سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

10 دلیل برای قبول نشدن در آزمون ورودی تیزهوشان کد مطلب : 2747 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

10 دلیل برای قبول نشدن در آزمون ورودی تیزهوشان

چرا بعضی ها هیچ وقت موفق نمی شن؟ چرا شما تو آزمون ورودی تیزهوشان یا مدارس دیگه موفق نخواهید شد؟ اینجا ده تا دلیل براش آوردیم. اگه این ها درمورد شما صدق می کنه، این مشکلات رو رفع کنید تا قبول بشید!

. . . . . . . . . . . . .

بین هزار آدم عاقل شاید دو نفر هم پیدا نشه که تعریف مشابهی از موفقیت داشته باشن، اما شکست همیشه به یک شکل توصیف می‌شه. شکست، ناتوانی آدم در رسیدن به اهدافش در زندگیه، حالا هر هدفی که باشه. مثلاً قبولی توی آزمون ورودی تیزهوشان یا مدارس نمونه دولتی یا مدارس خاص. حتی آوردن نمره تو امتحانات درسی.

 

در حالی که موفقیت نسبیه، ذهنیه، و ارزش مادی و غیرمادی داره، شکست یا عدم موفقیت، یه فرمول مشخص داره. می‌خوام ده کاری که دانش آموز ها عمدا انجام میدن تا شکست بخورن رو براتون بگم:

دانلود فایل صوتی : دلایل عدم موفقیت در آزمون ورودی تیزهوشان

مدت زمان: 00:14:24

حجم فایل: 4.94MB

 

نکاتی که در قایل صوتی گفته شد:

1. ارزش زمان رو درک نمی‌کنن.

«هر دانش آموز موفقی می‌دونه که زمان از خود پول هم ارزشمندتره.» - (با تغییراتی از ریچارد برنسون)

دانش آموز های ناموفق به وقتشون اهمیت نمی‌دن. همیشه همه جا هستن و به همه چیز توجه می کنن، چون توانایی این رو ندارن که وقتشون رو برای اهدافشون کنار بگذارن. و سال به سال قول‌های جدید به خودشون می‌دن که هیچ‌وقت به جایی نمی‌رسه، فقط به این خاطر که حال ندارن برای هدفشون وقت بذارن و تلاش کنن و درس بخونن.

توانایی مدیریت زمان، توانایی نه گفتن به کارهای متفرقه، و درک اینکه چه کاری رو لازمه که الآن انجام بدین، می‌تونه گامی در جهت موفقیت بزرگ در جنبه‌های مختلف زندگی باشه.

 

2. کارهایی که در راستای هدفشون باشه انجام نمی‌دن

«وقتی بدونی که ارزش‌هات چی هست، تصمیم گرفتن کار سختی نیست.» - روی دیزنی

هر چقدر هدفی مهم‌تر باشه، در بین چیزهایی که بهشون ارزش می‌دی جایگاه بالاتری پیدا می‌کنه و برای اون هدف نظم و ترتیب بیشتری در نظر می‌گیری. هر چه هدفی کم‌اهمیت‌تر باشه، بین ارزش‌هات جایگاه پایین‌تری می‌گیره و نظم و ترتیب کمتری براش در نظر می‌گیری. آدم‌های ناموفق پرمشغلگی رو با کار مفید اشتباه می‌گیرن. اینکه بدون برنامه یه گاز از این درس بزنی یه گاز از اون درس موجب موفقیتت نمی شه!. نباید بدون برنامه دائم از این درس به اون درس بپری! اگر اهدافت رو در یک دفترچه بنویسی و برنامه ریزی دقیقی برای رسیدن به اون‌ داشته باشی و به برنامه ات پایبند باشی، کمکت می‌کنه چیزهایی که در جهت مسیری که می‌ری نیستند رو شناسایی کنی و کنار بگذاری.

 

3. دست به اقدام لازم نمی‌زنن

«مردم فکر می‌کنن که موفقیت در یک حوزه می‌تونه شکست در حوزه‌های دیگه رو جبران کنه، ولی واقعا این‌طوره؟ کارایی واقعی از توازن به دست میاد.» - استیفن کووی

بعضی دانش آموزا می گن معلممون خوب نیست. یا کتاب خوب نیست. یا کتاب کمک آموزشی خوب نداریم. اما این دلیل نمی‌شه که تنبلی کنی و درس نخونی. اگر شغلت تحصیله (چون تو محصلی و شغل دانش آموز تحصیل کردنه!) باید بدونی که باید کارت رو درست انجام بدی، چون دنیا یه قانون کلی داره که همونقدر بهت پس می‌ده که براش مایه بذاری. آدم عاقل همیشه به دنبال عالی بودنه، فارغ از اینکه شرایطش چیه. آدم‌های ناموفق کسانی هستن که با نمرهٔ پایین گرفتن مشکلی ندارن و براشون اهمیتی نداره که یه روش کارآمد برای درس خوندن پیدا کنن تا توانایی یادگیری‌شون بالا بره. دانش آموز ممتاز بودن بیشتر از هوش آدم به این بستگی داره که چطور برنامه‌ریزی می‌کنی و خودت رو آماده می‌کنی، این خودش نشونه باهوش بودنه و نتایج درخشان هم به بار میاره.

 اقدام نمیکنن

4. خودشون رو محدود می‌کنن

«تو هر چیزی که هستی، همون باوریه که از خودت داری.» اوپرا وینفری.

دانش آموزای ناموفق حرف‌هایی می‌زنن مثل «من خیلی ریاضیم خوب نیست» یا «از درس خوندن واقعا بدم میاد» یا «فکر نمی‌کنم بتونم تو آزمون ورودی فلان جا قبول بشم» اون‌ها برای خودشون محدودیت قائل می‌شن و رفتارشون رو توجیه می‌کنن، اما در اصل راهی برای از زیر کار در رفتن پیدا می کنن. از ترس اینکه مبادا شکست بخورن حتی تلاش هم نمی‌کنن. تو که این طوری نیستی؟ ها؟

این فکر رو رها کن که تو مهارت‌ها و استعدادهای خاصی برای کارهای خاصی داری، خیال نکن که هوش کمتری از نفر بغلی‌ات داری. چیزی که زندگی از تو انتظار داره اینه به اون چیزی که می‌تونی باشی برسی؛ برای خودت، و برای دیگران.

 

5. توجیه کردن رو خوب بلدن

«اگر نمی‌تونی خوب انجامش بدی، لااقل شکل خوبی بهش بده.» - بیل گیتس

بعضی دانش آموز ها آدم‌هایی‌ هستن که برای اینکه چرا نمی‌تونن و چرا نباید کاری رو انجام بدن همیشه دلیل و منطق پیدا می‌کنن. گاهی این اخلاق بد رو با «واقع‌گرا بودن» اشتباه می‌گیرن. تخیل ندارن و همیشه دنبال راهی‌ هستن که توجیه کنن چرا فلان چیز شدنی نیست، ولی هیچ‌وقت تلاش هم نمی‌کنن. بهترین درمانش اینه که وقتی داری بهانه می‌تراشی مغزت رو خاموش کنی و موتور فکر و تلاش رو دوباره روشن کنی.

 

6. تقصیرات رو گردن دیگران میندازن

اینکه آی معلم نمره نداد، با من لج بود ، سوال غلط بود و ازین جور توجیهات مانع های بلندی بر سر راه موفقیت هستن

به جای این حرفا، ببین چرا نتیجه دلخواهت رو نگرفتی و به خودت قول بده که جبران کنی

 

7. از زیر کار در رو هستن

«فقط کاری رو به فردا بنداز که اگر مُردی، ناتمام موندنش برات مهم نباشه.» - پابلو پیکاسو

نکته جالب اینه که دانش آموزای تنبل خودشون هم معمولا می‌گن که کارشون رو مرتب عقب می‌اندازن. از نظرشون باعث خجالت هم نیست. این اخلاق به این نکته برمی‌گرده که هیچ‌وقت ارزش زمان رو درک نکردن. مشکلی با این نوع زندگی که همیشه لَنگ دیروزه ندارن. طوری زندگی می‌کنن و درس می خونن انگار یه عمر دیگه هم ذخیره کردن و وقتی این تموم شد دوباره از اول می تونن زندگی کنن یا درس بخونن. فکر می کنن باید صبر کنن ببینن دور اول چطور می‌شه، اگر خوب نشد دوباره بازی می‌کنن یا مثلا دکمه ی برگشت به عقب رو می زنن!

اما این روزها دکمه برگشت به عقب نداره و تکرار هم نمی شه. همین یه دفعه است. دانش آموزی که این رو فهمید، موفق میشه! دانش آموزی که فهمید که هر روزی که زندگی می‌کنی یه هدیه است و این رو به خودش بدهکاره که هر کاری که می‌تونه رو توی همین بیست و چهار ساعت انجام بده، موفق می شه. می دونی چرا؟ چون واقعا اطمینانی به فردا نیست. شاید فردا کاری پیش بیاد. شاید بری مسافرت. شاید مریض بشی. امروز باید انجامش بدی.

