سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

شرایط ایجاد سوابق تحصیلی برای داوطلبان کنکور دی ماه کد مطلب : 13189 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

شرایط ایجاد سوابق تحصیلی برای داوطلبان کنکور دی ماه

داوطلبان کنکور دی ماه که فاقد سوابق تحصیلی هستند باید در امتحانات نهایی دی ماه شرکت کنند.
توجه بازدیدکننده عزیز ، این خبر مربوط به 73 روز پیش است. برای مشاهده خبرهای جدید به بخش اخبار سایت مراجعه کنید.

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال 1402، دو کنکور برگزار خواهد شد و نمرات دوران دبیرستان تأثیر قطعی بر نتایج خواهد داشت.

دروس عمومی از کنکور حذف و به امتحانات نهایی منتقل شده است، همچنین سوابق تحصیلی سهم 40درصدی قطعی و کنکور سهم 60 درصدی دارد.

کنکور فقط برای دروس اختصاصی و دو بار در سال خواهد بود و نتیجه هر نوبت آزمون حداکثر تا 2 سال اعتبار دارد.

نوبت نخست کنکور 1402 در روزهای پنجشنبه و جمعه 29 و 30 دی 1401 برگزار خواهد شد.

به تازگی سازمان سنجش در اطلاعیه‌ای از داوطلبان کنکور 1402 خواسته است، همه داوطلبان (اعم از دانش‌آموزان و فارغ­‌التحصیلان شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کار و دانش در تمام نظام‌های آموزش و پرورش) نسبت به ایجاد سابقه تحصیلی بر اساس برنامه اعلامی وزارت آموزش و پرورش اقدام کنند.

در همین ارتباط، محسن زارعی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با صدا و سیما گفته است: داوطلبان کنکور دی ماه که فاقد سوابق تحصیلی هستند باید در امتحانات نهایی آموزش و پرورش از سوم تا 26 دی ماه جاری شرکت کنند.

وی افزود: این افراد به مدارس ویژه داوطلبان آزاد مراجعه و برای در خواست ایجاد سابقه تحصیلی به تعداد دروس لازم ثبت نام کنند، سپس در کنار سایر دانش‌آموزان در امتحانات دی ماه شرکت خواهند کرد.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: داوطلبانی که در برخی دروس امتحانات نهایی سابقه تحصیلی ندارند و فارغ التحصیلان قبل از سال 84 می‌توانند برای شرکت در امتحانات نهایی دی ماه اقدام کنند و باید برای بهره مندی از سهم 40 درصدی نمرات امتحانات نهایی نسبت به ایجاد سابقه تحصیلی اقدام کنند.

همچنین طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش:

به متقاضیان ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمرات دروس نهایی اعم از دارندگان مدرک پایان تحصیلات دوره متوسطه، دانش‌آموزان شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و دانش‌آموزان شاخه نظری داوطلب شرکت در گروه آزمایشی غیر متناظر با رشته تحصیلی خود، اجازه داده می‌شود مطابق جدول دروس امتحان نهایی دوره دوم متوسطه صرفاً یک بار برای ایجاد سابقه و یک بار برای ترمیم نمره با پرداخت هزینه در دروس مورد نظر خود ثبت‌نام و در امتحان مربوط شرکت کنند.

به متقاضیانی که قبل از ابلاغ این مصوبه از فرصت ترمیم استفاده کرده‌اند، اجازه داده می‌شود یک بار دیگر نمرات امتحانات نهایی دروس مورد نظر خود را ترمیم کنند.

نمرات ایجاد سابقه و ترمیم صرفاً به عنوان سابقه تحصیلی اعتبار خواهد داشت و در کارنامه تحصیلی داوطلبان منظور نمی‌شود.


منبع: خبرگزاری تسنیمنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1853 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

ثبت نام وبینار 12 بهمن 1401
هوپا آکادمی
بسته های تبلیغاتی