتخاب کن


   خانم باران
سلام .من دانش اموز پایه نهم هستم من همه درس های خوندنی راخوب میتونم بخونم ونمره بیارم ولی ریاضی ضعیف هستم.واینکه کارهای عملی من صفره.باتوجه ب اینکه امسال انتخاب رشته داریم وبا ازمون هایی که ازما گرفتن به رشته پرستاری فک میکنم علاقمندشدم اگر راهنمایی کنین ممنون میشم...

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
پیشنهاد می دم در همایش انتخاب رشته شرکت کنید یا با مشاور تحصیلی صحبت کنید. با 88996316 تماس بگیرید.


   خانم کیـمیا
سـلام خستـه نباشیـد.دانش آموز سمپاد هستم.سوالم اینه که با توجه به لغو آزمون برای دانش آموزان تیزهوشان برای ورود به دوره ی دوم،اگه مدرسه ای خودشـ بخواد که این آزمون ها رو بگیره و تعدادی از بچه ها رو اخراج کنه چیه؟(مشکل من به شخصه با آزمون نیس بلکه با تعدادی از معلمان این مدرسه هست که در کلاس های خصوصی سوالات آزمون رو به دانش آموزان میدن..و یه نوع ناحقی هست برای برخی دیگه)
سوال دومم هم اینه که اگر در ترم اول تمامی دروس بیست باشند جز هنر:|اما وقتی برای این درس اعتراض نوشتم گفتن نمرات رد شده و قابل تغییر نیست..از طرفی هم به من گفتن که میشه تغییر داد..حالا سوالم اینه که میشه یا نه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به آموزش و پرورش منطقه مراجعه کنید.


   خانم مرضیه فاضلی
سلام من کلاس نهمم همه ی درسام بیسته و الان نمی دونم باید کدوم رشته رو انتخاب کنم من بیشتر به علوم تجربی علاقه دارم میشه بگید چیکار کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
پیشنهاد می دهیم در همایش انتخاب رشته نهم تیزلند شرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در تایم اداری با 88996316 تماس بگیرید.


   خانم پریناز
سلام من کلاس نهم هستم و معدل هفتم و هشتم و نهم به ترتیب 18.50 17.73 و 19.7 است میتونم امسال رشته علوم تجربی برم...

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
باید نمرات دروس ریاضی و علوم سه پایه رو بگید. پیشنهاد میدم در همایش انتخاب رشته ما شرکت کنید.در وقت اداری با 88996316 تماس بگیرید.


   آقای سپنتا
سلام من دانش اموز نهم تیزهوشانم
تمام نمراتم بیسته و نمیدونم چ رشته ای برم
کمکـــــــــــــــــــــــ

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
پیشنهاد میدم در همایش انتخاب رشته ما شرکت کنید. در وقت اداری با 88996316 تماس بگیرید.


   خانم نازی
سلام چه جوری میشه ورودی نمونه دولتی امتحان بدم و باید چیکار کنم همچنین بیش تر کتاب درسی را مطالعه کنم یا تست کار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دفترچه دستورالعمل آزمون ورودی مدارس رو مطالعه کنید اگر رایط شرکت در آزمون رو داشتید 25 فروردین به دفتر مدیر مدرسه مراجعه کنید و تقاضا بدید شما رو ثبت نام کنند.


   خانم ندا
با سلام من کلاس نهمم ببخشید امسال از ما از بابت انتخاب رشته کلی آزمون گرفتن ولی جوابشون رو نمیگن میخواستم بدونم تا زمانی که ما نفهمیم تو کدوم درس استعدادمون بیشتره چه جوری انتخاب رشته کنیم اگه قرار نیست بگن اصلا چرا میگیرن؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سوال خوبیه!!!
شاید شما علاقه مند باشید در همایش انتخاب رشته تیزلند که 9 اردیبهشت برگزار میشه شرکت کنید برای اطلاعات بیشتر در تایم اداری با 8996316 تماس بگیرید.


