سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

کلوپ مادران با موضوع عدم موفقیت در آزمون کد مطلب : 5406 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

کلوپ مادران با موضوع عدم موفقیت در آزمون

در این قسمت بررسی می کنیم چرا بچه ها در آزمون نتیجه خوبی کسب نمی کنند.

. . . . . . . . . . . . .

چگونه در آزمون موفق باشیم؟

موفقیت در آزمون‌های مختلف تحصیلی برای والدین و دانش‌آموزان اهمیت بسیاری دارد و اهمیت این موضوع گاهی سبب بروز استرس در والدین دانش‌آموز نیز می‌شود و حتی والدین گرامی نیز قبل از آزمون فرزندان خود دچار نگرانی می‌شوند. گاهی والدین شاهد ساعت‌ها مطالعۀ فرزندان خود هستند اما نتیجۀ آزمون، والدین را شوک می‌کند و درحالی که والدین انتظار دارند نتیجۀ تلاش فرزندان خود را ببینند، اما پس از ساعت‌ها درس خواندن دانش‌آموز نتیجۀ خوبی به دست نمی‌آورد. اما واقعا دلیل اینکه دانش‌آموز پس از ساعت‌ها مطالعه، نتیجه مطلوب کسب نمی‌کند چیست؟

کلوپ مادران با موضوع عدم موفقیت در آزمون

چرا از آزمون‌ها نتیجه‌ی خوبی نمی‌گیریم؟

مسائل مختلفی بر نتیجه امتحان دانش‌آموز تاثیر دارد. تغذیه، شرایط مناسب جسمی و روحی و... اما در این میان مسائل روحی دانش‌آموز را دست کم نگیرید.

در واقع یکی از مسائل مهم و تاثیرگذار در موفقیت در آزمون، مسایل روحی دانش‌آموز است. شما والدین گرامی باید ذهنیت دانش‌آموز خود را نسبت به امتحان مثبت کنید و طوری رفتار کنید که دانش‌آموز در کنار مطالعۀ خوب درسی، دیدگاه مثبتی نسبت به موفقیت در امتحان داشته باشد و خود را پیروز این میدان ببیند و هم‌چنین از تکنیک‌های آسودگی ذهن برای کمک به دانش آموز بهره بگیریم. در صورتی که تمایل دارید از اطلاعات بیشتری در این زمینه برخوردار شوید می‌توانید ویس را گوش دهید.

 

راهکارهایی برای بهترین نتیجه در آزمون

موفقیت دانش‌آموزان در مسیر تحصیل علم براى تمام والدین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. نگرانی پدر و مادر‌ها در خصوص تحصیل فرزندان‌شان یکی و دو تا نیست، گاهی تمایلی به درس خواندن ندارند اما گاهی پدر و مادرها با چشم خود می‌بینند که فرزندان آن‌ها درس می‌خوانند و واقعا تلاش می‌کنند؛ اما در جلسۀ امتحان خوب ظاهر نمی‌شوند و موقع امتحان مطالبی که خوانده‌اند به خوبی به یاد نمی‌آورند، این جا است که والدین مستاصل می‌شوند و دچار سردرگمی می شوند. والدین نمی‌دانند چه اتفاقی افتاده است چرا دانش‌آموزی که درس می‌خواند نمی‌تواند به خوبی از پس امتحان برآید، این نگرانی پدر و مادرها اگرچه به جا است اما راه حل خود را دارد در واقع باید دید که دانش‌آموز چگونه درس می‌خواند و از یک مشاور تحصیلی کمک گرفته شود . به کمک یک مشاور تحصیلی می‌توان به علت این مشکل پی برد، گاهی اضطراب بیش از حد و گاهی عدم کدگذاری مطالب، سبب می‌شود فرزند دانش‌آموز شما مطالبی که به ذهن سپرده است را در هنگام امتحان فراموش کند. اگر تمایل دارید از ریشۀ این مشکل و راه‌حل آن اطلاعات بیشتری به دست آورید، این ویس را گوش دهید، تا بتوانید هرچه سریعتر مشکلات تحصیلی دانش‌آموزتان را رفع کنید.

 

فایل‌های صوتی را گوش کنید:  

 

کلمات کلیدی: عدم موفقیت دانش آموزان در آزموندلایل موفقیت در آزموندلایل موفقیت دانش آموزان در آزمون موفقیت دانش آموزانشرط موفقیت دانش آموزان | کلوپ مادران هوشمندنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1545 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

علامه حلی
دبیرستان دخترانه مدبران
مجموعه مدارس سرای دانش
مجتمع نشانه رستا
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم