سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

. . . . . . . . . . . . .

  کتاب کمک‌درسی

  لیست کتاب‌های کمک درسی

 

کتاب‌های کمک‌درسی یکی از بهترین منابع آموزشی دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور هستند. به دلیل اهمیت استفاده از این کتاب‌هاست که امروزه شاهد تولید گسترده‌ای از انواع کتاب‌های کمک‌آموزشی هستیم. کتاب‎های کمک‌درسی مخاطبان وسیعی دارند و از دوران پیش از دبستان تا زمان کنکور و بعد از آن نیز به اشکال مختلف در اختیار دانش‌آموزان و دانشجویان قرار می‌گیرند. کتاب‌های کمک‌درسی تأثیر زیادی در روند یادگیری ما دارند. در بسیاری مواقع دانش‌آموزان نمی‌توانند از اطلاعات کتاب‌های درسی و مفاهیم ارائه‌شده در کلاس به‌خوبی استفاده کرده و امکان تسلط بر بخش‌های مختلف کتاب را ندارند؛ در این مواقع کتاب‌های کمک‌آموزشی به کمک ما می‌آیند. با تغییر الگوی آموزش از حضوری به سمت مجازی در سال‌های اخیر نیاز به کتاب‌های کمک‌درسی بیشتر احساس می‌شود. وجود عواملی مثل نشریات مختلف آموزشی، تنوع کتاب‌ها، نظرات مختلف دبیران نظر باعث شده است که انتخاب کمک‌درسی مناسب کمی مشکل باشد. در این صفحه با شما کمک می‌کنیم تا بهترین کتاب کمک‌درسی را به تفکیک، درس، پایه، ناشر و آزمون پیدا کنید.

 

کتاب‌های کمک‌درسی به تفکیک ناشر

 

 

                                قلمچیالگوگاجمهر و ماه        

                                   حیلی سبزمبتکران والهتخته سیاه

                       گامی تا فرزانگان گل واژهاندیشمندمنتشران  

                       اندیشه خوارزمیحسین فتحی اندیشه کامیاب ایرانیان کاگو

 

 

کتاب‌های کمک‌درسی به تفکیک پایه

 

 

 

                                                        کتاب کمک درسی اول ابتدایی کتاب کمک درسی دوم ابتدایی کتاب های کمک درسی سوم ابتدایی کتاب های کمک درسی چهارم

                                                          کتاب درسی پنجم ابتدایی کتاب درسی ششم  کتاب های درسی هفتم  کتاب های درسی هشتم

                                                           کتاب های کمک درسی نهمکتاب های کمک درسی دهم  کتاب های کمک درسی یازدهم  کتاب های درسی دوازدهم

 

 

 

بهترین کتاب های کمک درسی پایه نهم

 

 

کتاب‌های کمک‌درسی تیزهوشان

                                                                  

                                                          تیزهوشان ششم به هفتم    تیزهوشان نهم به دهم

 

                 بهترین کتاب های کمک درسی تیزهوشان نهم                   

کتاب‌های کمک‌درسی به تفکیک رشته

 

                                     کتاب‌های کمک‌درسی ریاضی  کتاب‌های کمک‌درسی تجربی  کتاب‌های کمک‌درسی انسانی کتاب‌های کمک‌درسی فنی و حرفه ایکتاب‌های کمک‌درسی کار و دانش

 

 

کتاب‌های کمک‌درسی کنکور

 

 

                        کتاب‌های کمک‌درسی کنکور ریاضی کتاب‌های کمک‌درسی کنکور تجربی کتاب‌های کمک‌درسی کنکور انسانی کتاب‌های کمک‌درسی کنکور زبان و هنر کتاب‌های کمک‌درسی کنکور مقطع کاردانی

 

 

راهنمای انتخاب کتاب کمک‌درسی

انتخاب و خرید کتاب کمک‌درسی خوب کار راحتی نیست. تعداد ناشران و تنوع این کتاب‌ها هر روز در حال افزایش است و ارزیابی کیفیت محتوای آموزشی آن‌ها به راحتی ممکن نیست. پس باید چه کار کنیم؟! اگر معیارهای انتخاب کتاب کمک‌درسی را بدانیم، انتخاب برایمان راحت‌تر می‌شود. در ادامه چند معیار مهم را معرفی می‌کنیم:

 • درس‌نامه کاملی داشته باشد:  کتاب کمک‌درسی خوب، کتابی است که تمامی مباحث کتاب‌های درسی را پوشش دهند و نیاز به تهیه چندین کتاب برای یک مبحث نباشد. از طرفی مطالب زیادی و نامرتبط نیز نداشته باشد. در برخی از کتاب‌های کمک‌درسی مطالب اضافی وجود دارد که  بی‌دلیل حجم کتاب را افزایش می‌دهد و مطالعه این مطالب وقت و انرژی بیش از حد نیاز را می‌‌طلبد. گاهی دیده می‌شود که در کتاب‌ها به اثبات قضیه‌ها و تمرین‌ها پرداخته می‌شود.‌‌
 •  برای آموزش مطالب از مثال‌ها و تمارین کاربردی استفاده کند: از نکات مثبت کتاب‌های کمک‌درسی خوب، وجود تمارین متعدد و توضیحات مفصل در خصوص هر موضوع درسی است. در کتاب‌های درسی امکان پرداختن به بسیاری از نکات و مسائل وجود ندارد. به همین جهت از این کتاب‌ها کمک می‌گیرند تا با باز کردن مسائل و شرح آن‌ها به صورت کامل و دقیق، به تفهیم مطالب کمک کنند.
 • با سطح علمی شما تطابق داشته باشد: هر دانش‌آموزی هدف خاصی برای استفاده از کتاب‌های کمک‌درسی دارد. دانش‌آموزان باهوشی که می‌خواهند پیشرفت تحصیلی بیشتری را تجربه کنند، سراغ خرید کتاب کمک‌درسی می‌روند. بسیاری از داوطلبان قبولی در آزمون تیزهوشان از کتاب‌های کمک‌درسی استفاده می‌کنند.  پیشنهاد مشاورین تحصیلی به دانش‌آموزانی که پایه ضعیفی دارند و نمی‌توانند هم پای دیگر هم‌کلاسی‌هایشان در درس پیشرفت کنند، استفاده از کتاب‌های کمک‌درسی است. از طرفی انتخاب منابع آموزشی مناسب باعث می‌شود تا شانس قبولی دانش‌آموزان در کنکور افزایش پیدا کند؛ بنابراين سطح كتاب باید مطابق با سطح دانش‌آموز باشد.
 • تکنیک‌ها و ترفندهای آموزشی را به شما آموزش دهد: مدیریت کردن زمان سر جلسه کنکور و در سایر آزمون‌ها جزء مهم‌ترین مهارت‌هایی است که باید در کتاب‌های کمک‌درسی کنکوری آموزش داده شوند. در واقع منابع کنکور باید با ارائه راه‌کارهای ساده و کوتاه  مسیر رسیدن به جواب را برای دانش‌آموز با سرعت بیشتری پیش ببرد.
 • کیفیت بالایی داشته باشد: کتاب‌های کمک‌درسی مدام در دسترس شما هستند و باید استفاده از آن‌ها راحت باشد. بنابراین بهتر است این کتاب‌ها دارای صحافی دائمی باشند که باز شدن آن‌ها را آسان کند. صحافی با کیفیت خوب باعث می‌شود که کتاب برای مدت‌زمان طولانی ماندگار شود. هم‌چنین کتاب باید از کاغذهای مرغوب تهیه شود.

 

 کدام انتشارات کتاب کمک‌درسی بهتر است؟

در حال حاضر انتشارات زیادی در داخل کشور فعال هستند که اقدام به چاپ کتاب‌های کمک‌درسی می‌کنند. بهترین و بدترینی نمی‌توان تعریف کرد ولی براساس نظرات خیلی از دانش‌آموزان، مشاوران، مدرسین و اولیا لیست زیر، بهترین ناشران کتاب‌های کمک‌درسی را شامل می‌شود:

 • انتشارات گاج: یکی از بزرگ‌ترین انتشارات کتاب‌های کمک‌درسی، انتشارات گاج است. تنوع کتاب‌های کمک‌درسی این انتشارات بسیار بالاست و  گاج برای تمام پایه‌ها اقدام به نشر کتاب کرده و گاها برای هر درس از هر پایه چندین و چند کتاب وجود دارد. کتاب‌های گاج از کیفیت بالایی برخوردار هستند و در میان دانش‌آموزان بسیار محبوب هستند. از نظر صفحه‌آرایی و بیان مؤلف کتاب‌های گاج عملکرد کاملاً قابل قبولی دارند.
 • انتشارات خیلی سبز: یکی از انتشارات محبوب، خیلی سبز است. این ناشر با سابقه‌ای بیش از ده سال کتاب‌های کمک‌درسی با تنوع زیاد و کیفیت بالا منتشر می‌کند. از ویژگی‌های جذاب کتاب‌های این انتشارات، لحن ساده و صمیمی بیان مطالب و ظاهر خلاقانه کتاب‌هاست. در میان ناشرهای مختلف، انتشارات خیلی سبز  خیلی سبز بیشترین تلاش را جهت به‌روزرسانی سالانه محتوای خود و انطباق هر چه بیشتر با تغییرات کتاب درسی دارد.

و البته انتشارات زیر در کنار دو مورد بالا و سایر ناشران کتاب کمک‌آموزشی سال‌های زیادی تا به الان در راستای چاپ کتاب برای دانش‌‌آموزان درخشیده‌اند:

 • انتشارات مهروماه
 • انتشارات الگو
 • انتشارات قلم‌چی
 • انتشارات مبتکران

 

مشاوره برای انتخاب بهترین کتاب‌های کمک‌درسی

برای شما هم ممکن است پیش آمده باشد که با داشتن لیست کاملی از کتاب‌های کمک‌درسی نتوانید بهترین گزینه را با توجه به سطح درسی، شرایط و ویژگی‌های مطالعاتی خود انتخاب کنید؛ در این مسیر، صحبت با مشاوران تحصیلی و گرفتن راهکار بسیار کمک‌کننده است، در ادامه می‌توانید با کلیک روی هر ویدیو صحبت‌های مشاوران تحصیلی تیزلند را در مورد کتاب‌های کمک‌درسی پایه‌های مختلف ببینید.

در ضمن نظرات و سوالات خود را حتما برای ما بفرستید

 

             درس‌نامه کتاب‌ها را بخوانیم یا خیر؟!  معرفی کتاب‌های کمک‌درسی فیزیک  معرفی منابع کمک‌درسی شیمی

             معرفی کتاب‌های کمک‌درسی زیست  معرفی کتاب‌های کمک‌درسی ریاضی (ویژه مدرسه)  معرفی کتاب‌های کمک‌درسی ریاضی (ویژه کنکور)

 مشاوران تیزلند

 

 

لیست کتاب‌های کمک آموزشی

 نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1643 را در این کادر وارد کنید:
تبلیغات

ششم به هفتم
مجموعه مدارس سرای دانش
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم