سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

آشنایی با رشته های تحصیلی و انتخاب رشته پایه نهم کد مطلب : 2406 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

آشنایی با رشته های تحصیلی و انتخاب رشته پایه نهم

از مهم ترین دغدغه های دانش آموزان پایه اول انتخاب رشته تحصیلی پس از اتمام سال اول دبیرستان می باشد. دانش آموزان با انتخاب رشته ، مسیر تحصیلی خود را انتخاب می کنند و به تحصیلات خود در این مقطع ادامه می دهند. رشته تحصیلی اگر درست و صحیح انتخاب شود می تواند زمینه دانش و توانایی را تعیین کند.

. . . . . . . . . . . . .

در انتخاب درست، باید ویژگی های دانش آموز از جمله میزان بهره هوشی، نمرات تحصیلی، نقاط ضعف و قوت در دروس مختلف، استعداد و میزان علاقه مندی مورد بررسی قرار بگیرد. اگر دانش آموز بتواند رشته ای را انتخاب کند که با توانایی ها و علاقه هایش مطابقت داشته باشد تا حد زیادی توانسته در مسیری قدم بردارد که به موفقیت ختم می شود. میزان علاقه مندی هر قدر در رشته انتخابی بیشتر باشد باعث تلاش و کوشش بیشتر برای رسیدن به هدف می شود.

تلاش کرده‌ایم که شما دانش‌آموزان را با رشته‌های تحصیلی بیشتر آشنا کنیم تا انتخابی درست و سرشار از موفقیت داشته باشید.

شاخه‌های تحصیلی که هر یک از دانش‌آموزان در سال دوم مقطع تحصیلی متوسطه می‌توانند انتخاب کنند عبارتند از: 1.شاخه نظری 2.شاخه کاردانش 3.شاخه فنی و حرفه‌ای، که هر یک از این شاخه‌ها به رشته‌های متفاوتی تقسیم می‌شوند.

شاخه نظری

شاخه نظری شامل 4رشته ریاضی، تجربی، انسانی و معارف اسلامی است:

رشته ریاضی فیزیک

همانطور که از اسم این رشته پیداست دروس اصلی و مهم این رشته درس ریاضی و فیزیک است. دانش ریاضی از پیش نیازهای اصلی برای موفقیت در این رشته محسوب می شود بنابراین دانش آموزانی که وارد رشته ریاضی و فیزیک می شوند باید به درس ریاضی علاقه مند باشند و توانایی لازم برای یادگیری مطالب مربوط به این درس را داشته باشند. یکی دیگر از پیش زمینه های لازم در این رشته ، قوی بودن دانش آموز در درس فیزیک و شیمی می باشد. از آنجایی که اکثر رشته های دانشگاهی مربوط به این رشته در این دو درس ( فیزیک – شیمی) ضرایب مهمی دارند، بنابراین قوی بودن دانش آموز در این دروس بسیار مهم است.

تجربه نشان می دهد دانش آموزانی که بهره هوشی ( توانایی ذهنی ) بالا و سرعت عمل ذهنی خوبی دارند، موفقیت بیشتری به دست می آورند. قدرت تجزیه – تحلیل و تجسم اجسام فضایی ( تصور اشکال و اجسام در ذهن ) از دیگر توانایی های لازم برای توفیق در این رشته می باشد.

نام رشته ریاضی فیزیک، با رشته های فنی و مهندسی دانشگاه ها عجین شده است. بنابراین اکثر مشاغل فنی و مهندسی، از طریق تحصیل در رشته ریاضی و فیزیک قابل دسترسی خواهد بود و از آنجا که کشور ما در حال صنعتی شدن می باشد نیاز جامعه ما نیز به رشته های فنی و مهندسی بیش از سایرین است. به جرات می توان گفت رشته ریاضی از نظر رشته های دانشگاهی و مشاغل مربوط به آن از متنوع ترین رشته های موجود در دوره متوسطه است.

رشته علوم تجربی

برای موفقیت در این رشته قوی بودن در درس های علوم تجربی دوره راهنمایی و علوم زیستی ، ریاضی و شیمی دبیرستان از اهمیت خاصی برخوردار است. دانش آموزانی که به ساختمان بدن موجودات زنده علاقه مند هستند و از مطالعه طبیعت ( گیاه، جانوران و محیط زیست) لذت می برند، می توانند در این رشته موفقیت به دست بیاورند. یادگیری مطالب زیست شناسی نیاز به حافظه قوی دارد یعنی دانش آموز باید بتواند بسیاری از موضوعات دانش زیست شناسی را در ذهن تجسم نماید و به خاطر بسپارد. همچنین افرادی که علاقه زیادی به کارهای آزمایشگاهی دارند و توانایی های لازم را در این خصوص دارا می باشند از کسانی محسوب می شوند که می توانند موفقیت هایی در این رشته به دست بیاورند. از نظر تنوع رشته های دانشگاهی گروه علوم تجربی بعد از ریاضی و فیزیک در رتبه دوم قرار دارد. نکته جالب توجه آنجاست که اکثر افرادی که این رشته را انتخاب می کنند به پزشکی علاقه مند هستند، اما باید توجه داشت که ظرفیت دانشگاه ها در این زمینه محدود می باشد. بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی این گروه در مراکز درمانی و بهداشتی مشغول به کار می شوند.

رشته علوم انسانی

از شرایط اصلی برای ورود به این رشته قوی بودن در دروس ادبیات و عربی است ، همچنین دانش آموز باید توانایی خود را در درس مطالعات اجتماعی نشان داده باشد. این رشته دانش و معلومات مربوط به علوم انسانی را در بر می گیرد. موضوع اصلی علوم انسانی مطالعه مسایل مربوط به انسان است. زبان و ادبیات ملل مختلف، ادیان و مذاهب مختلف، علوم ورزشی، باستان شناسی، تاریخ، جغرافیا، اقتصاد، جامعه شناسی، علوم اجتماعی و مردم شناسی، فلسفه و منطق، روانشناسی، مدیریت بخش های مختلف اقتصادی، بازرگانی و دولتی، مسایل مربوط به خانواده و علوم تربیتی از محورهای اصلی این رشته محسوب می شود. برای توفیق در این رشته علاوه بر علاقه مندی به علوم انسانی و قدرت حافظه خوب، توانایی علمی در دروسی چون ادبیات، عربی، تاریخ، جغرافیا، فلسفه و منطق و مطالعات اجتماعی از نیازهای اصلی به حساب می آیند. اکثر مشاغلی که محور اصلی آن ها انسان می باشد، با علوم انسانی در ارتباط هستند. طی سال های اخیر استقبال در این رشته کاهش یافته است اما هنوز هم در کنکورهای سراسری بیشترین شرکت کننده در گروه ادبیات و علوم انسانی است. این در حالی است که تعداد دانش آموزان آماده و قوی در این گروه کمتر از گروه های دیگر است.

رشته علوم و معارف اسلامی

دانش‌آموز در این رشته با دروس و مباحث اصلی از قبیل اصول فقه، معارف اسلامی، تفسیر قرآن، اخلاق اسلامی، مبادی العربیه، آشنایی با قرآن و... آشنا می‌شود و باید به زبان و ادبیات عرب مسلط بوده و به آن علاقه‌مند باشد چرا که برای ورود به وادیه قرآن و حدیث و مطالعه تاریخ و تمدن کشورهای مسلمان و کتب عرفانی و فلسفه اسلامی و یا تحقیق و مطالعه بر روی فقه و مبانی حقوق اسلامی، آشنایی با زبان عربی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است. فارغ التحصیلان این رشته مجاز خواهند بود تا در رشته های دانشگاهی مربوط به گروه ادبیات و علوم انسانی ادامه تحصیل بدهند. همچنین برخی از موسسات آموزش عالی خاص مانند دانشگاه علوم و حدیث، از بین داوطلبین مذکور برای ادامه تحصیل در رشته های مذهبی و اسلامی دانشجو می پذیرد.

شاخه‌ فنی و حرفه‌ای

شاخه‌ فنی و حرفه‌ای در مقطع تحصیلی متوسطه‌ آموزش و پرورش شامل سه زمینه‌ صنعت، خدمات و کشاورزی است و هر زمینه دارای چندین رشته می‌باشد.

مراکز و واحد‌های آموزشی مجری این شاخه «هنرستان» و دانش‌آموزان آن «هنرجو» و دبیران تخصصی آن «هنر‌آموز» نامیده می‌شوند.

از اهداف اصلی شاخه‌ فنی‌ و حرفه‌ای، استقلال فکری و ایجاد زمینه‌ خلاقیت و نوآوری، شناخت بهتر استعداد و علاقه‌ هنرجویان و ایجاد زمینه‌ مناسب برای هدایت آنان به سمت اشتغال، مفید است. چون این شاخه دارای دوره پیش دانشگاهی نمی باشد هنرجویانی که از هنرستان فارغ التحصیل می شوند نمی توانند در کنکور سراسری و آزاد شرکت کنند. اما به منظور ارتقای سطح مهارت این هنرجویان دوره کاردانی خاصی در دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه آزاد و دانشکده های فنی و حرفه ای وابسته به آموزش و پرورش طراحی شده است. هنرجویان علاقه مند پس از قبولی در آزمون های ورودی مجاز خواهند بود تا مدرک فوق دیپلم خود را دریافت نمایند و بدین ترتیب با مهارت بیشتری جذب بازار کار شوند.

شاخه‌ کاردانش

شاخه‌ کاردانش در مقطع تحصیلی متوسطه‌ آموزش و پرورش شامل سه زمینه‌ صنعت، خدمات و کشاورزی است. مراکز و واحد‌های آموزشی مربوط به این شاخه «هنرستان کار دانش» نامیده می‌شوند. دانش آموزانی که قصد دارند هر چه سریع تر جذب بازار کار شوند به این شاخه هدایت می شوند البته همانطور که در شاخه فنی و حرفه ای اشاره شد هنر جویان کاردانش نیز می توانند ادامه تحصیل دهند. دانش آموزانی که توانایی و حوصله کمتری برای یادگیری دروس نظری و حافظه محور دارند و تمایل بیشتری به انجام مشاغل عملی و مهارتی دارند برای تحصیل در این شاخه مناسب هستند. از آنجا که تنوع رشته در این شاخه بسیار زیاد است توانمندی های مربوط به این شاخه نیز گسترده است. به همین علت علاقه مندان باید در انتخاب رشته دقت بیشتری داشته باشند.

شاخه فنی و حرفه ای با شاخه کاردانش شباهت زیادی دارد اما تفاوت هایی نیز دارد. از جمله این تفاوت ها می توان به این موارد اشاره کرد:

* شرایط ورود به شاخه فنی و حرفه ای از کاردانش دشوارتر است.

* دروس شاخه فنی و حرفه ای مشکل تر از کار دانش است.

* دروس عملی و ساعات کارگاهی شاخه کار دانش بیشتر از فنی و حرفه ای است.

* رشته های شاخه کار دانش متنوع تر از فنی و حرفه ای است.

* شرایط استخدام برای فارغ التحصیلان فنی و حرفه ای بهتر است.

* ساعات حضور در مدرسه برای دانش آموزان فنی و حرفه ای بیشتر است.

* دانش آموزان فنی و حرفه ای برخی از دروس را که دانش آموزان کار دانش از گذراندن آن معاف هستند را می گذرانند.


منبع: مبتکراننظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1393 را در این کادر وارد کنید:

   خانم آمانه
یه سوال داشتم من ب آی تی و کامبیوتر علاقه دارم اما اصلا دلم نمیخواد ریاضی رو جزیی بخونم چ رشته ای برم ک ریاضی محض نباشه اما بشه حالا ب علاقم برسم؟ نمراتمم عالی نیست هفتم 17/95 و هشتم 19/12 شدم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، دانش‌ آموزان سال نهمی بعد از پایان امتحانات خرداد، می‌توانند در یکی از هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و در رشته کامپیوتر مشغول به ادامه تحصیل شوند. این یکی از مسیرهایی است که می‌توانید دیپلم خود را در یکی از این رشته‌ها دریافت کنید و سپس درصورت علاقه، در دانشگاه به ادامه تحصیل مشغول شوید.


   خانم Panthea a
من میخوام تو صنعت گردشگری تحصیل کنم چه رشته ای رو باید انتخاب کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، رشته گردشگری در کاردانش یا رشته گردشگری در هنرستان را برای ادامه تحصیل و اخذ دیپلم انتخاب کنید.


   خانم کوثر سلطانی
سلام من کلاس نهم هستم بعد کلاس هفتم معدل 18,5 هشتم17,5 و به رشته موسیقی علاقه دارم بنظرتون میتونم به این رشته برم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، متقاضیان تحصیل در رشته موسیقی میتوانند با در نظر گرفتن شرایط ورود به هنرستان موسیقی پسرانه و با توجه به راهنمای ثبت نام در هنرستان های موسیقی پسران ، در آزمون ورودی مدارس موسیقی کشور شرکت نموده و در صورت کسب نمره قبولی هنرشتان های موسیقی وارد رشته مورد علاقه خود شوند.


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام ببخشید من می‌خوام باستان شناس بشم باید چ رشته ای برم میشه راهنمایی کنین

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، رشته باستان شناسی از زیر مجموعه های کنکور انسانی است که انتخاب آن برای داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور انسانی امکان پذیر است. رشته باستان شناسی هر ساله در دانشگاه های دولتی روزانه و پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد ارائه می شود.


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام ببخشید من یک اتباع هستم و از همینجا میشه فهمید که دانشگاه رفتن برای ما سخت هست و وضعیت مالی خوب نیست و من می‌دونم نود درصد نمیتونم برم دانشگاه من الان کلاس هشتم هستم و سال هفتم معدل ترم اول 19/50 و معدل ترم دوم 19/86 شدم اما مهم اینجاست که من اصلا نمیدونم چی می خواهم بگیرم که بتونه با آینده کاریم کمک کنه یه چند وقتی هست عکاسی نظرم رو جلب کرده برای عکاسی می توانم بدون دانشگاه رفتن یه کمکی به کار اینده ام بکنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، با شرکت در دوره جامع عکاسی، تمامی دروس دانشگاهی و سرفصل‌های عکاسی به صورت عمومی و جامع به هنرجویان تدریس شده و آن‌ها می‌توانند با طی کردن این دوره و قبولی در آزمون نهایی، مدرک عکاسی دریافت کنند.


   آقای سینا شجری
سلام من معدلم هفتمم ۱۹/۸۶
و معدل هشتمم۱۹/۰۷
آیا من میتونم تمام رشته هارو الف بیارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، ملاک انتخاب رشته و ثبت‌نام دانش‌آموزان تنها براساس ظرفیت منطقه و عملکرد تحصیلی "نمرات" آنهاست، نمرات پایه هفتم و هشتم در فرایند انتخاب رشته ضریب 1 و نمرات پایه نهم ضریب 3 دارد. رشته‌های ریاضی و معارف اسلامی در شاخه نظری و رشته‌های شاخه کاردانش با اولویت "الف" برای هدایت تحصیلی دانش‌آموزان درنظر گرفته می‌شود؛ منظور از اولویت "الف" این است اگر دانش آموزی کف نمره کتبی مورد نظر برای ورود به رشته را کسب کند بدون درنظرگرفتن ظرفیت منطقه می‌تواند در رشته دلخواه خود ثبت نام کند. نمونه برگ هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در شاخه فنی و حرفه‌ای و رشته‌های علوم تجربی و علوم انسانی بر اساس اولویت‌های "الف و ب" صادر می‌شود.


   آقای دارا کچلانلو
سلام ببخشید من نهم هستم امسال انتخاب رشته دارم میخوام رشته مهندسی عمران رو بردارم چطوری میتونم اونو بردارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، می توانید خود را از دبیرستان آماده کنید و با انتخاب رشته ریاضی فیزیک و خواندن دروسی در زمینه ریاضی، فیزیک، شیمی و غیره خود را برای ورود به این رشته آماده کنید. داشتن پیشینه قوی در ریاضیات و علوم می‌تواند در آماده سازی شما برای آموزش مهندسی پس از دوره متوسطه آماده کند.


   خانم ندا حسن زاده
سلام رشته تجربی چ شغل هایی دارد همرو میشه واسم بگین و اینک شغل پزشکی چ چیز های دارد میشه لطفا کامل واسم توضیح بدین

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، رشته تجربی از بیش از 150 شاخه تحصیلی تشکیل شده است که معروف ترین این رشته ها ، پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، پرستاری ، هوشبری و سایر رشته های علوم پزشکی می باشد.
در دسته بندی پایه دوازدهم، رشته های دانشگاهی در سایت در مورد هر یک از رشته ها به خوبی توضیح داده شده است .


   خانم افشین
من می خام دندان پزشکی بشم باید چه رشته ای برم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز ، مسیر تحصیلی رشته دندان‌پزشکی در کشور ما به این صورت است که افراد باید در کنکور تجربی شرکت کرده و بعد از کسب رتبه موردنیاز، در زمان انتخاب رشته، رشتۀ دندان‌پزشکی را انتخاب کنند. (تحصیل در رشتۀ دندان‌پزشکی بدون کنکور در هیچ‌کدام از دانشگاه‌های کشور امکان‌پذیر نیست)


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام برای و بازی ساختن و هک کردن باید چه رشته ای برم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، اگر به مباحث it علاقه دارین ابتدا سعی کنید ریاضیتونو تقویت کنید و در کنار اون مباحث کامپبوتر رو اصولی و از پایه و با جزئیات کامل یاد بگیرین


   خانم سپیده ولی پور
سلام خسته نباشید
یک سوالی دارم من در سال هفتم نمراتم ۱۸:۵۰ و در پایه هشتم نمراتم ۱۸:45 بود الان هم نهم میخونم به نظر شما من میتونم رشته تجربی برم و آیا رشته تجربی سخته

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، حداقل ضریب مجموع نمرات دروس ریاضی و علوم تجربی در سه پایه متوسطه (هفتم، هشتم، نهم) باید 42 باشد. نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال اول متوسطه با ضریب 3 محاسبه می شود. حداقل معدل لازم برای تحصیل در رشته علوم تجربی نمره بالای 14 می باشد.


   آقای محد حسین فضل اللهی
سلام وعرض ادب خدمت شما
یک سوالی دارم من در سال هفتم نمرات دو نوبت را 18:45 شدم و پایه هشتم در نوبت اول 18.29 ودر نوبت دوم 19.29 شدم به نظرتان میتوانم در رشته ی تجربی یا ادبیات قبول بشوم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، حداقل ضریب مجموع نمرات دروس ریاضی و علوم تجربی در سه پایه متوسطه (هفتم، هشتم، نهم) باید 42 باشد. نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال اول متوسطه با ضریب 3 محاسبه می شود. حداقل معدل لازم برای تحصیل در رشته علوم تجربی نمره بالای 14 می باشد.


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام نمره سال هشتمم 17/50 بوده الان نهمم وانتخاب رشته دارم،چه رشته ای برم که سود خوبی داشته باشه وآینده دار؟موندم😕

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، ابتدا باید اطلاعات کاملی از تمامی رشته ها به دست آورید و بدانید که به کدام یک از آن ها علاقه دارید. سپس، باید بدانید که آن رشته دارای چه دروسی است و چارت درسی آن را به طور کامل مطالعه نمایید. پس از مطالعه باید با یک مشاور خوب ارتباط برقرار کنید و از او مشورت بگیرید. در واقع، شما باید بدانید که بازار کار یک رشته چگونه است؟ آیا پس از فارغ التحصیلی می توانید در رشته مد نظر خود مشغول به کار شوید و یا خیر به دلیل نداشتن بازار کار خوب، نمی توانید در آن حرفه مشغول به کار شوید.


   خانم معصومه سواعدی
من دوست دارم پلیس شوم وخیلی به پلیس شدن علاقه دارم من دخترم از اهواز هستم لطفاا راهمنماییم کنید چه رشته ای رو انتخاب کنم ودرچه درس هایی باید قوی باشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، افرادی که تمایل دارند تا به‌عنوان پلیس مشغول به‌کار شوند، باید دوره‌های مربوط به آموزش نیروهای پلیس نیروی انتظامی در دانشگاه‌های افسری نیروی انتظامی را بگذرانند.


   خانم ساشا
سلام من در آینده میخوام بازپرس بشم بشم ولی نمی دونم در پایه نهم چه رشته ای انتخاب کنم کمکم کنید لطفاً

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، از طریق رشته علوم قضایی پس گذراندن دوره تحصیلات و قبولی در آزمون قضات استخدام شوید.


   آقای امیر
سلام من می‌خوام مکانیک شم باید چه رشته ای انتخاب کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، در بین رشته‌های فنی و حرفه‌ای، مکانیک اهمیت زیادی دارد و یکی از رشته‌های پرطرفدار این حوزه محسوب می‌شود. بنابراین، دانش‌آموزان برای انتخاب و تحصیل در این رشته باید از اطلاعات کافی برخوردار باشند تا بتوانند به موفقیت برسند. همچنین، ادامۀ تحصیل در مقاطع بالاتر از مهندسی رشتۀ مکانیک، شامل گرایش‌های متنوع و خاصی است که هم افراد فارغ‌التحصیل از هنرستان و هم دانش‌آموزان رشتۀ ریاضی فیزیک می‌توانند آن را انتخاب کنند.


   آقای سالار حسن پور
عالیه


   خانم نازیلا
سلام من میخوام در اینده دکتر جراح در اتاق عمل بشوم اما نمیدونم که برای دکتر جراح بشوم چه رشته ای انتخاب کنم.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،اگر به شغل های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، اتاق عمل، پرستاری، مامایی، مهندسی شیمی، داروسازی، فیزیوتراپی، کشاورزی و… علاقه دارید، رشته تجربی برای شما مناسب است و می توانید به تحصیل در این رشته بپردازید.


   آقای پیمان لطفی
سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیرببخشید من یک سوال داشتم من در پایه هفتم معدلم 16 بود ودر هشتم 17و86 آیا می توانم در رشته انسانی قبول شوم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای ورود به این رشته مجموع نمرات دروس مطالعات اجتماعی، زبان و ادبیات فارسی، عربی در سه پایه متوسطه (هفتم، هشتم، نهم) کمتر از ضریب 42 نباشد.


   خانم مرجان
سلام من امسال به پایه نهم میرم و به شدت استرس دارم
من معدل هفتم ۱۹/۱۴...۱۹/۴۸ هشتم۱۷/۷۵...۱۸/۵۰ شدم آیا من میتونم تمام رشته ها را بیاورم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، سلام بله به معدل نهم شما بستگي داره


   خانم یاسمن
سلام
من معدلم در هفتم 17 شد و هشتم 18/64
هفتم همه درسام خوب بود جز ریاضی
ولی هشتم همه درسام عالی بودم
میخواستم ببینم انسانی میتونم برم یا تجربی
ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، خيلي ام عالي بله، جفتش هم می‌تونید برید


   خانم ثنا ب
من به رشته ی گرافیک و معماری علاقه دارم به نظرتون کدوم رشته رو بردارم بهتره؟ به نظرتون دنبال علاقه هام برم یا رشته ی دیگه ای انتخاب کنم و در آینده به علاقه هام بپردازم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، زندگی چیزهایی را به آدم می دهد و چیزهایی را انسان ها از زندگی دریافت می کنند. آنچه که زندگی می دهد را می توانیم انتخاب کنیم و آنچه را که دریافت کرده ایم انتخاب های ما هستند. قطعاً تمامی انتخابهای ما صحیح نیستند و تلاش برای دقت در انتخاب های صحیح، ضریب اشتباه را کاهش می دهد.


   خانم Atena Asadi
سلام
با معدل 16.55 چ رشته ای را می‌توان انتخاب کرد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم مهین فیاضی
سلام
من به علوم تجربی و پزشکی علاقه زیادی دارم ولی اکثر فامیل بهم میگن که رشته علوم تجربی نرو سخته من توش موندم که رشته دیگه ایی انتخاب کنم یا همون علوم تجربی برم
منو به رشته های دیگه علاقه ندارم
و نمیدونم‌ که حفظیاتم خوبه یا نه
لطفا کمکم کنید ممنون میشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای مبین گلشن جو
سلام، ببخشید من پایه نهم هستم میخواستم بدونم که رشته برق صنعتی رو از شاخه فنی و حرفه ای برم بهتر است یا اینکه از شاخه کار دانش؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای طلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک: https://tizland.ir/show/?id=11225


   آقای امیرمحمد حسن زاده
سلام خسته نباشید ببخشید من رشته حقوق خیلی علاقه دارم ولی من عربیم خوب نیس چیکار باید بکنم رشته حقوق خیلی علاقه دارم میشه توضیح بدید باید چیکار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک: https://tizland.ir/show/?id=11110


   خانم حدیثه سارلی
سلام من میخاهم در دبیرستان فقط زبان بخوانم و کنکور زبان بدهم رشته های نظری را نمیخام ایا رشته مخصوص زبان در دبیرستان ها وجود دارد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، خیر


   آقای ماهان
سلام برای ارز های دیجیتال چه رشته ای رو باید انتخاب کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، فارغ التحصیلان رشته های زیر (مطقع کارشناسی) بهترین کسانی هستند که از اطلاعات پایه و نظری مناسبی برای کار در این حوزه برخوردارند و در صورت داشتن استعداد مناسب و ویژگی های شخصیتی مرتبط می توانند بسیار موفق شوند : مدیریت مالی - مدیریت بازرگانی - حسابداری -اقتصاد


   خانم ثنا صادقی
من به نویسندگی علاقه دارم ولی در درس عربی و معارف مهارت خاصی ندارم نظراتتون را همیشه 20 میارم ولی خودم راضی نیستم چیکار میتونم بکنم؟ 🥺

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، با آشنایی با رشته نویسندگی به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک: https://tizland.ir/show/?id=11022


   خانم هستی
سلام ببخشید من میخوام رشته بازیگری انتخاب کنم
چیکار کنم
میشه ی توضیح کامل بدید لطفا ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای آشنایی بیشتر با این رشته به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/show/?id=10693


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام وقتتون بخیر ببخشی یه سوال ایا رشته علوم انسانی یا رشته علوم معارف اسلامی سخته میخوام بدوم کدوم رشته حفظیات زیاده انسانی زیاده یا معارف حفظیات یکم برام سخته

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای آشنایی با رشته انسانی به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/show/?id=10557


   خانم دلارام
سلام خسته نباشید. وقت بخیر.
من به رشته های هنر علاقه زیادی دارم، بیشتر به عکاسی ولی میگن خرجش زیاده و شغل آزادی هس به موسیقی هم علاقه دارم ولی بهم میگن حیف این چند سال نیست صرف درس خوندن بشه؟ خب همونو هروقت دلت خاص میگیری میری کلاس یاد میگیری راستش یکم منصرف شدم.
الان به اینجور که داره پیش میره به نصف رشته ها علاقه دارم مخصوصا بازیگری
میشه یکم کمکم کنید منو از سردرگمی در بیارید؟
ممنون میشم :)

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای آشنایی بیشتر با رشته بازیگری به لینک زیر مراجعه کنید
لینک : https://tizland.ir/show/?id=10693


   خانم نگین گلی
سلام من دانش اموز پایه نهمم توی کلاس هفتم و هشتم همیشه معدلم 20 بود و نمره اول کلاسمون بودم و الانم هست و همه همه درسام 20 و عالی هست ولی به خاطر مجازی شدن کلاسا امسال ریاضیم فقط افت کرده البته بالای 17 میگیرم ولی تا الان دوتا امتحانم 18 و 18 و هفتادو پنج شدولی خب توی هفتم و هشتم همه درسا با ریاضیم 20 بود امسال همه درسام 20 فقط ریاضی 18 میگیرم و اینکه هیچ علاقه به ریاضی ندارم ولی خیلی خوب و سریع یادش میگیرم و وقتی یادش میگیرم برام اسون و.خوشم ازش میاد ولی اصلا بهش علاقه ندارم با رشته ریاضی ولی من عاشق علومم و عاشق رشته تجربیم و خیلی دوسش دارم ولی ای کاش تو رشته تجربی ریاضی نبود به نظرتون کدومو برم اخه میترسم وسط رشته تجربی کم بیارم و خیلی استرس انتخاب رشته رو دارم و نمیدونم دقیقا چه شغلی و چه رشته ای و میخوام و دوسش دارم و برام مناسبه که کم نیارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای علیرضا
سلام من خیلی به جوشکاری زیراب علاقه دارم ولی نمیدونم داخل کدوم حرفه ای هستش لطفا کمک کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، شما برای آزموش جوشکاری زیر آب به یکی از مراکز معتبر فنی و حرفه ای مراجعه کنید.


   خانم حسنی
ببخشید من ریاضیم خیلی خوبه ولی کمی در علوم لنگ میزنم و خیلی خیلی دوست دارم رشته تجربی رو بردارم نهم هم هستم میشه کمکم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم نریمانی
سلام ببخشید من به پزشکی علاقه دارم
و پایه نهم هستم
ولی بین رشته انسانی و رشته تجربی مونده ام کدام را انتخاب کنم
حفظیاتم زیاد خوب نیست
ولی ریاضیم خیلی خوبه
بنظرتون همون تحربی برم؟
ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای آشنایی بیشتر با رشته تجربی به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/show/?id=10512


   خانم دلوان
سلام برای فضا نوردی چطوری باید وارد این رشته شد؟
ممنون میشم اگه جواب بدید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، هر سازمان فضایی برای استخدام فضانورد قوانین و مقررات ویژه خود را دارد، سازمانی مانند ناسا از متقاضیان این شغل انتظار دارد دست‌کم مدرک لیسانس را در یکی از رشته‌های مهندسی، علوم زیستی، فیزیک و یا ریاضیات داشته باشند. البته بیشتر فضانوردان حرفه‌ای دارای مدارک فوق‌لیسانس و یا دکترا و حتی فراتر از آن هستند.


   خانم مریم میرزائی
سلام من دانش آموز پایه نهم هستم‌
برای انتخاب رشته بین رشته های انسانی و هنر گیر کردم من از بچگی به کار های هنری علاقه داشتم و تا الان.
از رشته های انسانی به رشته حقوق که واکلت هست علاقه هم دارم.
اگه میشه راهنماییم کنید که چه رشته ای برم خوبه نمراتم هم همه بالای 16 هست.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای بازدید کننده سایت
من میخواهم رشته کامپیوتر را انتخاب کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای آشنایی بیشتر با این رشته به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک: https://tizland.ir/show/?id=10985


   خانم بازدید کننده سایت
وقت بخیر من هوش مصنوعی رو خیلی دوست دارم باید برم هنرستان؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، هوش مصنوعی یکی از گرایش های مهندسی کامپیوتر محسوب می شود. برای آشنایی بیشتر با رشته کامپیوتر بع لینک زیر مراجعه کنیئ.
لینک : https://tizland.ir/show/?id=10985


   خانم ندا اکبری
سلام ببخشید برای اینکه بریم رشته ی زبان از چه راهی برویم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، خیر
رشته‌ زبان انگلیسی در مقطع‌ کارشناسی‌ دارای‌ دو گرایش‌ زبان‌ وادبیات‌ انگلیسی‌ و مترجمی‌ زبان‌ انگلیسی‌ است‌.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام
من به فوتبال علاقه خیلی زیادی دارم
میخواستم ازتون بپرسم آیا رشته ای هست برای فوتبال؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به شما پیشنهاد می کنیم در یکی از اکادمی های فوتبال ثبت نام کنید. یا در رشته تربیت بدنی تحصیل کنید.


   خانم محیا تقوی
سلام ببخشید در رشته ی فنی و حرفه ای زیر شاخه ی هنر هم هستش؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای آشنایی با گروه ها و زیر گروه های رشته فنی حرفه‌ای به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک: https://tizland.ir/show/?id=10579


   خانم الناز
سلام من امسال کلاس نهم هستم میخوام کارگردان بشم بایدچه رشته ای انتخاب کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای آشنایی بیشتر با رشته کارگردانی به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک :https://tizland.ir/show/?id=9394


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من پایه هشتم هستم و خیلی دوست دارم درسی رو که به فوتبال مربوط هست بخونم و وارد رشته فوتبال بشم و فوتبالیست بشم
باید در کدوم رشته درس بخونم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به شما پیشنهاد می کنیم در یکی از اکادمی های فوتبال ثبت نام کنید.


   خانم ملک زاده
ببخشید رشته زبان در دبیرستان داریم اخه من زبانم خیلی خوبه دوست دارم برم رشته زبان هستش؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، خیر
رشته‌ زبان انگلیسی در مقطع‌ کارشناسی‌ دارای‌ دو گرایش‌ زبان‌ وادبیات‌ انگلیسی‌ و مترجمی‌ زبان‌ انگلیسی‌ است‌.


   خانم بازید کننده سایت
من بین دندانپزشکی و جهانگردی موندم میشه کمک کنید راحت بین این دوتا یکیو انتخاب کنم🙁

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای آشنایی با رشته دندان پشکی به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/show/?ID=9084


   خانم دینا
من بین تجربی و انسانی موندم و نمیدانم کدام را انتخاب کنم میشه راهنمایی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم ویانا
سلام من پایه نهم هستم به رشته علوم تجربی علاقه زیادی دارم معدل سال هفتمم 19/46 و هشتمم 19/86 شدم الان میخوام بدونم میتونم به این رشته برم و باید چکار کنم تا بتونم برم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم رقيه حزبائي زاده
سلام خانم من ﭘايه نهم هستم امسال انتخاب رشته دارم من برشته رياضي فيزيك خيلي علاقه مندم و در درساي رياضي نمره ام20 ميشد ولي معدلم تو هفتم19/40وهشتم17/75 الان ميخام كمكم كنيد كه تو اين رشته ميتونم برم وﭼكاركنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای علی نامداری
سلام خسته نباشید
من به رشته ی کامپیوتر خیلی علاقه مندم چجوری میتونم به این رشته برم منظورم اینه که باید از طریق کدوم رشته برم کامپیوتر و دوم اینکه ایا کامپیوتر رشته جداگانه دارد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، این رشته شاخه ای از گروه فنی است و داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی – فیزیک می توانند در انتخاب رشته کنکور ریاضی ، رشته مهندسی کامپیوتر را انتخاب کنند. بله از طریق تحصیل در رشته کامپیوتر در هنرستان فنی و حرفه ای می توانید وارد دانشگاه شوید و ادامه تحصیل دهید.


   آقای حسین سرافرازی
سلام من میخوام وکالت بخونم باید چه رشته ای انتخاب کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من به نجوم علاقه دارم اگه میشه کمکم کنید. ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به زودی در این مورد مطلب در سایت قرار می گیرد.


   خانم رقیه حسن زاده
سلام
من میخوام با رشته ای تجربی اشنا بشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای آسنایی بیشتر با رشته تجربی به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/show/?id=10512


   آقای محسن لطیفے
سلام،
من میخوام برنامـہ نویسے بخونم، باید چـہ رشتـہ اے انتخاب کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز؛ برای آشنایی رشته به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/show/?id=10709


   خانم م.ک
سلام من یه سوال دارم، من خیلی دوست دارم که در دانشگاه رشته مهندسی کامپیوتر رو بخونم، اما شنیدم که اگه رشتۀ ریاضی فیزیک رو برای دهم انتخاب کنم، بهتر می تونم برم دانشگاه دولتی و دانشگاه های دولتی بیشتر از دبیرستان انتخاب می کنند تا رشته ی کامپیوتر در هنرستان... با این حال فرقی داره ؟ میشه یه کمکی کنید.🙏🏻🙏🏻

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای آشنایی با رشته های تحصیلی به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/تیزهوشان/پایه-نهم-متوسطه-اول/انتخاب-رشته-نهم-به-دهم/


   خانم راضیه محمدی نشاط
علوم انسانی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای آشنایی بیشتر با رشته علوم انسانی به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/show/?id=10557


   آقای بازدید کنند سایت
من میخام با رشته های مختلف اشنا شوم لطفا کمک کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای آشنایی با رشته های تحصیلی به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/تیزهوشان/پایه-نهم-متوسطه-اول/انتخاب-رشته-نهم-به-دهم/


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من می خوام رشته مترجمی زبان انگلیسی بردارم می خواستم بدونم در دبیرستان چه رشته ای بردارم که به زبان ربط داشته باشه ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای امیرعباس کاظمی
سلام میخوام بدونم چه رشته هایی کاربردی تر وو زود تر وارد بازار کار میشود

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به سایت میم مراجعه کنید
لینک :https://mim.education/


   خانم شکوفه تاجیک
مطلب خیلی خوبی بود من امسال کلاس نهم هستم معدل پارسالم 18 خورده ای بود و از ریاضی و زبانم خوشم نمیاد ولی بقیه درسا رو دوست دارم لطفا کمک کنید تا بتوانم رشته مورد علاقمو پیدا کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم کریستین
سلام میخاستم بپرسم که من به زبان کره ای خیلی علاقه دارم
در کل رشته زبان جزو کدام دسته میشه میخام برم رشته زبان اصلا تو دبیرستان هست یا نه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، جز رشته های تجصیلی دوره دبیرستان نیست شما برای ادامه تحصیل در این رشته باید وارد دانشگاه بشید.


   خانم شیداراستبود
سلام من امسال میرم کلاس نهم میشه راهنمایم کنین ک چه رشته ای انتخاب کنم ک پشیمون نشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای ایلیا قجری
سلام
من واقعا از درس ریاضی و علوم بدم میاد
نمیدونم باید چکار کنم که برم به رشته زبان انگلیسی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم پریا صداقت
ببخشید من به گریم و چهره پردازی علاقه دارم ایا رشته ای برای انتخاب هیت ممنون میشم جواب بدید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من دهم
میرم امسال و من رشته ی کار دانش کشاورزی برداشتم زیر شاخه ی مدیریت برنامه ریزی
میخواستم بدونم بنظر شما این رشته خوبه؟
چه زیر شاخه هایی داره؟ این مدیریت برنامه ریزی؟

لطفا منو راهنمایی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
همانطور که همه شما می دانید کشاورزی شغلی است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم با طبیعت سر و کار دارد. و کسانی که قصد دارند این رشته را مطالعه کنند باید علاقه زیادی به کارهای طبیعی و بیرونی داشته باشند. این افراد نمی توانند کل روز را پشت میز بنشینند و بعد از اینکه ساعت کاری تمام شد به خانه برگردند. کشاورزی یک کار زنده به حساب می‌آید و گرایش هایی که به صورت غیر مستقیم هم به کشاورزی مربوط می‌شود باید در زمان های مختلفی در موقعیت واقعی محیط کشاورزی قرار بگیرند

پس مهم ترین عامل در انتخاب این رشته علاقه است. همچنین این افراد باید در دروس ریاضی و فیزیک هم کمی قوی باشد تا بتواند علاوه بر کسب نمره های مناسب در دروس مهندسی قدرت تحلیل و بررسی خود را نیز افزایش دهد.
بزودی این رشته در قسمت مقالات در سایت معرفی می شود.


   خانم ریحانه عنابی
سلام من مطالب شمارو خوندم خیلی عالی بودن
من کلاس هفتم معدلم ۱۸.۸۶بود
کلاس هشتم ۱۸.۹۰بود.
به نظر شما میتونم رشته تجربی برم؟
کلاس نهم باید معدلم چقدر باشه؟
ممنون میشم پاسخ بدین.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای امیرمحمدلک
سلام من به اشپزی علاقه دارم میخواستم بدونم کدوم رشته رو باید انتخاب کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم تینا
من به اشپزی علاقه دارم به نظر شما شغل خوبیه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای موفق شدن در این کار آشپز باید علاقه فراوانی به غذا و آشپزی داشته و سرعت عمل خوبی در آن داشته باشد. همچنین باید در فرآیند تهیه غذا و سرو آن، خلاقیت داشته باشد. آشپز همچنین باید صبور بوده و تحمل فشار کاری زیاد را داشته باشد. این کار برای علاقه مندان آن علیرغم همه سختی ها و فشارهایش، بسیار جذاب و متنوع است.


   خانم سلیمه
سلام من پایه نهمم می‌خوام رشته انتخاب کنم
می‌خوام رشته علوم انسانی انتخاب کنم خوانوادم مخالفت میکنن میگن هیچ آینده ای نداره خودم دودلم تو ریاضی خیلی بده به هنر علاقه دارم چکار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای علی
بین عمران و فنی صنایع فلز گیر کردم کدوم بهتر است؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به زودی مقاله با این عنوان در سایت قرار می گیرد.


   آقای سروش حسین نژاد
خیلی خوب بود


   خانم هلینا
من به پزشکی علاقه دارم ولی در کل برای چه رشته ای ( در رشته تجربی و ریاضی فیزیک ) سال ها یکمتری میشه درس خواند ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم الناز
سلام من بین ریاضی فیزیک و علوم تجربی موندم میشه به من کمک بکنید
ممنون میشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای محمد مهدی
باسلام من به برنامه نویسی و ساخت برنامه علاقه دارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای بازدید کننده سایت
عالی


   خانم هدیه
من میخوام تاریخ دان یا پژوهشگر تاریخ یا اینطور چیزا شوم باید چه رشته ای انتخاب کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من میخوام دکتر بشم و باید کدوم رشته بردارم و همچنین معادل نمراتم بالای 18 باید چکار کنم که بتونم ی دکتر موفق بشم نمیخوام

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم فداییان رهیر
سلام من به رشته پلیسی علاقه دارم خوانوادم میگم انتخاب باخودته من دخترهستم اهل ابادان باحجاب نمازخون از اهنگ متنفرم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای بازدید کننده سایت
عالیه عالی


   خانم هستی
سلام من کلاس نهم هستم و نمیدونم باید چه رشته ای انتخاب کنم جالبش اینه که به چیزی هم علاقه ندارم و نمیخوام رشته ای انتخاب کنم که بعد پشیمون بشم ممنون میشم اگه کمک کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم کیمیا
سلام برای بازیگری چه رشته ای باید برداریم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم فریبا سامانی
عنوان مطلب نجوم در هنرستان است
فرزند من عاشق نجوم است ولی با توجه به وضعیت کرونا ، احتمال میدهم دبیرستان رشته ریاضی قبول نشه
ولی اطلاعاتش راجع به نجوم زیاده . آیا در هنرستان رشته نجوم وجود دارد ؟
سپاسگزارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای پرهام
سلام من تو زبان انگلیسی استعداد فوق العاده ایی دارم و سال بعد به پایه 9 میرم میخواستم ببینم تو کدوم رشتبه باید برم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم بهاره قیصری
مرسی واقعا کمکم کرد عالی بود دستتون درد نکنه👌👌


   خانم aris.k
سلام
من به رشته ریاضی خیلی علاقه دارم و برعکس خیلیا ک متنفرن ازش . و معمولن درصدام پایین 90 نیستن. و خب به فیزیک هم کمی علاقه دارم .
از طرف دیگه به هنر هم خیلی علاقه دارم و بین دوراهی گیر کردم.
بنظرتون چی برای من بهتره؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم فاطمه تقوی
من کلاس نهم هستم و باید انتخاب رشته کنم از ریاضی متنفرم چون مغزم ِکشِشو نداره،عاشق عربی و شیمی هستم
چون علوم تجربی ریاضی داره نمیتونم انتخاب کنم پس مجبورم الاهیات انتخاب کنم که از معلمی متنفرم

لطفا راهنمایی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم فاطمه تقوی
عالی


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام من میخواهم رشته هنر بخونم میشه بگید چه درسیرو باید بخونم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای محمدحسن
من به استاد دانشگاه خیلی علاقه دارم میشه کمکم کنید چه رشته ای رو بخونم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم ندا رحیمی
خانواده میگن هر رشته که دوست داری انتخاب کن که بعدن نگی تخصیر ما بود

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای مصطفی
سلام مهندسی هوافضا معلدم باید چند باشه ؟
من معلدلم19هست

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم ستایش محرمی
سلام من به ورزش و تربیت بدنی خیلی علاقه دارم میشه راهنمایی کنید چه رشته ای رو انتخاب کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم رشیدی
من به زبان علاقه دارم نمیدونم رشته علوم تجربی را بردارم برای مترجمی زبان یا انسانی رو بردارم برای معلمی زبان پدرگ میگه انسانی برو چون ریاضیت خیلی خوب نیست ولی من میگم علوم تجربی برن شغلش بهتر از معلمی حالا نوتده ام بین اینا

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم راحله
سلام من میخام برم فنی حرفه ای خدمات تربیت بدنی معدلم باید چند باشه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای محمد
اقتصاد شاخه خیلی خوبی است در رشته علوم انسانی


   خانم بازدید کننده سایت
والا من نمی‌دونم چیکار کنم آخه خیلی ترس داشتم از آینده ولی دیگه خداروشکر روکنترله
من الان پایه هشتم هستم و معدلم با کلی افت شد ۱۹.۳۹و واقعا همه متعجب شدن آخه تا پایه هفتم هر سال بالای ۱۹.۵۰ میاوردم و شاگرد میشدم ولی امسال همش هیچ شد و من عاشق شغل دندان پزشکی ام و خیلی دوسش دارم و سال بعد می‌خوام برم نمونه دولتی حالا چیکار کنم برم رشته تجربی یا انسانی و اینکه عاشق دروس ریاضی علوم مطالعات هستم بقیه دروس ها رو هم دوست دارم ولی اینا رو خیلی خیلی خوب یاد میگیرم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم مبینا
سلام وقتتون بخیر من از شما یه سوالی داشتم من تو ترم اول معدل هفتمم ۱۴`۱۹ و نمره ی ریاضیم ۱۸ و علومم ۲۰ بود و تو ترم دوم هفتم ریاضی و علومم ۲۰ بود و معدلم ۱۰`۱۹ بود و تو ترم اول هشتم ریاضیم ۵`۱۸ بود و علومم ۱۶ بود و معدلم ۶۴`۱۸ بود آیا من باید تو ترم دوم و ترم اول و دوم نهم باید نمره های ریاضی و علومم و معدلم باید چند بیاد تا بتونم رشته ی علوم تجربی را انتخاب کنم و آیا میتوان رشته ی
علوم تجربی میتوان فضانورد شد؟باید چه مراحلی راطی کنیم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم مبینا
سلام وقتتون بخیر من از شما یه سوالی داشتم آیا میتوان رشته ی
علوم تجربی میتوان فضانورد شد؟باید چه مراحلی ر طی کنیم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام من کلاس هشتم هستم معدلم ۱۹/۵ هست . زیاد به درس علاقه ندارم . از طرف خانواده اجبار می کنند دندانپزشک بشوم اما من بشدت از دندانپزشکی متنفرم خودم هم به حسابداری علاقه دارم . لطفا راهنمایی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم Hadiyeh
سلام وقت بخیر ببخشد من کلاس نهم هستم و امروز باید رشتمو بگم میشه کمکم کنید چه رشته ای انتخاب کنم معدلم نوبش اول 19.79 شدم پارسال هم 19.79 ریاضی یه کوچولو مشکل دارم فقط راهنمایی میخوام ممنونم یکی راهنماییم کنه رشته درستی انتخاب کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای متین
سلام من کلاس نهم هستم من ریاضی و حفض کردنم افتضاحه ودوست دارم رشته انتخاب کنم که پر درامد با شه ودر اینده زندگی خوبی داشته باشم من عاشق رانندگی هستم لطفا شما کمکم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم Negar
سلام خوبین من سال نهم هستم خواهشا کمکم کنید من کارهای عملی خیلی دوست دارم و زیست و شیمی ام دوست دارم ولی از پزشک بودن و اینها متنفرم بین انسانی و تجربی موندم یا داروساز یا روانشناس یا روان پزشک یا وکیل و اینکه من عاشق موسیقی ام و ساز میزنم بین مدرسه ی موسیقی ام گیر کردم کمکم کنید خواهشا♡♡

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم سارا
سلام من نهم هستم و امسال انتخاب رشته دارم ولی حتی نمیدونم به چی علاقه یا استعداد دارم برا همین میترسم رشته ای برم که بعدا پشیمون شم از طرفی هم برای مقدار نمره برای هر رشته استرس دارم
ممنون میشم کمکم کنین

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم عارفه
سلام من کلاس نهمم و ب کامپیوتر خیلیی علاقه دارم کلاساشم میرم ب حسابداری و کارای مالی و اینجورچیزام علاقه دارم میشه بگید چ رشته ای برم؟فنی حرفه ای فرم بعدش حسابداری ؟یا انسانی برم بعددانشگاه برم حسابداری؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم نرگس
من نرگسم امسال پایه هفتم هستم حفظیات ام خوبه رشته انسانی رو خیلی دوست دارم و دارم مهماندار هواپیما بشم.ولی نمیدونم میتونم موفق باشم یانه؟کمکم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای تارمی
سلام من امسال پایه نهم هستم می خواهم پلیسی بخونم باید چه رشته ای انتخاب کنم؟
لطفا کمکم کنید :`(

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای امیر کنعانی
سلام و خسته نباشید.من امسال کلاس نهم هستم و تا الان معدل ترم اولم 18/93 شده.نسبت به پارسال یکم افت داشتم بخاطر آنلاین شدن کلاسا.از ریاضی متنفرم.علوم تا حدی تو مغزم نمیره.از کلاس سوم هم رفتم کلاس زبان و الان دو تا مدرک دارم.میشه بگید چه رشته بر دارم که برام خوب باشه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم نینا قبادی
سلام من یک دانش آموز پایه نهم هستم و خیلی رشته انسانی و ریاضی رو دوست دارم ولی درس ریاضی و علوم من از عربی و فارسی و مطالعاتم بهتره .
با حرف های اطرافیانم من در بین یک دو راهی قرار گرفتم و نمیدانم چه کنم؟
برای مثال افرادی که رشته ریاضی رفته اند میگویند خیلی سخت است و کسانی که انسانی رفته اند میگویند باید بتونی خوب حفظ کنی ولی من اصلا حفظ کردنم خوب نیست
شما لطفا راهنماییم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم mobina sadat
سلام ممنون از مطالب مفیدتون
من امسال کلاس نهم هستم و انتخاب رشته دارم راستش خیلی گیج شدم از یک طرف به کامپیوتر علاقه دارم ولی باز هم شک دارم انتخاب کنم یا نه چون من از شش سالگی کار با کامپیوتر کردم و از کامپیوتر بیشتر چیز هارو میدونم و اینکه رشته کامپیوتر رشته به درد بخوری هست ولی شغل ثابتی نداره از طرفی دیگه بقیه دروس رو به غیر از معارف دوست دارم

الان واقعا نمیدونم چی کار کنم لطفا کمکم کنین 🙏🙏🙏🙏🙏انقدر به این مسائل فکر کردم فکر کنم میگرن گرفتم😢

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای امیرحسین عباسی
سلام خسته نباشید بنده میتونم از مطالبتون با ذکر منبع کپی برداری کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، بلامانع می باشد.


   خانم Heluna90
سلام
من میخام نجوم شناسی بخونم باید وارد چه رشته ای بشم؟_

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم فرزانه زاهدپور
سلام من دانش آموز کلاس نهم هستم و امسال انتخاب رشته دارم ولی نمیدونم برم رشته ی انسانی که بیشتر در اون استعداد دارم یا اینکه چون درس نمیخونم برم رشته فتوگرافیک
من واقعا حافظم خوبه و تست های شخصیت شناسی و استعداد سنج زیادی دادم که بهتره برم رشته ی انسانی چون از نظر شغلی در اون استعداد و رغبت بیشتری دارم
اما خب رشته ی انسانی جزو رشته های بیکار دانشگاه هست و من الان نمیدونم برم شاخه فنی حرفه ای یا شاخه ی نظری
لطفا کمکم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من کلاس نهم هستم و علاقه زیادی ب رشته هنر دارم و دوس دارم بدونم تا چ حد امکان موفقیت در این رشته وجود داره

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم کردمصطفی
سلام من کلاس هشتم هستم و به رشته کامپیوتر علاقه دارم میشه در این زمینه یه خورده بیشتر راهنماییم کنید ممنون🤗

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم معصومه پور احمدیان
من کلاس هشتم هستم میتونم رشته تجربی قبول بشم :-) :-)

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم سیده مهلا کمال نیا
سلام . من کلاس نهمی ام .و امیال انتخاب رشته دارم به رشته هنر علاقه دارم میشه راهنماییم کنید چه رشته ای بردارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم فائزه عطاءالهی
سلام.
من دانش اموز سال نهم هستم، و امسال هم انتخاب رشته دارمو نمیدونم چ رشته ای مناسب تر، معدلمم 18خورده ای است. لطفا راهنمایی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من کلاس نهم هستم نمراتم 19.5 به بالا هستش به رشته ریاضی علاقه چندانی ندارم به نظرتون چه رشته ای برم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم لیلا کریمی
سلام من کلاس هشتم هستم خیلی به موسیقی علاقه دارم لطفا کمک کنید چه رشته ای بردارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم N.rahmani
سلام ببخشید من کلاس نهمی ام به ریاضی و ادبیات هیچ علاقه ای ندارم به علوم و شیمی و زیست و تربیت بدنی و دانشگاه افسری علاقه ی زیادی دارم
کمک کنید کدومو برم🙏🏻🙏🏻🙏🏻

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم فاطمه صابری
سلام
خسته نباشید
من به رشته تجربی و انسانی علاقه ندارم
از ریاضی و علوم متنفرم
لطفا کمکم کنید چه رشته ای بردارم🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم زینب ثامری زاده
سلام من کلاس هشتم هستم معدلم 19 و خورده هستش قبلا دوست داشتم پلیس بشم ولی الان نظرم تغییر کرد و میخوام باستان شناس بشم و مهارت لازم برای این شغل رو دارم فقط درسام یکم فشرده و سخت شدن خیلیی میخونم ولی کمتر میره تو مغزم الانم ک تدریس شده مجازی رشته انسانی هم حفظیات هستش رشته دیگ ای هم وجود داره ک بتونم از طریق اون باستان شناس بشم?

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم سهرابی
سلام من به ریاضی و فیزیک خیلی علاقه دارم.. می‌خوام معلم شم..میخواستم بدونم از رشته ریاضی فیزیک میتونم معلم پایه ابتدایی شم؟
برای معلم شدن باید کاردانش بردارم یا فنی حرفه ای ؟ یا اصلا نباید بردارم؟
معدلام هم از ۱۹.۵ به بالاعه ولی اصلا به درس خواندن علاقه ندارم و فقط به ریاضی علاقه دارم و میدونم غیر از ریاضی درس دیگه ای نمیتونم بخونم و من الان نهمم و واقعا نمیدونم چیکار کنم..
لطفاً کمکم کنید🙏

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای صادق جلیلیان
سلام من کلاس نهم هستم معدل هشتمم 17 خورده ای شد از ریاضی و زبان نفرت دارم لطفا کمکم کنید چه رشته ای بردارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم حمیدرضا مهدی زاده
سلام من کلاس هشتم هستم به موسیقی و بازیگری خیلی علاقه دارم ولی نمیدونم باید از کجا شروع کنم و کدومش بهتره

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای قوی
سلام من می خواهم فوتبالیست شوم و نمی دونم چه کار کنم
کلاس نهم هستم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم یگانه
سلام من الان کلاس هشتم هستم
و به رشته پزشکی علاقه مند هستم ولی از علوم زیادی خوشم. نمیاد
و بعد اینکه واس رشته تجربی باید نهایت معدل چند باشه؟
و یعنی مثلا ما با چ معدلی میتونیم ب رشته پزشکی دست پیدا کنیم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم رضایی
سلام من هشتمی هستم و پارسال با نمره 18 اومدم بالا و من میخواهم رشته تربیت بدنی برم ولی نمیدونم با چه معدلی میشه قبول شد و شامل کدوم شاخه میشه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم تینا مزایدی
سلام من کلاس نهم هستم خیلی به بازرگانی و تجارت علاقه دارم و استعداد هم دارم ولی معدل پارسالم ۱۸/۵معدل هفتم ۱۹/۲۵ شد و امسال میخام بخونم خودمو بکشم بالا ولی میترسم نتونم برم انسانی باید چه کار کنم؟ممنون میشم کمکم کنین

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم قزلسفلو
من کلاس نهم هستم و دوسال هفتم و هشتم رو با معدل 20 قبول شدم و تمام نمرات پایانیم 20 بوده میخوام دبیر علوم یا ریاضی شم کدوم رشته خوبه برم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم sara
سلام من میخوام شوم نمی دونم باید چه طور به وچگونه چه رشته ای رو بگیرم ودر چه درسای قوی باشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونید از سایت میم کمک بگیری
https://mim.education/


   آقای امیر
سلام خسته نباشید
من کلاس نهم هستم پارسال با معدل ۱۹.۳۶ شدم و از ریاضی نفرت دارم میشه بگین چه رشته ای خوبه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم سما
سلام خسته نباشید.
مطالبتون عالی بود.
من پایه هشتمم و معدل پارسالم 19/36بوده.از الان به فکر انتخاب رشته ام. وخیلی خیلی نگرانم. به ریاضی هیچ علاقه ایی ندارم ویادگیریش برام سخته.
به رشته تجربی علاقه زیادی دارم ولی نه از شیمی خوشم میاد نه از ریاضی واقعا نمیدونم چیکار کنم. لطفا کمکم کنید.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم زهرا
من هشتم هستم ومعدل پارسالم 18/28درومده بودکل درسام 19یا20 درومده بود بجز تفکر وکارفناوری من تحربی رو دوست دارم اما حوصله ی درس خوندن زیاد رو ندارم ریاضی وتاریخ رو دوست دارم امااز علوم و زبان متنفرم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم محمد مهدی
میخواهم در آینده مهندس عمران شوم باید چه رشته ای را بردارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیز رشته ریاضی رو انتخاب کنید


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من کلاس نهم هستم معدل کل پارسالم 19/98 بوده دوست دارم دندانپزشک بشم ولی علاقه انچنانی به علوم ندارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای رضایی فرد
سلام.وقت تمامی دوستان بخیر.من مطالب سایت را مطالعه کردم.نظر های دوستان راهم نگاه کردم.بنده خودم کلاس نهم با معدل18/17رفتم هنرستان صنعتی ماندگار ابوذر.دیگه همه میدونید هنرستان ابوذر یکی از بهترین هاست.رشته خودم صنایع فلز هست.راستش من دوست داشتم برم رشته تجربی.ولی تجربی برای کسانی هست که مغزشون میکشه.من پیشنهاد دختر خانم هت واقا پسر ها که اگر مغز شما خسته میشود و تحمل درس های سخت نظری را ندادرید بیاین فنی.رشته من جوری که هست گه من میتوانم سال12برم ذوب اهن ویا فولاد مبارکه و... ویا رشته متالوژی ویا مهندس شیمی میتوانم برم.اگرم کسی ریاضی و علومش خوب باشه.رفتن به نظری وقت تلف کردنه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای فردین
سلام من کلاس نهم هستم معدل پارسالم بالای 19بود می خام موسیقی بخونم ولی نمی دونم کدوم رشته رو انتخاب کنم لطفا راهنمایی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم محیا
سلام،من امسال نهم هستم،معدل کل پارسالم 19/98 بود،رشته تجربی رو اصلا دوست ندارم و دوست دارم حقوق بخونم و برنامه نویسی وکار با کامپوتر رو هم علاقه دارم،میشه راهنماییم کنید کدوم رشته برم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم السا‌بابایی
سلام‌من‌الان‌کلاس‌نهم‌هستم‌
پارسال‌معدلم19/50بود‌وبه‌
ریاضیم‌علاقه‌ندارم‌به‌نظترتون‌
کدوم‌رشته‌بهتره؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم بازدید کننده سایت
سلام خسته نباشید میخوام رشته ای رو انتخاب کنم که تو اون رشته گیریم هم باشه به نظرتون چه رشته ای رو انتخاب کنم
اگر میشه کمک کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای بازدید کننده سایت
سلام و ممنون از سایت خوبتون برای رفتن به رشته هوا و فضا {ساخت ماهواره ها و ...}به جز رشته ریاضی راهی وجود دارد

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونید از سایت میم کمک بگیری
https://mim.education/


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من امسال کلاس هشتم هستم معدل پارسالم19/14بوده میخوام برم رشته تجربی دوستانی که پایه بالا هستن ورشتشون تجربی میشه راهنمایی کنین میانگین معدلم حداقل باید چقدر باشه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم تارا عباس زاده
من علاقه زیادی به رشته علوم تجربی دارم و طراحی دوخت اما به دلیل ترس زیاد و تنفر زیاد از ریاضی میترسم بروم نمرات پایان سال تحصیلی ریاضیم همیشه 15،16بوده نمیدانم چه کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم براتی
سلام من هشتم هستم معدلم 18 نسبت به پارسال افت داشته وبه شغل های پلیسی و مهندسی کامپیوتر و معلمی زبان علاقه دارم ولی نمیدونم چه رشته ای انتخاب کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم بازدید کننده سایت
من هفتم هستم معدلم نصب به پارسال افت خیلی زیادی کرده و غیرحضوری بوده به نظر شما میتونم ماما بشم ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونید از سایت میم کمک بگیری
https://mim.education/


   خانم سارا
مطالب خوبی بود ممنون از شما من نمیدونم چه رشته ای انتخاب کنم گاه به درس خوندن علاقه دارم وگاهی ن بخاطر همین گیج شدم به نظرتون من چه رشته ای برم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای سجاد فاضلان
چگونه در رشته ها فوتبال را انتخاب کرد

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم هدیه حسینی
مطالبش خوب بود ولی من به هنر و موسیقی و حیوانات علاقه دارم که هر کدوم تو یه رشته جدا هستن باید کدومو انتخاب کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم fatemeh tashakori
مطالب های اموزنده داشت


   خانم زهرا حسين زاده
چه رشته اي انتخاب كنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم راحله باباپور
این سایت خیلی ب من کمک کرد واقعا عالی بود


   خانم بازدید کننده سایت
من پایه نهم هستم نمیدونم چه رشته ایی انتخاب کنم سال قبل پایه هشتم نمرم 17/56 بود لطفا میشه زود تر راهنماییم کنیم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم مریم اطمینان
خوب بود


   خانم نسترن اسماعیل زاده
سلام من کلاس نهم هستم و معدل پارسالم 17/45 بود ب شغل درسی علاقه ای ندارم و حس میکنم ب رشته کارو دانش علاقه دارم،ولی نمیدونم باید چ رشته ای رو انتخاب کنم میش لطفا کمکم کنین😕

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم باران
سلام من پارسال هفتم بودم ومتاسفانه افت بدی داشتم ومعدلم 18و36شدم وامسال هشتم هستم من میخوام رشته خوبی را انتخاب کنم میخوام وارد رشته ای بشم که دراینده وارد صنعت نفت بشم میشه راهنماییم کنید که چه رشته ای رو انتخاب کنم؟😕😟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم فاطمه بهشتی زاده
من نمرم در سال نهم 19/98بود .الان دهم هستم و به فیزیک علاقه ایی ندارم و حس میکنم که ذهنم کاملا پر شده و نمیتونم درس بخونم همچین احساساتی دارم و میترسم در رشته ی تجربی موفق نباشم. تا حایی که میدونم مطالب شیمی رو میتونم درک کنم و مطالب زیست رو دوست دارم تجسم کنم و یاد میگیرم تنها مشکلم فیزیک هست و احساس ذهنیی که گفتم . اگر حداقل این حسی که «دیگه نمیتونم چیزی رو حفظ کنم» رو نداشتم راحت تر بودم . واقعا برم هنرستان یا میتونم کاری کنم تا ذهنم جای بیشتری برای مطالب داشته باشع؟میشه بگید چیکار کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من به ورزش علاقه دارم نمیدونم چه رشته ای هست میشه راهنمایی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم فاطمه
من نمیدونم برای انتخاب رشته چکار کنم معدلم در سال هشتم18/62بود من الان پایه نهم هستم لطفا کمکم کنید من به هنر علاقه زیادی دارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم مبینا
سلام من معدل سال قبلام19/21بوده الان کلاس هشتمم میشه بهم کمک کنید که چه رشته برم بیشتر به مطالعات علاقه دارم ومیخام باستان‌شناس شم نمیدونم الات واقعا چه رشته ای انتخاب کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، با یدریافت نمونه سوالات به بانک نمونه سوال در سایت مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/qbank/find/


   خانم محدثه جان
من معدلم 18/71هست و نمیدونم چه رشته ای برم لطفاً تروخدا کمکم کنید
ممنون😞

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، با یدریافت نمونه سوالات به بانک نمونه سوال در سایت مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/qbank/find/


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من دوست دارم کارگران شم باید چه رشته ای بردارم کلاس هشتم هستم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، با یدریافت نمونه سوالات به بانک نمونه سوال در سایت مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/qbank/find/


   خانم هانیه
سلام من نهمم
میخام واسه دندونپزشکی بخونم ولی میگن دختر زور نداره واسه دندونپزشکی، موندم بلاتکلیف

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم مروارید
سلام من در پایه نهم هستم نمیدونم چه رشته برم ومعدل 16/98هست لطفا کمک کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم مروارید
سلام من در پایه نهم هستم نمیدونم چه رشته برم ومعدل 16/98هست لطفا کمک کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم هانی
سلام من نهم هستم و میخوام انتخابه رشته کنم امسال به بازیگری علاقه دارم اما خانواده ام مخالفت میکنن چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید و بگید از کدوم راه وارد بازیگری بشوم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم مهناز شیرزاد
سلام من پایه نهم هستم و میخام رشته ای حسابداری رو انتخاب کنم نمیدونم فعلا چه رشته ای برای حساب داری مفید است میشه معرفی کنید؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم رومینا
سلام من کلاس نهم هستم معدل سال قبلم 20بوده چه رشتهی برام خیلی مفید,پرسود,و مناسبه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم فاطمه
سلام من نهم هستم و میخوام واسع رشته تصمیم بگیرم چع رشته ای بخونم من بازیگری را خیلی دوست دارم و پدر و مادرم دلشان میخواهد تجربی بخانم و دکتر شوم و معدل سال قبل نوزده و هفتاد و چهار شد و اگر رشته بازیگری بخونم و فکر میکنن من در این رشتع موفق نمیشوم و چون در شهرستان امل زندگی میکنم برایم سختع ب تهران بروم چون دخترم و تنها نمیشع چی کار کنم خودم خیلی بع این رشتع علاقع دارم ب من کمکم کنین مرسی ممنونم 💝

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم ایدا
خوب بود به نظرم


   آقای نیما ممندی
سلام من نمی دانم چه رشته ای انتخاب کنم لطفاً راهنماییم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم ziba
من امسال میرم نهم معدل سالای گذشتم بالای 18 میشه بگید من چه رشته ای وردارم خوبه لطفا راهنماییم کنید
ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم فاطمه گلستان
سلام من امسال میرم کلاس نهم معدل کلاس هشتمم19/71بوده خودم دوست دارم بازیگر بشم اما خونوادم اصرار دارن که من برم رشته انسانی لطفا بهم بگید چجوری وارد بازیگری بشم و از چه رشته ای و از بازیگری رشته اون بیشتر توضیح بدید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای محمدمهدی
سلام من امسال می رم کلاس نهم معدلم هم19هست چه رشته ای انتخاب کنم که پرسود باشه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم کیانا رحیمی
ممنون از توضیحاتتون♡
ببخشید یه سوال داشتم
کم خرج ترین زیر شاخه کاردانش برای یه دختر چیه؟و این که درصد شغلیش بالا باشه
مرسی♥~♥~♥~♥~♥~♥

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   آقای نیما امینی
سلام من اگر بخوام دردانشگاه رشته فیزیک نظری بخونم باید در دبیرستان رشته ریاضی فیزیک بردارم من کلاس هشتمم معدلم19.5

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونید از سایت میم کمک بگیری
https://mim.education/


   آقای امیرحسین اکبرخواه
سلام میشه راهنماییم کنید من میخوام برم نهم و ولی میخوام از الان تصمیم بگیرم چه رشته ایی برم تقریبا تو همه چیز غیر ریاضی و فیزیک استعداد دارم چه فنی چه درسی معدلم ۱۹.۷۴تو مدرسه تیز هوشان بوده لطفا راهنمایی کنید واقعا سر در گمم و نمیدونم باید چه رشته ایی برم خانواده میگن تصمیم با خودته ولی من واقعا نمیدونم باید چیکاره شم علاقه زیادی به نقاشی دارم عاشق وکالتم عاشق موسیقیم عاشق فوتبالم عاشق فیلم و سریالم و... ولی نمیدونم باید کدومو دنبال کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم فاطمه اکبرزاده
سلام و عرض خسته نباشید.
من به فوتبال علاقه دارم و میخوام رشته ای که به فوتبال ربط داشته باشد رو انتخاب کنم ولی نمیدونم چه رشته ای لطفا راهنمایی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم ساغر صالحی
سلام من کلاس نهم هستم و میخوام از رشته مورد علاقم بازیگری اطلاعات داشته باشم و بدونم تو چه شاخه ی درسیه لطفا راهنمایی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم hsepidehh
نمیخوام چیزی بگم ولی اینقدر به همه نگو برو توی این سایت این ویدوئو رو ببین


   خانم Setareh
سلام من کلاس نهمم و میخوام بین رشته های فنی حرفه ای و کاردانش یکی رو انتخاب کنم البته کم هزینه هم باشه لطفا کمکم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم محدثه
سلام من میخام برم نهم از الانم میخام تصمیم بگیرم چه رشته ای انتخاب کنم معدله هشتمم 19/81 بود من نمیدونم بین کارو دانش و فنی حرفه ای کدومو انتخاب کنم بیشتر به کارای عملی علاقع دارم و خانوادم میگم تو.هنر کارت خوبع ولی هنوزم نمیدونم بین این دو تا رشتع کدومو انتخاب کنم میشع کمکم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم فرغذاری
سلام من دوم راهنمای رو تمام کردم معدلم کم هست 15،16هستم سال تحصیلی جدید میرم سوم راهنمای علاقه زیادی ب تربیت بدنی دارم دوست دارم مربی تکواندو بشم خودم ورزش میکنم تکواندو کارم 6مدال طلا دارم خواستم بدونم میتونم با این معدل فنی حرفه ای شاخه خدمات تربیت بدنی بخونم ویا بااین معدل چ رشته هابرام باز هست

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم روژینا
سلام مطالبتون عالی بودن
من میخوام برم هشتم و معدل پارسالم 19/36 هست.خودم رشته انسانی رو دوست دارم به نظرتون میتونم توی اون موفق بشم؟
خانوادم دوست دارن من پزشک بشم و برم رشته تجربی ولی خودم تجربی رو دوست ندارم چون شنیدم خیلی سخته و ... البته خب هر رشته ای سختی های خودش رو داره ولی کلا خودم انسانی رو دوست دارم.
لطفا کمکم کنید💕

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم
سلام من کلاس هفتم هستم و معدلم 19.21 شد و میخوام برم رشته بازیگری میتونین کمکم کنین که باید از طریق چه رشته ای به این رشته برسم و یه کمکی هم درباره آینده شغلی این رشته.
ممنونم.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پاسخ سوالات انتخاب رشته رو با مشاهده ویدیوهای این صفحه به دست بیار
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم فاطمه
من معدلم 16و74صدم هستش من میخوام بین رشته های فنی حرفه ای و کار و دانش یکیو انتخاب کنم میشه کمکم کنین

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
لینک زیر رو در مرورگرت جستجو کن و از ویدیوهای انتخاب رشته به جواب سوالت برس
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم ریزان قادری
خوب بود


   خانم محدثه برزویی
سلام خواهش می کنم لطفا بگید من می خوام برم نقشه کشی ساختمان اما نمی دونم از کارودانش برم یا فنی حرفه ای ممنون اگه زود جواب من بدید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم
سایت میم مجموعه ای از ویدیوهای مشاوره ای داره و جواب سوال شما هم داده.
لینک رو کپی کنید و در مرورگر جستجو کنید
https://mim.education/show/?id=3169


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام من امسال معدلم 18 شده من نمیدونم که چه رشته ایی برم از رشته ها اطلاعات زیادی ندارم ونمیدونم چه رشته ایی برم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام میتونی از مشاوره مدرسه یا حتی خانواده ات کمک بخوای
البته که آزمون هدایت تحصیلی کمکت میکنه تا حدودی با توانایی هات آشنا بشی


   خانم جاودانفرد
سلام من کلاس هشتمی هستم و معدل سال پیشم 19/83 شده
من به رشته تجربی علاقه داشتم ولی وقتی دربارش تحقیق کردم خیلی زده شدم چون اکثرا نوشته شده بود خیلی سخته و ...
و اخیرا به رشته مهندسی کامپیوتر هم علاقمند شدم و بین این دو تا رشته موندم
البته هر رشته ای سختی های خودشو داره ولی نمیدونم کدوم رشته رو باید انتخاب کنم ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   آقای امیر حسین خلیلیان
سلام من امسال می خواهم بروم کلاس دهم ونمیدانم چه رشته ای بروم لطفا راهنمایی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم sara
سلام من کلاس هفتم هستم من خیلی به رشته علوم تجربی علاقه مندم همیشه هم در درس زیست شناسی نمره ام بیست هستش معدل امسال هم 19/93 هستش من میتونم در رشته علوم تجربی قبول بشم...

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم رستم.
به نظرم مطالبتون خیلی خوب بود ممنون از شما من پایه هفتم هستم معدلمو ۱۸ اوردن و می خوام در رشته ها ریاضی یا تجربی تحصیل کنم دلی نمی تونم از بین این رشته ها یکیشو انتخاب کنم من ریاضی خیلی قوی هستش یعنی من ریاضی ۲۰ هستش چی کار کنم میشه راهنماییم کنید منون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم سارا
سلام و خسته نباشید
من کلاس هشتم را تمام کردم و میخواهم بروم نهم و نمیدانم چه رشته ای را انتخاب کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم بازدید کننده سایت
سلام خسته نباشید
من کلاس هشتم را تمام کردم و سال بعد به نهم میرم و خیلی استرس دارم که چه رشته ای رو انتخاب کنم . به رشته تجربی خیلی علاقه دارم .معدل من در سال هفتم 19/76 بود و معدل ترم اول سال هشتم 19/07 شد . خیلی دلم می خواد به تجربی بدم ولی همه میگن خیلی سخته باید همش درس بخونم و از 24 ساعت 2 ساعت بخوابی خیلی استرس دارم . نمره علوم همیشه 19 الی 20 بوده و راضی هم 17 الی 20 بوده نمی دونم چه کاری انجام بدم ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   آقای عباس
من بیشتر به رشته مکانیک و ریاضی فیزیک علاقه دارم مییخاستم بدونم برای وارد شدن به رشته مییکانیک در کلاس نهم باید چه رشته ای را انتخاب کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم فاطمه
سلام من نهمم رو خوندم و امتحانام تازه تموم شده معدل هر سه سالم 20 شده از تجربی مامایی و از هنر گرافیک و از ریاضی هم هوافضا رو دوست دارم. نمیدونم چیکار کنم. من دل و جرعت زیادی ندارم و خون که میبینم حالم بد میشه اگه برم مامایی ممکنه عادت کنم و دیگه اینجوری نشم؟ علاقه ام به هرسه تاش یه اندازه هس لطفا کمک کنین...

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم مهدیه محمدی
سلام خسته نباشید من الان هفتم هستم وبه گرافیگ وهم به معلمی علاقه دارم نمیدونم کدوم رشته روبخونم راستش ریاضیم هم زیادخوب نیست ممنون میشم کمک کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   آقای مهدی
سلام
من محمد مهدی بردستانی هستم
کلاس هشتم، معدل من شده 19/58، من خیلی دوست دارم در آینده منجم و یه فضانورد بشم، خواستم بدونم بعد از کلاس نهم، چیکار کنم، چه رشته ای رو انتخاب کنم،

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   آقای مهدی محامد
سلام
من کلاس هشتمم معدلمم 19/14شده میخوام فصانورد شم هیچی هم راجب رشته و اینجور چیزا نمیدونم
من باید چه رشه ایو بخونم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پیشنهاد میدم به سایت مشاوره تحصیلی میم سر بزنید
https://mim.education


   خانم ادرینا صلواتی
سلام من الان پایه ی هستم رو تمام کردم . من درهر دو ترم هفتم و هشتم معدل ۲۰ گرفتم و علاقه ی شدیدی به فضانوردی دارم میتونم ریاضی فیزیک بردارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پیشنهاد میدم به سایت مشاوره تحصیلی میم سر بزنید
https://mim.education


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من کلاس نهمم این سه سال معدلم کمتر از ۱۹ و خورده ایی نشد بین رشته های فنی و تجربی درگیرم نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پیشنهاد میدم به سایت مشاوره تحصیلی میم سر بزنید
https://mim.education


   خانم محدثه حسنی
سلام من معدل هفتم 17هشتم18نهم امتحان میدم ولی اگر بالایی 18و نیم باشه میتوانم به رشته تجربی برم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پیشنهاد میدم به سایت مشاوره تحصیلی میم سر بزنید
https://mim.education


   خانم منصوری
سلام من میرم نهم من به بازیگری خیلی علاقه دارم باید چه رشته ای را انتخاب کنم و چه معدلی نیاز است من معدلم 19/80 شده باید چکار کنم کمکم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پیشنهاد میدم به سایت مشاوره تحصیلی میم سر بزنید
https://mim.education


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام من کلاس نهم هستم و معدلم در تمام دوره های دی و خرداد راهنمایی بیست بوده . من میخوام زبان بخونم از طرفی معدلم بالاست حیفه نظری نخونم . چی بخونم خوبه ؟ ممنون


   خانم عسکری
من پایه هفتم هستم و خیلی دوست دارم در آینده یا دکتر شوم یا دارو ساز هیچی در مورد رشته تحصیلی نمیدونم معدلم در ترم اول 18/50شده میشه بگید باید چه رشته ای انتخاب کنم تا دکتر یا داروساز شوم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پیشنهاد میدم به سایت مشاوره تحصیلی میم سر بزنید
https://mim.education


   خانم بیتانقیبی
باسلام وخسته نباشید ببخشید من کلاس هشتم هستم و برای نهم میخواهم یه رشته ابرو مندانه انتخاب کنم ولی نمیدونم چه رشته ای انتخاب کنم که توش ریاضی نداشته باشه چون ریاضیم زیاد خوب نیست ممنون میشم اگر یه رشته آبرومندانه بهم معرفی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پیشنهاد میدم به سایت مشاوره تحصیلی میم سر بزنید
https://mim.education


   خانم افشار
من پایه نهم هستم وبه تجربی علاقه مند هستم و از طرفی ریاضی ام ضعیفه و معلمی رو دوست دارم الان واقعا نمیدونم چیکار کنم. معدل دوره آخر هشتمم شد 18/95 و دوره اول نهم هم شد 19.میشه راهنمایی کنین.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پیشنهاد میدم به سایت مشاوره تحصیلی میم سر بزنید
https://mim.education


   خانم سارا
نمی دونم چرا شهر بزرگی مثه اصفهان رشته های موجود در هنرستاناش در چند رشته خاص مختصر میشه من تولید برنامه های تلویزیونی مورد نظرم هست اما باید یه انتخاب دیگه کنم وقت کمی هم دارم


   خانم رحیمه سلطانی
من اتباع هستم چه رشته های میتونم برم که درایران شغل داشته باشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم بازدید کننده سایت
من کلاس نهمم میخوام بدونم مهندس معمار بهتر یاوکیل از همه نظر?

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم رضوان منصوری
راستش من کلاس هفتم هستم و خیلی دوست دارم در آینده استاد دانشگاه بشم ولی هیچی ب رشته وراج این چیزا نمیدونم درسمم زیاد خوب نیست معدل ترم اولم شده 18/86میشه بگید من باید چ رشته ای انتخاب کنم تا استاد دانشگاه شم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
از هر رشته ای میتونی به هدفت برسی مهم اینه که می خوای چه درسی تدریس کنی و برای اینکه بتونی استاد داشنگاه باشی باید کارشناسی ارشد و دکتری بگیری پس خوب درس بخون


   آقای سعید کریمیان
سلام من کلاس نهم هستم معدل ترم اول من 19/07شد.من به موشک سازی وساخت وسایل دفاعی و سپاه خیلی علاقه مندم چه رشته ایی رو باید اتخاب کنم.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم آیناز فلاح
من در حال حاضر کلاس هفتم هستم ولی از الان استرس اینو گرفتم که نتونم یه رشته خوب انتخاب کنم تا یه شغل خوب گیرم بیاد راستش من ریاضیم زیاد خوب نیست ولی معدل ترم اولم شده 19/86. لطفاً میشه بگید من باید چه رشته ای رو انتخاب کنم که یه شغل خوب هم توش باشه هم تو اون رشته استعداد و توانایی داشته باشم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   آقای مهدی
سلام من میخوام رشته ی عمران که نقشه کشی ساختمان برم میخوام توضیح بدید چگونه است

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم بازدیدکننده سایت
من نمیدونم چطور باید انجام بدم اصن اون کادری ک باید کد ملی و رمز عبور بزنم نیست

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
منظورتون سایت همگامه؟
الان زمانش نیست به همین دلیل پنل ورود رو نمیبینید


   خانم مهسا
من معدلم 18یا198 است به کار معلمی یا رشته تجربی خیلی علاقه نمیدانم چه دشته بردارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   آقای علی اکبر
من کاری رو دوست دارم که اچار و پیچ گوشتی دستم باشد چه رشته تی تحصیل کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم ستایش
سلام من پایه نهم هستم معدلم18و17هستش مخالفتی برای هررشته ای که بخوام ازسمت خانوادم ندارم وبه هنرطراحی ومعلمی ووکالت خیلی علاقه دارم میشه کمکم کنین من نمیدونم چه رشته ای برم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   آقای اکبر ثابتی
سلام عرض میکنم من دوست دارم توکارموبایل یاچیز های دیگر والدینم میگویندبیمه نداردپول ندار من راکمک میکنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم بازدید کننده سایت
سلام ممنون برای مطالب خوبتون،من کلاس هشتم هستم ، به بررسی و مطالعه بدن موجودات و بخش های سلولی بدن روخیلی دوست دارم،ازطرف دیگه رشته های عملی رو دوست دارم نمیدونم باید چیکار کنم؟
اگه میشه کمک کنید .

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام ممنون برای مطالب خوبتون،من کلاس هشتم هستم ، به بررسی و مطالعه بدن موجودات و بخش های سلولی بدن روخیلی دوست دارم،ازطرف دیگه رشته های عملی رو دوست دارم نمیدونم باید چیکار کنم؟


   خانم زهرا
سلام من کلاس نهم هستم من نمیدونم چه رشته ای برم و من از طرف والدین هیچ اعتراضی نیست و اینکه اتباع هستم لطفا اگر میشه راهنماییم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم هانیه قانعی
سلام عرض میکنم من عاشق رشته ی هنرم به بازیگری علاقه مند هستم پدر و مادرم راضی نیستند اگر زحمتی نیست کمکم کنید ممنونتون میشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم می تونید پیشنهاد میدم این ویدیو رو ببینید و به پدر و مادرتون هم پیشنهاد کنید:
https://mim.education/show/?id=287


   خانم یلدا
سلام من می خواهم انتخاب رشته کنم به تجربي هم علاقه دارم ومعدلمم هم به انتخاب این رشته میخورد چی کار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم هانیه امیری
من بین رشته ی تجربی وحقوق گیر کرده ام وبرایم خیلی مهم است تااینده خوبی داشته باشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیزم پاسخ سوالت رو در کانال انتخاب رشته نهم به دهم پیدا می کنی
@ernohom


   خانم نازنین زهرا
سلام
من سال نهمم و باید انتخاب رشته کنم من نمیدونم بین رشته هنر و انسانی انتخاب کنم چون ب جفتش علاقه ب خصوص دارم
طراحیم خوبه حفظیاتمم خوبع
دلیلم برای رفتن ب انسانی روانشناسیه چون خیلی علاقه دارم هنرم بخاطر طراحیش خیلی دوسدارم ممنون میشم اگه کمکم کنید ک کدوم رشته بهترع

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ernohom مراجعه کنید


   خانم
سلام من الان کلاس هشتم هستم پارسال معدل نوبت اولم93\19 و نوبت دوم هم 20 بود من به شدت به رشته ی هنر علاقه دارم ولی از رشته های دیگه خوشم نمیاد متاسفانه توی شهر ما اصلا به هنر اهمیت نمیدن برای همین خانوادم با من مخالفت می کنن من خیلی دوست دارم نقاش نویسنده ترانه سرا و شاعر شم همه میگن با این معدل این افکار خیلی مسخره هستن الان باید چیکار کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ernohom مراجعه کنید


   خانم کاربر
سلام من خیلی دوست دارم برم کاردانش شاخه ی خدمات معدلم پایه هفتم 16.45و پایه هشتم 17.7 و الانم نهمم بنظرتون میونم برم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ERnohom مراجعه کنید


   آقای mohammadshayan
سلام من مهندسی کامپیوتر دوست دارم به مشورت شما نیاز دارم نهم هستم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ٌernohom مراجعه کنید


   خانم فاطمه
من کلاس هشتم هستم دوست دارم رشته ی بروم که ریاضی نداشته باشه کدام رشته ریاضی ندارد

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ٌernohom مراجعه کنید


   خانم حنانه رضایی
سلام من امسال سال اولی است که وارد هفتم شدم و نمیدونم که کدوم رشته را انتخاب کنم من خودم رشته انسانی رو دوست دارم من میخوام با شمامشورت کنم به نظرتون این رشته خوبه یا رشته های دیگه رو به من پیشنهاد بدید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ernohom مراجعه کنید


   خانم دورسا حسینی
سایت خیلی خوبی است


   آقای اشکان علیزاده
ریاضی بهتر از...


   خانم مطهره
آیا رشته ی زبان انگلیسی هم وجود دارد یا نه با در دانشگاه انتخاب رشته کنیم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ernohom مراجعه بفرمایید


   خانم محدثه میرزایی
سلام من به ریاضی علاقه دارم ولی اکثر رشته هايي ک ریاضی هست فیزیک هم داره که من به شدت از فیزیک بدم مياد ممنون ميشم کمکم کنید.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ernohom مراجعه کنید


   خانم سمر
سلام من امسال کلاس نهم میرم.معدل سال هفت من 19/82 و سال هشتم بود. و اینکه من در مدرسه نمونه دولتی هم درس میخوانم که سخت گیری های خودش رو داره .دروس عمومیم خیلی بهتر از تخصصیم هست و دوست دارم در آینده رشته انگلیسی رو در دانشگاه دنبال کنم .چه رشته ای بهتره بخونم .همه مدام میگن علوم انسانی رشته درست و حسابی نیست و باید حتما برم تجربگی تا دکتر بشم مدام مادرم این رو بهم میگه ولی راستش به خاطر تقاضای بالا می ترسم خیلی هم موفق نباشم کمکم کنید خواهشا

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ernohom مراجعه کنید


   خانم زهرا
سلام من تازه می خوام برم هفتم و خواستم از الان باهاتون مشورت کنم که بعد موقع انتخاب رشته پشیمون نشم من خیلی به مجری گری و بازیگری علاقه دارم و استعدادشم دارم میشه بگین کدوم انتخاب کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال@ernohom مراجعه کنید


   خانم آنیتا راد
سلام ، من حفظیاتم خیلی خوبه ولی به انسانی اصلا علاقه ندارم چون فارسیم زیاد قوی نیست ولی کلا نمرات هفتم و هشتمم ۲۰شده و همه ی فامیل و دوستام میگن برو تجربی ولی از زیست خوشم نمیاد و توانایی یادگیریم در زیست خیلی پایینه ولی ریاضیم عالیه و علاقه خاصی برای یادگیری ریاضی دارم و اینکه به طراحی هم خیلی علاقه دارم بنظرتون من چیکار کنم امسال باید انتخاب رشته کنم لطفا کمکم کنید؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ernohom مراجعه کنید


   آقای محمد صالح قنبرزاده
سلام با سپاس فراوان از شما مسئولین زحمتکش کانال
نمره ریاضی من تو سال هفتم 19 شده اما تو سال هشتم 16/50شده بقیه درسهام هم بالی 18 بوده شما چه رشته ای رو پیشنهاد میکنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ernohom مراجعه کنید


   خانم فایزه طباطباطبایی
سلام من به رشته ای کار دانش علاقه دارم چه شاخه ای بروم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت میتونید به کانال @ernohom مراجعه کنید


   آقای عرفان
سلام
به کامپیوتر علاقه دارم کدوم رشته برم شاخه نظری یا شاخه کاردانش یا شاخه فنی و حرفه‌ای راهنمایی کنید ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت میتونید به کانال@ernohom مراجعه کنید


   خانم S
سلام چطور میشه هم کنکور علوم انسانی و هم کنکور هنر داد و چطور وقت گذاشت تا بشه دروس مربوط به اونها رو حفظ کرد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت میتونید به کانال @ernohom مراجعه کنید


   آقای علی عارف علی
سلام. من می خواهم برای تحصیل یا کار در رشته هایی مثل هوا فضا باشم باید چه رشته ای رو بخونیم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ernohom مراجعه کنید


   خانم فاطمه
عالی بود من دارم انسانی میخونپ


   خانم نرگس
سلام و عرض خسته نباشید ببخشید من دلم میخواد برم هنر حفضیاتم خوبه اما ریاضیم افتضاحه و رشته هنر هم ریاضی شیمی و فیزیک داره به نظرتون کدوم رشته مناسب تره؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت میتونید به کانال @ernohom مراجعه کنید


   آقای محمود صانعی پور
کدام دانشگاه دانش مفید تدریس میکند وعناوین رشته های کدام است ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
شما برای دریافت پاسختون میتونید به سایت میم برید این سایت میخواد در مورد کنکور ودانشگاه اطلاعات بیشتری به شما بده
https://mim.education/


   خانم راحله
سلام ببخشید یه سوال میخواستم بدونم زیر شاخه های رشته طراحی دوخت و گرافیک چیه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاور سایت میتونید به کانال @ERnohom مراجعه کنید


   خانم
عالی بود
فقط یه سوال من میتونم رشته تجربی رو انتخاب کنم و به طور در غیرحضوری دوره های کامپیوتر شرکت کنم و مدرکش را بگیرم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسخ سوالتون از مشاوره سایت میتونید به کانال @ernohom مراجعه کنید


   خانم
عالی بود.من من امسال باید انتخاب رشته کنم و همه ی رشته هارو هم دوس دارم به نظرتون چیکار کنم.لطفا کمکم کنید.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
میتونید به کانال @ernohom پیام بدین در خصوص انتخاب رشته راهنماییتون میکنن


   خانم بازدید کننده سایت
عالی بوود


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من به ریاضی و هنر علاقه دارم اما درس فیزیک را دوست ندارم به نظرتون کدام رشته برم راهنمایی کنید ممنون میشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای محمد ناصر نوری
سلام من به درس ریاضی علاقه زیادی دارم معدلم در نتونسته اول از درس ریاضی همیشه از19به بالا بود است آیا من در رشته ریاضی فیزیک پیشرفت خواهم کرد.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم تینا درخشان
سلام ضمن خسته نباشید امسال من باید انتخاب رشته بکنم اما نمیدانم چی رو انتخاب کنم ..فقط میدانم حفظیاتم عالیه ..ریاضی ام متوسطه...لطفاً راهنماییم کنید...سپاسگذارم


   آقای بازدید کننده سایت
سلام من نمراتم ۱۸/۸۴هست چه رشته ای رو میتونم انتخاب کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم فاطمه حاجی زاده
عالی فداتون خسته نباشید💖


   خانم هستی امیری صالح
خیلــی سایتــ خوبــیه.از کمکتون هم ممنونم.من نمره هام همیشه بالای 19هستش خب به من پیشنهاد میشه که به رشته ی تجربی برم ولی خودم انسانی رو بیشتر دوست دارم .میخوام بدونم که موقعیت شغلی کدوم بهتره؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم نیوشا جبارپور پاکدل
ببخشید آیا رشته های تربیت بدنی با رشته ی هنرستان موسیقی رو میشه تو یک دانشگاه درس خوند

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
خیلی سایت خوبیه ممنونم.
من امسال هشتم هستم و به رشته تجربی علاقه دارم می خوام بدونم چه نمره ای باید بیارم واسش؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
من امسال نهمم رشته های مده نظرم هم تجربی و ریاضی هست معدل کله پایه هفتمو هشتمم هم 20 هس الان هم موندم که کدوم رشته برم دوس دارم رشته ایی رو برم که بازار کاره خوبی واسم داشته باشه ،، من بیشتر دوس دارم برم ریاضی اما بازار کاره خوبی واسم نداره بخاطره همین اولویته دومم تجربیه ، اگه میشه راهنماییم کنین مرسی❤

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم ملینا احمدی
سلام من در حال حاضر پایه نهم هستم و به آشپزی علاقه دارم برای خوندن رشته اشپزی باید چه رشته ای رو انتخاب کنم برای دهم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من به هنر طراحی ونقاشی علاقه دارم میشه توضیح بدید که با مدرکی که در رشته فنی حرفه ای یا کاردانش میگیریم در مدارس اموزش داد و معلم هنر شد

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای بازدید کننده سایت
من رشته ریاضی هستم و رشته میکانیکی باید چه کتابی وچند درصد بزنم تا در شیراز قبول بشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من پارسا کلاس هشتم هستم برای انتخاب رشته افسری از پایه دهم باید چکار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای دانیال بدری
من پاییه نهمم میخوام رشته ریاضی فیزیک بردارم معدل هفتم ۱۷.۵۸و معدل هشتم ۱۷.۹۵ و اگه معدل نهمم ۱۸ بیاد کدومو باید بردارم معماری یا یه رشته دیگه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم ساینا
سلام من به تازگی به کلاس هفتم (`نمونه دولتی `)میرم،
به رشته ی علوم تجربی علاقه دارم
میخواستم بدونم اگه بخوام این رشته رو انتخاب کنم باید نمراتم چجوری باشه و...
ممنون بابت سایت خوبتون☆☆☆☆☆

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم میترا اسیابانی
میشه رشته یکامپیوتر راتوصیف کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای بازدید کننده سایت
لطفا کمک کنین و درست توضیح بدید من به معماری علاقه دارم خیلی زیاد و نقاشیم عالیه ولی ریارضیم ضعیفه من می خوام رشته ای برم که ریاضی سنگین نداشته باشه مثلا گرافیک خوبه ولی در آمد خوب داشته باشه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای سجاد
برای زدن یک مرغداری در اینده چه رشته ای باید انتخاب کرد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم آوینا اریا
سلام من امسال می رم کلاس هشتم معدل کلاس هفتم 19 و81صدم شده من شاخه های رشته ی فنی حرفه و کاردانش رو می خوام بدونم. و برای وارد شدن به رشته ریاضی فیزیک باید چه شرایطی داشته باشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
معدل نهمم شد 19/86
همه ی رشته هارو دوست دارم نمیدونم چی رو انتخاب کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای پاسخ به سوالتون میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom از مشاور تیزلند دریافت کنید.


   خانم عاطفه جوادی
من امسال کلاس نهم را تمام کردم و نگرانم که رشته خوبی قبول نشم یه ذره می خواستم درباره مقدار معدل دانش اموز و رشته های تحصیلی بدونم و من تا به حال هیچ کدوم از معدل هام زیر 16 نبوده
لطفا راهنماییم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند


   خانم گیلدا
سلام ببخشید من هر چقدر گشتم شغل بازیگری توش نبود شایدم من پیداش نکردم میتونین بگین تو کدوم رشته هست ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم امیتسا
سلام روز بخیر.امسال انتخاب رشته دارم.به فوتبال و رشته های ورزشی علاقه دارم.و خودمم فوتبال کار میکنم. در حال حاضر چه رشته ای برای مدرسه انتخاب کنم؟در ضمن قصد دارم که رشته مدرسه فنی حرفه ای یا کاردانش انتخاب کنم. چون سال دیگه مدرک زبان انگلیسی رو میگیرم.باید وقت داشته باشم ک به زبان هم برسم. ممنون میشم راهنمایی کنید.ک کدوم راه بهتره.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم فاطمه
سلام ببخشید من دانش اموز کلاس نهم هستم و معدل هفتم و هشتم من ۲۰ است و علاقه زیادی به تجربی و رشته انسانی دارم و نمیدونم باید کدوم رشته برم .

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   آقای ایزدیار
سلام و خسته نباشید خدمت گروه تیزلند . من معدل کلاس هفتم 19/19 و معدل هشتم 19/42 امسال با توجه به تغییر پرسنل مدرسه من افت تحصیلی کرده ام . مشکل من اینجاست که از بچگی به چیزی علاقه مند نبودم و الان هم در انتخاب رشته گیر کرده ام و نمیدانم به چه چیزی علاقه دارم لطفا به من راهی پیشنهاد کنید تا بتوانم به رشته ‌ای علاقه مند شوم. با تشکر

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم فاطمه
سلام
من کاملا گیج شدم برای انتخاب رشته
معدلم تقریبا ۱۸/۵۰ و به عکاسی علاقه دارم
باید چیکارکنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیز حتما با مشاور تحصیلی صحبت کن و یا عضو کانال انتخاب رشته نهم تیزلند بشو
@ERnohom


   آقای غنمی
با سلام و عرض خسته نباشید من میخوام بدونم ایا رشته کار دانش کشاورزی خوبه ؟ اگ میش بهم کمک کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم ذاکری
سلام من کلاس هفتمم و علاقه شدیدی به رشته انسانی دارم اما مطالعاتم شده 18 آیا میتونم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم پریسا
سلام من تو مدرسه نمونه دولتی درس میخونم و کلاس هشتم هستم معدل سال هفتم19/43شده بود معدل سال هشتم19/57می خواستم بدونم می تونم برم به رشته تجربی ؟
خواهشا زود جواب بدین

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،برای قبولی در رشته تجربی مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد. نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می گردد. مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۲۵۲ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی حداقل ۱۴ باشد. لازم می باشد.


   خانم کمند
سلام.بنده الان کلاس هفتم هستم و از کودکی عاشق موسیقی بوده و هستم.ولی مادرم راضی نشد که قبل از ورود به هفتم به هنرستان موسیقی برم.آیا می تونم در دبیرستان دوره دوم رشته موسیقی بخونم؟خواهش می کنم بگید.چون می ترسم نتونم و واقعا نمی دونم چه کنم...

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم سارا
سلام من در کارهای هنری مثل نقاشی موفق تراز درس های اصلیم هستم برای همین میخوام رشته گرافیک رو انتخاب کنم ولی پدرم نمیتونه از پس هزینه هاش بر بیاد میخواستم‌ یک رشته تو هنرستان که هزینه هاش سنگین نباشه رو بهم معرفی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس https://t.me/ernohom مراجعه کنید و جواب سوال خود را از مشاورین ما بخواهید.


   آقای حسین
سلام می خواستم بپرسم شرایط ورود به دانشگاه افسری سپاه چیه و برای رفتن باید چه رشته ای انتخاب کنم یا از چه رشته هایی میشه ورود کرد

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس https://t.me/ernohom مراجعه کنید و جواب سوالتون را از مشاورین ما بخواهید.


   آقای اشکان
من درسال هفتم و هشتم 16.95و درسال نهم18.90گرفتم می خواستم ببینم میتونم به رشته ی نیروی انتظامی البته تو نمونه ثبت نام کنم.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس https://t.me/ernohom مراجعه کنید و جواب سوالتون را از مشاورین ما بخواهید.


   خانم کیاناشریفی
میخواستم راجبه رشته ی تربیت بدنی بدونم من عاشقه ورزشم اما خیلی ها میگن هزینش زیاده میخواستم راجبه رشته و هزینه هاش بیشتربدونم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس https://t.me/ernohom مراجعه کنید و جواب سوالتون را از مشاورین ما بخواهید.


   آقای مهدی
من نهم هستم میانگین نوبت اول و دوم پایه های هفتم وهشتم 17 است و پیش بینی می کنم سال نهم با میانگین معدل 17.5 تمام کنم ایا می توانم به رشته الکترونیک برم ؟علاقه زیادی به این رشته دارم.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً عضو کانال انتخاب رشته شوید و سوال خود را از مشاورین ما بپرسید https://t.me/ernohom


   آقای محراب طاهری
سلام از کجا بفهمم که باید به چه رشته ای بروم ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، انتخاب رشته مناسب بستگی به علاقه شخصی شما و توانایی و استعدادهای شما دادر. همچنین موقعیت خانوادگی و محیط زندگی از جمله دیگر عوامل موثر است. ابتدا ببینید به کدام گروه از دروس بیشتر علاقه دارید و سپس به بررس استعدادهای خود در آن دروس بپردازید. می توانید در مورد رشته های دانشگاهی هر کدام از شاخه ها و بازار کار آن ها هم تحقیق کنید. و همچنین می توانید از یک مشاور تحصیلی هم راهنمایی بخواهید.
برای مثال به آدرس http://tizland.ir/show/?id=2406 مراجعه کنید.


   خانم عطیه
سلام
امسال نهم هستم و قراره انتخاب رشته کنم
من پارسال زبانم انگلیسیم بد شد یعنی ۱۷.۵ و ۱۶ و۱۵.۵ داشتم.
میخواستم برم رشته گرافیک و خیلی این رشته رو دوست دارم اما به دلیل هزینه های زیاد تو این رشته نمیتونم برم.میخوام برم انسانی و تو دانشگاه رشته نقاشی بخونم.اطلاعات کافی راجع به این رشته ها ندارم.یه مشاور خوب میخوام اما نمیدونم پیش کی برم اگه میشه یک نفر رو پیشنهاد کنید.اگه هفتم نمره زبانم بیست بود ایا تو انتخاب رشته نهمم تاثیر بد داره؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، می تویند با مشاوران تیزلند صحبت کنید و راهمایی بخواهید . مشاورین تیزلند تمام اطلاعات لازم رو در اختیار شما قرار می دهند. لطفاً با شماره 02188996316 تماس بگیرید.


   آقای احسان
سلام لطفا درباره ضریب درس هاتوضیح دهید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، ضرایب مشخص کننده اهمیت دروس هستند.دروس اختصاصی در هر رشته ضریب 3 و در دروس عمومی ضریب 1 دارند.البته در رشته های مختلف ممکن است این ضرایب متفاوت باشد.بنابراین لازم است ضرایب دروس مختص به رشته خود را از دفترچه های سازمان سنجش مشاهده کنید. ضرایب نقش تعیین کننده ای در تراز دارند و برای مقایسه شوضعیت شما و امکان قبولی با سایر شرکت کننده ها در آزمون های مختلف دارد.


   آقای جلال اسعدي
كشاورزي در چه رشته اي بهتر است بروم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای ورود به رشته کشاورزی هم از طریق رشته علوم تجربی و هم از گروه فنی و حرفه ای می توانید وارد شوید. پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به آدرس http://tizland.ir/show/?id=2406 مراجعه کنید.


   خانم زهرا
میخواستم بپرسم که هنرستانهای دخترانه کرمان رشته صنایع شیمیایی را دارند و شرایط این رشته چطوریه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً از طریق آموزش و پرورش شهرستان کرمان پیگیری نماید.


   آقای سجاد
ببخشید من در انتخاب رشته مشکل دارم وفوتبال رو هم دوست دارم واسه اینکه به ارزوم برسم یعنی فوتبالیست باید جه رشته ایرو انتخاب کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به نظر می رسد برای موفقیت در درشته فوتبال باید در تربیت بدنی ادامه تحصیل دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر با یک مشاور تحصیلی مشورت نماید.


   خانم روژان
سلام من پايه نهم هستم و معدل سال هفتم 19/64 ، معدل هشتم 19/75 شده
رياضي هم در حد 16 هست خواستم بدونم من ميتونم در رشته ي رياضي شركت كنم يا نه
چون حتي اگر معدل رياضي امسال من ١٨ بشود وقتي ميانگين بگيرن در حد ١٤ / ١٥. است
ممنون ميشم راهنمايي كنيد🙏🏽
من همچنين علاقه زيادي به مهندسي معماري و طراحي داخلي دارم ولي نه در رشته ي فني و حرفه اي در رشته ي رياضي.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، شرایط ورود به رشته ی ریاضی فیزیک :

1- مجموع نمرات در دو درس ریاضی و علوم تجربی در دوره ی 3 سال راهنمایی نمراتی که قبول شده است بدون ضریب کمتر از30 نباشد .
2- در دوره ی دبیرستان در دو درس ریاضی (1) و فیزیک( 1) و آزمایشگاه اولا" بدون تبصره قبول شده باشد. ثانیا" درس ریاضی را نمره ی 12 به بالا داشته باشد . ثالثا"،معدل رشته برای ورود به رشته ریاضی فیزیک (1) از 12 به بالا باشد .


   خانم راد
باسلام ماهور هستم من در هفتم معدلم 18و 85 شددر هشتم هم 18و68 حال نهمی ام من ب وکالت و خیاطی بسیار علاقه دارم مخصوصا وکالت میشه راهنمای ام کنید من راستش کلاس خیاطی هم رفتم و بهش علاقه پیدا کردم اما نسبت ب وکالت این علاقه هیچی نیس میشه راهنمایی ام کنید
و یک سوال دیگه کدومشون بازار کاریشون بیشتر و بهتره
اطرافیان میگن که دانشکده هزینش زیاده راهنمایی ام کنید سپاس از مطالب خوبتون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، انتخاب رشته مناسب بستگی به فاکتور های بسیاری دارد از جمله علاقه شخصی شما. رشته وکالت رشته ای است بسیار بسیار سخت که نیاز به تلاش روزانه و مستمر دارد. و البته برای ورود به این رشته باید وارد رشته انسانی شوید و سپس در دانگاه رشته حقوق خوانده و پس از آن در امتحان مخصوص وکالت شرکت نماید. موفقیت در این رشته نیازمند درک بالای مطالب و حفظیات قوی دارد. در خصوص رشته خیاطی هم باید از طریق مراکز فنی و حرفه ای اقدام نماید. و سپس در دانشگاه رشته هنر طراحی دوخت را انتخاب نماید.به نظر میاد هر دو رشته از بازار کار مطلوبی برخوردار باشند اما پیشنهاد می کنم از یک مشاور تحصیلی هم مشورت بخواهید.


   خانم پرنیا
میشه اطلاعاتی راجع به رشته عکاسی بدید که چگونه باید وارد اش شد معدل چند باید باشه
چه الویت هایی درسی داره چجوری میشه وارد شد و...

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت اطلاعات با یک مشاور تحصیلی مشورت نماید.


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام من در رشته هنر و تربیت بدنی خیلی سر رشته دارم برای تعین رشتم به مشکل برخوردم و نمیدونم برای رفتن به این رشته چه درسی باید نمره بالا داشتم لطفا راهنماییم کنین😊

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت پاسخ به آدرس http://tizland.ir/show/?id=2406 مراجعه کنید.


   خانم هادیان
سلام چجوری ضریب ها رو حساب میکنن برای انتخاب رشته لطفا با مثال برام توضیح بدید ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس http://tizland.ir/show/?id=2406 مراجعه نماید.


   خانم رویا
سلام من پایه نهمم میخواستم بدونم میشه با نمراتی مثله هفتم ۱۹/۳۰و۱۹ هشتم ۱۸/۴۹و۱۸/۶۰ به رشته تجربی راه یافت علوم و زبان و مطالعاتم بالای ۱۹بود ولی ریاضیم ۱۰یا۱۱بود میشه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،برای قبولی در رشته تجربی مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد. نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می گردد. مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۲۵۲ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی حداقل ۱۴ باشد. لازم می باشد.


   خانم نرگس
سلام . من امسال وارد کلاس نهم شدم . معدل سال هفتمم19/98 شد و سال هشتمم 20 شدم . من به رشته ی تجربی علاقه ی زیادی دارم و علوم و ریاضی هم خیلی خوب هست .
اما ادبیاته خیلی خوبی دارم و دو کتاب هم چاپ کردم . از نظر علوم و ریاضی هم قوی ام . می خواستم بدونم منظورتون از آزمون های مشاوره ای و عملکرد و سوابق تحصیلی چیست ؟ یعنی آزمون های سال هفتم و هشتم مثل آزمون علمی که طی این دو سال هم دادیم اثر گذار هستند ؟هدایت تحصیلی خیلی سخت می گیره ؟یا مارو به زور تو رشته هایی که علاقه نداریم مثل فنی حرفه ای می فرستند؟
لطفا جواب بدین من خیلی نگران هستم . ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، پاسخ به سوالات شما طیف وسیعی از مسائل را در بر می گیرد بنابراین پیشنهاد می کنیم برای دریافت بهترین پاسخ با یک مشاور تحصیلی مشورت نماید.


   خانم دشتی
سلام من دانش آموز پایه نهم هستم و به زبان انگلیسی علاقه ی زیادی دارم و درضمن شش ساله که به تحصیل زبان انگلیسی خارج از مدرسه می پردازم میخواستم ببینم که آیا در هنرستان رشته ای هست که به زبان انگلیسی ربط داشته باشه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز لطفاً به آدرسhttp://tizland.ir/show/?id=2406 مراجعه نماید.


   خانم حدیثه
سلام .
من امسال سال نهم هستم و امسال انتخاب رشته دارم
رشته ای که واقعا بهش علاقه دارم رشته ریاضی و فیزیکه. ولی تو تو ایران کسی به این رشته ها توجه نمیکنه و دانشگاه مناسبی برای این رشته نیست و حتما باید مهاجرت کنیم و من بخاطر مشکل مالی نمیتونم مهاجرت کنم . دلمم نمیخاد که 20سال درس خوندنم تلف بشه و من در آخر بیکار باشم .
رشته ای که تو ایران بازار کار داره رشته تجربیه که واقعا اشباع شده .کنکورش هم خیلی سخت تر از ریاضیه. دلم میخاد دنبال علاقه ام رو بگیرم و رشته ریاضی رو ادامه بدم .
ولی ریسک بزرگیه ...
از رشته تجربی هم زیاد خوشم نمیاد .یعنی جامعه پزشکی رو دوست ندارم.
دوست دارم مثل مرحوم میرزاخانی باشم ولی مطمئنم نمیشم .
خانواده محدودی دارم ، کشورم محدوده،به نخبه ها اهمیت نمیدن ،ظرفیت ها پره و ...
واقعا نمیدونم چیکار کنم تو رو خدا راهنمایی کنید .

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، از اینکه تا این حد نسبت به شرایط و موقعیت خود ناامید هستید بسیار متاسفم. این تفکر که در کشور خودتان نمی توانید به جایی برسید یا حمایتی نمی شوید را در خود پرورش ندهید. چراکه موفقیت تماماً حاصل تلاش خود شما است و الباقی مسائل صرفاً وسیله برای رسیدن به موفقیت هستند. اگر علاقه قلبی شما به رشته ریاضی است و البته استعداد و توانایی کافی برای موفقیت در این رشته را دارید پیشنهاد می کنم در همین راه قدم بگذارید و با باور توانایی خودتان تمام آنچه را آرزو دارید به دست بیاورید. در نهایت پیشنهاد می کنم برای رسیدن به تصمیم بهتر و منطقی تر با یک مشاور تحصیلی مشورت نماید.


   خانم فاطمه
سلام من پایه نهم هستم معدل هفتم 19.21و معدل پایه هشتم19.50 بوده نمره علوم من در این دوپایه بالای 18 بوده اما ریاضی هفتم17وهشتم 16 بوده من واقعا علاقه ی زیادی به تجربگی دارم اگر امسال ریاضی رو جبران کنم میتونم برم رشته تجربی لطفا سریع جواب مو بدید خیلی نگرانم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،برای قبولی در رشته تجربی مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد. نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می گردد. مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۲۵۲ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی حداقل ۱۴ باشد. لازم می باشد.


   آقای مهدی پورنبی
سلام من نتیجه ازمون فنی حرفه ای که دادم تمام رشته ا هاشور خورده فقط رشته های کشاورزی رو نوشته د ایا نمیتونم رشته دیگه ای رو انتخاب کنم لطفا راهنماییم کنید چکارکنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس http://tizland.ir/show/?id=2406 مراجعه نماید و یا از یک مشاور تحصیلی راهنمایی بخواهید تا بهترین راهنمایی به شما ارائه شود.


   خانم فاطمه
من دارم وارد نهم میشم و تیزهوشان درس میخونم .با هیچ درسی مشکل ندارم جز شیمی که واقن اذیتم میکنه
مامان و بابام با اصرار میگن تجربی .میگن تو میتونی ولی خودم واقن مطمعن نیستم که کنکورو چکار کنم
معدل هشتم و هفتم 20 هم علوم هم ریاضی
من واقن بین ریاضی و تجربی موندم لطفن کمک کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای انتخاب رشته به نکات بسیاری باید توجه داشت. از جمله توانایی های فردی و ذاتی، علاقه شخصی، انتخاب شغل در آینده، محل زندگی و .... آنچه مسلم است برای قبولی و کسب رتبه مناسب در کنکور باید تلاش بسیاری در هر دو رشته داشته باشید. اما پیشنهاد می کنیم رشته تحصیلی خود را با توجه به استعدادها و توانایی هایتان انتخاب نماید. در نهایت بهتر است از یک مشاور تحصیلی نیز مشورت بخواهید.


   خانم شامی
با سلام من قراره برم سال نهم میخواستم بدونم برای هدایت تحصیلی اگه بخوام اولویتم انسانی باشه باید چه درسایی رو دقیقا خوب بخونم میانگین معدل 7،8 20 شد و تو هدایت تحصیلی منظور بچه ها از اینکه رشته شون هاشور خورده چیه ممنونم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،برای قبولی در رشته انسانی مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور در هر یک از درس های زبان و ادبیات فارسی، عربی و مطالعات اجتماعی در سه پایه دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از 42 نباشد.
نمره درس زبان و ادبیات فارسی در پایه نهم با ضریب 4 محاسبه می شود.
نمره درس مطالعات اجتماعی در پایه نهم با ضریب 3 محاسبه می شود.
نمره درس عربی در پایه نهم با ضریب 2 محاسبه می شود.


   آقای یوسف لویمی
سلام من الان کلاس دهم هستم و فنی حرفه ای کشاورزی
ایا در کلاس یازدهم ویا دوازدهم ویا دانشگاه میتونم شاخه ی امور زراعی و باغی رو بخونم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،برای دریافت پاسخ با مشاور تحصیلی مشورت نماید.


   خانم زهرا
ممنون از سابت خوبتون ببخشید چرا از شانس بد ما هدایت تحصیلی رو اوردن رو کار تا نتونیم رشته دل خواهمونو بریم


   آقای امین
من هنوز انتخاب رشته نکردم میخوام ریاضی بخونم ولی نمره هدایت تحصیلی نمیرسه میشه کاریش کرد نمره نهمم 18/83

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،برای دریافت بهترین پاسخ با مشاور تحصیلی مشورت کنید.


   خانم پرسا
سلام ببخشید من نهم
را با معدل70_19به پایان رسوندم ومیخواهم انتخاب رشته کنم .ولی بین دو رشته انسانی و ریاضی موندم و نمیتونم تصمیم بگیرم لطفا راهنماییم گنید .

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، موضوع اصلی رشته انسانی مطالعه مسایل مربوط به انسان است. زبان و ادبیات ملل مختلف، ادیان و مذاهب مختلف، علوم ورزشی، باستان شناسی، تاریخ، جغرافیا، اقتصاد، جامعه شناسی، علوم اجتماعی و مردم شناسی، فلسفه و منطق، روانشناسی، مدیریت بخش های مختلف اقتصادی، بازرگانی و دولتی، مسایل مربوط به خانواده و علوم تربیتی از محورهای اصلی این رشته محسوب می شود.
رشته ریاضی فیزیک: همان‌طور که از اسم این رشته پیداست دروس اصلی و مهم این رشته درس ریاضی و فیزیک است. دانش ریاضی از پیش نیازهای اصلی برای موفقیت در این رشته محسوب می‌شود بنابراین دانش آموزانی که وارد رشته ریاضی و فیزیک می‌شوند باید به درس ریاضی علاقه‌مند باشند و توانایی لازم برای یادگیری مطالب مربوط به این درس را داشته باشند. تجربه نشان می‌دهد دانش آموزانی که بهره هوشی (توانایی ذهنی) بالا و سرعت عمل ذهنی خوبی دارند، موفقیت بیشتری به دست می‌آورند. قدرت تجزیه – تحلیل و تجسم اجسام فضایی (تصور اشکال و اجسام در ذهن) از دیگر توانایی‌های لازم برای توفیق در این رشته می‌باشد.
برای اطلاعات بیشتر با یک مشاور تحصیلی صحبت کنید.


   خانم روژان محمدی
سلام من پایه هشتم هستم فکرم خیلی درگیررشته وشغل ایندم ع من خیلیی رشته طراحی لباس دوست دارم ولی نمیدون باید ازطریق کاردانش به این رشته برم یافنی ازتو خواهش میکنم راهنماییم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً از یک مشاور تحصیلی راهنمایی بخواهید.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من معدله کله نهمم 17:93 شد میخواستم بدونم میتونم برم رشته ی علوم انسانی ؟
چون شنیدم امسالم خوده اموزشو پرورش برای هممون رشته انتخاب میکنه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، شرایط ورود به رشته انسانی:
مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور در هر یک از درس های زبان و ادبیات فارسی، عربی و مطالعات اجتماعی در سه پایه دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد.

نمره درس زبان و ادبیات فارسی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۴ محاسبه می شود.

نمره درس مطالعات اجتماعی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می شود.

نمره درس عربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۲ محاسبه می شود.

مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۳۷۸ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل رشته باید حداقل ۱۴ باشد.


   خانم فروغ
سلام دوستان من خیلی گیج شدم تغیر رشته دادم و از رشته تجربی که برام واقعا سخت بود میخام یه رشته ای برم که ریاضی نداشته باشه لطفا راهنمایم کنیین چند روز هم بیشتر برای انتخاب رشته وقت ندارم ممنون میشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، با یک مشاور تحصیلی صحبت کنید.


   خانم رقیه قنبری
من کلاس نهمی هستم وخیلی دوست دارم به رشته گرافیک بروم ودر آن رشد کنم وبه جای خیلی خوبی در این رشته برسم از نظر شما در این رشته موفقیتی وجود دارد

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
وست عزیز، فارغ‌التحصیلان این دوره قادرند با تهیه انواع طرح برای معرفی و ارائه یک موضوع مانند علامت و اطلاعات(آرم سازی و پوسترسازی) و اجرای انواع صفحه آرایی و طراحی نمایشگاه های هنری برای معرفی آثار گوناگون(غرفه آرایی)،آموزش هنر،طراحی و تصوبرسازی برای عنوان ادبی،داستان،سیاسی،اجتماعی و مانند آن(صفحه آرایی کتاب و مجله و روزنامه)،تبلیغات(کاتالوگ و بروشور) در مراکزی همچون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،صدا و سیما،مطبوعات و مراکز هنری و آتلیه های خصوصی خدمات خود را ارایه می دهند.


   خانم مهسا
سلام معدل من درهفتم17 خورده ای شدودرهشتم هم همینطور ولی درترم اول نهم 18/57شد میتونم بدونم که میتوانم به رشته انسانی دست یابم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، شرایط ورود به رشته انسانی:
مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور در هر یک از درس های زبان و ادبیات فارسی، عربی و مطالعات اجتماعی در سه پایه دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد.

نمره درس زبان و ادبیات فارسی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۴ محاسبه می شود.

نمره درس مطالعات اجتماعی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می شود.

نمره درس عربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۲ محاسبه می شود.

مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۳۷۸ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل رشته باید حداقل ۱۴ باشد.


   آقای دانیال
برای رفتن ب فنی شاخه مکانیک باید معدل چند باشه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای انتخاب رشته 100 امتیاز در نظر گرفته می شود. 65 امتیاز بررسی مشاوره ای و 35 امتیاز سابقه تحصیلی می باشد.


