سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

در کشورهای جهان سوم ارتباط بین نخبه ها مقدور نیست کد مطلب : 21 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

در کشورهای جهان سوم ارتباط بین نخبه ها مقدور نیست

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش نیشابور در همایش مجمع عمومی کانون دانش آموختگان سمپاد ( سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ) برای توسعه در هر کشور دو رهیافت و رویکرد را عنوان نمود.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

شنبه 16 فروردین 1393

به گزارش خبرگزاری پانا، دکترسید جواد  قوامی نژاد، از رویکرد اجتماع محور و نگاه توسعه یافته ی همه ی مردم که فقط کشور هند توانسته است آن را اجرا نماید ، به عنوان رهیافت اول نام برد و ادامه داد : رویکرد دیگر رویکرد نخبه محور است چرا که نخبگان امانت و فرآیند توسعه را در دست می گیرند و کشورهایی مانند کره جنوبی و مالزی از این رهیافت بهره مند شده اند.

مدیر آموزش و پرورش نیشابور با این سوال که در کشور ما نقش نخبگان چیست، به سه نوع نخبه، نخبگان علمی و فرهنگی، نخبگان اقتصادی و نخبگان سیاسی در جامعه اشاره نمود و افزود: اگر کشوری بتواند بین این سه ارتباط برقرار کند، توسعه می یابد اما در کشورهای جهان سوم این امر مقدور نیست.

این مقام مسئول تصریح نمود: در بعضی از کشورهای در حال توسعه با منبع نیروی انسانی بالا ، توجهی به علم ندارند ، آرامش اجتماعی کم است ، قانون حاکمیت، فراگیری ندارد و در نظام آموزشی، پویایی نیست، فرهنگ اقتصادی کار و تولید در سطح بالایی نیست و فرهنگ علمی فرهنگ عمومی نشده است اما در کشور ما مخصوصا پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با برنامه ریزی های درست کوتاه مدت و بلند مدت و در سایه ی منویات مقام معظم رهبری در هردو رویکرد عنوان شده رشد بسیار چشمگیری داشته است و در بسیاری از رقابت های علمی و فرهنگی در سطح بالایی قرار گرفته است و در مسیر توسعه می باشد.

لازم به یاد آوری است، مجمع عمومی کانون دانش آموختگان سمپاد دارای 1600 عضو فعال بوده و این همایش با هدف ارائه گزارش سالانه و تغییرات اساسنامه کانون که زیر نظر فرمانداری می باشد به اطلاع عموم اعضاء رسانده شود.

ازجمله فعالیتهای و اقدامات این کانون می توان به برپایی ورک شاپ های علمی، برگزاری کارگاه های آموزشی و خلاقیت، مشاوره و انتخاب رشته برای کنکور و برگزاری مراسمات مذهبی و آئین ایرانیان، اشاره نمود.

کلمات کلیدی مطلب: مجمع عمومی کانون دانش آموختگان سمپادمشاوره و انتخاب رشته |مشاوره و انتخاب رشته برای کنکور |مدیر آموزش و پرورش نیشابور|سازمان ملی پرورش ها استعدادهای درخشان


منبع: خبرگزاری پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1635 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه نیکو  class=
مدرسه درخشان  class=
مدرسه سلام همت  class=
خرید اینترنتی از کتابم کو  class=

در کشورهای جهان سوم ارتباط بین نخبه ها مقدور نیست

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش نیشابور در همایش مجمع عمومی کانون دانش آموختگان سمپاد ( سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ) برای توسعه در هر کشور دو رهیافت و رویکرد را عنوان نمود.