   آقای صدرا شیرین کامی
در تیزهوشان نهم از چه دروسی خواهد آمد یا از چه دروسی نخواهد امد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به مطلب ضرایب و دروس آزمونورودی تیزهوشان مراجعه کنید :

دفترچه راهنمای آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان


   آقای ناشناس
نظرات جالبی را در میان گذاشته اند


   آقای ناشناس
سلام من میخوام به رشته تجربی برم لطفا بگویید که کدام درسها و نمرات حساب است؟ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به همایش راهنمای انتخاب رشته که طی روزهای آینده در سایت قرار می گیرد توجه فرمایید.


   خانم پریناز
سلام خسته نباشید من دروسی ک به علوم انسانی ربط دارن : اجتماعی . عربی . ادبیات . درسم ضعیفه... و فقط زبان بالاهست... از سال هفتم ضعیف بود... الان ایا من میتونم علوم انسانی بردارم یا نه ؟


   خانم زینب
سلام ببخشید زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی چه تاریخیه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
اعلام نشده


   خانم بهناز
سلام اینطور که اقا مهزیار گفتن روزی 5الی7 ساعت درس میخونن ما ناامید شدیم من از اول ابتدایی تا الان که کلاس نهمم همیشه معدلم 20 بوده تو مدرسه عادی درس میخونم کلاس ششم مدرسه تیزهوشان قبول شدم ولی نرفتم امسال میخوام مدارس نمونه و تیزهوشان امتحان بدم من تو ازمون پیشرفت تحصیلی تو شهرستان اول شدم تو استان هم از بین 55000دانش اموز رتبه 500 اوردم ولی برنامه مطالعه خاصی نداشتم و ندارم واسه هر امتحان به وقتش و به اندازه میخونم راستی از کتابای خیلی سبز و ایه های تمدن استفاده میکنم تو ازمونای ایه های تمدن هم شرکت میکنم جناب مشاور نظرتون راجع به این کتابا چیه؟ خوبن یا تغییرشون بدم؟ ازمون های ایه های تمدن چطورن؟


   خانم زهرا
میخواستم بدونم من چه رشته ای برم بهتره؟من تقریبا تمام درسام خوبه و جوری نیستم که به یه بحث علاقه خیلی شدید داشته باشم.یعنی همه چی رو دوست دارم.مفهومی ام خیلی بهتر از حفظیاتم هست.یعنی اگه هر درسی مفهومی باشه زود و بهتر میگیرم.با معلمام هم که مشورت کردم گفتن برو ریاضی.خودمم ریاضی رو یه کم بیشتر از تجربی دوست دارم.ولی به نظرم به هیچ کدوم از شغلای ریاضی علاقه ندارم.در ضمن از درس یاد دادن خیلی خوشم میاد اما از معلمی و دبیری نه زیاد.چی کار کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیز بهترین کار مشورت با مشاور هست که بعدهای مختلف رو در نظر بگیرند و شناخت کافی روی سطح درسی و توانایی های شما همچنین علاقه مندی هاتون داشته باشند.


   خانم زینب
سلام من دانش اموز پایه نهم هستم خیلی به تربیت معلم علاقه دارم لطفا بگوئید کدام رشته مناسب است.


   خانم بازدید کننده سایت
با این اوضاع که هرسال بیشتر رتبه های برتر از مدارس سمپاد هستندوالان هم پذیرش این مدارس از دانش آموزان مدارس عا دی خیلی سخته وبعضی ازشهرها پذیرش ندارند.تکلیف چیه واقعا یعنی می خوان فقط یه عده تو دانشگاه قبول شن .من خودم با معدل 20 در تمام طول تحصیل و داشتن یک اختراع و بودن در بین نخبگان بعلت مشکلاتی با وجود قبول شدن د رمدرسه تیزهوشان در مقطع راهنمایی نتونستم در اون مدرسه تحصیل کنم و حالا سه ساله دارم تلاش می کنم امسال قبول شم که امسالم یه ضدحال بد خوردم واقعا عدالته.می خواستم بدونم چه راهکاری ارائه می کنید و شیوه کنکور برای ما چطوریه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
شما اگر در مدرسه نمونه هم با جدیت درس بخوانید در کنکور می تونید موفق عمل کنید و دانش آموزان تیزهوشان هم در همان کنکور شرکت می کنند و تفاوتی با سایر دانش آموزان ندارند.


   خانم نازیلا
می گن اونایی که تو نمونه هستن ازمون نمی دن درسته؟؟؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
خیر باید برای ورود به مدارس تیزهوشان در آزمون شرکت کنید


   خانم ثمین
سلام و با عرض خسته نباشید . ایا امکان داره ظرفیت های قبولی تیزهوشان نهم کم و زیاد بشه یا اینا قطعی هستن ؟
اگه سریع جواب بدین خوشحال میشم.


   خانم سارا
سلام خسته نباشد . معدل من در کلاس هفتم 18.90 ودر کلاس هشتم 18.64 و نوبت اول نهم 19.64 بود . به نظر شما کدام رشته مناسب من است؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
برای انتخاب رشته صحیح، مطلب"اولین کلاس آنلاین مشاوره برنامه ریزی و هدایت تحصیلی سرزمین تیزهوش ها"
و یا از طریق لینک زیر بخوانید
http://tizland.ir/show/?id=1684


   خانم کیمیا
معدل هفتم=19.64 هشتم=19.96 نهم نوبت اول=19.79میخو ام برم تجربی اما میترسم از این که چند سال پشت کنکور بمونم چون جمعیت افرادی که میخوان برن تجربی واقعا زیاده از هر کسی میپرسی میگه میخوام برم تجربی از یک طرف درس ها واقعا سخته من دنداپزشکی.داروسازی .روانشناسی برام تو الویتن علاقه دارم و وضعیت درسیم هم خوبه اما استرس و ترس را نمیدانم چی کار کنم؟؟؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
مشاور تحصیلی بهتر می تواند شما را راهنمایی کند


   خانم مایسا اریایی
منظورتون درمورد اینکه وقتی تمرینامونو حل کردیم چه در ریاضی چه تو درسای حل کردنیه دیگه باید اونا رو به فردی نشون بدیم تا همون کس بهمون بگه درست جواب دادیم یا غلط چیه؟
من خودم وقتی تمرینو حل کردمو حسابی روش فکر کردم برمیگردم پشت صفحه اگر غلط بود وقتی متوجه شدم برمیگردمو بارها و بارها حل میکنم تا ملکه ذهنم شود.
وقتی بلد هم نباشم هم همین کار را انجام میدهم
لطفا یکم بیشتر توضیح بدین منتظرم. ممنون


   خانم نازنین زینب شهرجردی
سلام من دانش اموز پایه نهم هستم .من در ازمون ورودی نمونه دولتی سال هفتم با اینکه اصلا تست بلد نبودم قبول شدم .ولی به یک مدرسه دیگه در شهر خودمان رفتم چون میگفتند سطحش از نمونه بالا تر است .از اون سال من دیگه تست کار نکردم و الان چیز زیادی نمیدونم .میخواستم در روش تست زنی کمکم کنید.من از اول ابتدایی تا الان نمراتم 20 بوده و درسم خوبه ولی موقع تست زدن توی ازمون های اموزشگاه زمان کم میاورم و یکی دو درس را نمیرسم بزنم .میشه راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
برای تست زنی مطالب آقای مشاور را مطالعه کنید یا با شماره 22374290، خانم شیخی تماس بگیرید تا برای مشاوره با مجتبی طالب بهتون وقت بدن


   خانم مرضیه اصغری
سلام من هم هفتم و هشتم و نوبت اول نهمم 20 است و در هر دو درس ریاضی و علوم هم در حد 20 هستم و از فیزیک هسته ای هم بسیار خوشم میاد و از طرفی تجربی و پزشکی رو هم دوست دارم حالا من چه رشته ای برم ؟؟؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به بازپخش کلاس آنلاینی که در این باره داشته ایم در سایت مراجعه کنید.


   خانم زهرا
سلام خسته نباشین میخواستم بپرسم این سوالای تحلیلی که قراره تو ازمون بهمون بدن چه طور سوالایین؟


   آقای حسین
معدل من درسال هفتم 1875 شده هشتم هم 1896 به نظر شما با این معدل چه رشته ای انتخاب کنم
پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
فقط معدل به تنهایی راهنمای خوبی برای انتخاب رشته نیست. توصیه می کنیم حتما بازپخش کلاس آنلاین مشاوره ای ما را در سایت ببینید.


   خانم سمانه
با عرض سلام و ادب ... من دانش آموز نهم با معدل 20 در مدرسه دولتی هستم... این استعداد و توانایی رو تو خودم می بینم که موفق باشم ٖ حالا چه نمونه دولتی و چه تیزهوشان... به ریاضی و فیزیک علاقه دارم ولی خانوادم تجربی رو بهم پیشنهاد میکنن ... همم من خودمو نمیتونم به طرف درس خوندن بکشم و همه هم میگن ولی چون معدلمم 20 هست کسی نمیتونه از کارم ایراد بگیره ولی خوم اون خلل رو میبینم که چرا واسه امادگی تیزهوشان نمیخونم ... میشه راهنماییم کنید ببینم که چه طوری این 2 ماه رو بخونم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
بهترین کار مشورت با یک مشاور هست که با شما و وضعیت درسیتون آشنایی داره


   خانم زهرا سخاوتی
سلام من دانش اموز پایه نهم هستم به نظرتون معدل 19.64 خوبه برای ترم اول؟
هفتم ترم اول 19.86 شدم و هشتم 19.79

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
معدل شما جزو معدل های بالا است.


   آقای متین
سلام آیا اتباع خارجی می تونن تو آزمون نمونه دولتی شرکت کنن ؟
اگه می شه چطوری ؟
ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
در دستورالعمل به یک نامه ارجاع شده است. با مرکز استعداد های درخشان برای بررسی تماس بگیرید.


   خانم زهرا قیصری
سلام ایا مدارس عادی هم ازمون تیزهوشان و نمونه می دهند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
اگر شرایط شرکت در آزمون رو داشته باشند بله


   آقای محمد مهدی
سلام خسته نباشید برای سوالات استعداد تحصیلی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم از چه منبع یا منابعی می توان برای نمونه سوال استفاده کرد؟ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
بهترین کتاب ها از ناشرانی مانند خیلی سبز، نشر الگو، مبتکران در دسترس شماست. از سایت nimkatbook.ir تهیه فرمایید.


   خانم جعفری
سلام من چک کردم و ظرفیت ورودی مدرسه تیزهوشان شهر ما 8 نفر است و من هم اگر عالی امتحان بدم نفر بیستم تا دوازدهم میشم باید چیکار کنم


   خانم هانا
سلام
ظرفیت ورودی در مدارس تیزهوشان امسال چقدره؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
http://tizland.ir/show/?id=1914


   خانم زهره عزیزی
متاسفانه طبق بخشنامه جدیدی که اومده مدرسه تیزهوشان شهری که من دراون زندگی میکنم فقط برای رشته های ریاضی و انسانی دانش اموز جدید می گیره به نظرتون اگه قبول شم میتونم برم رشته تجربی؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
تغییر رشته پذیرفته شدگان یک رشته به سایر رشته ها در دبیرستان های دوره دوم استعدادهای درخشان در صورت دارا بودن کف امتیاز قبولی رشته ی مورد نظر در آن دبیرستان امکان پذیر خواهد بود.


