سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

معرفی سایت های مهم آموزش و پرورش کد مطلب : 10904 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

معرفی سایت های مهم آموزش و پرورش

در این مقاله به معرفی انواع سایت های مهمی که دانش آموزان، اولیا و فرهنگیان با آن سروکار دارند می پردازیم، که شامل سایت اصلی آموزش و پرورش؛ همگام، سایت تیزهوشان و... است.

. . . . . . . . . . . . .

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، انجام کارها به صورت الکترونیک و گسترش آموزش آنلاین هر دانش‌آموز، معلم و دانشجو معلمی نیاز دارد که برای بررسی اخبار مربوط به مدرسه، انجام کارهای فارغ التحصیلی خود، دسترسی به سامانه شاد و یا حتی ثبت نام در آزمون های خاص سمپاد و....از سایت های مهم و معتبر در این حوزه اطلاع داشته باشد.

از اسفند ماه 98 که ویروس کرونا وارد کشور عزیزمان ایران شد، آموزش مجازی به صورت گسترده‌ای شدت گرفت و تا کنون این آموزش مجازی همواره ادامه دارد؛ به طوری که این قابلیت را دارد که بعد از پایان کرونا، آموزش مجازی به صورتی دیگر پابرجا بماند.

ما در این مقاله در نظر داریم تمامی سایت‌های مورد نیاز شما به عنوان یک دانش‌آموز و یا یک فرهنگی را معرفی نماییم و نیز درباره کاربرد آن ها صحبت کنیم. در ادامه به بررسی سایت‌های مهم آموزش و پرورش می‌پردازیم.

 

سایت آموزش و پرورش (www.medu.ir)

سایت medu.ir توسط وزارت آموزش و پرورش تاسیس شده؛ سایتی که شما با مراجعه به آن می‌توانید از تمامی اخبار و اطلاعیه‌های مرتبط با آموزش و پرورش را بخوانید. یکی از مهم‌ترین اهداف این سایت این است که تمامی افراد بتوانند از اطلاعات این سایت استفاده کنند؛ به همین جهت است که به عنوان یکی از پربازدیدترین سایت ها در این حوزه شناخته می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به این سایت از لیست مدارس شهرستان محل سکونتتان آگاه شوید و با مراجعه به اطلاعات مدارس، مدرسه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

اگر قصد ورود به پورتال آموزش و پرورش استان محل سکونتتان را دارید کافی است با مراجعه به انتها سایت و انتخاب استان مورد نظر وارد پورتال رسمی آموزش و پرورش در استان مورد نظر شوید.

با توجه به آنلاین شدن بسیاری از خدمات، قسمت میز خدمات الکترونیک در این سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که کافی است با کلیک بر روی میز خدمات الکترونیک وارد قسمت خدمات آنلاین شده و از آن بهره ببرید. خدماتی که این قسمت به شما می‌دهد شامل موارد زیر است:

 1.  ثبت کتاب برای دانش‌آموزان
 2.  ثبت نام آزمون مدارس خاص مانند تیزهوشان
 3.  انجام کلیه خدمات غیر حضوری
 4.  استعلام و درخواست آخرین مدرک تحصیلی دانش‌آموزان
 5.  کلیه خدمات و فعالیت‌های غیر حضوری کارکنان و...

 

نمایی از صفحه اصلی سایت آموزش و پرورش

 

 

سامانه همگام (hamgam.medu.ir)

خدمت‌رسانی به صورت آنلاین یکی از مهم‌ترین اصولی است که وزارت آموزش و پرورش درصدد بوده که به بهترین نحو ممکن آن را انجام دهد. سایت همگام یکی از بهترین سایت‌هایی است که به تحقق یابی این موضوع تلاش می‌کند.

سایت همگام خدمات مختلفی را به دانش‌آموزان و معلمان ارائه می‌دهد، از جمله: ثبت نام در آزمون‌های همگام،آزمون تیزهوشان و نمونه، استعدادیابی، دریافت کارنامه و ثبت نام در سامانه اوقات فراغت از این سامانه انجام می‌شود.

برای ورود به این سامانه نیاز است که شما رمز عبور داشته باشید که بایستی این رمز را از مدیر مدرسه خود دریافت نمایید.

چگونه نام کاربری و رمز عبور سایت همگام را دریافت نماییم؟

دانش‌آموزان باید به این موضوع توجه داشته باشند که نام کاربری آن‌ها کد ملی دانش‌آموز است و رمز عبور را حتما از مدیر مدرسه دریافت نمایند.

دانش‌آموزان کدام پایه می‌توانند از سامانه همگام استفاده کنند؟

دانش‌آموزان پایه نهم که به صورت اجباری بایستی از این سامانه استفاده نمایند، اما دانش‌آموزان پایه هشتم نیز می‌توانند از این سایت پرکاربرد استفاده کنند.

دانش‌آموزان نهم که در آزمون هدایت تحصیلی سامانه همگام شرکت می‌نمایند باید به این موضوع توجه کنند که به هیچ عنوان با بی‌حوصلگی به سوالات پاسخ ندهند، چرا که این آزمون گزینه مهمی برای هدایت تحصیلی و انتخاب رشته است.

 

نمایی از صفحه اصلی سایت همگام

 

سایت فروش کتاب درسی (irtextbook.ir)

این سامانه برای ثبت سفارش و خرید کتب درسی استفاده می‌شود. وظیفه خرید و ثبت کتب درسی با مدیر مدرسه است و اولیا فقط وظیفه پرداخت هزینه را دارند.

تمامی مراحل ثبت و سفارش کتب درسی به صورت آنلاین صورت می‌گیرد؛ اولیا به این موضوع توجه کافی داشته باشند که به دنبال برگه‌ای تحت عنوان سفارش کتب درسی نباشند. این سامانه همیشه فعال است، منتهی شما زمانی می‌توانید سفارش خودتان را ثبت نمایید که مهلت ثبت نام اعلام شده باشد.

مراحل ثبت نام کتب درسی چگونه است؟

 •  وارد شدن به سامانه
 •  انتخاب کردن شماره ملی و سریال شناسنامه برای ورود
 •  وارد نمودن اطلاعات دانش‌آموز
 •  پرداخت هزینه

 

نمایی از صفحه اصلی irtextbook.ir

 

 

سایت شاد (shad.ir)

برنامه شاد برنامه‌ای است که با توجه به گسترش کرونا برای دانش‌آموزان سراسر کشور راه‌اندازی شد تا کلاس‌های آنلاین در این فضا تشکیل شود. تمامی مدارس ابتدایی، متوسطه اول ، متوسطه دوم وحتی بهترین هنرستان‌ها از این سامانه برای تدریس استفاده می نمایند.

درحال حاضر اپلیکیشن شاد قابل ارائه بر روی گوشی‌های اندروید است و دانش‌آموزانی که گوشی تلفن آیفون دارند، از نسخه اپلیکیشن آن نمی‌توانند استفاده کنند و از نسخه تحت وب آن بر روی کامپیوتر و یا همان گوشی می‌توانند استفاده کنند. دانش‌آموزان یا والدینی که این برنامه را بر روی گوشی خود نصب دارند، می‌توانند مانند خیلی از برنامه‌های دیگری که بر روی گوشی خود نصب دارند این برنامه را نصب نمایند.

برای ورود به این برنامه بایستی شماره تلفن همراه خود به علاوه نام و نام خانوادگی دانش‌آموز یا معلم وارد شود تا قابلیت استفاده پیدا کند. شبکه شاد امکانات فراوانی در اختیار دانش‌آموزان و معلمان قرار می‌دهد. از مهم‌ترین امکانات شبکه شاد وارد شدن به گروه‌های کلاسی و ارتباط با معلمین و مابقی دانش‌آموزان است. از طرف دیگر شما می‌توانید به صورت آنلاین تدریس دروس را تماشا کنید.

 

نمایی از صفحه اصلی سایت شاد

 

سایت سناد دانش‌آموزی (snd.medu.ir)

سامانه سناد مخفف عبارت سامانه نام‌نویسی الکترونیکی دانش‌آموزی است. این سامانه برای دستیابی مدیران و کادر آموزشی مدرسه برای دستیابی به اطلاعات دانش‌آموزان است که تمامی فعالیت‌هایی مورد نیازی که مدیران مدارس برای دانش‌آموزان باید انجام دهند، از طریق این سامانه انجام می‌شود. مانند ثبت نام در المپیادهای کشوری و تیزهوشان و... مهم‌ترین وظیفه سایت سناد ثبت اطلاعات دانش‌آموزان، کلاس‌بندی و ارزشیابی تحصیلی است.

از ابتدایی‌ترین کارها پس از ورود به یک مدرسه جدید ثبت اطلاعات دانش‌آموزان در سامانه سناد است. طبق آمار مربوطه پس از راه‌اندازی سامانه سناد که به عنوان سامانه یکپارچه‌سازی فعالیت می‌کند، حدود 13 میلیون دانش‌آموز ثبت این سامانه شده است.

دانش‌آموزان اتباع نیز می‌توانند در این سایت ثبت نام شوند؛ فقط کافی است در قسمت ثبت نام اتباع اسم دانش‌آموز مورد نظر ثبت شود. خطاهای موجود در سامانه سناد:

 1.  گزینه ارزشیابی در این سامانه تعبیه شده است، اما وقتی کاربران بر روی گزینه ارزشیابی کلیک می‌کنند با خطا مواجه می‌شوند.
 2.  کارنامه برخی از دانش‌آموزان را در این سامانه نمی‌توان تایید کرد.
 3.  خطا در نمایش مشخصات، گاهی اوقات اطلاعات کاربران در این سایت به صورت کامل نمایش داده نمی‌شود.
 4.  تصویر تعدادی از دانش‌آموزان در این سامانه بارگذاری نمی‌شود.

 

سایت فارغ التحصیلی امین (edu.medu.ir)

سامانه فارغ التحصیلی امین، در حدود هفت سال پیش برای سهل الوصول کردن کارهای فارغ التحصیلی دانش‌آموزان عزیز راه اندازی شد. از مهم‌ترین اهداف این سامانه صدور مدارک پایان دوره متوسطه دوم و مدارک فارغ التحصیلی است .

بایستی به این موضوع اشاره کرد که کلیه اطلاعات فارغ التحصیلان حتی آن‌هایی که در بهترین مدارس تحصیل کرده‌اند، به سامانه سوابق تحصیلی ارسال شده تا پس از بررسی برای اعمال تاثیر مثبت در کارنامه کنکور به سازمان سنجش و آموزش کشور ارسال گردد.

طریقه ورود به سامانه امین

مدیران و معاون‌های مدارس بایستی به طریقه استفاده از این سامانه آگاه باشند که در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم:

 1.  سرچ کردن نام سامانه امین در مرورگر خود
 2.  وارد کردن اطلاعات مدرسه (نام کاربری و رمز عبور)
 3.  ورود به بخشنامه‌ها و انجام دستورالعمل‌ها طبق موارد خواسته شده

هدف سامانه امین چیست؟

مهم‌ترین هدف این سامانه انجام امور فارغ التحصیلان متوسطه دوم است که به بهترین نحو ممکن صورت گیرد. اگر اطلاعات دانش‌آموزان وارد سامانه امین نشود، اطلاعات مربوط به امور فارغ التحصیلی تکمیل نخواهد بود و نیز با تکمیل نبودن اطلاعات سوابق تحصیلی نمی توان در کنکور ثبت نام کرد.

 

سایت دانشگاه فرهنگیان (cfu.ac.ir)

سایت دانشگاه فرهنگیان، یکی از بهترین و پرکاربردترین سایت‌ها برای دانشجو معلمان و خود فرهنگیان است. با الکترونیک شدن همه چیز در اطرافمان دانشگاه‌ها نیاز به سایتی در جهت انجام امور دانشجویی و مالی دارند. از این سایت در جهت انجام امور دانشجویان برای انجام اموری مانند انتخاب واحد، امور مالی، دریافت حقوق، حذف و اضافه و کلیه امور مربوط به دانشجو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اساتید از این سایت برای ارزیابی، وارد کردن نمرات و کارهای مالی استفاده می‌کنند. از این سامانه برای اطلاع‌رسانی از اخبار و نشست‌ها، همایش‌ها و در کل خبرهایی که ممکن است در دانشگاه رقم بخورد استفاده می‌شود. این سایت قسمت‌های مختلفی داره از جمله معرفی همکاران که در این قسمت شما می‌توانید اساتید مختلف را شناسایی کنید و با آن‌ها آشنا شوید و در مورد تحصیلات آن‌ها و سابقه فعالیت آن‌ها در دانشگاه‌های فرهنگیان و دیگر دانشگاه‌ها را مورد بررسی قرار دهید.

