سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

نکات کمک های اولیه سریع برای 6 حادثه رایج کد مطلب : 3871 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

نکات کمک های اولیه سریع برای 6 حادثه رایج

به محض اینکه کودک اولین قدم های خود را بردارد، ممکن است حوادثی برای او رخ دهد. همیشه نمی توانید از رخ دادن حوادث پیشگیری کنید و برخی راهکار های به شما کمک می کنند تا به فرزند خود کمک کنید تا احساس بهتری داشته باشد. ما از بهترین پزشکان خواسته ایم تا بهترین روش ها برای بستن زخم، استفاده از کمک های اولیه و آرام کردن بیماران کوچک را به ما بگویند تا بتوانید به سرعت مسئله را حل کنید.

. . . . . . . . . . . . .

بریدگی یا خراش

سریع عمل کنید: اگر کودک خونریزی دارد، محل خونریزی را با پارچه ای تمیز بین 3 تا 15 دقیقه فشار دهید تا خونریزی بند بیاید، سپس محل را با آب ولرم شسته و به آرامی خشک کنید. اگر زخم کثیف است و یا توسط حیوان ایجاد شده است، آن را به آرامی با آب و صابون بشویید. اگر پوست پاره شده است، روی آن یک لایه نازک پماد آنتی بیوتیک بمالید، سپس با یک باند یا گاز استریل و چسب روی آن را ببندید. اگر پس از فشار مستقیم نتوانستید خونریزی را کنترل کنید، با پزشک یا اورژانس تماس بگیرید یا به درمانگاه مراجعه کنید. اگر بخش بزرگی از پوست کنده شده است، آن را با یک تکه پارچه تمیز و مرطوب ببندید و در یک پلاستیک یخ قرار دهید – شاید پزشک بتواند آن را دوباره بچسباند. زخم عمیقی که توسط گاز گرفتگی حیوان ایجاد شده است، باید توسط پزشک دیده شود.

مراقبت های پس از درمان: به طور روزانه باند زخم را عوض کرده و آنتی بیوتیک بمالید (یا اگر زخم بزرگ و عمیق است، دو بار در روز) تا زمانی که زخم خوب شود و کودک نتواند آن را بکند. اگر متوجه شدید که زخم در حال چرکی، ملتهب، حساس یا قرمز شدن است، فورا به پزشک مراجعه کنید تا عفونت را درمان کند. پس از اینکه زخم بهبود یافت، بر زوی آن ضد آفتاب SPF 30 بمالید تا زمانی که محو شود. زیرا پوستی که به تازگی بهبود پیدا کرده است به راحتی آفتاب سوخته می شود و زخم مشهود تری را ایجاد می کند.

سوختگی

سریع عمل کنید: بلافاصله محل سوختگی را زیر آب سرد گرفته یا یک حوله سرد و خیس روی آن قرار دهید تا درد کمتر شود. تاول را با یک باند یا گاز استریل و چسب ببندید و اگر سوختگی بر روی صورت، دست ها یا اندام تناسلی است و یا اندازه آن بزرگ است، به سرعت با پزشک تماس بگیرید. اگر سوختگی عمیق به نظر می رسد – پوست ممکن است سفید یا قهوه ای و خشک باشد – به اورژانس مراجعه کنید، از کمپرس سرد استفاده نکنید. با اورژانس تماس گرفته و کودک را با یک ملافه تمیز بپوشانید تا از هیپوترمی پیش گیری شود.

مراقبت های پس از درمان: هیچ تاولی را خودتان نترکانید. اگر پوست پاره شده است، روی آن آنتی بیوتیک بمالید و محل را با باند و یا گاز استریل و چسب ببندید تا خوب شود. حواستان به هر گونه قرمزی، تورم و خارش باشد زیرا نشانه های عفونت هستند.

آیا می دانید که سوختگی با آب جوش، رایج ترین روش سوختگی در کودکان 6 ماهه تا دو ساله است؟

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنیدنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1943 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

سفیرمال  class=
گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=

نکات کمک های اولیه سریع برای 6 حادثه رایج

به محض اینکه کودک اولین قدم های خود را بردارد، ممکن است حوادثی برای او رخ دهد. همیشه نمی توانید از رخ دادن حوادث پیشگیری کنید و برخی راهکار های به شما کمک می کنند تا به فرزند خود کمک کنید تا احساس بهتری داشته باشد. ما از بهترین پزشکان خواسته ایم تا بهترین روش ها برای بستن زخم، استفاده از کمک های اولیه و آرام کردن بیماران کوچک را به ما بگویند تا بتوانید به سرعت مسئله را حل کنید.