سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

بهترین مدارس تهران


برای مشاهده لیست مناطق، روی گزینه‌های بالا کلیک کنید.

اصلی‌ترین نیاز یک دانش‌آموز و وظیفۀ والدین


در این گفتار روی سخن ما با شما والدین محترم است؛ اغلب والدین به تحصیل دانش‌آموزان خود اهمیت فراوانی می‌دهند، پیش از شروع سال تحصیلی به فکر هستند تا تمام آنچه را دانش‌آموزان نیاز دارند تهیه کنند. برخی به فکر تهیۀ لوازم‌التحریر، فرم مدرسه، کیف و کوله‌پشتی مناسب، میز و چراغ مطالعه و... هستند، اگرچه تهیه‌ی لوازم‌التحریر و دیگر ملزومات نیز جزء نیازهای ضروری دانش‌آموزان است اما نباید مهم‌ترین نیاز دانش‌آموزان را فراموش کرد. مهم ترین نیاز دانش‌آموزان انتخاب صحیح مدرسه است؛ حتما شنیده‌اید که "خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می‌رود دیوار کج"

 

در واقع انتخاب بهترین مدرسه، در هر مقطع تحصیلی، موفقیت دانش‌آموز را تضمین می‌کند. شما به عنوان والدین دانش‌آموز، مسئولیت مهم انتخاب بهترین مدرسه را به عهده دارید. به خاطر داشته باشید هر اندازه برای دانش‌آموزان کتاب‌های کمک درسی بخرید، به هیچ‌وجه انبوهی از کتاب‌های کمک درسی نمی‌تواند جای یک مدرسۀ خوب و معلم خوب را بگیرد.

 

مدرسه فضای آموزشی است که قرار است دانش‌آموزان، سال تحصیلی را در آنجا سپری کنند؛ آموزش مناسب، معلمان باتجربه و دلسوز، امکانات آموزشی، برنامه‌ریزی درسی صحیح و هدایت صحیح دانش‌آموزان در مسیر تحصیل تنها در یک مدرسۀ خوب با مدیریت مسئولانه به وقوع می‌پیوندد.


 مدرسه خوب


شاید یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های هر پدر و مادری این است که فرزندش در بهترین مدرسه تحصیل کند، امکانات خوبی داشته باشد. شما به عنوان والدین وظیفه‌شناس حتما به فکر انتخاب یک مدرسه خوب و مناسب هستید، اما ممکن است در انتخاب بهترین مدرسه مردد باشید، یا برای اولین بار است که می‌خواهید فرزندتان را در یک مدرسه ثبت نام کنید و پیش از این چنین تجربه‌ای نداشته‌اید. به خصوص اگر شما والدین محترم ساکن استان تهران باشید احساس سردرگمی خواهید داشت و این سردرگمی کاملا قابل درک است. ما در سایت تیزلند برای این موضوع مهم، چاره‌ای اندیشیده‌ایم و لیست بهترین مدارس دخترانه و بهترین مدارس پسرانه تهران را تهیه کرده‌ایم. قبل از هرچیزی باید بدانید معیارهای انتخاب بهترین مدرسه چه چیزهایی می‌تواند باشد؟

 

مدرسه مکانی برای رشد و شکوفایی و تضمین‌کننده آینده


مدرسه جایی است که فرزندان سال‌های زیادی از عمرشان را در آن می‌گذارند. سال‌هایی که در اوج یادگیری هستند، در واقع مانند بذری هستند که اگر در بهترین شرایط قرار گیرند در آینده ثمره خوبی به بار می‌آورند. رفتار کادر آموزشی و هم کلاسی‌ها تاثیر زیادی بر فرزندان می‌گذارد. امکانات رفاهی و آموزش‌های جانبی مانند آموزش کار با کامپیوتر، زبان انگلیسی وآزمایشگاه مجهز و ... بسیار مهم است. ازجمله معیارهای یک مدرسه خوب این است، که شرایط و جو مدرسه و کلاس درس را به گونه‌ای کنترل کند که فرزند شما بتواند در فضایی شاد و مثبت به دور از فشار و اضطراب آموزش ببیند.

 

نگرانی درباره انتخاب مدرسه بسیار طبیعی است و قبل از انتخاب مدرسه هر چقدر وسواس به خرج دهید و زمان بگذارید، مسلما در آینده فرزندتان تاثیر بزرگی خواهد گذاشت؛ بر این اساس بهترین مدارس دخترانه تهران و هم‌چنین بهترین مدارس پسرانه تهران به تفکیک منطقه‌های مختلف تهران در دسترس شما هست تا بهترین تصمیم‌گیری ممکن را داشته باشید.

 

برای همین ما این بخش از سایت را برای شما پدر و مادرهای عزیز ساکن تهران، راه‌اندازی کردیم تا شما بتوانید راحت‌تر به لیست مدارس تهران دسترسی پیدا کنید و بهترین مدارس دخترانه تهران وهم‌چنین بهترین مدارس پسرانه تهران را پیدا کنید. شاید شنیده باشید که انسان باهوش هرگز تجربه نمی‌کند، بلکه از تجربیات دیگران استفاده می‌کند و به این ترتیب در زمان و هزینه صرفه‌جویی می‌کند، از این رو ما در تیزلند تلاش می‌کنیم شما را با بهترین مدارس دخترانه و بهترین مدارس پسرانه در تهران آشنا کنیم، براین اساس لیستی از بهترین مدارس دخترانه و پسرانه را تهیه کرده‌ایم؛ به این شکل به شما کمک می‌کنیم در انتخاب بهترین مدرسه برای دانش‌آموز و فرزند دلبندتان دچار سرگردانی نشوید.

 معیارهای انتخاب بهترین مدرسه چیست؟


معیارهای انتخاب مدرسه خوب معیارهای اصلی برای دست‌یابی به بهترین مدرسه در منطقه‌ای که حضور دارید چیست؟

موارد زیادی وجود دارد که باید به دقت آن‌ها را بررسی کرد و سپس مدرسه را انتخاب کرد: امکانات آموزشی مدرسه، بهداشت فضای مدرسه، میزان توجه و تعهد کاری کادر آموزشی مدرسه، آموزش‌های جانبی و برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مناسبتی، فضای شاد و سابقه‌ی موفقیت دانش‌آموزان که پیش از این در این مدارس تحصیل کرده‌اند و در مسیر تحصیلی خود موفقیت‌های فراوانی به دست آورده‌اند.

 

آسان و راحت، بهترین مدرسه تهران را بیابید

پیش از این ذکر کردیم که در سایت تیزلند، لیست بهترین مدارس تهران تهیه شده است، اما یکی از چیزهایی که می‌تواند به والدین در انتخاب بهترین مدرسه دخترانه ویا بهترین مدرسه پسرانه کمک کند، نظر والدین دانش‌آموزانی است که قبلا در آن مدرسه ثبت‌نام کرده‌اند. تجربیات این والدین بسیار ارزشمند است، برای راحتی شما عزیزان در قسمتی که برای معرفی مدارس ایجاد شده، والدین دیگری که پیش از این فرزند دانش‌آموز خود را در آن مدرسه ثبت نام کرده‌اند، درباره آن مدرسه نظر خود را می‌نویسند و این کمک شایان توجهی در تصمیم‌گیری شما دارد.

 

پس از بازدید از این صفحه می‌توانید بهترین مدارس تهران در منطقه‌ی خود را پیدا کنید. توضیحاتی درباره‌ی ویژگی‌های مختلف مدرسه و نظرات والدین دیگر درباره آن مدرسه را بخوانید. لیست مدارس تهران نیز به شما کمک می‌کند بتوانید بدون شک و تردید بهترین مدرسه دخترانه و بهترین مدرسه پسرانه در تهران را انتخاب کنید. دانش‌آموز شما در هر مقطع تحصیلی که باشد به بهترین مدرسه نیاز دارد تا از آموزش تحصیلی مناسب بهره‌مند شود و آمادگی لازم جهت ورود به مقطع تحصیلی بالاتر را کسب کند.

 

در این راستا پیشنهاد ما این است که با دقت این صفحه از سایت را جستجو کنید و نظرات والدین دیگر را بخوانید و درباره‌ی بهترین مدارس تهران اطلاعات زیادی بدست بیاورید. از این طریق برای شما والدین محترم این امکان فراهم می‌شود که اطلاعات خود را در خصوص بهترین مدارس دخترانه و پسرانه بروزرسانی کنید.

 

مطمئنا شما در جایگاه والدین وظیفه‌شناس و مسئولیت‌پذیر، اهمیت انتخاب بهترین مدرسه را به خوبی درک می‌کنید و حتما کیفیت محیط آموزشی و تحصیلی فرزندتان برای شما اهمیت دارد، امیدواریم شما والدین گرامی از لیست بهترین مدارس تهران در سایت تیزلند بهره‌مند شوید و در صورتی که سوال، پیشنهاد یا انتقادی داشتید با ما درمیان بگذارید.

 در این ویدئو، به این نکته‌ها اشاره شده است:


انتخاب بهترین مدرسه
 1. کدام مدرسه بهترین است؟
 2. مدارس غیر دولتی بهتر هستند یا مدارس دولتی؟
 3. در انتخاب مدرسه به چه مواردی توجه کنیم؟
 1. کدام مدرسه بهترین است؟


  این سوال در واقع پاسخ دقیقی ندارد. در واقع سوالی که والدین باید بپرسند این است: بهترین مدرسه برای فرزند من کدام مدرسه است.
  مدارس، در زمینه‌های مختلفی با هم تفاوت دارند. از سیستم آموزشی و میزان سخت‌گیری در بحث آموزش تا میزان توجه به موضوعات فرهنگی، تربیتی، مذهبی و مانند آن. ممکن است مدرسه‌ای که از نظر مادر یا پدر یک دانش‌آموز، خوب و حتی بهترین است، از نظر یک مادر یا پدر دیگر حتی غیر قابل بررسی باشد. پدران و مادران باید در هنگام انتخاب مدرسه، علاوه بر توجه به ابعاد آموزشی و میزان توجه مسئولین مدرسه به موضوعِ مهمِ آموزش، به موضوعات دیگر مانند ابعاد تربیتی، فرهنگی و مذهبی مدرسه نیز توجه کنند. دیده می‌شود که اولیای دانش‌آموز پس از یک سال، از مدرسه نارضایتی شدید دارند و این نارضایتی، به دلیل جو فرهنگی حاکم بر مدرسه است. اولیایی وجود دارند که ترجیح می‌دهند مدرسه به مسایل مذهبی توجه ویژه و بیش از حد تعیین شده توسط وزارت آموزش و پرورش داشته باشد. آیا این توقع بیجایی است؟ نه! این، میلِ والدین است. اگر یک مدرسه در حد استانداردها و ضوابط تعیین شده توسط آموزش و پرورش برنامه‌های فرهنگی و تربیتی را اجرا کند، به وظیفه خود عمل کرده اما ممکن است برخی والدین، توقع سطح دیگری از این اقدامات را داشته باشند. یا درباره مسایل درسی، مدارس باید طبق برنامه درسی و استانداردهای تعیین شده، اموز آموزشی را اداره کنند. ممکن است اولیایی باشند که توقع چیزی بیش از آنچه در آموزش و پرورش تعیین شده است را داشته باشند. آیا این اشتباه است؟ نه. این یک تصمیم و خواست طبیعی اولیا است. بنابراین طبیعی است که به دنبال مدارسی باشند که روی مسایل آموزشی تمرکز بیشتری دارند. به همین دلیل، پرسش «بهترین مدرسه کدام است؟» پاسخی ندارد بلکه سوال درست این است که: بهترین مدرسه برای فرزند من کدام است؟
 2. مدارس غیر دولتی بهتر هستند یا مدارس دولتی؟


  در سیستم آموزشی ما انواع مختلفی از مدارس وجود دارند. از جمله مدارس دولتی، مدارس هیات امنایی، مدارس غیردولتی (که در گذشته به آن مدارس غیر انتفاعی گفته می‌شد)، هنرستان‌ها و مراکز فنی و حرفه ای و غیره. تفاوت این مدارس در چیست؟
  در واقع، بجز موضوع «زمینه» که تفاوت جدی ایجاد می‌کند (مثلاً مدرسه های فنی و حرفه ای و هنرستان ها مهارت محور هستند و با مدارس شاخه نظری که رشته های ریاضی و تجربی و انسانی دارند) نباید تفاوتی بین سایر انواع مدارس باشد. پس چرا ضرورت تشکیل چنین مدارسی احساس شد؟
  در واقع، طبق قانون اساسی قرار بود آموزش در کشور تا دانشگاه رایگان باشد. اما بعدا در عمل، نیازهایی وجود داشت و اولیایی بودند که خواست هایی داشتند که در قانون آنها پوشش داده نشده بود. به صورت مشخص، در ساال 1367 درخواست هایی برای تشکیل مدارس مذهبی یا مدارس با رویکردهای مذهبی وجود داشت. در پاسخ به این نیاز، مجوز برای تشکیل مدارسی با نام غیر انتفاعی صادر شد که بعدها به مدارس غیر دولتی معروف شدند. این مدارس، رویکردهای آموزشی، فرهنگی و تربیتی خود را بر اساس قانون اما با شدت و حدت متفاوتی در پیش گرفتند. علاوه بر این مدارسی داریم که موسسان آن، افراد خیر یا سرشناس هستند. این مدارس، توسط هیات امنا اداره می شوند و چند نوع مدرسه دیگر هم در حال حاضر وجود دارد.
  اینکه کدام یک از آنها بهتر هستند، موضوعی است که به سادگی نمی توان به آن پاسخ داد. واقعیت این است که بر خلاف تصور بسیاری از ما، بسیاری از مدارس دولتی عملکرد عالی در ابعاد مختلف دارند (چه آموزشی، چه تربیتی و چه فرهنگی). اما در مجموع، کارشناسان اعتقاد دارند با توجه به شخصی سازی و متناسب شده برنامه‌های مدارس با خواست و نگاه اولیا، مدارس هیات امنایی، نمونه مردمی و غیر دولتی با توجه به اینکه فراتز از کف استانداردهای تعیین شده توسط آموزش و پرورش فعالیت می کنند احتمالا بهتر هستند.
 3. در انتخاب مدرسه به چه مواردی توجه کنیم؟


  چه پارامترهایی در انتخاب یک مدرسه اهمیت دارد و به چه موضوعاتی توجه کنیم؟
  در انتخاب مدرسه موضوعات مختلفی اهمیت دارند که مادر و پدر باید به این موارد هنگام انتخاب مدرسه توجه کنند. به عنوان مثال، برنامه و سیستم آموزشی، ساعات درسی، فوق برنامه ها، نظم و ترتیب مدرسه، پایبندی مدرسه به برنامه های اعلام شده، برنامه های فرهنگی و تربیتی مانند اردوها هم از نظر تعداد و هم از نظر کیفیت، موضوعات مرتبط با امور مذهبی و برنامه های مدرسه در این حوزه، موضوعات مالی مانند هزینه های رسمی و اعلامی، هزینه های غیر رسمی که در موقعیت های مختلف از اولیا دریافت می شود، دبیران و معلمین و سوابق آنها، نظرات اولیای دانش آموزان فعلی و قبلی مدرسه و در نهایت، ممکن است برای برخی از اولیا مواردی مانند تعداد قبولی ها در دانشگاه ها یا مدارس خاص و مانند آن هم مطرح باشد هرچند امروزه بسیاری از کارشناسان درباره اهمیت این فاکتور لااقل نسبت به گذشته، تردید دارند.
جستجوی پیشرفته لیست مدارس

جستجوی نام مدارس
منطقه
مقطع تحصیلی
نوع مدرسه
مدارسه پسرانه/دخترانه
xxxxxx