   آقای علیرضا
میشه بگید ضریب درس عربی چند است

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به زودی آقای مشاور پاسخ این سوال ها را در کلاس مشاوره آنلاین خواهند داد.


   خانم بازدیدکنندگان سایت
باسلام و خسته نباشید آیا برای ورود به مدارس نمونه دولتی بهتر است از کتاب ریاضیات جامع نهم آقای انصاری استفاده کنم یا ریاضی نهم رشادت استفاده کنم و برای علوم مبتکران رشادت خوب است یا نه ؟و یک سوال اینکه رشادت علوم نهم خیلی مطالبی دارد که اصلا به نظر من خواندن آنها مهم نیست و وقت گیر است وبایدباز هم ریز به ریز بخوانم یا نه کتاب دیگری پیشنهاد می کنید. ببخشید چون وقت کم است لطفا بگویید کدام را بخوانم بهترین نتیجه را می گیرم البته آیا این کتابها با همین نشر برای کلاس ششم پیشنهاد می کنیدچون برادر من ششم است لطفا راهنمایی فرمائید.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
ولی به دلیل کمبود وقت و مسایل دیگه ما نمی تونیم همه کتابهای موجود رو بخریم و بخونیم.من بهت راهکاری پیشنهاد میکنم که میتونه الگویی برای انتخاب کتاب کمک درسی مناسب باشه.

مثلا کتاب علوم و مبحث نیرو رو در نظر می گیریم.

قدم اول:شما باید یکبار، به طور کامل ، با دقت و با رعایت نحوه درست مطالعه این مبحث رو بخونی.

قدم دوم:در کتابفروشی این مبحث رو در تمام کتابهای کمک درسی علوم بدون توجه به اسم ناشر و نویسنده نگاه کن.

قدم سوم:ملاکهات برای انتخاب :توضیح راحت و روان مطالب،استفاده از تصاویر و مثالهای واضح، حتی به دل نشستن گرافیک و صفحه آرایی.

قدم چهارم:حداقل دو کتاب و حداکثر چهار کتاب کمک درسی رو انتخاب کن.

قدم پنجم:بعد از انتخابت دیگه به حرف هیچکسی گوش نکن و فقط همون کتابارو بخون.


   آقای مهزیار شریف زاک
سلام من پایه نهم هستم و معدل ترم اولم نیز 20 شد دارم از اول سال تحصیلی روزی پنج ساعت الی 7 ساعت با کتاب های ریاضی و علوم مبتکران خودم رو برای ازمون ورودی اماده میکنم و در مدارس عادی درس میخونم و در مشهد هستم شما قبولی من رو چند درصد میبینید وچه راهکارهای دیگری پیشنهاد میکنید؟چه مدارسی در مشهد زیر نظر سمپادند و من میتونم در اونها به راحتی ثبت نام کنم
با تشکر

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
زمان مطالعه ت خوبه
اما هیچ وقت نمی شه درصدی برای قبولی یا رد اعلام کرد.
فقط نکته ای که به ذهنم می رسه اینه که شما فقط ریاضی و علوم رو می خونی؟؟؟یا روی این دو درس وقت زیادی می ذاری؟
در هر دو حالت روند مطالعه ت پر ریسکه.چون تمام دروس در امتحان ورودی تاثیر دارن و خوندن یک یا دو درس باعث می شه نمره کلی شما پایین بیاد


   خانم فاطمه
سلام میخوستم بپرسم به نظرشماچی خوندن برای درصدبالازدن آمون پیشرفت تحصیلی مناسبه؟ولطفا بگن برای آزمون چطوری درس بخونیم؟ممنون میشم اگه جواب بدین.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیز پیشنهاد می کنم بازپخش کلاس مشاوره آنلاین رو ببینی جواب سوالت رو حتما پیدا می کنی


   خانم بازدیدکننده سایت
ببخشید اگه کسی ریاضی 12 باشه علوم 19 میتونه بره تجربی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیز برای انتخاب رشته تجربی دروس تخصصی این رشته باید نمرات قابل قبولی باشد. پیشنهاد می کنیم از بخش مشاوره پایه نهم پرسش و پاسخ آقای مشاور را مطالعه کنید کاملا در این زمینه توضیح داده اند.


   خانم یگانه
سلام. من برای شرکت تو ازمون های ورودی و‌تیزهوشان از‌اول‌سال تا الان فقط ریاضی کار‌کردم و ب طور‌کلی جدی نگرفتم ولی الان متوجه اشتباهم شدم‌و میخواستم بدونم از الان من میتونم خودمو برسونم ب ازمون ها؟ و‌اینکه نکته هایی که از تست های علوم و ریاضی و‌ادبیات یادداشت میکنم چه موقع باید بخونم که دقیق یاد بگیرم. چون خیلی زیادن.ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
در جواب قسمت اول باید بگم که بله حتما با برنامه ریزی می تونی خودتو برسونی.
اما در جواب قسمت دوم سوالت باید بگم که تو در شیوه مطالعه مشکل داری.
نوشتن نکات نباید انقدر زیاد باشه که وقت خوندنشو پیدا نکنی.
حتما با یک مشاور برای بهبود روش های مطالعه ت صحبت کن


   آقای بازدیدکننده سایت
ببخشید من در شهرستان زندگی می کنم می خواستم ببینم که آیا رشته ی انسانی را می توانم انتخاب کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
انتخاب رشته براساس نمره های شما در دروس اصلی آن رشته تعیین می شود. با مشاور مشورت کنید.


   آقای مهدی
من در سه سال اول دوم سوم به ترتیب 13 18 و15 گرفته ام هر رشته ای که بخواهم میتوانم بروم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
شرایط رفتن به علوم پایه فعلا اینطور اعلام شده :

علوم پایه

مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از 42 نباشد.

نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب 3 محاسبه می گردد.

مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل 252 باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل رشته باید حداقل 14 باشد.

نکته مهم:بهتره در حال حاضر تمام تمرکزتو روی افزایش نمراتت بذاری.


   خانم فاطمه
آموزش پرورش گفته نمره هایه 0/75رو به بالا گرد کنه. بعد واسه جمع نمره ها ، نمره ی اصلی حساب میشه یا اونی که رند شده؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیز پیشنهاد می دهیم بازپخش کلاس مشاوره آقای مشاور را ببینید


   خانم بازدیدکننده سایت
برای رفتن به علوم پایه باید نمره پایانه ثلث دوم بالا 14 باشد


   آقای ابولفضل
با تشکر از سایت خوبتان من نمره سال هفتم 13 گرفتم هشتم را 16 نهم را حدس میزنم 17 بگیربم این ها نمره پایانی ثلث اول است ایا میتوانم به علوم پایه بروم با تشکر راهنماییکنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
در زیر عین خوده بخشنامه رو برات اوردم که بخونی.خلاصش اینه که جمع نمرات ریاضی و علوم سه سال راهنماییت باید بدون ضریب به عدد 42 برسه.یعنی هر کدومو باید بالای 14 بشی.ولی کسی که قصد داره به رشته تجربی یا ریاضی بره نباید دنبال حداقل ها باشه.

مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از 42 نباشد.

نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب 3 محاسبه می گردد.

مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل 252 باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل رشته باید حداقل 14 باشد.


   خانم شاه مرادی
سلام ، من امسال نهمم و برای آزمون ورودی دهم سوال می پرسم :
1 - لطفا موادی که در آزمون ورودی تیزهوشان هست رو میشه بگید ( منظور دروس است ، اعم از ریاضی و ... ) واسه دهم اجتماعی هم هست ؟؟؟ یه سوال : چرا سر ما که دوره جدیدیم ، قسمت هوش رو از آزمون حذف کرده و اجتماعی قرار دادن ؟ حق خیلی ها سر این مطلب ضایع شد ، واسه دهم درست شده یا همون جوریه آزمونش ؟؟
2- فرزانگان 1 و 2 حدودا برای دانش آموزان دیگه امسال چقدر ظرفیت داره ؟؟ ( تهران ) تقریبا چند نفر می گیره ؟؟
3- فقط برای تست زدن ، نه برای درک مطلب ، برای تست زدن و آمادگی در این آزمون برای درس علوم ( فیزیک ، شیمی ، زیست و زمین شناسی ) چه کتابی مورد تائید قرار داره و خوبه ؟؟( سطح بالا می خوام با سوالات مفهومی )
4- مدارس برای ثبت نام برای شرکت در آزمون باید اقدام کنند یا خودمان ؟ + زمان آزمون ورودی کی هست ؟

خیلی ممنون میشم اگه پاسخ دهید ، با تشکر

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
پیشنهاد می کنم بازپخش کلاس آنلاین را مشاهده کنید به جوابتان می رسید.


   خانم zeynab
سلام خسته نباشید ببخشید شرایط ازمون تیزهوشان برای دانش اموزانی که در مدرسه نمونه دولتی درس میخوانند چی هست ؟ و اینکه در این ازمون چه دروسی میاد ؟ ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
تنها شرط شرکت در آزمون تیزهوشان است و دروس پایه نهم صد در صد در آزمون خواهد آمد و دروس سایر پایه ها ممکن است در آزمون بیاید که قبل از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد.


   خانم عفاف
با سلام می خواستم بدونم این بخشنامه شامل مدارس نمونه دولتی می شود؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
خیر


   آقای اصغرپور
سلام . میخواستم بدونم آیا برای کسانی که در مدارس عادی نهم رو خوندند برای ورود به پایه دهم آزمون عمومی گرفته میشه (مثل ششم به هفتم ) یا هر مدرسه آزمون جدای خودشو داره . اگه داره چجوری باید برای ثبت نام برای آزمون اقدام کنیم ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
آزمون تیزهوشان مثل همه آزمون های دیگر شامل سوالات عمومی و اختصاصی است.


   آقای بازدید کننده سایت
سلام ببخشید به تازگی خبر هایی مبنی براین که آزمون ورودی برای همه ی دانش آموزانی که در مدارس استعداد های درخشان درس می خوانند هست . می خواستم بپرسم که این مطلب درسته؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
خیر در صورتی که معدل شما زیر 17 باشد باید آزمون بدهید در غیر اینصورت نیازی به شرکت در آزمون نیست


   خانم اناهید بهرامی
برای آزمون های ورودی نهمی ها که برای مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان میخان بدن باید مطالب هفتم و هشتم و رو هم بخونیم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
اینکه از چه پایه هایی سوال خواهد آمد هنوز اعلام نشده است


   آقای حسین آزادی
سلام برای آزمون ورودی نهم به دهم برای سال تحصیلی95-96باید از کی اقدام کنم؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
زمان ثبت نام اعلام می شود.


   آقای محمدرضا
سلام من می خواهم به رشته ی علوم انسانی بروم می خواهم لطفا بگویید که کدام نمرات حساب است؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دروس اصلی و مهم این رشته زبان و ادبیات فارسی ، عربی و مطالعات اجتماعیه.
ولی یک نکته رو فراموش نکن و اون اهمیت سایر درسا در معدل و کنکوره.
درسایی که بالاتر بهت گفتم در انتخاب رشته تاثیر دارن ولی در هر ترم یا زمان کنکور شما باید به تمام درسا توجه کنی و به دنبال افزایش معدلت باشی که فقط فقط با گرفتن نمرات بالا در تمام دروس رخ می ده.


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

با علامه حلی تیزهوشان قبول شو، کلیک کن
هوپا آکادمی
بسته های آبان و آذر 1401
مجتمع بامداد پارسی
مجتمع آموزشی موعود