سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

چگونه موهای فرزند خود را کوتاه کنید کد مطلب : 3321 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

چگونه موهای فرزند خود را کوتاه کنید

آیا می خواهید در وقت و پول خود برای کوتاه کردن موی کودکان صرفه جویی کنید؟ مجبور نیستید به آرایشگاه بروید به خصوص اگر فقط نیازمند یک کوتاهی ساده هستند. به جای آن از آموزش گام به گام زیر برای کوتاه کردن موهای دختران و پسران خود و همچنین چتری زدن جلوی موها استفاده کنید.

. . . . . . . . . . . . .

چگونه موهای فرزند خود را کوتاه کنید

کوتاه کردن موهای متوسط تا بلند:

از شانه دم باریک برای تقسیم بندی موها به بخش بالا و پشت به صورت زیر استفاده کنید:

موها را از پشت یک گوش به بالای سر و تا پشت گوش دیگر بگیرید. جلوی موها، بخش بالایی هستند.

بقیه موها را از یک گوش تا گوش دیگر جدا کنید و آن ها را مانند شکل گیره بزنید.

موهای پشت را قیچی کنید: موهای متوسط تا بلند

موهای پایین را شانه بزنید و به دو قسمت چپ و راست تقسیم کنید.

ابتدا قسمت سمت راست را کوتاه کنید. دسته کوچکی از موها را گرفته و بین دو انگشت اشاره و انگشت وسط قرار دهید و با دست دیگر نصف اندازه دلخواه از راست به چپ کوتاه کنید (به یاد داشته باشید نیم اینچ = 1 اینچ).

بازدیدکننده عزیز، برای کوتاه کردن سمت چپ، مقداری از موهای کوتاه شده سمت راست را به عنوان راهنما در دست بگیرید و موهای سمت چپ را متناسب با آن کوتاه کنید.

گیره بخش وسطی را باز کنید و موها را شانه بزنید، سپس موهای این بخش را متناسب با موهای بخش پایینی که کوتاه کرده اید، کوتاه کنید. دوباره آن را به قسمت چپ و راست تقسیم کنید و کارهای بالا را تکرار کنید.

نکته: موهای فر وقتی صاف و خیس هستند، ممکن است چند اینچ بلند تر باشند. اگر می خواهید موهای فر خشک یک اینچ کوتاه تر شوند، زمانی که خیس هستند بیش از یک چهارم اینچ کوتاه نکنید.

کوتاه کردن قسمت بالایی: موهای متوسط تا کوتاه

بخش بالایی را آزاد کنید. برای ایجاد قسمت های جانبی، بخش بندی کنید. هر بخش باید از حدود یک اینچ بالاتر از گوش شروع شود و تمام موهای پایین آن از شقیقه تا پشت را شامل شود. بقیه موها را در بالا گیره بزنید و قسمت های کناری را باز بگذارید.

ابتدا قسمت سمت راست را کوتاه کنید. از موهای کوتاه شده پشتی به عنوان راهنما استفاده کنید، از راست به چپ قیچی بزنید. برای قسمت سمت چپ هم همین کار را تکرار کنید. از رو به رو به قد بخش ها نگاه کنید تا مطمئن شوید هم اندازه هستند و همه را یک اندازه کنید.

موهای بالا را به بخش های نیم اینچی تقسیم کنید تا قد آن ها با بخش های پایینی برابر شوند.

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنیدنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1289 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

چگونه شاگرد اول شویم؟  class=
کابوس انجام تکالیف   class=
آموزشگاه موفقیت  class=
گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=

چگونه موهای فرزند خود را کوتاه کنید

آیا می خواهید در وقت و پول خود برای کوتاه کردن موی کودکان صرفه جویی کنید؟ مجبور نیستید به آرایشگاه بروید به خصوص اگر فقط نیازمند یک کوتاهی ساده هستند. به جای آن از آموزش گام به گام زیر برای کوتاه کردن موهای دختران و پسران خود و همچنین چتری زدن جلوی موها استفاده کنید.