 

سامانه گلستان فرهنگیان (education.cfu.ac.ir)

اگر بخواهیم در رابطه با سیستم گلستان صحبت کنیم می‌توان گفت به عنوان سایتی تحت عنوان آچار فرانسه برای دانشجویان فرهنگیان شناخته شده است ، چرا که تمامی فعالیت‌هایی که بایستی یک دانشجو معلم به صورت الکترونیک انجام دهد توسط این سایت انجام می شود.

انتخاب واحد در هر ترم، حذف و اضافه، حذف اضطراری، مشاهده چارت درسی، مشاهده دروس ارائه شده در هر ترم، پرداخت شهریه، دریافت کارنامه تحصیلی، ثبت اعتراض دانشجویان به نمرات خود ، اعمال تسویه حساب و... از کوچک‌ترین خدماتی است که در این سامانه ارائه می‌شود و کار دانشجویان را ساده کرده است. علاوه بر موارد گفته شده در سامانه گلستان امکاناتی مبنی بر پذیرش دانشجویان نیز وجود دارد.

اطلاعات مورد نیاز برای ورود به سامانه گلستان چیست؟

برای ورود به این سامانه، کافی است نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور (شماره دانشجویی) را وارد نمایید.

چرا هنگام ورود به سامانه گلستان دچار خطا می شویم؟

از شایع‌ترین دلایلی که باعث بروز خطا برای ورود به سامانه می‌شود، مرورگر بوده و بهتر است زمانی که دچار خطا شد، مرورگر خود را تغیر دهید.

با توجه به امکانات بالای این سامانه نمی‌توان درمورد تمامی ویژگی های آن صحبتی به عمل آورد، اما همین که بدانیم سامانه‌ای به شدت مفید و کاربردی است کافی است چرا که با تکیه بر آن می‌توان بسیاری از کارهای مورد نیاز را انجام بدهید.

 

سایت اسکان فرهنگیان (eskan.medu.ir)

از سایت eskan.medu.ir در جهت اسکان فرهنگیان استفاده می‌شود. قبل از سفر بهتر است که محل اسکان خود را تایید نمایند و یکی از ویژگی‌های خوب این سایت این است که یک فرد فرهنگی که کارت پرسنلی دارد به راحتی می‌تواند با وارد کردن کد ملی و کد پرسنلی در سایت اسکان وارد شده و خانه معلم یا مدرسه‌ای را در شهر مورد نظر رزرو نماید.

تمامی معلمانی که از این امکانات استفاده می‌کنند، نسبت به موضوعی شاکی هستند آن هم اینکه قیمت رزرو خانه معلم با هتل تفاوت چندانی ندارد؛ کما اینکه از این ناراحت هستند که به این مراکز درست رسیدگی نمی‌شود و از نظم و انضباط خاصی برخوردار نیستند که امیدواریم این مشکلات به زودی حل شود.

اما به طور کلی، سامانه اسکان سامانه مفید و پرکاربردی است؛ چرا که در وقت صرفه‌جویی کرده و محل اقامت در سفر را مشخص می‌نماید و این مدلی نخواهد بود که اشخاص در سفر به صورت حضوری به این مراکز مراجعه نمایند و گفته شود، ظرفیت نداریم.

از بهترین امکانات این سایت این است که در تمام نقاط کشور سرویس‌دهی دارد، پس از این بابت خیالتان می‌تواند راحت باشد.

 

سایت هوشمند معلم (moalem.farsedu.ir)

با افزایش کرونا و گسترش آموزش مجازی روزانه سایت‌های جدیدی در جهت بهبود فعالیت معلمان و فرهنگیان تاسیس می‌شود. پس از گسترش آموزش مجازی کیفیت آموزش به دانش‌آموزان بسیار کم شده، چرا که بسیاری از دبیران حتی کار با سامانه‌های مجازی و شبکه‌های مجازی را بلد نبوده‌اند. اما خب با تکرار و تمرین این مشکلات به شکل بسیار خوبی کاهش پیدا کرده.

از این سامانه نه تنها معلمان، بلکه بازنشستگان نیز می‌توانند از قابلیت‌های آن استفاده نمایند. از بهترین ویژگی‌های این سامانه کلاس‌بندی دانش‌آموزان و ارائه لیست دانش‌آموزان مطابق با پرونده تحصیلی به معلم است.

برای ورود به این سامانه کافی است نام کاربری که همان کد پرسنلی شماست و رمز عبور که کد ملیتان است را وارد نمایید تا وارد سامانه شوید.

یکی از بهترین امکاناتی که در سامانه هوشمند معلم در اختیار معلمان و بازنشستگان ارائه می‌شود، دریافت فیش حقوقی آن‌ها با استفاده از این سامانه است. تمام افرادی که استخدام آموزش و پرورش هستند و یا در کل از این وزارت‌خانه حقوق دریافت می‌کنند می‌توانند با ورود به این سامانه و وارد کردن اطلاعات خود فیش حقوقی خود را دریافت نمایند.

 

درمان اضطراب با 15 راه آسان و موثر

 

سایت دیپکد (dipcode.medu.ir)

سامانه دیپکد برای دریافت کد سوابق تحصیلی استفاده می‌شود. داوطلبان کنکور سراسری می‌توانند بدون صرف وقت و پرداخت هزینه به صورت آنلاین کد سوابق تحصیلی خود را در کمتر از یک دقیقه دریافت کنند. امتحانات نهایی دانش‌آموزان در خرداد ماه است؛ در نتیجه دریافت کد سوابق را می‌توان بعد از کنکور دریافت کرد.

برای ثبت نام کنکور سرای کد سوابق تحصیلی را به دلیل شرکت نکردن در امتحانات نهایی نمی‌توان وارد کرد بایستی صبر کرد تا پس از صدور کارنامه نهایی سال دوازدهم وارد سایت شده و کد سوابق تحصیلی را دریافت نمایید و در مدت مقرر آن را در سایت سازمان سنجش ثبت نمایید تا سوابق تحصیلی بر روی نتیجه کنکور شما تاثیر گذار باشد .

کما اینکه در حال حاضر پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ها حتی دانشگاه‌های دولتی وابسته به وزارت علوم از طریق سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد در نتیجه این کد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

اطلاعات مورد نیاز برای دریافت کد سوابق تحصیلی چیست؟

برای دریافت این کد کافی است کد دانش‌آموزی که معمولا همان شماره ملی است، کد منطقه، تاریخ تولد و کد مقطع را وارد نمایید تا بتوانید از امکانات سایت در جهت دریافت سوابق تحصیلی اقدام نمایید.

 

 نمایی از صفحه اصلی سایت دیپکد

 

سایت لیزینگ فرهنگیان (ifco.ir)

سایت لیزینگ فرهنگیان مربوط به شرکت آن است که در حدود 20 سال پیش برای بهبود خدمت‌رسانی به فرهنگیان تاسیس شد. موضوعی که شرکت به آن می‌پردازد، تامین نیازهای مالی مشتری به صورت تهیه کالاهای مورد نیاز توسط لیزینگ فرهنگیان و سپس واگذاری کردن آن به مشتریان به صورت قرارداد اجاره و فروش اقلام به صورت اقساطی است.

از نکات خوب این شرکت این است که فروش اقساطی آن بدون دریافت هیچ گونه سودی اضافه بر سازمان است و همچنین برای خرید اقساطی نیازی به ضامن نیز نیست و شما با خیال راحت می‌توانید از این شرکت به صورت اقساطی وسایل مورد نیاز خود را تهیه نمایید.

اهداف شرکت لیزینگ

1. شرکت لیزینگ در نظر دارد رفاه فرهنگیان را تامین نماید. این شرکت از طریق رفتن به جامعه فرهنگیان و شناخت نیا های این قشر، سعی کرده است که به بر برطرف کردن نیازهای این عزیزان بپردازد.

2. شرکت لیزینگ فرهنگیان با استفاده از روش‌های جدید بانکداری بدون بهره در نظر دارد که وام‌هایی در اختیار فرهنگیان قرار دهد تا آن‌ها بتوانند اقلام مورد نیاز خود را به صورت اقساطی و با قیمت مناسب و کیفیت بالا تهیه نمایند.

3. از اهداف مهم شرکت لیزینگ فرهنگیان این است که ارتباطی مستقیم با کارکنان خود داشته باشد. در نتیجه همین موضوع باعث افزایش کیفیت خدمات به مشتریان عزیز می‌شود.

 

سایت سجا (saja.medu.ir)

این سامانه برای ثبت نام در مدارس شاهد راه‌اندازی شده است، با توجه به این که مدارس شاهد از کیفیت بالای آموزشی برخوردار هستند، متقاضیان زیادی برای ثبت نام در این مدارس وجود دارد.

پس از راه‌اندازی سامانه سجا تمام مراحل ثبت نام دانش‌آموزان، ثبت نام کلاس‌های فوق برنامه و کلیه امور دانش‌آموزان مدارس شاهد از طریق این سامانه صورت می‌گیرد.

چه افرادی می‌توانند در مدارس شاهد ثبت نام نمایند؟

 •  فرزندان شهدا، جانبازان، خواهر و برادر شهید
 •  خواهر زاده، برادرد زاده فرد شهید و یا جانباز 70 درصد به بالا
 •  فرزند جانبازان 20 درصد به بالا
 •  نوه شهیدان و نوه جانبازان 70 درصد
 •  نوه اسیران جنگی (آزادگان)
 •  فرزندان نیروهای انتظامی
 •  دانش‌آموز جانباز
 •  فرزند مدافعین حرم و فرزندان شهیدان مدافعین حرم
 •  فرزندان افراد فرهنگی

سایت ضمن خدمت فرهنگیان (itms.medu.ir)

آموزگاری شغلی است که دائما با دانش‌آموزان برخورد دارند و دانش‌آموزان آینده‌سازان کشور هستند، در همین جهت است که علم معلمان بایستی به‌روز شود. از این رو سازمان آموزش و پرورش در جهت ارتقا دانسته‌های معلمان هرساله یکسری دوره ضمن خدمت برگذار می‌کند. در این دوره‌ها تمامی معلمان، نیروهای آزاد حق تدریس و کلا افراد واجد شرایط شرکت می‌نمایند. سامانه ضمن خدمت فرهنگیان در جهت بهبود ثبت نام معلمان عزیز در دوره های ضمن خدمت، راه‌اندازی شده است تا فرآیند ثبت نام به خوبی انجام شود.

دوره‌های ضمن خدمت در هر استان به صورت جداگانه برگذار می‌شود، در نتیجه نمی‌توان از تاریخ دقیق برگذاری دوره‌ها حرفی زد چرا که هر فردی بایستی طبق اطلاعیه اداره آموزش پرورش استان محل سکونتش از زمان دوره‌های ضمن خدمت باخبر شود. برای شرکت در دوره های ضمن خدمت بایستی افراد واجد شرایط باشند که در ادامه به شرایط مورد نیاز برای شرکت در این دوره ها می پردازیم:

 1.  دارای سابقه خدمت حداقل پنج‌ساله در اداره آموزش و پرورش به عنوان مدیر،معلم، نیرو آزاد و..
 2.  مرتبط بودن رشته تحصیلی با رشته در حال تدریس
 3. داشتن حداقل مدرک کارشناسی ارشد در یکی از رشته‌های مرتبط

سایت هوش استعدادهای درخشان (hoosh.medu.ir)

دانش‌آموزان هرساله برای ورود به مدارس تیزهوشان بایستی در آزمون ورودی ثبت نام نمایند. این ثبت نام با پر کردن فرم و پرداخت هزینه آزمون صورت می‌گیرد.

سایت هوش، سایت رسمی مدرسه تیزهوشان است. از مهم‌ترین مطالبی که در این سایت قرار دارد، زمان برگذاری آزمون تیزهوشان، نحوه ثبت نام و پرداخت هزینه، زمان اعلام نتایج آزمون، زمان دریافت کارت ورود به جلسه، دفترچه سوال و دفترچه پاسخ‌نامه بعد از آزمون و در کل هر آن چیزی که برای آزمون تیزهوشان نیاز است، می‌باشد.

دانش‌آموزان بایستی پس از مطالعه در رابطه با شرایط آزمون وارد پنل کاربری خود شده و در این آزمون ثبت نام نمایند.

دانش‌آموزانی که در سامانه همگام ثبت نام کرده‌اند به راحتی می‌توانند با وارد کردن کد ملی و رمز عبور خود وارد پنل کاربری خود شوند و در آزمون هوش ثبت نام نمایند. سامانه اعلام نتایج آن به این نحو است که دانش‌آموزانی که در این آزمون شرکت کرده‌اند به راحتی می‌توانید با وارد کردن اطلاعات خود نتیجه آزمون را مشاهده کنند. دانش‌آموزانی که نسبت به نتیجه اعتراض دارند، می‌توانند با ورود به قسمت ثبت اعتراضات که در همین سایت تعبیه شده است اعتراض خود نسبت به نتیجه آزمون را اعلام نمایند.

نمایی از صفحه اصلی سایت همگام

 

سایت فیش حقوقی فرهنگیان (fish.medu.ir)

سایت فیش حقوقی فرهنگیان سایتی است کامل که تمامی معلمان و کارکنان آموزش و پرورش با رفتن به پنل کاربری و وارد کردن کد ملی، کد پرسنلی، رمز همگام و یا حتی شماره تلفن فیش حقوقی خود ر ا مشاهده نمایند. فیش حقوقی اساسا فیش با ارزشی نیست، اما در بعضی اوقات برای انجام برخی از کارها معلمان نیاز دارند که فیش حقوقی خودشان را ارائه دهند. در زمان‌های قدیم کارمندان بایستی به صورت حضوری این کار را انجام می‌دادند، اما امروزه با مراجعه به سایت و وارد کردن اطلاعات کاربریشان به راحتی می‌توانند این فیش را دریافت نمایند بدون اینکه وقتشان تلف شود.

فیش حقوقی دارای چه اطلاعاتی است؟

فیش حقوقی دارای اطلاعات مهمی از جمله میزان حقوق، مقدار حقوق کسر شده، مقدار اضافه حقوق است. به دلیل اطلاعاتی که دارد بسیاری از فرهنگیان مایل هستند که فیش حقوقی خود را دریافت نمایند. به همین منظور آموزش و پرورش این سایت را راه‌اندازی کرده تا افراد بتوانند به راحتی فیش‌های حقوقی خود ا دریافت نمایند. به طور کلی این سامانه، سامانه‌ای جامع و کامل است که فرهنگیان در سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به آن خدمات مربوط به فیش حقوقی را در آن انجام دهند.

 

جمع‌بندی

به طور کل فرهنگیان قشر زحمت‌کش و تاثیرگذاری در جامعه هستند که بایستی خدمت‌رسانی برای این افراد بسیار راحت باشد و مشکلات آن‌ها همواره در اولویت قرار بگیرد. همچنین دانش‌آموزان نیز قشر آینده‌ساز کشور هستند که خدمت به دانش‌آموزان خدمت به جامعه بشری است، چرا که شخصیت افراد در مدارس شکل می‌گیرد و همه چیز از مدارس شروع می‌شود؛ پس بایستی دستیابی به آموزش و خدمات آموزش برای دانش‌آموزان عزیز بسیار آسان گردد. امیدوارم که این مقاله و معرفی سایت‌های مهم آموزش و پرورش برای شما مفید واقع شده باشد. شما چه سوالات و دغدغه‌هایی در مورد استفاده از این سایت‌ها دارید؟

 نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1386 را در این کادر وارد کنید:

   خانم


   خانم هدیه عباسی
عالی بود


   آقای رادوین عیدی وندی
عالی


   خانم فائزه درینی 🌹🌹🥀🥀
باید خلیل جالب باشد ولی من هنوز امتحان ندادم


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبیرستان دخترانه مدبران
دبستان و پیش دبستان بوستان امید
مجموعه مدارس سرای دانش
مجتمع نشانه رستا
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم