سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

بسته پیشنهادی آموزش های اجتماعی برای مدارس کد مطلب : 1683 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

بسته پیشنهادی آموزش های اجتماعی برای مدارس

جای داستان های آموزشی به خصوص در زمینه ی رفت و آمد و ترافیک در کتاب های درسی و غیردرسی بچه ها خالی است. مجموعه ی شش جلدی «رفت و آمد در شهر» قابلیت توزیع در مدارس را دارد.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از خبرگزاری ایلنا ، محمود برآبادی (نویسنده‌ی کودک و نوجوان) با اشاره به آثار جدید خود گفت: در حال حاضر یک مجموعه‌ی شش جلدی به اسم «رفت و آمد در شهر» در دست انتشار دارم که قرار است نشر مدرسه آن را متنشر کند.

او ادامه داد: «کادوی تولد»، «شهری در زیرزمین»، «اتوبوس آکاردئونی»، «تاکسی مغزپسته‌ای»، «قهرمان دوچرخه سواری» و «در خیابان» نام‌های شش جلد این مجموعه‌ هستند. این مجموعه‌ی؛ یک اثر آموزشی است که برای گروه سنی «الف» تالیف شده است که مفاهیم رفت و آمد و ترافیک را توضیح داده و هرکدام از آن‌ها نزدیک به شانزده صفحه است. نرگس دلاوری، رفعت هاشمی، فریما فاضل نژاد، بهنام خیامی و شیوا ضیایی تصویرگران این مجموعه هستند.

این نویسنده با اشاره به اینکه «مجموعه‌ی رفت و آمد در شهر» می‌تواند در مدارس برای آموزش استفاده شود؛ افزود: این مجموعه هم داستانی و هم آموزشی است. انتظار می‌رود باتوجه به تصویرگری‌های خوبی که روی آن صورت گرفته؛ بتواند در سطح مدارس یا جشنواره‌هایی که مدارس برپا می‌کنند به شکل‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.

او ادامه داد: متاسفانه جای داستان‌های آموزشی به خصوص در زمینه‌ی رفت و آمد و ترافیک در کتاب‌های درسی و غیردرسی بچه‌ها خالی است. امیدوارم این کتاب بتواند تا حدی این فضای خالی را پرکند.

برآبادی با اشاره به یک مجموعه‌ی دیگر گفت: یک مجموعه‌ی سه جلدی را انتشارات قدیانی منتشر می‌کند که جلد اول آن به نام «فرهنگ مصور ترافیک» در هشتاد صفحه و قطع رحلی‌، زیر چاپ است. جلد دوم این مجموعه «راه‌ آهن شهری» نام دارد که چهل صفحه است. جلد سوم آن هم با نام «اتوبوس تندرو- بی‌آرتی» در چهل صفحه آماده‌ی انتشار است. این مجموعه که برای گروه سنی «ب و ج» نگارش شده، می‌تواند دانش‌آموزان را با چگونگی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی آشنا کند.

این نویسنده با بیان اینکه یک کتاب از مجموعه ادبیات کهن دارم که در انتظار چاپ است، اظهار داشت: کتاب «عجایب نامه‌» را قرار است سوره‌ی مهر منتشر کند. نویسنده‌ی این کتاب که متعلق به قرن ششم هجری است، «محمدبن محمود همدانی» نام دارد.

وی افزود: این کتاب در صدوبیست صفحه نگاشته شده که در واقع بازنویسی مجموعه‌ای از حکایت‌ها و روایاتی است که نویسند، دیده، شنیده یا خوانده. بعدها بعضی از نویسندگان و شاعران بزرگ ما هم از این حکایات و روایات استفاده کرده‌اند. مثلاً مولوی در کتاب مثنوی خود برخی از این حکایات را سروده است.


منبع: ایلنابرنامه مطالعات هفتگی متعادل ویژه پایه دوازدهم ریاضی - 12 الی 18 مرداد

برنامه مطالعاتی هفتگی متعادل ویژه رشته ریاضی را دریافت کنید.


برنامه مطالعات هفتگی پیشرو ویژه پایه دوازدهم ریاضی - 12 الی 18 مرداد

برنامه مطالعاتی هفتگی پیشرو ویژه رشته ریاضی را دریافت کنید.


برنامه مطالعات هفتگی متعادل ویژه پایه دوازدهم تجربی - 12 الی 18 مرداد

برنامه مطالعاتی هفتگی متعادل ویژه رشته تجربی را دریافت کنید.


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1645 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازی استوژیت تخفیف 20%  class=
برنامه درسی ویژه دوازدهمی ها  class=
روش های موثر یادگیری در کلاس درس  class=
مجتمع شایستگان رازی  class=

بسته پیشنهادی آموزش های اجتماعی برای مدارس

جای داستان های آموزشی به خصوص در زمینه ی رفت و آمد و ترافیک در کتاب های درسی و غیردرسی بچه ها خالی است. مجموعه ی شش جلدی «رفت و آمد در شهر» قابلیت توزیع در مدارس را دارد.