سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

جزئیات ملاک انتخاب رشته دانش آموزان کد مطلب : 3657 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

جزئیات ملاک انتخاب رشته دانش آموزان

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: 30 درصد ملاک انتخاب رشته دانش آموزان مربوط به آزمون های مشاوره ای، 35 درصد بر حسب فرم نظرسنجی علاقه دانش آموزان به رشته تحصیلی و 35 درصد، عملکرد و سوابق تحصیلی است.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

جزئیات ملاک انتخاب رشته دانش آموزانبه گزارش تیزلند، به نقل از معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، علی زرافشان در چهاردهمین همایش تجلیل از برترین‌های آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه 65 درصد ملاک انتخاب رشته دانش‌آموزان متوسطه، علاقه و آزمون مشاوره‌ای است، اظهار داشت: 30 درصد ملاک انتخاب رشته دانش‌آموزان مربوط به آزمون‌های مشاوره‌ای است که در مدارس برگزار می‌شود، 35 درصد بر حسب فرم نظرسنجی علاقه دانش‌آموزان‌ به رشته تحصیلی و 35 درصد، عملکرد و سوابق تحصیلی است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش از افزایش گرایش خانواده‌ها به رشته علوم تجربی در سال گذشته خبر داد و افزود: تقاضای والدین و دانش‌آموزان برای ورود به رشته علوم تجربی بیشتر از ظرفیت مدرسه و معلمان بود و پاسخگویی به این میزان تقاضا ممکن نبود.

وی با اشاره به اینکه در شاخه فنی‌وحرفه‌ای 47 رشته و در شاخه کاردانش 150 رشته تحصیلی وجود دارد، یادآور شد: سال گذشته، برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در رشته‌های فنی‌وحرفه ای، کاردانش، علوم ریاضی و فیزیک و علوم انسانی هیچ مشکلی وجود نداشت.

زرافشان با اشاره به اینکه دوره آموزش متوسط نیمه تخصصی است، یادآور شد: تامین نیازهای جامعه بر اساس برنامه‌های هدایت تحصیلی با متوازن شدن رشته‌ها از اهداف برنامه هدایت تحصیلی دانش‌آموزان است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش افزود: تمام تلاش این وزارتخانه این است که با همکاری رسانه‌ها و مشاوران مدارس، آشنایی مطلوبی برای دانش‌آموزان و مربیان نسبت به شاخه‌های فنی‌وحرفه‌ای ایجاد شود.

 

اینجا کلی مطلب و فیلم مفید در مورد انتخاب رشته هست، حتما یه نگاهی بهشون بنداز:

1- نکات مهم در مورد تغییر رشته

2- ملاک های انتخاب رشته

3- جزئیات انتخاب رشته

4- راه های انتخاب رشته ی خوب

5- انتخاب رشته و آینده شما

6- شرایط انتخاب رشته ی موفق

7- نمونه فرم هدایت تحصیلی و انتخاب رشته

8- آشنایی با رشته های تحصیلی

9- آشنایی با برخی اصطلاحات انتخاب رشته

10- عوامل موثر در انتخاب رشته

11- همایش انتخاب رشته نهم

12- کلاس آنلاین راهنمای انتخاب رشته نهم


منبع: معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورشنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1745 را در این کادر وارد کنید:

   خانم مینا میرانی
آیا با نمره 11 ریاضی پایانی میتوان رشته علوم تجربی رفت

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای مشاوره جهت پاسخ به سوال شما میتوانید به کانال تلگرامی ما به نشانی @ERnohom مراجعه فرمایید.


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

نمونه دولتی  class=
علامه طباطبایی  class=
نمونه سوال های تیزلند  class=

جزئیات ملاک انتخاب رشته دانش آموزان

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: 30 درصد ملاک انتخاب رشته دانش آموزان مربوط به آزمون های مشاوره ای، 35 درصد بر حسب فرم نظرسنجی علاقه دانش آموزان به رشته تحصیلی و 35 درصد، عملکرد و سوابق تحصیلی است.