سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

. . . . . . . . . . . . .

بهترین کتاب‌های تیزهوشان نهم

 

لیست کتاب‌های تیزهوشان نهم

 

قبل از اینکه بخواهیم درباره بهترین کتاب‌ تیزهوشان نهم صحبت کنیم، باید بدانید که مدارس تیزهوشان از مدارس خاصی هستند که می‌توانند در موفقیت‌های تحصیلی دانش‌آموزان نقش بسزایی داشته باشند. این مدارس از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار بوده و با برنامه‌ریزی آموزشی منظم، سرعت آموزش را بالاتر برده و انگیزه درس خواندن و رقابت را در دانش‌آموزان افزایش دهند.

برای ورود به مدارس تیزهوشان، دانش‌آموزان مستعد و کوشا در یک آزمون با یکدیگر رقابت می‌کنند. دانش‌آموزانی که بتوانند بالاترین رتبه را کسب کنند، مجوز ورود به مدارس تیزهوشان را دریافت می‌کنند. دانش‌آموزانی که قصد شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان را دارند، برای شرکت در این آزمون، باید کتاب‌های درسی و کمک درسی را به‌دقت مطالعه کرده و با تمرکز کافی در جلسه آزمون شرکت کنند.

یکی از دغدغه‌های والدین و دانش‌آموزان در این آزمون تهیه بهترین کتاب‌ تیزهوشان نهم به دهم مرتبط با هر درس است. امروزه کتاب‌های کمک درسی زیادی وجود دارد که توسط ناشران مختلف چاپ و عرضه می‌شوند؛ بنابراین بسیاری از دانش‌آموزان و والدین آن‌ها در انتخاب و خرید کتاب با سرگردانی‌های زیادی مواجه خواهند شد.

ما در این مطلب تصمیم گرفته‌ایم تا بهترین کتاب‌ تیزهوشان نهم به دهم را به شما معرفی کنیم؛ بنابراین توصیه می‌کنیم آن را حتما بخوانید.

 

بهترین کتاب ریاضی تیزهوشان نهم

یکی از دروس مهم و چالش برانگیز دانش‌آموزان، درس ریاضی است. این درس در آزمون تیزهوشان نیز یکی از مهم‌ترین دروس محسوب می‌شود. دانش‌آموزانی که تصمیم دارند در آزمون ورودی تیزهوشان شرکت کنند، باید به این درس تسلط کافی داشته باشند؛ بنابراین مطالعه کتاب‌های ریاضی تیزهوشان از اهمیت بسیاری برخوردار است. از بهترین کتاب‌های ریاضی تیزهوشان نهم می‌توان به کتاب‌های زیر اشاره کرد:

 

 • کتاب تیزهوشان ریاضی نهم خیلی سبز

کتاب تیزهوشان ریاضی نهم خیلی سبزاین کتاب از دو بخش درسنامه و سوالات در هر درس تشکیل شده است. درسنامه این کتاب بر مبنای تست‌های رایج در آزمون‌های ورودی تالیف شده است. تمامی نکات مهم و کاربردی در این کتاب در قالب دو عنوان نکات واجب و نکات تکمیلی هستند و همه مباحث در این کتاب تیزهوشان نهم، باعث تفهیم و تسلط بیشتر دانش‌آموزان می‌شوند.

 

 

 

 

 • کتاب مرشد ریاضی نهم مبتکران

کتاب مرشد ریاضی نهم مبتکرانیکی از بهترین کتاب‌های تیزهوشان نهم برای درس ریاضی، کتاب مرشد ریاضی نهم مبتکران است. این کتاب، کتابی مرجع برای آماده کردن دانش‌آموزان برای شرکت در آزمون‌های مختلف (مسابقات ریاضی، امتحانات و آزمون‌های ورودی به مدارس استعدادهای درخشان) است.

این کتاب دارای 8 فصل است و در هر فصل مجموعه‌ای از سوالات چهارگزینه‌ای وجود دارد. در یک عبارت ساده‌تر، این کتاب چکیده‌ای از آزمون‌های المپیاد ریاضی، مسابقات کانگورو، آزمون‌های جهانی ریاضی، آزمون‌های وردی روبوکاپ، پیشرفت تحصیلی تیزهوشان و... است.

 

 

 

 • کتاب تیزهوشان ریاضی نهم کاهه

کتاب تیزهوشان ریاضی نهم کاههاین کتاب نیز یک کتاب تیزهوشان نهم بسیار مفید برای آزمون ورودی مدارس تیزهوشان پایه نهم به دهم است. درسنامه این کتاب بسیار مفید و کامل بوده و منطبق بر کتاب‌های درسی و آزمون‌های ورودی تیزهوشان و مدارس نمونه تالیف شده است. بعد از درسنامه هر فصل، سوالات چهارگزینه‌ای وجود دارد. در این کتاب از مباحث حاشیه‌ای خبری نیست و تمامی تست‌ها و مباحث طبق استانداردها تعریف شده‌اند.

 

 

 

 

بهترین کتاب علوم تیزهوشان نهم

یکی از درس‌های مهم و تعیین‌کننده در آزمون تیزهوشان نهم، درس علوم است. دانش‌آموزان سال نهم برای آمادگی در آزمون تیزهوشان و تسلط بهتر به درس علوم، بهتر است که کتاب‌های زیر را مطالعه کنند.

 

 • کتاب مرشد علوم نهم مبتکران

کتاب مرشد علوم نهم مبتکراناین کتاب یکی از بهترین کتاب‌ها برای آزمون تیزهوشان است و دارای 15 بخش می‌باشد. هر فصل این کتاب یک درسنامه دارد که با بیانی ساده تمامی مباحث مهم را شرح می‌دهد. پرسش‌ها و تست‌های این کتاب نیز در دو بخش قرار می‌گیرند. بخش اول سوالاتی هستند که مولف طراحی کرده تا دانش‌آموزان درک بهتری از درس داشته باشند.

بخش دوم سوالات، سوالات مربوط به آزمون‌های مختلف هستند که باعث می‌شوند دانش‌آموز با سوالات آزمون آشنایی بیشتری داشته باشد.

 

 

 

 •  کتاب تیزهوشان علوم نهم خیلی سبز

 کتاب تیزهوشان علوم نهم خیلی سبزاین کتاب مجموعه کاملی از مطالب درسی مورد نیاز دانش‌آموزان پایه نهم تحصیلی است. در این کتاب تقریبا 2000 سوال تستی وجود دارد و باعث تمرین بیشتر و یادگیری بهتر مباحث درس علوم می‌شود.

درسنامه این کتاب بسیار کامل و جامع بوده و نکات مهم کاملا مشخص شده‌اند تا بتوانند دانش‌آموزان را به خود جلب کنند. این کتاب نمونه‌ای از یک کتاب تیزهوشان نهم بسیار مفید برای دانش‌آموزان پایه نهم است.

 

 

 

 • کتاب تیزهوشان علوم نهم کاهه

کتاب تیزهوشان علوم نهم کاههیکی دیگر از کتاب‌های تیزهوشان برای درس علوم، کتاب تیزهوشان علوم نهم کاهه است. این کتاب شامل سوالاتی پژوهش محور و چالش انگیز است. مباحث این کتاب با مثال‌های متنوع آموزشی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا بهتر درس را یاد گرفته و برای آزمون تیزهوشان آماده شوند.

در انتهای درسنامه هر فصل از این کتاب، یک خلاصه از موضوعات و نکات مهم فصل قرار گرفته است که باعث مرور ساده هر فصل می‌شود. در بخش بعدی این کتاب تیزهوشان نهم، سوالات تستی وجود دارند که برخی از آنها توسط مولف طراحی شده‌اند و برخی دیگر نمونه سوالات آزمون‌های مختلف هستند.

 

 

 

بهترین کتاب مطالعات تیزهوشان نهم

در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نهم به دهم، سوالاتی از درس مطالعات اجتماعی نیز گنجانده شده است. سوالات این بخش شامل تاریخ، جغرافیا و اجتماعی است. دانش‌آموزانی که در آزمون تیزهوشان شرکت می‌کنند، باید به این دروس تسلط کافی داشته باشند.

برای تسلط به این مباحث، مطالعه کتاب‌های درسی سال نهم کافی است و نیازی به کتاب‌های کمک درسی نیست. در هر حال برای تسلط بیشتر، دانش‌آموزان می‌توانند کتاب‌های جامع تیزهوشان نهم به دهم را مطالعه کنند.

 

بهترین کتاب قرآن تیزهوشان نهم

برای درس قرآن و معارف اسلامی نیز، کتاب کمک درسی خاصی لازم نیست و توصیه می‌شود که دانش‌آموزان کتاب‌های درسی خود را به‌دقت مطالعه کنند و در صورت نیاز و برای تسلط بیشتر کتاب‌ جامع تیزهوشان می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کنند. در حالت کلی بهترین کتاب تیزهوشان نهم برای دروس قرآن و معارف اسلامی همان کتاب درسی است.

 

بهترین کتاب فارسی تیزهوشان نهم

فارسی یکی دیگر از دروس مهم و پایه است که در آزمون تیزهوشان نهم نیز سوالاتی از این درس گنجانده شده و دانش‌آموزان باید با تسلط کافی به سوالات این درس پاسخ دهند. از کتاب‌های مفید برای درس فارسی تیزهوشان نهم، می‌توان به کتاب‌های زیر اشاره کرد.

 

 • کتاب رشادت فارسی نهم مبتکران

کتاب رشادت فارسی نهم مبتکراناین کتاب شامل تمرین‌ها و فعالیت‌هایی است که باعث می‌شوند تا دانش‌آموز نکات ادبی، زبانی، دستوری و... را که مربوط به درس فارسی هستند، به‌خوبی یاد بگیرد. در ابتدای هر فصل این کتاب تیزهوشان نهم، مختصری درباره موضوعات درسی نوشته شده است و بعد نکته‌های ادبی، زبانی و املایی هر درس آموزش داده شده‌اند.

در این کتاب برای تقویت دقت و تمرکز ذهنی دانش‌آموزان، موضوعاتی مانند نکات دستوری، نکات نگارشی، مفاهیم درسی و... به خوبی طراحی و شخصیت‌های ادبی نیز به بهترین شکل معرفی شده‌اند.

 

 

 

 • کتاب تیزهوشان فارسی نهم خیلی سبز

کتاب تیزهوشان فارسی نهم خیلی سبزاین کتاب حجم کمتری داشته و در این کتاب تنها به مسائل مهم پرداخته شده است. در ابتدای هر درس این کتاب، ابیات و عبارات مورد بررسی قرار می‌گیرند و بعد تمامی واژه‌ها و ترکیب‌های مهم هر درس در قالب یک جدول در اختیار دانش‌آموز قرار می‌گیرند.

 

 

 

 

 

 •  کتاب تیزهوشان فارسی نهم کاهه

 کتاب تیزهوشان فارسی نهم کاههیکی از بهترین کتاب‌ها برای تسلط بر درس فارسی و شرکت در آزمون تیزهوشان نهم، کتاب تیزهوشان فارسی کاهه است. این کتاب به‌صورتی تنظیم شده که دانش‌آموز در گام اول بر مطالب مهم بلاغی و دستور زبان تسلط پیدا کرده و بعد متون نظم و نثر را باتوجه به جزئیات در سطوح معنی، دستور، آرایه، مفهوم و قرابت معنایی بررسی خواهد کرد.

در پایان هر درس از این کتاب تیزهوشان نهم، تست‌های طبقه‌بندی شده قرار گرفته‌اند و دارای پاسخ‌نامه تشریحی نیز می‌باشد؛ همچنین در پایان هر فصل از این کتاب، آزمونی برای ارزیابی دانش‌آموز قرار گرفته است.

در این کتاب آزمون‌های ورودی تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی سال‌های قبل و همچنین دو آزمون جامع شبیه‌سازی نیز گنجانده شده است.

 

بهترین کتاب هوش تیزهوشان نهم

یکی از بخش‌های آزمون ورود به مدارس تیزهوشان نهم به دهم، مربوط به سوالات هوش و استعدادهای تحلیلی است. در این آزمون 50 سوال هوش و استعداد تحلیلی وجود دارد و معمولا این سوالات از کتاب‌های درسی استخراج نمی‌شوند؛ بنابراین دانش‌آموزان نیاز به این دارند که از کتاب‌های کمک درسی موجود در بازار بهره ببرند.

از بهترین کتاب‌های هوش و استعداد نهم به دهم می‌توان به کتاب‌های زیر اشاره کرد.

 

 • کتاب هوش مالتیپل تیزهوشان نهم خیلی سبز

کتاب هوش مالتیپل تیزهوشان نهم خیلی سبزاین کتاب شامل دو بخش است که عبارت‌اند از:

1- بخش آموزشی:

بخش آموزشی خود شامل 6 بخش بوده و شامل هوش تصویری، هوش کلامی، استعداد تحلیلی، هوش ریاضی محاسباتی، سرعت و دقت است.

2- بخش آزمون‌های سال‌های اخیر:

در این بخش دانش‌آموزان با سوالات آزمون‌های سال‌های قبل آشنا شده و می‌توانند با حل تست‌ها، بیشتر با آزمون آشنا شده و آن را درک کنند. در پایان هر بخش نیز پاسخنامه مربوط به آزمون وجود دارد.

 

 

 

 • کتاب هوش فرا زمینی ET

کتاب هوش فرا زمینی ETاین کتاب توسط آقای علی قصاب نوشته شده است و یکی از بهترین منابع برای آزمون ورودی به مدارس تیزهوشان است. تمامی مطالبی که در کتاب آمده است، با آخرین تغییرات آزمون تیزهوشان تناسب دارد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کتاب هوش فرا زمینی ET، آموزش تکنیک‌های خاص برای پاسخ‌دهی به سوالات هوش است و سوالات موجود در این کتاب بسیار به سوالات آزمون تیزهوشان شبیه است.

 

 

 

 • کتاب هوش کمپلکس هشتم و نهم مهر و ماه

کتاب هوش کمپلکس هشتم و نهم مهر و ماهاین کتاب درسنامه ندارد و برای حل سوالات آن باید از اطلاعات عمومی، هوش فردی و تجربه حل نمونه سوالات تیزهوشان سال‌های قبل بهره برد.

کتاب هوش کمپلکس هشتم و نهم دارای چند بخش است که هر کدام مباحث به‌خصوصی را ارائه می‌دهند. در هرکدام از این فصل‌ها، سوالات تستی از یکدیگر تفکیک شده و در ابتدای هر مبحث نیز درباره سوالات توضیحات کوتاهی نوشته شده است.

این کتاب برای افزایش سرعت دانش‌آموز، زمان مشخصی را برای پاسخ‌گویی پیشنهاد داده است که این موضوع به سرعت عمل و خودسنجی دانش‌آموز کمک می‌کند.

 

 

 

بهترین کتاب جامع تیزهوشان نهم به دهم

برای قبولی در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نهم به دهم، مطالعه برخی از کتاب‌های جامع که شامل دروس مختلف هستند، می‌تواند بسیار مفید باشد. از بهترین کتاب‌های جامع تیزهوشان نهم به دهم می‌توان به کتاب‌های زیر اشاره کرد.

 •  کتاب 1+31 استان تیزهوشان جامع نهم (انتشارات پویش اندیشه خوارزمی)

کتاب 1+31 استان تیزهوشان جامع نهم (انتشارات پویش اندیشه خوارزمی)این کتاب شامل سوالات کامل آزمون تیزهوشان نهم به دهم سال‌های قبل است و یکی از بهترین کتاب‌ها برای آزمون تیزهوشان نهم به دهم محسوب می‌شود.

 

 

 

 

 

 • کتاب جامع تیزهوشان نهم سری IQ انتشارات گاج

کتاب جامع تیزهوشان نهم سری – IQ انتشارات گاجاین کتاب یکی دیگر از کتاب‌های مفید و موثر برای قبولی در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نهم به دهم است و محتوای کتاب‌های درسی را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می‌دهد.

 

 

 

 

 

 •  کتاب جامع تیزهوشان نهم انتشارات خیلی سبز

 کتاب جامع تیزهوشان نهم – انتشارات خیلی سبزاین کتاب شامل درس‌های آزمون تیزهوشان و همچنین سوالات استعداد تحلیلی است. هدف این کتاب ارائه نمونه سوالات استاندارد و متنوع است که همگی شبیه سوالات آزمون‌های تیزهوشان هستند.

 

 

 

 

 

 

لیست کتاب های کمک درسی پایه نهم

 

جمع‌بندی

یکی از آزمون‌های مهم و پر چالش برای دانش‌آموزان مستعد و توانمند، آزمون ورودی مدارس تیزهوشان است و دانش‌آموزانی که تمایل دارند در مدارس خاص و استعدادهای درخشان تحصیل کنند، در این آزمون شرکت می‌کنند. برای موفقیت در این آزمون و ورود به مدرسه تیزهوشان، دانش‌آموز باید به تمامی دروس تسلط کافی داشته باشند.

برای آماده‌سازی دانش‌آموزان، کتاب‌های مختلفی توسط انتشارات مختلف چاپ شده‌اند. ما در این مقاله سعی کردیم تا بهترین کتاب تیزهوشان نهم را در درس‌های مختلف به شما معرفی کنیم. درصورتی که شما کتاب دیگری را مطالعه کرده و نتیجه خوبی گرفته‌اید، لطفا در زیر همین مقاله برای ما و دوستانتان نام کتاب را بنویسید.

 نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1391 را در این کادر وارد کنید:

   خانم فاطمه حیدری فر
اما به نظرم هیچ کدوم از اینها به اندازه کتاب جامع ایکیوسان پلاس نهم لوح برتر،جامع و کامل نیستند تازه هم ویدیو آموزشی رایگان داره هم سامانه آزمون ساز آنلاین و رایگان،اگر میخواین راجع به کتاب بیشتر بدونید درخدمتم۰۹۱۹۱۷۷۲۴۱۳


   آقای علی صداقت
اره واقعا کتابای ساندویچ از اکثر اینا بهتره
کمپلکس هم واقعا خوبه


   خانم ثنا سبحانی
بنظرم کتاب‌های ساندویچ علامه حلی بهتر از همشونه
مخصوص بخش تحلیلی خیلی خوب توضیح داده شده


   خانم فاطمه علیزاده
خوبه


تبلیغات

تیزلند چگونه به مدارس کمک می کند؟
مجموعه مدارس سرای دانش
دبستان و پیش دبستان ایران دخت
مجتمع آموزشی سیمای فرهنگ
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم