سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

تاریخ قاجاریه کد مطلب : 339 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

تاریخ قاجاریه

شما بازدیدکنندگان عزیز با دیدن این اینفوگرافیک جذاب و زیبا براحتی می توانید تاریخ ایران در زمان قاجار را یاد بگیرید.خاندان قاجار از خاندان های بزرگ ایران است. اعضای این خاندان از نوادگان پسری شاهزادگان قاجار هستند.

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

قاجار، قاجاریه یا قاجاریان دودمانی بودند که از حدود سال 1174 تا 1304 بر ایران فرمان راندند. بنیانگذار این سلسله آقامحمدخان است که رسماً در سال 1174 در تهران تاجگذاری کرد و آخرین پادشاه قاجار، احمدشاه است که در سال 1304 برکنار شد و رضاشاه پهلوی، جای او را گرفت.

خاندان قاجار از خاندان‌های بزرگ ایران است. اعضای این خاندان از نوادگان پسری شاهزادگان قاجار هستند. پس از اجباری شدن نام خانوادگی و شناسنامه در دورهٔ رضا شاه، هرکدام از شاخه های این خانواده نامی انتخاب کردند که اغلب برگرفته از نام یا لقب شاهزاده ای بود که نسب خود را به او می رساندند.

ایران در زمان حکمرانی قاجارها درگیر جنگ‌های متعددی شد و بخش‌های زیادی از خاک خود را به‌ویژه به روسیه از دست داد. دودمان قاجار در تاریخ ایران به بی‌کفایتی مشهور است و در این دوره اقتصاد ایران رو به قهقرا گذاشت.

شما بازدیدکنندگان عزیز با دیدن این اینفوگرافیک جذاب و زیبا براحتی می توانید تاریخ ایران در زمان قاجار را یاد بگیرید.

گردآوری و تولید محتوا: هادی ریاحی

 

کلمات کلیدی : ناصرالدین شاه | امیرکبیر |آقا محمد خان | میرزا آقاخان نوری | امتیاز رویتر | احمد شاه


منبع: اینفوگرافیک
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1881 را در این کادر وارد کنید:

   خانم بازدید کننده سایت
ممنون


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه سلام همت  class=
مدرسه سلام فرمانیه  class=
مدرسه یاس  class=

تاریخ قاجاریه

شما بازدیدکنندگان عزیز با دیدن این اینفوگرافیک جذاب و زیبا براحتی می توانید تاریخ ایران در زمان قاجار را یاد بگیرید.خاندان قاجار از خاندان های بزرگ ایران است. اعضای این خاندان از نوادگان پسری شاهزادگان قاجار هستند.