سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

. . . . . . . . . . . . .

بهترین کتاب‌های کمک‌درسی نهم

 

 

سال نهم یکی از سال‌های مهم در زندگی تحصیلی دانش‌آموزان است. تمامی دانش‌آموزان در این پایه تحصیلی خود را برای انتخاب رشته آماده می‌کنند. انتخاب رشته نهم به دهم، تاثیر بسیار زیادی در سرنوشت تحصیلی و زندگی شغلی فرد خواهد داشت؛ بنابراین تمامی مطالعات در سال نهم باید هدفمند باشد تا دانش‌آموز بتواند نمرات مناسبی کسب کرده و رشتۀ دلخواه خود را انتخاب کند.

دانش‌آموزان سال نهم علاوه‌بر کتاب‌های درسی، بهتر است از کتاب‌های کمک درسی نیز استفاده کنند تا بتوانند تسلط بیشتری بر روی مطالب درسی داشته باشند. کتاب‌های کمک درسی نهم مکمل کتاب‌های درسی بوده و باعث یادگیری بهتر دروس می‌شوند.

قبل از اینکه بخواهیم به کتاب‌های کمک درسی بپردازیم، باید در مورد دروس سال نهم با یک کلیک، بیشتر بدانیم:

 

 

 آمادگی دفاعی پیام‌های آسمانی  علوم تجربی ادبیات فارسی
فرهنگ و هنر  مطالعات اجتماعی زبان انگلیسی نگارش فارسی
   کار و فناوری عربی آموزش قرآن ریاضی

 

 

 اهمیت سال نهم

سال نهم، سال انتخاب رشته است. دانش‌آموزان در این سال به‌طور جدی برای اولین بار در زندگی خود تصمیم خواهند گرفت. نتیجه این انتخاب آنها را در مسیر تحصیلی و رسیدن به آینده شغلی هدایت کرده و باعث ساختن آینده آنها می‌شود؛ بنابراین سال نهم برای تمامی دانش‌آموزان از اهمیت بسیاری برخوردار است.

نمرات کسب‌شده در سال نهم، در هدایت تحصیلی دانش‌آموز تاثیر بسزایی دارد و هر چقدر نمرات دانش‌آموز بهتر باشد، در انتخاب رشته دستی بازتر خواهد داشت و می‌تواند به‌راحتی رشتۀ دلخواه خود را انتخاب کند.

 

 

معرفی کتاب‌های کمک‌درسی ریاضی نهم معرفی کتاب‌های کمک‌درسی مطالعات اجتماعی نهم
معرفی کتاب‌های کمک‌درسی علوم نهم معرفی کتاب‌های کمک‌درسی زبان انگلیسی نهم
معرفی کتاب‌های کمک‌درسی فارسی نهم معرفی کتاب‌های کمک‌درسی عربی نهم
 
 
 
 

 

اهمیت استفاده از کتاب‌های کمک درسی

قبل از اینکه دانش‌آموز بخواهد کتاب‌های کمک درسی تهیه کند، باید کتاب‌های درسی را به‌خوبی مطالعه کند و به آن‌ها تسلط کافی داشته باشد. بعد از آن، دانش‌آموزان باید کتاب‌های کمک‌درسی تهیه کنند و سعی کنند با مطالعه این کتاب‌ها تمرین و مرور بیشتری بر روی مطالب کتاب درسی انجام دهند.

این کار باعث یادگیری بیشتر مطالب درس‌ها می‌شود و در بسیاری از مواقع دانش‌آموز می‌تواند با مطالعه کتاب‌های کمک درسی مشکلات درسی خود را رفع کند یا اینکه متوجه اشکالات خود شده و برای رفع آن‌ها از معلم کمک بگیرد. در حالت کلی برای سال نهم انواع مختلفی از کتاب‌های کمک درسی وجود دارند که عبارت‌اند از:

 • کتاب کار نهم
 • کتاب تست نهم
 • دروس طلایی نهم
 • کتاب‌های تیزهوشان نهم

این کتاب‌ها توسط ناشران مختلفی منتشر می‌شوند که از معتبرترین ناشران می‌توان به انتشارات خیلی سبز، انتشارات گاج، انتشارات مهر و ماه، انتشارات مبتکران و... اشاره کرد.

یکی از کتاب‌های کمک‌درسی نهم که برای دانش‌آموزان سال نهم بسیار مناسب است، کتاب «ماجراهای من و درسام نهم جامع خیلی سبز» است. این کتاب دانش‌آموز را برای امتحان آماده می‌کند و به عبارتی یک کتاب مناسب برای شب امتحان است.

این کتاب کمک درسی در دستۀ کتاب‌های جامع و آموزشی قرار گرفته و علاوه بر درسنامه کامل و دقیق، دارای سوالات متنوع است که باعث می‌شود تا دانش‌آموز بیشتر موضوعات درسی را تکرار کرده و به آنها مسلط شود.

از مهم‌ترین ویژگی‌های کتاب «ماجراهای من و درسام نهم جامع خیلی سبز» می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • دارای درسنامه کامل و جامع است.
 • سوالات این کتاب در شکل‌های مختلف طراحی شده‌اند. (جای خالی، صحیح و غلط، سوالات تشریحی و...)
 • تمرین‌های کتاب درسی به‌طور کامل در این کتاب بیان شده‌اند.
 • این کتاب جامع دارای نمونه سوالات امتحانی است.
 • در این کتاب تست‌های مختلف وجود دارد.
 • این کتاب تست‌های مختلفی دارد.
 • دارای پاسخ‌نامه تشریحی کامل و مفید است.
 • برای امتحانات نوبت اول و نوبت دوم، آزمون‌هایی در این کتاب طراحی شده است.

 کتاب‌های کمک‌درسی نهم

 

از دیگر کتاب‌های کمک درسی نهم می‌توان به کتاب‌های زیر اشاره کرد:

 1.  کتاب‌های گام به گام دروس نهم منتشران
 2.  کتاب جامع EQ گاج
 3.  گام به گام نهم شاه کلید کلاغ سپید گاج
 4.  کتاب جامع نهم کارپوچینو گاج
 5.  دروس طلایی کووید نهم کاگو
 6.  دروس طلایی نهم کاگو

 

معرفی کتاب‌های تیزهوشان نهم

 

اهمیت استفاده از کتاب‌های کمک درسی در قبولی آزمون تیزهوشان نهم به دهم

یکی از آزمون‌هایی که اغلب دانش‌آموزان سال نهم در آن شرکت می‌کنند، آزمون تیزهوشان است. آزمون تیزهوشان نهم به دهم برای ورود به مدارس استعدادهای درخشان انجام شده و دانش‌آموزانی که در این آزمون شرکت می‌کنند، باید سطح دانش آنها بالا باشد تا بتوانند از سد رقبا گذشته و به موفقیت دست یابند.

مطالعه کتاب‌های کمک درسی باعث می‌شود که این دانش‌آموزان بیشتر با سوالات آزمون تیزهوشان آشنا شوند و بتوانند در آزمون بهتر از سایر داوطلبان عمل کنند. از کتاب‌های کمک درسی تیزهوشان نهم به دهم می‌توان به کتاب «جامع تیزهوشان نهم خیلی سبز» اشاره کرد.

این کتاب در سطح بالایی بوده و برای دانش‌آموزانی که در آزمون ورودی تیزهوشان شرکت می‌کنند، بسیار مناسب است. در این کتاب درس‌های کلیدی پایه نهم در 600 صفحه گردآوری شده‌اند و شامل درس‌های ریاضی، علوم تجربی فارسی، پیام‌های آسمانی، آموزش قران و علوم اجتماعی است.

از ویژگی‌های مهم این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 ویژگی‌های کتاب جامع تیزهوشان نهم خیلی سبز

 

از دیگر کتاب‌های کمک درسی نهم مخصوص تیزهوشان می‌توان به کتاب هوش کمپلکس هشتم و نهم مهر و ماه اشاره کرد. این کتاب در زمینۀ هوش و استعداد تحلیلی بوده و دانش‌آموز برای حل سوالات آن باید از اطلاعات عمومی، هوش فردی و نمونه سوالات سال‌های قبل کمک بگیرد.

 

 

نمونه سوالات تیزهوشان نهم

 

 

جمع‌بندی

سال نهم یکی از سال‌های تحصیلی بسیار مهم برای دانش‌آموزان است؛ زیرا در این سال آن‌ها باید تصمیم مهمی بگیرند و اولین انتخاب مهم زندگی خود را انجام دهند که آن هم انتخاب رشته است. برای اینکه دانش‌آموز بتواند در رشته دلخواه خود ادامۀ تحصیل دهد، باید نمرات مناسبی را در امتحانات کسب کند؛ بنابراین مطالعه دروس و تسلط بر آن‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

برای تسلط بیشتر دانش‌آموزان بر روی محتوای مطالب درسی، خواندن کتاب‌های کمک درسی نهم نیز پیشنهاد می‌شود؛ زیرا مطالعه کتاب‌های کمک درسی باعث یادگیری بهتر دانش‌آموزان خواهد شد. ما در این مقاله چند مورد از بهترین کتاب‌های کمک درسی نهم را به شما معرفی کردیم، اگر کتاب‌های کمک درسی دیگری را می‌شناسید که برای دانش‌آموزان سال نهم و البته برای آزمون تیزهوشان بسیار مفید هستند، در زیر همین مطلب به ما و دوستانتان معرفی کنید. 1. کتاب کمک‌درسی نهم چی بخرم؟
 2. چه کتاب‌هایی برای آزمون نمونه دولتی نهم خوب هستند؟
 3. کتاب کمک‌درسی ریاضی نهم چی پیشنهاد می‌کنید؟
 4. بهترین کتاب کمک‌درسی علوم نهم چیست؟
 1. کتاب کمک‌درسی نهم چی بخرم؟  انتشارات مثل مهر و ماه، گاج، خیلی سبز، الگو، مبتکران و... کتاب‌های تک‌درس و جامع مختلفی دارند که در ادامه مطلب بسته به نیاز خود می‌توانید توضیحات را ببینید و بهترین را انتخاب کنید.
 2. چه کتاب‌هایی برای آزمون نمونه دولتی نهم خوب هستند؟  اصلی‌ترین منبع آزمون کتاب درسی نهم است؛ ولی در ادامه بسته به نیاز دانش‌آموز کتاب‌های مختلفی معرفی شده است.
 3. کتاب کمک‌درسی ریاضی نهم چی پیشنهاد می‌کنید؟  انتشارات خیلی سبز، گاج، مهر و ماه، الگو و... کتاب ریاضی کمک‌‌آموزشی دارند که د ر ادامه لیست آن‌ها آورده شده است.
 4. بهترین کتاب کمک‌درسی علوم نهم چیست؟  کتاب کمک‌درسی علوم نهم خیلی سبز، گاج، مهر و ماه و... به دانش‌‌آموز کمک می‌کند این درس را تقویت کند و برای آزمون‌های مختلف آماده شود؛ ولی برای انتخاب بهترین آن به ادامه مطلب مراجعه کنید.


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1332 را در این کادر وارد کنید:

   خانم ناشناس
من برای تیز هوشان میخاستم ولی جواب نگرفتم


   خانم Maryamsadeghi
خوب عالی


تبلیغات

دکترشاکری
علامه حلی
دبیرستان دخترانه مدبران
مجموعه مدارس سرای دانش
مجتمع نشانه رستا
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم