سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

چگونه فصل سرما را بدون سرما خوردن بگذرانیم کد مطلب : 3885 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

چگونه فصل سرما را بدون سرما خوردن بگذرانیم

ارتباط بین سرما و بیمار شدن نشان می دهد که حدود 5 تا 20 درصد مردم هر سال در اواخر پاییز و زمستان سرما می خورند. این را در نظر داشته باشید که به این بیماری «سرما خوردن» می گویند.

. . . . . . . . . . . . .

اگر موارد زیر را دنبال کنید، می توانید فصل سرما را بدون سرماخوردگی بگذرانید.

1 . شستن دست ها به دفعات زیاد

پژوهشی در یک مدرسه انجام شد و نشان داد که در صورتی که 4 بار در روز دانش آموزان دست های خود را بشویند، میانگین روزهای بیماری کودکان کاهش می یابد. این اقدام به خصوص برای مشکلات معده موثر بود و احتمال غیبت به دلیل بیماری هایی نظیر اسهال را تا بیش از 50 درصد کاهش می داد. با آب و صابون کف درست کنید و سپس به مدت حداقل 20 ثانیه به دست ها بمالید. این روش بهترین راه برای از بین بردن میکروب ها است. روش خوب دوم، استفاده از ضدعفونی کننده های الکلی است.

2 . ساعت خواب مشخصی داشته باشید و آن را رعایت کنید (شما هم همینطور!)

خواب، عاملی اساسی برای داشتن یک سیستم ایمنی سالم است و برای اینکه بتوانید خواب مورد نیاز خود را داشته باشید، باید یک زمان خواب تعیین کرده و به آن پایبند باشید. تحقیقات زیادی انجام شده اند که نشان می دهند تنها مقدار خوابیدن مهم نیست بلکه داشتن یک برنامه خواب ثابت نیز مهم می باشد. اشکالی ندارد که آخر هفته ها نیم ساعت دیر بخوابید یا نیم ساعت دیرتر بیدار شوید اما اگر این تغییر بیش از یک ساعت شود، می تواند با ریتم شبانه روز ی تداخل داشته باشد. پژوهشی انجام شد که در آن قطره بینی حاوی ویروس سرماخوردگی به 150 بزرگسال داده شد. نتیجه این بود که افرادی که طی دو هفته اخیر کمتر از هفت ساعت خوابیده بودند، احتمال ابتلای آن ها به سرماخوردگی، سه برابر بیشتر از کسانی بود که هشت ساعت یا بیشتر خوابیده بودند. کودکان به استراحت بیشتری نیاز دارند و بسته به سنشان در هر روز نیاز به 8 تا 14 ساعت خواب دارند.

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنیدنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1688 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

چگونه شاگرد اول شویم؟  class=
کابوس انجام تکالیف   class=
آموزشگاه موفقیت  class=
گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=

چگونه فصل سرما را بدون سرما خوردن بگذرانیم

ارتباط بین سرما و بیمار شدن نشان می دهد که حدود 5 تا 20 درصد مردم هر سال در اواخر پاییز و زمستان سرما می خورند. این را در نظر داشته باشید که به این بیماری «سرما خوردن» می گویند.