 

8. اقدام نمی‌کنن

«امروز کاری بکن، خودت در آینده از خودت تشکر می‌کنی» - لس براون

سادگی این قانون موفقیت در تحصیل، شاید نکته‌ایه که باعث می‌شه اهمیتش دست‌کم گرفته بشه. دانش آموزای نا موفق معمولا فقط فکر می‌کنن وخیال پرازی می کنن و رویاهای بزرگی در سر پرورش می‌دن، اما شجاعت عمل کردن ندارن. دربارهٔ اینکه آینده چی می‌شه رویا نباف، رویا داشتن به خودی خود مشکلی نداره، اما بعدش پا شو، کاری بکن و خودت رو نشون بده. بازی کردن دائم به یخچال سر زدن و بازی کردن با کنترل تلوزیون و با گوشی موبایل ور رفتن کافیه. شاید بهتر باشه اولین قدم رو برداری و به سایت سرزمین تیزهوش ها سر بزنی و از برنامه ریزی درسی که برای تابستونت تنظیم شده استفاده کنی.

 برنامه ریزی درسی

9. تاب ناملایمات ندارن

«هر روز آفتاب بدون باران، صحرا می‌سازد.» - ضرب‌المثل عربی

روزی روزگاری یه پسر چوپان بود، نه جنگجو بود و نه هیکل بزرگی داشت. به یه غول نگاه کرد و گفت «من تو رو زمین می‌زنم و سرت رو می‌برم» و همین کار رو هم کرد. نکته مهم در برخورد با چالش‌ها اینه که، هر چقدر بزرگشون کنیم بزرگ می‌شه و هرچقدر ضعف نشون بدیم سخت می‌شه. دانش آموزای ناموفق این نکته رو درک نکردن و وقتی اوضاع یه کم سخت می‌شه، یه کم آزاردهنده می‌شه، خیلی زود تسلیم می‌شن؛ اون‌ها گل بی خار و گنج بی‌رنج دوست دارن.

وقتی بر چالش‌های مختلف غلبه کنی نه فقط به اهدافت نزدیکتر می‌شی بلکه خودت آدمی می‌شی که تصور نمی‌کردی. از غلبه بر ترس‌هات و ورود به قلمرو ناشناخته نترس، از دایرهٔ راحتی خودت بیرون بزن و خودت رو به چالش بکش. شجاعت از دل ناملایمات زاده می‌شه. تا وقتی که مجبور نشدی بجنگی نمی‌فهمی چقدر شجاعی و گاهی هم ممکنه شکست بخوری ولی دست‌کم با تلاشت به غول‌های زندگی نشون می‌دی که اونقدرها هم گنده نیستن.

 

10. بی‌تفاوتن                                                                                        

«متضاد عشق، نفرت نیست! بی تفاوتی است.» - لئو بوساجیلا

بله. بعضی‌ها ذاتا تماشاچی‌ان. هیچ‌وقت تصمیم نمی‌گیرن، و بیش از اندازه ناآگاه و بی‌توجه‌ان. اگر بحث مستقیما به چیزهایی که بلدن مربوط نباشه نمی‌تونن حرفی برای گفتن و کاری برای انجام دادن داشته باشن. اون ها ذهن باز ندارن. فکر می‌کنن همه باید مثل اون‌ها به زندگی نگاه کنن. نسبت به همه‌چیز بی‌تفاوتن و پای هیچ‌چیز نمی‌ایستن. مطالعه نمی‌کنن، چیزی بیش تر از آموزش توی کتاب ها به خودشون یاد نمی‌دن و هیچ تلاشی هم نمی‌کنن که خودشون رو بهتر نشون بدن. حتی وقتی به بالاترین سطح خودشون هم نرسن کاملا براشون پذیرفته شده است چون در این دنیای پر از شگفتی و چیزهای جالب، این آدم ها راهی پیدا کردن که کسل بشن. بی‌تفاوتی یه مرگ خاموشه. یا یه چیزی پیدا کن که بهش اشتیاق داری و برای رسیدن بهش تلاش کن. یا سعی کن به چیزی که باید بهش برسی اشتیاق پیدا کنی!

 

یادت باشه، اون هایی که نمرات خوب می گیرن، توی امتحانات قبول می شن، تو آزمون های ورودی موفق می شن، اونقدرها هم خارق‌العاده نیستن. خیلی هم ساده‌ان و بیشتر وقت‌ها دوباره که بهشون نگاه کنی می‌بینی به هیچ وجه استثنایی نیستن، اما تونستن به اهدافشون برسن و و اون جایگاه رو حفظ کنن چون به هنر نظم و موقعیت‌سنجی تسلط پیدا کردن. شاید خیلی چیزها هست که دلت می‌خواد انجام بدی و گاهی احساس عجز می‌کنی چون اصلا وقت کافی نیست. ولی گوشیت رو خاموش کن، هر از چندی اینترنت رو ببند و کاری به کار دیگران نداشته باش، و ببین چه کارهایی که از دستت برنمیاد.

 

کلمات کلیدی: دلایل عدم موفقیت تحصیلی | دلایل عدم قبولی در آزمون تیزهوشان | چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شویمموفقیت تحصیلیقبولی در آزمون تیزهوشان رمز موفقیت دانش آموزان تیزهوش | موفقیت در آزمون های ورودی


منبع: سایت فرانشنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1578 را در این کادر وارد کنید:

   آقای امیرعلی خدادادی
لطفا بگین که چگونه در تابستان ششم به هفتمم برنامه ریزی کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، با یک مشاور تحصیلی مشورت کنید.


   خانم بازدیدکننده سایت
عالی من این مشکل ها را دارم اما حالا که ۲ هفته یا ۳هفته تا آخر سال تحصیلی است اما تلاش شدید می کنم قبول شم .


   آقای کیان
واقعا ازتون ممنونم زندگی مو عوض کرد این متن


   خانم تینا کاظمی
من پنجمم و خیلی اترس دارم که قبول میشم یا نه میشه لطفا کمکم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای اطلاعات بیشتر در این مورد به لینک زیر مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/show/?id=9334


   آقای اشکان
سلام وقتتون بخیر
من امسال پایه هشتم هستم و می‌خوام از همین حالا شروع کنم به خوندن مطالب درسی مربوط به تیزهوشان که برای آزمون آماده بشم.
متاسفانه من آزمون تیزهوشان ششم به هفتم سال قبل قبول نشدم و یک ضربه روحی بدی خوردم چون خیلی تلاش کردم اما حالا تصمیم جدی گرفتم که برای تیزهوشان نهم به دهم تلاش بیشتری کنم و قبول بشم.
ممنون میشم که راهنمایی ام کنید که بتونم یک برنامه خوب داشته باشم که بتونم نهم به دهم قبول بشم.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به سایت میم مراجعه کنید
لینک :https://mim.education/


   خانم NiUiN
سلام الان من ششم هستم و نتایج تیزهوشان اومده و قبول نشدم ولی من تمام تلاشم رو میکردم حتی تا ساعت ۱ و اینا درس میخوندم و خیلی تلاش کردم و تموم نکته هایی که گفته بودید رو انجام نداده بودم بازم قبول نشدم و الان افسردگی گرفتم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
هیچ ناراحتی از بابت اینکه تو آزمون مدارس تیزهوشن قبول نشدین نداشته باشین و فکر نکنین چیز خیلی بزرگی رو از دست دادین . انقدر هم رقابت تو مدارس تیزهوشان زیاده که خیلی وقتا باعث افت تحصیلی شدید دانش آموز میشه و به جای پیشرفت اون رو از درس و مدرسه زده می کنه .

پس بدون نگرانی از این که تو مدارس تیزهوشان قبول نشدین تو یک مدرسه دیگه ثبت نام کنین و مسیر موفقیتتون رو پیش ببرین . این رو هم بدونین که همه موفقیت شما بستگی به تلاش خودتون داره ، حالا چه تو مدرسه تیزهوشان درس بخونین چه تو مدارس دیگه .


   خانم سلما
سلام من سال ششم به هفتم تیزهوشان قبول شدم و الان ورودی نهم هستن اونایی که میگین تیزهوشان فلانه و این جور چیز ها باید بگم تیزهوشان مثل مدارس دیگست فقط 2تا کتاب تکمیلی اضافه داره یعنی برای دانش آموزی که درس میخونه فرق نداره تو تیزهوشان میخونه یا نمونه یا مدارس دیگه اگه قبول نشدی عیبی نداره با رفتن به کلاس ها میتونی جبران کنی ولی اگه کسی میخواد قبول بشه یه راه داره حتی این راه تو کنکور هم به درردت میخوره .
اینه که شما قبل از ورود به پایه جدید درس های علوم و فارسی و ریاضی و فیزیک و شیمی رو باید بخونی تموم کنی مخصوصا تو نهم که دیگه وقت نمیکنی همش رو جمع بندی کنی و تست هاش رو بزنی و اضافه کارکنی اگه قبل از شروع مدارس این درس هارو با استفاده از کلاس ها تونستی کامل کامل تموم کنی برنده ای .
با این شرایط تو 2 قدم از دوستات جلوتری و با این روش فقط توسال تحصیلی فقط فقط کارت تست زدن میشه این روش خیلی خوبه اگه کسی با این روش جلو بره و یکم پشتکار و اراده داشته باشه و زود خسته نشه حتما برنده میشه.
موفق باشین


   خانم هستی
ممنونم ، عالی بود


   خانم حدیث محمد حسینی
سلام من یه دانش آموز پایه نهم هستم و نزدیک یک ماه مونده تا امتحان تیزهوشان.من داخل درس ریاضی کمی ضعف دارم و باید بقیه درس هام رو هم بخونم لطفا یه راهکار برای قبولی بدید چون مسئله آینده ام درمیونه


   آقای بازدیدکننده سایت
من دانش آموز حلی 7 هستم.
اولا که این که مبت میگن تیزهوشانی ها خر خونن، کاملا غلطه. توی تیز هوشان ۱: غرور داشته باشی اوتی 2: در ششم به هفتم فقط استعداد تحلیلی و سرعت و تمرکز مهمه 3: نباید از بچه توقع داشت 4: اگه حس میکنین توی این گود کم میارین شرکت نکنین چون چه قبول بشین یا نشین از کل اینترنت سرکوفت میخورید، ۵ توی تیزهوشان خر خونی نیست، ما با دبیر هامون شطرنج و.... بازی میکنیم.
در کل تیزهوشان چیزی نیست که مردم میگن، باید تجربش کنین تا بفهمید داستان چیه.


   خانم ستایش
سلام ، من هشتم هستم و...سال دیگه آزمون تیزهوشان دارم ولی نمیدونم چجوری باید هفتم رو مرور کنم چون پارسال هفتم رو خوب نخوندم ، لطفا راهنمایی کنید😉

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به سایت میم مراجعه کنید
لینک :https://mim.education/


   خانم سارا
سلام من امسال باید امتحان تیزهوشان ششم بدم ولی خیلی به خودم امید وار نیستم شاید نمونه دولتی قبول شدم. برنامه ریزی هم ندارم یه روز درس می خونم یه روز نمیخونم چیکار کنم؟ استرس هم دارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به سایت میم مراجعه کنید
لینک :https://mim.education


   خانم بازدیدکننده سایت
به نظر من مطالب شما عالی بودند از شما ممنونم بخاطر توصیه های خوبتون


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام
من کلاس نهم هستم
من برنامه ریزی میکنم اما نمیدونم چرا وقت کم میارم میشه راهنماییم کنیم
ممنون میشم که تو مدیریت وقت بهم کمک کنین

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به سایت میم مراجعه کنید
لینک :https://mim.education


   خانم ترانه سروری
سلام ببخشيد من کلاس نهم هستم و میخوام توی ازمون تیزهوشان شرکت کنم ولی نمی دونم چجوری باید برنامه ریزی کنم یا اصلا از کجا شروع کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به سایت میم مراجعه کنید
لینک :https://mim.education


   خانم الیماه
ممنون من خودم معلم تیزهوشان هستم


   خانم الیماه
عالییییییییییییی ممنون


   خانم بازدید کننده سایت
خوب بود من با خواندن این مطالب موفق شد و رتبه 1 اوردم ممنون


   خانم ستیلا ایمانی
ببخشید من میخواستم بفهمم که من پنجم می خونم و از الان کلاس تیز هوشان می روم من نمی تونم برنامه ریزی خوبی داشته باشم😫

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونید از سایت میم کمک بگیری
https://mim.education/


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام شب بخیر. ببخشید من خیلی استرس دارم. چیکار کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونید از سایت میم کمک بگیری
https://mim.education/


   آقای مانی
من کلاس ششم هستم و اصلا برنامه درسی خوبی ندارم اصلا برنامه ندارم همش هم حواسم پرت میشه هر سال هم از کلاس اول معلم ها میگن تو هوشت خیلی خوبه ولی تلاش و تمرکز و سرعتت بده امسال هم تیزهوشان دارم خیلی استرس دارم از این مشکلاتی که گفتید هم حدودا 5 یا 6 تاش رو داشتم و خیلی نگرانم
اون لینکی هم که میدید میگید برید به سایت میم خرابه من میزنم نمیشه کپی هم کردم تو گوگل زدم بازم نشد با فیلترشکن هم نشد اگه میشه لطفا جواب بدید ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سایت میم رو در گوگل سرچ کن


   خانم دلناز برنا
عالیییی❤️♥️


   خانم سوفیا ادیب
سلام من سوفیا ادیب هستم و میخوام توی تیزهوشان نفر اول بشم ولی علومم افتضاهه ریاضی هارو خووب بلدم هرسال هم به المپیاد ها میرم ولی چرا انقدر تو علوم بدم همش منفی میزنم اان چکار کنم لطفا جواب بدین با تشکر سوفیا ادیب کلاس ششم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونید از سایت میم کمک بگیری
https://mim.education/


   آقای مدی
ببخشید اگه کسی در ازمون وردی تیزوهاشان یا نمونه قبول نشود ایا میتواند مدیر مدرسه از او ازمون بگیرد

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به آموزش و پرورش استان و یا منطقه خود مراجعه کنید.


   خانم بازدید کننده سایت
من درس میخونم ولی نمیدونم چطور برنامه ریزی خوبی داشته باشم و اینکه میخواستم بگم امسال قراره تیزهوشان نهم به دهم رو بدم میخواستم ازتون بپرسم که کدوم کتاب هارو باید بخونم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونید از سایت میم کمک بگیری
https://mim.education/


   خانم بهار
سلام
مدرسه ی پسر خالم با پسر خالم خیلی کار می کردن و پسر خالمه 4 -5 تا کتاب داشت و ازمون شبیه سازی می داد
مدرسه ی ماهم هیچی کار نمی کرد

حالا من قبول شدم و اون نشده

ولی حالا همش به من نیش و کنایه می زنه و میگه اگه منم مثل تو شانسی می زدم قبول می شدم در حالی که من اصلا شانسی نزدم

بعدم همش به من میگه تو خنگی

حالا چی بهش بگم؟

شوهر خالمم هم همش به من میگه امسال قبول شدن اصلا اهمیتی نداره و امسال مجازیه

من به این ادما چی بگم


   آقای کاربر
سلام من آزمون تیزهوشان رو دادم با ۵۹ درصد بند که قبول نشدم ولی یکی از دوستان با ۵۸ درصد و اعتراض قبول شدن این چطوری ممکن هست.


   آقای یاسین
سلام من به کلاس ششم میرم و از همین الان برای امتحان تیزهوشان سال 1400 میخونم تقریابا تمتمی نمونه سوال های استعداد تحلیلی هم دارم کتاب تست زنی هم دارم ولی مشکل برنامه ریزی دارم و وقتی برنامه ریزی میکنم بعد از دو هفته کلا ولش میکنم ولی از نمونه سوال حل کردن دست بر نمیدارم تمام دغدغه ام شده برای قبولی در مدرسه ی تیزهوشان یا نمونه دولتی میشه بگین من باید دیگه چیکار نم برای قبولی حتمی ممنون از سایت خوبتون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونید از سایت میم کمک بگیری
https://mim.education/


   خانم مبینا
سلام من آزمون تیزهوشان شرکت کردم ولی قبول نشدم از کدوم قسمت می تونم کارناممو ببینم؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، کارنامه آزمون ورودی مدارس سمپاد بارگذاری شد.


   خانم نوشین مظلوم
سلام من آزمون هفتم به هشتم تیزهوشان را دادم و قبول نشدم با وجود اینکه خیلی کار کردم یعنی کسانی که در این آزمون پزیرفته نشدند تیزهوش نیستند و فقط افراد تیزهوش قبول می شوند ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، اگرچه نمره آزمون هوش یکی از ملاک های تعیین و تعریف افراد باهوش است اما باید توجه داشت که این گونه آزمون ها قادر به اندازه گیری همه جنبه های هوش نیستند و نمی توانند تیزهوشان واقعی را شناسایی کنند.


   خانم رقیه احمدی
من در امتحان تیزهوشان شرکت کردم اما کارنامه برای من بالا نمیاد و فقط نوشته پذیرفته نشده الان باید چیکار کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
خطای فنی که روز دوشنبه رخ داد اکنون برطرف شده است. مهلت اعتراض تا 13 شهریور تمدید شد.


   خانم ناشناس
انقدر الکی چیزی تو سایتتون ننویسین من تیزهوشان قبول نشدم کلی هم تلاش کردم هیچکدوم از موارد بالا رو هم نداشتم اونوقت شما به خودتون میگین مشاور؟؟؟


   آقای سید مرتضی سجادی
سلام
ببخشید من درمورد مدارس تیزهوشان سوال داشتم:
میدونم که مدارس تیزهوشان جزو بهترین مدارس هستند و از امکانات و دبیر های بسیا عالی در انجا است اما سوالی که ذهن مرا درگیر کرده اینکه آیا مدارس تیزهوشان سخت گیر هستند و به همین دلیل آزمون سخت داره و هر کسی نمیتونه ازمون بده و این سختی رو دوست نداره و یا اینکه چون از نظر همه چیز عالی هست هر کسی نمیتونه بره و یک آزمون سخت هم اولش داره که افراد کمتری وارد اونجا بشن البته نمیشه همه افراد هم در این مدارس تحصیل کنند
لطفا جواب بدین من امسال میرم دهم و به دلیل انکه شنیدم تیزهوشان سخته و میترسم از اینکه نتونم ادامه بده و از درس زده بشم و وسط راه بمونم به همین دلیل به مدارس کمی سطح پایین تر مثل ماندگار ها ترجیح میدهم
راهنماییم کنید.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت نمونه سوالات به بانک نمونه سوال در سایت مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/qbank/find/


   خانم زهرا
سلام من امتحان تیزهوشان ششم رو دادم با توجه به حذف شدن سوال 44 71.66 درصد زدم در اردبیل هستم خیلی استرس دارم به نظرتون قبول میشم فقط لطفا لینک ندید باز نمیشه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونید از سایت میم کمک بگیری
https://mim.education/


   آقای امیررضا حکمت یار
من استرس دارم چیکار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سعی کن خوب بخوابی به آینده مثبت فکر کنی و به خودت اطمینان بده که تلاشت رو کردی


   خانم غزل محمدیان
سلام وقت بخیر
من از شهر اهواز هستم
و در ازمون نمونه دولتی ذخیره شماره 43 شدم
ایا شانسی برای راه یافتن به مدرسه نمونه دولتی دارم؟
ممنون میشم جواب بدید خیلی استرس دارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم امیدواریم که نتیجه دلخواهت اعلام بشه


   آقای محمد مهدي گودرزي
با اراده پيروز ميشوي اين شعار.منه و بايد تيز هوشان سالهاي قبل را بزني ممنون


   خانم ثناچالاکی
ازمون تیزهوشان برگزار میشه امسال?
با اوضاع کرونا.


   خانم معصومه اربطی
مطلب عالی بود.
من می‌خوام امسال در ازمون شرکت کنم.
میخواستم لطفا اگه میشه نمره کسی رو که تو ازمون سال پیش رتبه یک رو اورده رو بگید چون برام خیلی مهمه که بدونم چند درصد سولات رو درست جواب داده و ذهنم درگیره.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
به پذیرفته شدگان کارنامه داده نمیشه


   خانم گل خانم😌
من کلاس ششم امتحان تیزهوشان دادم قبول نشدم هفتم به هشتم آزمون میان پایه و تکمیل ظرفیت دادم قبول نشدم میخوام کلاس نهم دوباره شرکت کنم اما یکم میترسم چون تو شهر تهران هستم و تعداد شرکت کننده ها بالا هستن تعداد ظرفیت هم پایینه کمکم کنید و لطفا این لینکتونو نزنید پایین چون باز نمیشه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم
این آزمون ها یکجور رقابت هستن و تو هم اهل رقابت هستی نتیجه میگیریم که آدم نترسی هستی.
ما هم برای شما آرزوی موفقیت میکنیم
در مورد لینک هم میتونی آدرس رو کپی کنی و در مرورگر قرار بدی اینجوری حتما صفحه باز میشه


   خانم مبینا
جمعه ازمون تیزهوشان دارم دست و دلم نمیره چیزی بخونم علاقه ای هم ندارم به مدرسه تیز هوشان ولی مجبورم ازمونو بدم لطفا جواب بدین هیچ لینکی هم باز نمیشه برام اگه هم قبول نشم مدرسه عادی میرم نمره کل نهمم 20هست ولی از وقتی کرونا اومده انگیزمو از دست دادم برای درس خوندن

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم دچار استرس شدی باید استرستو تشخیص بدی تا بتونی کنترلش کنی
کرونا درسته شرایط رو سخت کرده ولی نباید روی تصمیماتی که میگیرید تاثیر بذاره
با یه بزرگتر صحبت کن از نگرانی هات بگو حتما راهنماییت می کنن.


   آقای عرشیا
سلام جمعه آزمون تیزهوشان ششم برگزار می‌شود و من خیلی استرس دارم نمیدونم باید چیکار کنم میشه کمک کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام این روزا همه بچه ها استرس دارن خب بخشیش طبیعیه کلی تلاش کردین و الان دارین به نتیجه نزدیک میشین
به این فکر کنین که نتیجه اش هرچیزی که بشه دنیا به آخر نمیرسه و باز هم فرصت دارید که توی مدرسه های خوب دیگه ای ادامه تحصیل بدین


   خانم بازدید کننده سایت
سلام.خسته نباشید
من یه دانش اموز نهمی هستم و یک هفته دیگه ازمون نمونه دولتی دارم
توی این یه هفته باقی مونده چیکار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   آقای بازدید کننده سایت
سلام تقریبا چندروزدیگه تیزهوشان میذیم من خیلی استرس دارم من ازتمام کتاب های هوشی روزدم خیلی استرس دارم چیکارکنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   آقای بازدید کننده سایت
من ششمی هستم آزمون تیزهوشان از چه کتابهای درسی هست

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای اطلاعات بیشتر در این مورد به دستور العمل ابلاغی مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/show/?id=7295


   آقای امیرحسین
شرکت کنم یا نه علا قه ندارم


   آقای علی
سلام خسته نباشید
ببخشید در ازمون تیزهوشان ششم به هفتم سوال از درس ها نمیاید درسته؟؟
یعنی که فقط سوالات هوشه ؟؟
میشه لطفا جواب رو تایپ کنین ؟؟ لینک باز نمیشه
ممنونم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای اطلاعات بیشتر در این مورد به دستور العمل ابلاغی مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/show/?id=7295


   آقای مهدی حیدری
سلام چه کتابه 3000 سواله می خونی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم بازدید کننده سایت
سلام بنظرتون من با یه کتاب ۳۰۰۰ تستی قبول میشم

لینکاتون باز نمیشن😭

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم هستی
سلام
ببخشید من دانش اموز کلاس نهم هستم
مطالبی که نوشتین با دقت خوندم
من برا ورودی مدارس نمونه دولتی که امتحان داره ثبت نام کردم
ولی هنوز به خودم ایمان ندارم قبول بشم
میشه کمکم کنید
میشه کتاب معرفی کنین
بعضی وقت ها هم امیدم رو از دست میدم میترسم که در رشته تجربی که میخوام برم
نتونم موفق بشم اخه خیلی ادم دیدم خیلی ها تو این رشته پیشرفت نکردن
از یه ترفی خیلی دوست دارم برم چون رشته های پزشکی و دندان پزشکی رو خیلی دوست دارم ..
اگه میشه کمکم کنید
مرسی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم بازدید کننده سایت
سلام
متنتون خیلی به من امید داد خیلی ممنون واقعا که خیلی خوب بود دستتون درد نکنه خسته نباشید.


   خانم دنا پاینده
ایا رشته تحصیلی در قبولی تیزهوشان تاثیری دارد

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پیشنهاد میدم به سایت مشاوره تحصیلی میم سر بزنید
https://mim.education


   خانم بازدید کننده سایت
با سلام خدمت شما من می خواهم تیز هوشان قبول بشم و کتاب های کمک درسیم اینها هستند هوش کمپلکس جامع و کتاب هزار تست من هنوز کتاب ها را تمام نکردم ومیتونم توی یک ماه نیم تیز هوشان قبول بشم لطفا لینک ندهید اخه واسه ی من باز نمیشند لطفا من را کمک کنید اخه تنها ارزوم این که تیز هوشان قبول بشم وتوی این کرونا کلا نا امید شده بودم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
شما تمام تلاشت رو بکن برای یک تیزهوش هیچ مانعی وجود نداره حتی کرونا
موفق باشی


   خانم مهدیه حسینی
سلام امسال بنظرتون ازمون میان پایه برگزار میشه؟


   خانم فاطمه
سلام بنظر شما من میتونم بدون کتاب کمک اموزشی قبول بشم ولی بجاش فایل تست زنی زیاد دارم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پیشنهاد میدم به سایت مشاوره تحصیلی میم سر بزنید
https://mim.education


   خانم فاطمه
سلام من نمیدونم چطوری وارد سایت بشم لطفا همینجا بهم بگین که چکار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
جهت ورود به سایت آزمون استعدادهای درخشان بر روی لینک زیر کلیک کنید .
لینک : http://www.tizland.ir/show/?ID=7787


   خانم فاطمه
سلام من حدود یک ماه و نیم بیشتر وقت ندارم واقعا هم دوست دارم قبول شم نمیدونم چرا نمیتونم تمرکز کنم اصلا نمیتونم درس بخونم لطفا همینجا جوابم رو بدید من واقعا دوست دارم قبول شوم چون اگه قبول نشم شاهد یک افت تحصیلی خواهم بود مدرسه ی خودمون هم توی روستا هست و اصلا امکانات و معلمین خوبی نداره لطفا کمک کنید چون واقعا دوست دارم قبول بشن

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام پیشنهاد میدم به سایت مشاوره تحصیلی میم سر بزنید
https://mim.education


   خانم سهیل خاکسار
ببخشید من پایه پنجم هستم ،درسم خیلی خوبه ولی در برنامه ریزی خوب نیستم باید چه کاری بکنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
می تونی از مشاور بخوای توی برنامه ریزی کمکت کنه


   خانم زهرا سادات
عالی بود اعتماد به نفس میده


   خانم بازدید کننده سایت
می خواهم برای هفتم آزمون بدم تیزهوشان از چه درسی است؟
لطفا این لینک را در جواب من ندهید(https://tizland.ir/show/?id=7295) چون برای من نمیاره جواب را تایپ کنید
ممنون

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
شما باید دستورالعمل رو مطالعه کنید .


   آقای مهدی
عالی بود
تیزهوشان کیه
از چه درسایی هست
کتاب چی بزنیم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای اطلاعات بیشتر در این مورد به دستور العمل ابلاغی مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/show/?id=7295


   آقای بازدید کننده سایت
راستش خوب بود
من دلم میخواد که قبول شم و خواهش میکنم مشاوره زنگی نباشه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم H T
هشتمم چه برنامه ریزی کنم واسه سال بعد تیزهوشان نهم قبول شم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم کاترین بیناباج
سلام
میخواستم بدونم با توجه به کرونا و اینکه ما در خونه هستیم من میخوام تیزهوشان ششم قبول شم ، روزی چند ساعت درس بخونم ؟
و اینکه متاسفانه من اسفند کلا انگیزمو از دست دادم و کار خاصی انجام ندادم با روزی چند ساعت جبران میشه
من نمیتونم به مشاوره زنگ بزنم به دلایل خانوادگی
لطفا و تو رو خدا زود جواب بدید امروز 30 فروردین 99 ه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم شوگا
سلام ببخشید برای هوش تحلیلی کتاب کمپلکس کافیه یا از کتابای دیگه ا استفاده کنیم در کنارش

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم هانیه صالحی
عالی


   خانم ریحانه فتاحی
سلام
با توجه به تعطیلاتی مکرر مدارس آیا احتمال عقب افتادن امتحان تیزهوشان و بازگشت به روال سال های پیش(آخر خرداد)هست؟
و من در امتحانی جامعی که شامل 600 نفر شرکت کننده از کل کشور چهارم (سری دوم یازدهم)شدم چقدر احتمال قبولی من وجود دارد من پایه نهم هستم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
اگر خبر در این رابطه از سوی سازمان استعدادها درخشان منتشر شود در سایت و کانال اطلاع رسانی می شود .
برای راهنمایی در این مورد با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم بازدید کننده سایت
سلام
با دو ماه درس خوندن تیزهوشان قبول میشم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم آرام خالقی
من دوماه دیگه میرم امتحان تیزهوشان میدم چکار کنم که قبول بشم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیزم با مشاور سایت میم مشورت کن
لینک مشاوره:
http://ffo.ir/moshavere-mim


   خانم معصومه غیاثی
با سلام ببخشید من کلاس ششم هستم برای ازمون ورودی هفتم مدرسه تیزهوشان چه کتابی برای سوالات تحلیلی باید بخونیم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای اطلاعات بیشتر در این مورد به دستور العمل ابلاغی مراجعه کنید.
لینک : https://tizland.ir/show/?id=7295


   خانم نظری
با سلام من یک پایه ششمی هستم ایا امسال تیزهوشان هستش؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
امسال آزمون تیزهوشان پایه ششم طبق روال سال گذشته برگزاری می شود .


   خانم دنیز رنجبر نوین
مطالبتون خیلی خوب و بدرد بخور بود.
من در حال حاضر کلاس نهم هستم و دوست دارم امتحان تیزهوشان بدم اما انگیزه ی لازم رو ندارم.
توی امتحانای مدرسه خیلی تلاس نمیکنم و 18و19 میگیرم چون دیگه از بیست گرفتن خسته شدم.
ششم که بودم بهم میگفتن نخبه تست های ریاضی تیزهوشان های سال های قبلی رو همیشه صد میزدم و باعث میشد که همه تحسینم کنن .و بهم افتخار کنن.
وقتی امتحان دادم داشتم از استرس میمردم اما برا همشون وقت گذاشتم به غیر از ریاضی
حتی علوم و هوشمو و فارسی رو کامل زدم و بقیه رو روبه بالا.
وقتی ده دقیقه مونده بود ازمونم تموم شه ریاضی رو شروع کردم و از استرس همرو ده بیست سی چهل کردم که تهش قبول نشدم
خیلی حالم بد شد الان اینارو گفتم که کمک میخوام ازتون که امسالو قبول بشم و یه روحیه ای داشته باشم و اینکه از کجا باید شروع کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
یک برنامه ریزی خوب و مشاوره عالی بهتون کمک میکنه که بهترین نتیجه رو بگیرینبه سایت مشاوره میم سر بزنید.
https://mim.education


   خانم صبا صلاح زاده
من خودم وقتی چهارم می خوندم همش نفر اول بودم ولی امسال یه جوری شدم فکر می کنم درس اصلا برام مهم نیست ولی مشاوره ی شما باعث شد که امروز من دوباره نفر اول بشم من از تبریز دلم می خواهد به تیز هوشان بروم وامید وارم حتما قبول می شم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
ما هم برات آرزوی موفقیت می کنیم.


   آقای رضا پورمحمد
سلام به دوستانی که میخوان در مدارس تیزهوشان و نمونه درس بخوانند من خودم الان دارم در مدرسه نمونه استان کرمانشاه درس میخوانم و باید بگم به نظر من این مدارس به جز استرس و فشار اضافه چیزی نداره


   آقای مهدی جدی
برای هر درس کدام کتاب تست خوبه


   خانم مدیا اصلان
ببخشی بنظرتون قبولی توی تیز هوشان ششم با کتاب 1000تست استعداد تحلیلی صد درصد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ernohom مراجعه کنید


   خانم مدیا اصلان
خب ببخشید می خواستم بدونم اگه از کتاب هزار تست استعداد تحلیلی استقاده کنم قبولیم صد درصد؟
اخه میگن خیلی تاثیر داره

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ernohom مراجعه کنید


   آقای باربد امینی
سلام ببخشید به نظرتون 1000 تست استعداد تحلیلی برای تیز هوشان ششم مناسبه؟

یعنی قبولی توی تیز هوشان با این کتاب صد درصد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ernohom مراجعه کنید


   خانم مدیا اصلان
سلام ببخشید من میخواستم بدونم معلم خصوصی پرش توی تیز هوشان ششم دبستان تاثیری داره؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونید برای دریافت پاسختون از مشاوره سایت به کانال @ernohom مراجعه کنید


   خانم MILAD
سلام،خسته نباشید من پایه نهم هستم و در مدرسه ی نمونه درس میخونم برای امتحان ورودی چند سال پیش ریاضی رو آخر گذاشته بودن و من ریاضی رو کامل زده بودم برای همین شانس قبولیم خیلی بالا رفت میخواستم بدونم برای تیزهوشان نهم به دهم ابتدا از درس های اسون برای تست زدن شروع کنم(مثل قران و هدیه) یا از درس های سخت(ریاضی و علوم)؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای دریافت پاسخ سوالتون به کانال @ernohom مراجعه کنید


   خانم امیرپارسا
یک کتاب کمک درسی برای قبولی در تیزهوشان پایه6

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز میتونیداز کتاب https://tizland.ir/show/?id=2124 استفاده کنید


   خانم سلمي منصوري
به نظرمن بايداين متن هاراکاري کنيدکه همه ي بچه هابخونند


   آقای محمد علی ارکی
و این اخر من بود قبول نشدنم تو نمونه دولتی یکجوری من رو فلج کرد که تا دو سال نمیتونم از جام بلند بشم شاید من خنگ بودم ...... یکاش من تیزهوش بودم م


   آقای سهند محمدیان
سلام وخسته نباشید من برای قبول شدن در مدارس سمپاد خیلی تلاش کردم ولی متاسفانه نتوانستم در دوره اول پذیرفته شوم والان هم امیدم را از دست دادم لطفا راهنمایی بفرمایی
درضمن درس من هم عالی بود ودر مدرسه نیز هموار رتبه اول بودم .

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
شما امیدتون رو از دست ندین و تلاشتون رو ادامه بدین شما میتونید توی هر مدرسه ای موفق باشید عزیزم


   خانم خانم عسل یاراحمدی
سلام‌من علاقه زیادی به مدارس استعداد های درخشان دارم اما امسال نتونستم قبول شم می شه درمورد تکمیل ظرفیت هفتم به هشتم کمکم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
باید دستورالعمل آزمون رو مطالعه کنید یا از آموزش وپرورش پیگیری کنید


   خانم
من مدرسه تیزهوشان قبول نشدم و خیلی ناراحتم حالا چه کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
نگران و ناراحت نباشید وبه توانایی های خودت ایمان داشته باش تو توی هر مدرسه ای موفق میشی و تلاشتو برای دوره دوم متوسطه بیشتر کن که انشالله موفق بشی


   خانم زهرا
ایا امتحان تیز هوشان سخت است اگر در همه درس ای مدرسه موفق باشد می تواند سوال های آزمون را به خوبی پاسخ دهد

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیزم سوال شما بسیار کلی است. ولی به طور کلی موفقیت در درس های مدرسه تضمینی برای قبولی در آزمون تیزهوشان نیست.


   خانم
11تا غلط خوبه یا بد


   خانم بازدید کننده سایت
.من درسم خوبه ولى مى خواهم عاليييييييى بشه مى شه شما چند كمك درسى خوب معرفى كنيد

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
پایه چندم هستید ؟


   خانم بازدید کننده سایت
سلام خسته نباشید
من میخوام نمونه یا تیزهوشان نهم قبول بشم باید از هر درس چند تست درست بزنم که قبول بشم ممنون لطفا راهنمایی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای پارسا خلیل زاده باستانی
من چگونه میتوانم برنامه ریزی خوبی داشته باشم


   خانم بازدید کننده سایت
من کلاس ششم هستم و علاقه ی زیادی دارم که تیزهوشان قبول شم . من هر چقدر تلاش می کنم نمی شه سطح نمراتم خوبه ولی باید بالاتر باشه . من ۴ ساعت درس می خونم هر روز ولی نمی فهمم میشه کمکم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام وقت بخیر
شما نیاز به برنامه ریزی درسی و همچنین مشاوره جهت مرور و خوانش دروس دارید
جهت تعیین وقت مشاوره با شماره تماس 02188996316 داخلی 522 تماس حاصل نمایید.


   خانم یاسمن سلطانی
سلام من کلاس.نهم هستم و خیلی میخوام ازمون های مدارس خاص و نمونه قبول بشم
ولی فکر میکنم مدذسه ای که الان میرم سطح اموزشیش پایین و وقتی تو کلاس های تست شرکت میکنم خیلی کم مطالب رو درک میکننم اکثر هم کلاسی های کلاس تستم از مدرسه های غیره دولتی هستن و قبلا درک مطلبی داشتن ولی من نه به نظرتون چیکار باید بکنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
در این رابطه شما باید با یک مشاوره تحصیلی در ارتباط باشید تا مشاوره های لازم را به شما بهتر و دقیق تر ارایه دهند.


   آقای reza sarshar
سلام خسته نباشید میخواستم بدونم من معدل هشتمم بیست کامل شد و کتاب تست میزدم و الان نهمم میخواستم بدونم مدرسه البرز بهترع یا دانشمند بعد سوالات آزمون ورودی البرز چقدر سخته

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من الان دارم میرم کلاس نهم من از وقتی کلاس ششم بودم دوست داشتم در ازمون نمونه شرکت کنم اما به دلایلی نشد.اما امسال میخوام هر طور شده تو ازمون شرکت کنم و قبول بشم من درسم هم خوبه و رتبه اول کلاس هستم میشه بگید برای موفقیت باید چیکار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای ابوالفضل زارع
سلام
من کلاس نهم هستم و میخوام تو ازمون تیزهوشان و نمونه شرکت کنم اما بدلیل استرس زیاد و نداشتن برنامه مناسب فکر میکنم قبول نمیشم لطفا چند تا کتاب کمک درسی مناسب بهم معرفی کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای بازدید کننده سایت
سلام بچه ها من امسال در آزمون تیزهوشان شرکت کردم و از 60 تا سوال 55 تا درست و 5 تا نزده زده بودم در استان کرمانشاه بین حدود 7 شهر 120 نفر میخواد من تشریحی هاهم خوب دادم و در شهر صحنه نفر اولم به نظر شما من با این مقدار قبول میشم؟؟؟ مدیر ثبت کن لطفااااااا ششمی ام

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
اینگونه موارد را شما برای اطمینان بیشتر باید با مشاور مطرح کنید


   خانم بازدید کننده سایت
سلام وخسته نباشید .اگه کسی قبول بشه رتبه قبولی برایش خواهد امد یا خیر؟منظور بنده رتبه است نه تراز .ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، اعلام نتایج از طریق آموزش و پرورش صورت خواهد گرفت و ریز نمرات و کارنامه نیز همزمان با آن را میتوان مشاهده نمایید.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام
ببخشید من امسال به پایه نهم میرم و میخوام توی ازمون ورودی تیزهوشان قبول بشم درسم خیلی عالیه و همه ی نمره هام بیسته ولی توی تست زدن مشکل دارم کلاس ششمم به همین دلیل که بلد نبودم برنامه ریزی کنم و تست بزنم نتونستم قبول بشم لطفا کمکم کنید ممنون میشم.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   آقای بازدید کننده سایت
سلام ..من امسال میخوام برم دهم رشته تجربی توی مدرسه عادی درس میخونم ولی معلمای مدرسمون در سطح فرزانگان هستند فقط چند تاشون یه کم سطح پایین درس میدن که مشاورمون گفت میتونم از کمک آموزشی استفاده کنم معدلم هم بالای 19.93هست به دندونپزشکی علاقه زیادی دارم و میخوام از امسال شروع کنم برا کنکور بخونم اگه ممکنه چن تا منبع عالی معرفی کنید برام یکی ام که امکان قبولی تو دندانپزشکیو دارم ؟؟؟؟خیلی ممنون 😊

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


   خانم الینا یاوری
سلام ممنون از شما من امتحان تیزهوشان برای پایه هفتم دارو کتاب ازمون جامع فرزانگان دارم به نظر تون خوب هست فقط 8 روز تا امتحانم مانده چکار کنم قبول شوم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام
این کتاب هم میتونه گزینه خوبی باشه , اما کتاب پیشنهادی ما برای آزمون تیزهوشان کتاب 1000 تست استعداد تحلیلی است که میتوانید تهیه نمایید.


   آقای محمد میرکیانی
سلام من امسال به کلاس ششم می روم و می خواهم شاگرد نمونه ی کلاس شوم چه کار باید بکنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام من میخوام برای نمونه دولتی نهم به دهم شرکت کنم شما چه کتابی پیشنهاد میکنید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   آقای علی مصطفی زاده
سلام خسته نباشید
با توجه به اینکه امسال آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی یکی شده سطح سوالات چه تغییری خواهد کرد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   آقای سجّاد شریفی
سلام.با عرض سلام و خسته نباشید.ببخشید من دانش آموز پایه نهم هستم.میخوام توی آزمون تیزهوشان ونمونه دولتی شرکت کنم.معدلمم بالای 19.86 هست اما یک مشکل دارم.هفته ای دوبار کلاس زبان دارم،تا شب کلاسم،کلاسمم به جای مهمّی رسیده و آخراشه،از یه طرف دیگه مدرسه روزی پنج ساعت کلاس گذاشتن که برای مدارس خاص کار میکنن،از یه طرف دیگه هم درسای خود مدرسه.کاملا گیج شدم نمیدونم کتابامو بخونم یا جزوه هایی رو که کلاسای تیزهوشان میدن.وقت هم خیلی کم دارم.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، به کانال انتخاب رشته در تلگرام به آدرس https://telegram.me/ernohom مراجعه و با ادمین این کانال در ارتباط باشید.
سوالتون رو مطرح کنید تا آقای مشاور داخل کانال پاسخ دهند.


   خانم سانیا منظری توکلی
شنیدم که ازمون تیزهوشان ونمونه حذف شده اما بعضی ها می گویند به دلیل اعتراض های مردمی باز خواهد گشت ایا حقیقت است و شما اطلاعات کامل را دارید

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، در حال حاضر تنها خبر منتشر شده مبنی بر حذف آزمون هست و خبری در مورد جایگزین این آزمون یا برگزاری مجدد منتشر نشده. جدیدترین اخبار را از طریق سایت تیزلند و کانال تلگرامی @iTizland دنبال کنید.


   خانم اسدزاده
برای قبولی تو ازمون نمونه نهم به دهم باید چیکارکنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس http://tizland.ir/show/?id=2747 مراجعه کنید.


   آقای رایان مقبل
خوبه


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام واقعا ممنونم از توصيه هاي شما خيلي عالي بود من كلاس ششم هستم و بسيار تلاش ميكنم تا در مدرسه تيزهوشان قبول شوم توصيه هاي شما باعث شد كه من علاقه ي بيشتري به درس خواندن و ذوق بيشتري در قبول شدن پيدا كنم ازتون بسيار ممنونم 🌹🌹🌹ولي خيلي از آزمون تيز هوشان ميترسم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، پیشنهاد می کنم از آزمون و امتحان یک سد بزرگ برای خودتان نسازید. این آزمون هم مانند بسیاری از آزمون های دیگر است. فراموش نکنید که اگر تلاش بسیار زیادی هم داشته باشید اما استرس زیاد داشته باشید تمام تلاشتان بی نتیجه خواهد بو. پس بهتر است از آزمون برای خودتان یک سد بزرگ نسازید. مطمئن باشید با تلاش بسیار و آرامش به نتیجه دلخواهتان خواهید رسید.


   خانم اییسو
من دانش اموز نهم هستم نه از نمونه ونه از تیز هوشان در ششم قبول شدم وهمه به من می گوین تو که معدلت همیشه ۲۰ است چطور قبول نشدی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، قبول نشدن در این قبیل آزمون ها به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد. اما آنچه حائز اهمیت است این است که نباید ناامید باشید. مطمئنن با تلاش بیستر و استفاده از کتاب های کمک آموزشی بهتر می توانید که نتیجه دلخواه خود دست یابید.


   آقای قوام
سلام من کلاس ششم هستم چکار بکنم تا تیزهوشان قبول شم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، در بخش مقالات سایت، مطالب بسیاری در رابطه با روش هاس قبولی در آزمون تیزهوشان هست برای نمونه به آدرس زیر مراجعه کنید http://tizland.ir/show/?id=3837


   خانم هستی
راهنمایی هاتون عالی بود من تو نمونه دولتی ششم قبول نشدم ولی الان میخوام برای سال بعد قبول بشم و واقعا هم تلاش میکنم به همه پیشنهاد میکنم کتاب کم حجم سفر به قرن بیست ویکم و بخونند واقعا در زمینه ی برنامه ریزی و مشخص کردن هدف و....خیلی به ادم کمک میکنه


   آقای علی کشفی
بسیار ممنونم از کلیپ صوتی که ثبت کرده بودید.
من تا دیشب بی هدف درس می خوندم ولی شما برای من مسیر رو هموار کردید.امیدوارم خداوند به شما خیر دهد.
تنها سؤالی که برای من پیش اومده این هست که چجوری یه برنامه ریزی خوب و دقیق داشته باشم؟
اگه میشه لطف کنید راهنمایی ام کنید.
باز هم تشکر

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، خوشحالیم که توانسته ایم راه درست را به شما نشان دهیم و نقشی در موفقیت شما داشته باشیم. در بخش مطالب آموزشی سایت ، مطالب بسیاری در خصوص نحوه برنا ریزی ارائه شده اند که با توجه به پایه خود می توانید از آن استفاده کنید. گروه سرزمین تیزهوش ها برای شما دوست عزیز آرزوی موفقت دارد.


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام من دختری هستم که دارم خودم رابرای امتحان تیزهوشان پایه هفتم اماده کنم ولی پدرومادر من ازمن انتظار دارند بیش از12ساعت درس بخوانم ولی وقتی مطلبی را3 بار بخوانم ازیا دم میرود البته به جز شعر فارسی انها این رانمی دانند چون اکثر اوقات مادرم درخانه نیست ومن باپدرم ومادرم ان قدر راحت نیستم که این رابگویم باید چه کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، پیشنهاد می کنم با مشاور تحصیلی و مشاور خانواده در این خصوص مشورت نماید. قطعاً راهکارهایی ارائه خواهند داد که به بهبود روابط شما و خانواده محترمتان کمک می کند.


   خانم یاسی
سلام من برای دوره اول متوسطه نمونه دولتی قبول شدم و سه سال اول و نمونه دولتی خوندم
الانم برای دهم رشته ریاضی فیزیک نمونه دولتی قبول شدم به نظرتون برای کنکور میتونم یه دانشگاه عالی قبول شم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز،پیشنهاد میکنیم برای دریافت بهترین پاسخ با مشاور تحصیلی مشورت نماید.


   خانم بازدیدکننده سایت
مدارس نمونه بهترن یاشاهد هم ازنظرپیشرفت تحصیلی هم پرورشی

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت پاسخ با یک مشاور تحصیلی مشورت نماید.


   خانم درسا آقامجیدی
سلام وقت به خیر
من دانش آموز پایه نهم بودم و در آزمون نمونه دولتی شرکت کردم. متاسفانه فکر میکنم قبول نشم. چون واقعا از ریاضی 4 تا تونستم بزنم. از دوستام هم میپرسیدم اونا هم میگفتن خیلی سخت بود.
الان بابای من میگه تو اگه نتونی نمونه قبول بشی، اینکه بخوای تو آینده پزشک بشی رو کلا فراموش کن. وگرنه باید از صفر شروع کنی.
اما نظر من اینه که اصلا ربطی نداره. من یه مدرسه غیر انتفاعی خوب درس میخونم و مطمئنم این مدرسه خیلی بهتر از مدارس نمونه است.
به نظر من کسی که میخواد پزشک شه از سال دهم باید درس خوندن جدی رو شروع کنه پس اصلا ربطی نداره که نمونه قبول شده یا نه
نمیدونم نظرم درسته یا نه لطفا راهنماییم کنید ممنون.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز با یک مشاور تحصیلی صحبت کنید.


   آقای علی
سلام...حقیقت تلخه باید پذیرفت سخنان شما به جا هستند...
در واقع من یکی از بچه های باهوش مدرسه بودم ولی متاسفانه سال نهم که سرنوشت ساز بود به غفلت و به دلایل شخصی و مشکلات نتوانستم خودم را آنچنان که شایسته است آماده کنم و واقعا هم انتظار بیش از حدی از خودم داشتم چون توانایی رو داشتم اما وقتی نتیجه رو دیدم نابود شدم امیدم از خودم که هیچ از درس خواندن هم قطع شده تا حالا شکست نخورده بودم ولی بازهم میگن مقدمه هر پیروزی و لازمه موفقیت هست امیدوارم که مدرسه نمونه دولتی رو قبول بشم چون شرمنده معلم ها و پدر مادرم هستم...یا حق


   آقای علی
تیزهوشان خوبه من فقط نیم نمره پایین بودن تابه تیزهوشان در بیام
حالا اگر چه کاری کنم می توانم تیزهوشان در بیام

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز با یک مشاوره تحصیلی صحبت کنید.


   آقای ابوالفضل
سلام من در نمونه شرکت کردم و میخوام بگم برای قبولی چند درصد باید زد؟ و تو ریاضی چند تا باید درست بزنیم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز ،قبولی در آزمون بستگی به سطح سوالات،سطح افراد شرکت کننده در آزمون و ... دارد.
درصد قبولی در سال های مختلف متفاوت است.
پاسخ های نادرست هم درصد را پایین می آورند.


   خانم بازدید کننده سایت
سلام من سال ششم ابتدایی هستم و ازمون تیزهوشانم رو دادم
در ازمون تیزهوشان تست هارو به صورت زیر حل کردم برای مثل از کل هدیهها فقط2تا غلط
علوم3یک نزده
فارسی3
استعداد تحلیلی 1غلط 1نزده
اجتماعی3تا غلط 1 تزده
و ریاضی 6 تا درست4و بقیه نزده و غلط
امکان قبولیم در ازمون تیزهپشان چقدره?

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز ،قبولی در آزمون بستگی به سطح سوالات،سطح افراد شرکت کننده در آزمون و ... دارد.
درصد قبولی در سال های مختلف متفاوت است.
پاسخ های نادرست هم درصد را پایین می آورند.


   خانم بهاران محمدی
سلام .من دارم واسه نمونه دولتی شیراز می خونم .توی تست هایی که حل می کنم مثلا علوم رو 92 میزنم ولی توی آزمون پیشرفت تحصیلی علوم رو 60 می زنم .از اول سال تا حالا هم خیلی تست زدم شاید جمعا بیشتر از 10000 تا ولی این آخرا خیلی شل کردم.نمی دونم چیکار کن.اگه ممکنه راهنماییم کنین

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز با یک مشاور تحصیلی صحبت کنید.


   خانم فرازمند
ببخشید شما می توانید سوال های دکتر حسابی رو بگزارید مرسی


   خانم مریم محمودی
ببخشید میش به
من بگین کی نتایج ازمون تیزهوشان معلوم می شود

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
دوست عزیز نتایج آزمون تیزهوشان بعد از ازمون نمونه دولتی اعلام می شود .


   آقای محمد بيات
سلام من دانش اموز سال نهم هستم ميخواستم بكم كه من در مديريت زمان ضعيفم و هي هروقت خواستم تست مي زنم و هر وقت خواستم كمي درس ميخونم لطفا بهم بكين براي مفيد خواندن براي قبولي در ازمون نمونه دولتي جه بايد بكنم من رياضي هامو مغمولا بيست ميكيرم ولي از اين ميترسم كه قراره با خيلي از افراد زرنك رقابت كنم در ضمن ايا از 120 سوال 60 تا سوال را درست بزنم راه حل مناسبي است

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
در مورد مدیریت زمان چندین مقاله معتبر در سایت هست که کافیه جستجو کنید و مطالعه کنید
شمایی که قصد داری با رقبای قدر رقابت کنی باید بیشتر برنامه ریزی داشته باشی و بیشتر مطالعه کنی


   خانم عسل
من از اول دبستان تا حالا معدلم ۲۰ هست ولی سال ششم من تیزهوشان قبول نشدم وارد مدرسه نمونه بسیج شدم طی این ۳ سال خودمو واقعا کشتم واسه درس و گاها هم شبا نخوابیدم و درس خوندم و هیچ وقت هم از شاگرد اول کمتر نشدم و آزمون هامم خوب بود .امروز صبح آزمون تیزهوشان ورودی دهم داشتیم . من واقعا نمی دونم این سری شانسم چقدره آخه نزده زیاد دارم رشته ی انتخابیم ریاضی فیزیک هستش . تعداد شرکت کننده هاش می گن کمتر از تجربی هستش
الان چقدر شانس دارم که تو زنجان قبول شم ؟
شما می دونید تعداد داوطلبان ریاضی چقدره امسال ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز ،قبولی در آزمون بستگی به سطح سوالات،سطح افراد شرکت کننده در آزمون و ... دارد.
درصد قبولی در سال های مختلف متفاوت است.
پاسخ های نادرست هم درصد را پایین می آورند.


   خانم لطفی
سلام من ششم که بودم از هیچی قبول نشدم به همین دلیل کلا از درس افتادم ولی خدا رو شکر دوباره تونستم امیدمو به دست بیارم ولی الان نهمم حدودا ۲ ماه مونده آزمون هیچی کار نکردم به نظرتون چی کار کنم؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام ، دوست عزیز هیچ وقت برای یک تصمیم درست دیر نیست شما می توانیداز برنامه مطالعاتی سرزمین تیزهوش ها استفاده کنید.


   خانم زهرا رفیعی
سلام در روز چقدر باید درس خوند 6 ساعت خوبه یا باید بیشتر شه.؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
وابسته به هر شخص متفاوت است.


   خانم بازدیدکننده سایت
من ششم هستم و ریاضیم خیلی ضعیفه طوری که تو ازمونا 3تا درست ففقط دارم ایا تیزهوشان و نمونه قبول میشم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سعی کنید بخشی که در آن ضعیف هستید را برطرف کنید بیشتر تمرین کنید بیشتر مطالعه کنید و از دیگران کمک بگیرید.


   آقای علی
سلام ببخشین برای قبولی پارسال چه درصد هایی رو زدن؟ لطفا بگین چون خیلی لازم دارم من الان دانش اموز کلاس نهم نمونه دولتی ام میخواستم برای سال اینده برم تیزهوشان رشته ریاضی اگه میشه راهنماییم کنید چه درصد هایی با توجه به کارنامه ها لازمه

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
پاسخ دکتر کاوه:
در آزمون تیزهوشان درصد مهم نیست. این آزمون مانند مسابقه ی دو ی ماراتون است. پس باید قوی و آماده باشید و در نهایت در فهرست افراد برتر قرار بگیرید.افراد برتر از بالای لیست شرکت کنندگان بر حسب ظرفیت مدارس انتخاب می شوند و هرچه در این لیست بالاتر باشید احتمال قبولی تان بیشتر است. ممکن است یک تست درست یا غلط، نتیجه شما را چند صد نفر جابجا کند. پس به درصد فکر نکنید به توانا بودن و استفاده صحیح از زمان و مهارت حضور در جلسه آزمون فکر کنید. در ضمن درصد آزمون تیزهوشان مانند کنکور منتشر نمی شود و خیلی هم اهمیت ندارد. تلاش شما مهم است. موفق باشید


   خانم فاطمه امیری
من چطور باید نتایج رو ببینم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سوالتون واضح نیست


   خانم بازدید کننده سایت
من امسال هفتم میخونم متاسفانه مدارس تیز هوشان ونمونه قبول نشدم ونگاهم نکردم ببینم ذخیره قبول شدم یا نه ولی ازمدرسه شاهد زنگ زدن گفتن که به این مدرسه قبول شدید منم ثبت نام کردم وپشیمونم که تیز هوشان قبول نشدم لطفا بهم بکین برای تیز هوشان نهم باید چگونه درس بخونم یا چه کتابهایی رو بخرم ولی اینم بگم که سطح هوشی ام هم خیلی بالاست ولی اهمیت ندادم چون درک نمیکردم اون وقت ها چون الان هدفم مشخص است حتما دیگه تیز هوشان در میام اینم بگم که بازم خداروشاکرم که مدرسه شاهد رفتم لطفا راهنماییم کنید.

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
حالا که تصمیم گرفتید برای آزمون تیزهوشان بخونید ساعت مطالعه دروستون رو بیشتر کنید کتاب های کمک درسی مطالعه و تست زنی رو تمرین کنید. اگر به راهنمایی بیشتری نیاز دارید با مشاور مدرسه صحبت کنید.


   خانم فاطمه زارع
￿سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون.من امسال میرم نهم و طبق ازمون هایی که دادم متوجه شدم با اینکه روی درس هشتم بیشتر کار کردم اما تو ریاضیش زیاد توانانیستم و برعکس ریاضی نهمم خیلی خوبه.من میخوام آزمون ورودی تیزهوشانو بدم خیالم راحت باشه از بابت اینکه سال نودو شیش هم فقط از دروس نهمه؟ممکنه عوضش کنن و مثل سال نودو پنج نباشه؟راستی ازمون میان پایه چیه؟من هیچوقت اسمش رو تو شهرمون یا حداقل تو مدرسمون نشنیده بودم😐

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
همراه عزیز سرزمین تیزهوش ها، سرکار خانم زارع، سلام.

سوالات آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی اغلب (به خصوص در دو سال اخیر) مفهومی بوده اند. هرچند به نظر می آید بیشتر از پایه نهم باشند ولی در برخی دروس به خصوص دروس ریاضی و علوم، مفاهیم انتخاب شده در مجموعه سال های تحصیلی دیده می شود.


   خانم مهلا رزمی
سلام من امسال آزمون نمونه دولتی پایه دهم دادم قبول نشدم اصلا لایه کتابامم باز نکردم و سهمیه هم ندارم حالا که دو روز مونده به باز شدن مدرسه ها که لباسام و کتابامم گرفتم و رشته تجربی هم انتخاب کردم بهم زنگ زدن گفتن از رشته انسانی ذخیره قبول شدی یا انصراف بده و یا ثبت نام کن به نظرتون من اگه یه سال انسانی بخونم برا پایه یازدهم میتونم تغییر رشته بدم لطفا کمکم کنید من الان باید چیکار کنم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
تا آنجا که می دانیم تغییر رشته فعلا ضوابطش اعلام نشده است.


   خانم افسانه پورآذر
سلام.من متاسفانه در آزمون تیزهوشان قبول نشدم.در آزمون نمونه دولتی هم همین طور.اما شهریور ماه بود که فهمیدم نفر اول در لیست ذخیره هستم.خیلی خوشحالم که توی مدارس نمونه دولتی درس میخونم. من همیشه امید داشتم و مطمئن بودم که یه روزی قبول میشم.اگر قبل از آزمون نمونه بیمار نمیشدم.مطمئنا همون اول قبول می شدم.خواستم از سرزمین تیزهوش ها هم تشکر کنم که در قبولی من سهیمه. زمانی که مسابقه گذاشتید که هرکس که در آزمون نمونه یا تیز هوشان قبول شده،رسید قبولی و عکسش رو براتون بفرسته من خیلی حالم گرفته بود.آخه دوست داشتم شرکت کنم اما با کدوم رسید؟خلاصه زمانی فهمیدم قبولم که زمان تموم شده بود.ولی الان میخوام به هر کی قبول شده تبریک بگم و اون هایی هم که قبول نشدن نباید نا امید باشن.یاحق

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
بهتون تبریک میگیم.


   خانم روشنک
سلام ببخشید ازمون میان پایه ی نمونه دولتی از چه پایه ای و کتاب هایی گرفته میشود


   خانم حنا رضایی
به نظر من خیلی از مدارس تیزهوشان از بعضی مدارس عادی ضعیف ترن نمونش مدرسه ی ما


   خانم روشنک
سلام ببخشید میخواستم بدانم که مدارس نمونه دولتی چه زمان ازمون میان پایه برگزار میکنند؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
معمولا از بهمن ماه دستورالعمل ثبت نام و آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونهدولتی اعلام یم شود. اگر در سایت عضو شوید، خبر آغاز ثبت نام به صورت رایگان برای شما SMS (پیامک) و ایمیل می شود.


   خانم دوست
میشه لطفا این موضوع رو از بالای صفحه زمان ورود به سایت بردارید
شاید برای بعضی ها ناخوشایند باشد .

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
حتما


   خانم بازدیدکننده سایت
من که فقط داخل ازمون تیزهوشان شرکت کردم چون به خودم میگفتم یاتیزهوشان یاهیچ خداروشکرتیزهوشان نفراولم شدم و داخل مدرسه ی فرزانگان ثبت نام کردم.من برای ازمون فقط فقط۲ساعت درروزمطالعه داشتم اونم فقط یه ماه مونده به ازمون
من که میگم به ای کیو مربوطه چون مثلا خرخون کلاسمون قبول نشد اون حتی داخل مدرسه هم بااینکه زیادمیخوند ولی نمراتش افتضاح بودن.من که هیچی نمیخوندم قبول شدم ولی اون حتی نمونه هم قبول نشد


   خانم روشنک
ببخشید میخواستم بدونم میشه در سال دهم امتحان نمونه دولتی داد تا مثلا برای کلاس یازدهم به نمونه برم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
مدارس نمونه آزمون میان پایه برگزار می کنند.


   خانم بازدیدکننده سایت
سلام من امسال دهمی هستم می تونم آخر سال تحصیلیم آزمون نمونه دولتی رو بدم؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
بله


   خانم رحیمی
سلام من هم در مدرسه تیزهوشان و هم در مدارس نمونه قبول شدم ولی هیچکدام را نرفتم به نظرم مدرسه خرد از همه بهتر بود و به مدرسه خرد رفتم اامسال هم کنکور تجربی شرکت کردم و در دانشگاه تهران قبول شدم.
به نظرم مدارس تیزهوشان و نمونه آن قدری که مطرح شدن خوب نیستن.


   آقای كورش نامدار
فقط نمونه دولتى . بنده دانش آموز مدارس نمونه دوره اول و دوم بودم و الان در دانشگاه شهيد بهشتى رشته دندان پزشكى مشغول تحصيل هستم .


   خانم زهرا رضایی
من درسته تو مدارس تیز هوشان قبول نشدم اما تو نمونه قبول شدم وخییییییییلی هم خوشحالم و خدارو شاکرم و ثبت نام کردم . به امید اینکه روزی دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران باشم .


   خانم عادل
ببخشیدا یعنی شما می خواهید بگید هر کس در این دو ازمون قبول نشده این صفات رو داره

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
بهتره متن رو یکبار با دقت مطالعه کنید


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

ثبت نام وبینار 12 بهمن 1401
هوپا آکادمی
بسته های تبلیغاتی