   خانم بهنواز
سلام. ببخشید من علاقه شدیدی به هنر دارم خصوصا شاخه طراحی و دوخت لباس ولی در کنار این من عااااشق آشپزی هستم. والدین من انتخاب رشته رو گذاشتن به اختیار خودم ولی من موندم کاردانش بردارم یا فنی حرفه ای از طرفی هم مشاوره رفتم و گفتن که فنی حرفه ای از هر لحاظ بهتره. ولی من واقعا نمیدونم برم سمت طراحی یا اینکه مدرک سرآشپزی بین المللیمو بگیرم از طرفی هم خانواده مادرم اسرار به رشته تجربی دارن و سعی در تغییر عقیدم.خواهش میکنم کمکم کنین...

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، موفقیت به خواسته شما بستگی داره اگر تلاش کنید در هر مسیری موفق می شوید مطمئن باشید خانواده صلاح و توانایی شما رو هم در نظر گرفته است. حتما در مورد علاقه بررسی شود. و با یک مشاو ر تحصیلی صحبت کنید.


   آقای والا رادمنش
سلام
من الان پایه نهم هستم و در درس ریاضی نوبت اول 15 شدم و در درس علوم 20 آیا میتونم به رشته ریاضی فیزیک برم ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،به احتمال زیاد موفق خواهید شد اما انتخاب رشته به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.


   خانم مهسا
سلام من معدل هفتم وهشتمم 20شده وریاضی وعلومم همیشه 20میشم .رشته تجربی وریاضی فیزیک و به اندازه هم دوست دارم ،بین انتخاب این دوتا موندم راهنمایی کنین

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.


   خانم سارا
سلام من میخواهم به رشته ی علوم انسانی بروم اما متاسفانه خانواده فکر میکنند به علت تنبلی است ولی چون دیپلم زبان انگلیسی دارم و زبان فرانسوی رو هم دارم تمام میکنم فکر میکنم از طریق ادبیات در رشته ی زبان های خارجه موفق خواهم شد و نمرات همه ی درس هایی که برای ادبیات بود رو 20 شدم ولی از زبان های فارسی همیه 20 است اما به دلایلی نتوانستم برای ترم اول بخوانم و 17 شدم به نظر شما میتوانم در این رشته موفق بشم و چجوری خانواده ام را توجیح کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
علاقه به رشته خیلی مهمه هدف شما هم مشخصه. اینکه رشته انسانی برای تنبل هاست خیلی فکر اشتباهی است. می تونید از مشاور مدرسه در جهت توجیح خانواده تان کمک بگیرید.


   آقای احمدرضا محمودی
سلام من علوم سال هفتمم 18.5 شده در سال هشتم علومم 12 شده میخواستم ببینم اگر علوم نهمم حداقل 19 شود می توانم رشته ریاضی فیزیک بردارم معدل سال هفتم 19.38 سال هشتم 19

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به احتمال زیاد موفق خواهید شد اما انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.
این بحث را دنبال کنید. در ضمن شرایط مدارس دولتی و غیر دولتی هم متفاوت است


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من سال هشتم ریاضی و تجدید شدم و معدلم 16شد وسال هفتم معدلم17 و خورده ای شد والان نهم هستم ترم اولم 15شدم عایا میتونم به رشته ی انسانی دست یابم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به احتمال زیاد موفق خواهید شد اما انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.
این بحث را دنبال کنید. در ضمن شرایط مدارس دولتی و غیر دولتی هم متفاوت است


   آقای امیر عباس
تفاوت رشته هادر مقطع کاردانی برای کسی که دیپلم صنعت فنی حرفه ای داره با کسی که دیپلم صنعت کاردانش داره چیه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
فرقی نمی کنه


   آقای صفی ابادی
من در حال حاضر دانش اموز پایه نهم هستم. من معدل هشتمم شد 19.90 و ریاضیم خیلی خوب بود و میخواستم به این رشته برم.ولی امسال نمیدونم چرا ریاضیم ضعیف شده.در تمام دروس از جمله علوم و ادبیات خوب هستم و نمره های دو سال گذشته 20.ولی الان گیج شدم و نمیدونم باید کدوم رشته برم.کمک کنید لطفا

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
به احتمال زیاد موفق خواهید شد اما انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.
این بحث را دنبال کنید. در ضمن شرایط مدارس دولتی و غیر دولتی هم متفاوت است.


   خانم عسل
سلام ... من دانش آموز پایه نهم هستم . به رشته تجربی علاقه دارم ولی همه میگن درسای تجربی خیلی سنگین نمیدونم چیکار کنم ...به رشته تربیت بدنی هم علاقه دارم ولی پدرومادرم میگن رشته تجربی ... میشه راهنمایی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
خیلی خوب است که شما نگرانی هایتان رامی شناسید اما این کافی نیست. توصیه می کنیم که با شناخت نگرانی ها، به سمت حل آن قدم بردارید. ترس از شکست موضوعی است که ذهن خیلی از ما را درگیر می کند. در هر مسابقه ای همیشه احتمال شکست و پیروزی وجود دارد. مطالعه زیاد به شما کمک می کند که ذهن ورزیده ای داشته باشید. این حرف شما شبیه این است که یک ورزشکار بگوید : تمرین نمی کنم چون می ترسم خسته شوم.به خودتان اعتماد داشته باشید و نترسید. خدا یار شماست و ما در تیزلند در کنار شما هستیم. منتظر شنیدن خبر های خوب از موفقیت های شما هستیم.


   آقای عرفان نیکبخت
سلام من معدل هفتم 19/64وهشتم19/79ونهم ترم اول علوم20وریاضی 16است میتوانم تجربی برم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
انتخاب رشته به جز معدل به چندین فاکتور دیگر هم ارتباط دارد که در فصل آگاهی بخشی تحصیلی تیزلند گفته خواهد شد.


   خانم بازدید کننده سایت
خیلی خوب بود


   آقای حسین
سلام . من سال هفتم معدل بیست بوده اما امسال یکم درسام ضعیف شده و هر چی هم میخونم هیچی نمی فهمم
و می خوام برم تجربی . چکار کنم که صعف درسامو جبران کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
ساعت مطالعه درس هایی که در آنها احساس ضعف می کنید را بیشتر کنید. از کتاب های کمک آموزشی، دوستان و یا دبیر کمک بگیرید.


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام مرسی ازسایت خوبتون.میخواستم بدونم ازطریق رشته انسانی دبیر،چه کتاب هایی میشه شد،،؟باتشکر

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
این سوال مربوط به انتخاب رشته دانشگاه است. در دفترچه انتخاب رشته که بعد از آزمون سراسری در اختیارتون قرار می گیرد رشته های دبیری و دانشگاه های مربوط معرفی شده اند.


   آقای اسماعیل زاده
با سلام من میخوام رشته فنی و حرفی رو انتخاب کنم زمینه خدمات &کامپیوتر...میخواستم ببینم رشته خوبی هست یا نه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
رشته خوبی هست ولی به نمرات و علاقه مندی شما هم وابسته است


   آقای مهیاار
سلام اگه تو درس ریاضی ضعیف باشم میتونم تو رشته کامپیوتر موفق باشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
یکی از دروس اصلی کامپیوتر ریاضی هست پس باید روی نقطه ضعفتون کار کنید.


   آقای امانی
سلام من میخواستم درباره تربیت بدنی اطلاعاتی داشته باشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
تربیت بدنی و علوم ورزشی یکی از شاخه های علوم انسانی است که از جهات مختلف با علوم پایه و علوم تندرستی پیوند یافته و مالاً اثر و نقش آن در رابطه بسیار توانبخشی و بهسازی جسمی و روانی افراد جامعه غیر قابل انکار است و در نظام جمهوری اسلامی ایران از جایگاه و منزلت ویژه ای برخوردار میباشد. دامنه فعالیت و کارآئی تربیت بدنی و علوم ورزشی در امر آموزش و پرورش و بهداشت فردی و اجتماعی بسیار وسیع و گسترده است بطوری که تمام گروههای سنی را، از بیش از تولد تا دوره سالخوردگی و کهولت در بر میگیرد. علاوه بر این ترتیب بدنی و ورزش بعنوان یک عامل پیشگیرنده از بروز برخی از ناراحتی ها و عوارض جسمی و روحی نیز مورد توجه بوده و ثابت شده است که از پیشگیرنده از بروز برخی از ناراحتی ها و عوارض جسمی و روحی نیز مورد بوده و ثابت شده است که از پیشروی پاره ای از بیماریها مانند امراض قند و نارسائی های قبلی – عروقی جلوگیری بعمل میاورد. با عانایت به این مهم و بمنظور تحقیق بخشیدن به بند سه از اصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی تربیت بدنی نیروی انسانی متعهد و متخصص در این رشته ضروری است


   خانم ستاره بانوانه
سلام . خیلیی ممنون بابت مطالب مفیدی که میزارید . من دانش اموز سال نهم هستم و سال پیش معدلم 19.57شد. من تو درس ریاضی از درسای دیگه توانایی بیشتری دارم و همیشه از این درس 20 میگیرم . علاقه ای به تجربی و انسانی ندارم . اما به رشته های فنی خیلیی علاقه دارم مثل معماری یا عمرا ن . اما همه میگن که دانش اموزان این دو رشته خیلی زیاد شده و رشته های خوبی نیستن . خیلی گیج شدم .بنظر شما بهترین رشته برای من میتونه چی باشه ؟ ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
رشته های فنی، رشته های خوبی هستن خوب فکر کنید قصد دارید در چه رشته ی دانشگاهی تحصیل کنید. بعد بهترین مسیر برای رسیدن به آن را انتخاب کنید .
می تونید از کمک یک مشاور استفاده کنید.


   آقای محمد حسین حبیبی
من تو مدرسه دولتی هستم و هیچ کس تو مدرسه نیست که به من مشاوره بدهد لطفا راهنمایی کنید ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
می تونید از بخش معرفی مشاوران و معلمان شماره تماس یکی از مشاورها رو بردارید و برای مشاوره باهاشون هماهنگ بشید.


   خانم قلمی
سلام ممنونم از مطالب مفیدتون موسیقی زیر شاخه ی کدوم یکی از رشته هاس؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
از فنی حرفه ای می تونید اقدام کنید.


   آقای علیرضا
سلام من پایه نهم در مدرسه تیزهوشان هستم
من به کامپیوتر و برنامه نویسی علاقه دارم و از طرفی ریاضیم قوی نیست ولی مثلا فیزیک و شیمی و زیستم نسبتا قوی هست ولی علاقه زیادی به رشته تجربی ندارم ـ به نظر شما چیکار کنم؟
و در ضمن یه سوال دیگه من سال بعد یعنی سال دهم رو میخوام برم مدرسه نمونه درس بخونم امکانش هست اگه امتحان ورودیش رو بدم؟
و سطح نمونه از تیزهوشان پایین تر هست؟
چون من واقعا از این همه درس تیزهوشان خسته شدم
لطفا راهنمایی کنید ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
با مشاورتون صحبت کنید تا کمکتون کنه بهترین تصمیم رو بگیرید.
در مورد سوال دوم مدارس نمونه پایین تر از تیزهوشان نیستند بلکه اهدافشون فرق میکنه و برنامه هاشون برای دانش آموزهای خاص خودشون طراحی شده اگر فکر میکنید در مدارس تیزهوشان فشار زیادی روی شما هست بهترین کار تغییر مدرسه است


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام.من معدل هشتمم ۱۹.۲۵شد.الانم نهمم درسمم خوبه.تو ریاضی استعداد دارم اما هنرم خوب نیست و تو درسهای حفظ کردنی مشکل دارم یکم.خودم میخام برم انسانی و حقوق یا هر چیز دیگه ای بخونم از طرفی میترسم از پس دروس خفظ کردنیش که زیاده بر نیام.به تجربی علاقه ندارم و به نظرم ریاضی ب دردم نمیخوره.میشه کمکم کنید،مرسی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
برای رشته انسانی باید حفظیاتتون خوب باشه می تونید روش های افزایش حافظه رو تمرین کنید ببینید نتیجه می گیرید یا نه


   خانم فاطمه
سلام.خسته نباشید...من پایه نهم هستم تا الان فکر میکردم که علاقه زیادی به تجربی دارم تا رشته های دیگه ولی با مطالعه های بیشتر فهمیدم که میتونم توی رشته ی ریاضی فیزیک موفق تر باشم و آینده ی شغلیم بهتر بشه.از طرفی هم به علوم تجربی و مباحث و درس های رشته تجربی بیشتر علاقه مندم تا درس ریاضی.ولی در هر صورت معدل کل من تا به الان بیست بوده.میشه لطفا راهنمایی کنید و مطالب بیشتری در مورد رشته ها و زیر شاخه هاشون بگذارید؟ممنون میشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
حتما مطالب بیشتری میگذاریم.


   خانم عسل
مفید بود ولی هیچ چیزی نمی تونه نظر منو راجب رشته ام عوض کنه چون از شش سالگی می دونستم که دبیرستان می رم تجربی و دانشگاه میرم پزشکی و همه ی تلاشمم کردم و تا الان معدلم همیشه بیست بوده


   آقای شروین
سلام مطالبتون عالی بود من به دندان پزشکی خیلی علاقه دارم میخواستم بدونم شرایطش چیه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
فیلم همایش انتخاب رشته پایه نهم را ببینید.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام
خسته نباشید
من دانش آموز دهمی هستم ،معدل نهمم 20 و به رشته ی پزشکی علاقه دارم .اخیرا کتاب ها و مطالب زیادی رو در این مورد مطالعه کردم و همین باعث شده دودل بشم نسبت به انتخابم یه ترس مبهمی دارم و هرچقدر سعی میکنم دوباره مثل قبلم بشم نمیتونم اعتماد به نفسم خیلی کم شده
ترس اصلیم در مورد دروس عمومی هستش.مطمئنم میتونم دروس تخصصی رو بخونم و پاس کنم ولی تمرکز کردن روی دروس عمومی مثل عربی،ادبیات و اینجور دروس برام فوق العاده سخته
لطفا کمکم کنید و یه راهی رو بهم نشون بدید
ممنون از سایت خوبتون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
بهترین کار برنامه ریزی روی دروس عمومیه باید زمان بیشتری رو به مطالعه این دروس بپردازید و تمرین های مربوط به افزایش تمرکز داشته باشید.


   خانم آیدا
سلام من تربیت بدنی دوست دارم اما از طریق فنی حرفه ای ... بعد از دبیرستان و تو دانشگاه به نظرم به مشکل بر می خورم چیکار کنم؟انسانی و تجربی هم که ازشون متنفرم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
متوجه سوال شما نشدم بهتره با مشاور تحصیلی صحبت کنید.


   آقای احمد
سلام خیلی ممنونم از شما ببخشید من میخوام برم نهم و یه رشته خوب میخوام انتخاب کنم در هنر خیلی مهارت دارم ولی خوانواده ام میگن رشته ای که کم هزینه باشد میشه کمکم کنید


   خانم فاطمه بیکران
سلام من به رشته تربیت بدنی علاقه بسیاری دارم .چگونه باید وارد این رشته بشوم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
رشته تربیت بدنی زیرشاخه فنی حرفه ای است.


   خانم زهره دریس
سلام رشته علوم تجربی با نمره ی 19 در سال هشتم خوب است برای علوم تجربی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
نمره شما خوبه ولی یادت باشه با دانش آموزان قدری رقابت می کنی پس تلاشت رو بیشتر کن


   خانم کیمیا خاندان
مطالبتون واقعا عالی هستند .ببخشیدفقط میخواستم بدون رشته ی معماری خوبه یانه و ایا هزینه های زیادی دارد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
رشته خوبیه ولی هزینه های جانبی داره و اینکه باید دید برای شخصیت شما و توانایی هاتون مناسبه ؟ با مشاور صحبت کنید.


   خانم رقیه محمدیان
سلام ..خسته نباشید..واقعا مطالبتون بدردم خورد...من دانش آموز پایه دهم هستم و برای انتخاب رشته از سایت شما کمک زیادی گرفتم...فقط یک سوال داشتم..اینکه آیا رشته حسابداری بازار کار خوبی دارد یا خیر؟یا اینکه اگر امکانش هست برایم بیشتر توضیح بدهید...با سپاس

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
رشته حسابداری بازار کار خوبی داره اما باید دقت و علاقه رو داشته باشید.


   خانم نگین
سلام من همه درسام عالیه اما با ریاضی مشکل دارم بیشتر علاقم به انسانیه ولی پدرومادرم میگن با معدل 19 باید بری تجربی نمیدونم چیکار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سعی کنید خانواده تان را توجیح کنید یا از آنها بخواهید دلیل قانع کننده ای برایتان بیاورند. علاقه شما به رشته تحصیلیتان تاثیر به سزایی در موفقیت های آتی شما دارد.


   آقای باقری
سلام. رشته خدمات شامل چه رشته هایی میشود

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
حمل و نقل-خدمات اجتماعي-خدمات غذايي- صنايع دستي-كامپيوتر- مالی و اداری- هنر- پوشاك- گروه بهداشت و درمان


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

نخبه پروران
پیش دبستان و دبستان نسیم بهار
بسته های آموزشی منتا
نوروز 1402
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم
دبیرستان دخترانه جامی نوین