سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

اهدای بیش از 50 عنوان از کتاب های نشر هوپا به کودکان کد مطلب : 4063 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

اهدای بیش از 50 عنوان از کتاب های نشر هوپا به کودکان

نشر هوپا با بیش از 50 عنوان کتاب در طرح «کتابخانه کوچک تابستانی با من بخوان» شرکت کرده است. بسته های کتاب های این نشر به کودکان کار و محروم منطقه زرآباد، کتابخانه های مدرسه و کتابداران روستاها تحویل داده شده است.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، بنابر گفت‌وگوی سایت کتابک با شیرین احمدیان، روابط‌عمومی برنامه «با من بخوان»، این بسته‌ها با اهدای کتاب از سوی انتشارات فنی ایران، نشر هوپا و انتشارات موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و همچنین پشتیبانی مالی صندوق آموزش و توانمندسازی کودکان کار و محروم وابسته به موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان فراهم شد تا در قالب طرح کتابخانه‌های کوچک تابستانی «با من بخوان» به دست کودکان برسد.

«کتابداران کودک» در طرح کتابخانه های کوچک تابستانی

روابط‌عمومی «با من بخوان» درباره ارسال این بسته‌ها گفت:

«پس از آماده‌سازی بسته های کتاب؛ پدرام بهروزی و کیوان ارشادی، دو تن از اعضای برنامه «با من بخوان» که به صورت داوطلبانه مسئولیت رساندن کتاب‌های باکیفیت کودکان و نوجوانان را به کتابخانه‌های کوچک تابستانی برعهده داشتند، بسته های کتاب را به کودکان روستاها و مدرسه‌های منطقه زرآباد رساندند. این کتاب‌ها در 16 مدرسه در روستاهای منطقه زرآباد توزیع شد.

در برخی روستاها که آموزگاران نمی‌توانستند جهت تحویل و به امانت سپردن کتاب در طول تابستان به کودکان در روستا حضور داشته باشند، دانش‌آموزانی علاقه‌مند داوطلب شدند که در طول تابستان به عنوان کتابدار - دانش آموز به کودکان روستاهای خود کتاب بدهند یا برای‌شان کتاب بخوانند.

در این طرح، بسیاری از کودکان و نوجوانانی که در سال گذشته طی اجرای برنامه «با من بخوان» با ادبیات کودکان و شیوه‌های بلندخوانی آشنا شده‌اند به یاری مربیان و آموزگاران خود می‌آیند تا این کتابخانه‌های کوچک را در طول تابستان در مدرسه، مسجد یا حتی خانه‌های خود فعال نگاه دارند. در پایان تابستان، تمامی کتاب‌های کتابخانه‌های کوچک تابستانی به کتابخانه‌های کلاسی‌ در مدرسه‌ها بازگردانده می‌شوند تا در سال آینده تحصیلی نیز دوباره با کودکان خوانده شود.»

طرح کتابخانه‌های کوچک روستایی «با من بخوان»

کودکان روستا به پیشواز بسته های کتاب کتابخانه‌های تابستانی آمدند

روابط‌عمومی برنامه «با من بخوان» درباره استقبال از این طرح در روستاها افزود:

«بنا بر گزارش همکاران داوطلب «با من بخوان» گروه بزرگی از کودکان و نوجوانان و همچنین مسئولان درسی در برخی از روستاهای منطقه همچون روستای «جد» به استقبال بسته های کتاب‌ آمدند تا آن‌ها را تحویل بگیرند.

استقبال کودکان و نوجوانان از بسته های کتاب

استقبال کودکان و نوجوانان از بسته های کتاب

‌راه‌اندازی کتابخانه‌های کودک‌محور «با من بخوان» در زرآباد

در حال حاضر در برخی از مدرسه‌هایی که در طرح کتابخانه‌های کوچک تابستانی «با من بخوان» شرکت کرده‌اند، کتابخانه‌های کودک‌محور «با من بخوان» در حال شکل‌گیری است. در این کتابخانه‌های کودک‌محور، فضایی جداگانه و مشخص در مدرسه به کتابخانه اختصاص داده می‌شود که پس از طراحی و مناسب‌سازی فضای کتابخانه از سوی «با من بخوان» برای حضور کودکان، کتابخانه تجهیز می‌شود و نشست‌های کتابخوانی گوناگون در آن برگزار خواهد شد. ما امیدوار هستیم با حمایت‌های مالی نهادها، موسسه‌ها و خیران پشتیبان برنامه «با من بخوان» بتوانیم در سایر مدرسه‌ها نیز کتابخانه‌های کودک‌محور ایجاد کنیم.»

شیرین احمدیان در پایان درباره ایده راه‌اندازی کتابخانه‌های کوچک تابستانی «با من بخوان» گفت:

«ایده راه‌اندازی کتابخانه‌های کوچک تابستانی «با من بخوان» و ارسال بسته های کتاب برای کودکان و نوجوانان از اردیبهشت‌ماه 1396 هنگامی شکل گرفت که آموزشگران برنامه «با من بخوان» برای بازدید و تهیه گزارش از روند اجرای برنامه «با من بخوان» در سال گذشته به منطقه زرآباد واقع در شهرستان کنارک در استان سیستان و بلوچستان رفتند. بنا بر گزارش‌های آموزشگران، کودکان این منطقه، هیچ امکان تفریحی و سرگرمی را جهت گذران اوقات فراغت در تابستان نداشتند. بر همین اساس موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان بر آن شد در پاسخ به این درخواست و نیاز کودکان، بسته های کتاب برای همه گروه‌های سنی کودکان آماده و به مناطق ارسال کند تا کتابخانه‌های کوچک تابستانی خود را در هر کجا که می‌توانند برپا دارند. از اوایل تیرماه 1396 نیز این طرح را به اجرا درآمد.

اکنون پس از ارسال این بسته های کتاب، این دانش آموز کتابداران موظف شدند که در پایان تابستان از فعالیت های کتابخانه تابستانی خود برای کارشناسان با من بخوان گزارش تهیه کنند.

 فضای کتابخانه‌ای نیازمند به تجهیز

 بسته‌بندی کتاب‌های اهدایی از نشر هوپا

 بسته‌بندی کتاب‌های اهدایی از انتشارات فنی ایران

بسته‌بندی کتاب‌های اهدایی از انتشارات موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان 


منبع: کتابکبرنامه مطالعات هفتگی پیشرو ویژه پایه دوازدهم تجربی - 26 مرداد الی 1 شهریور

برنامه مطالعاتی هفتگی پیشرو ویژه رشته تجربی را دریافت کنید.


تعریف زیر گروه رشته های تحصیلی در کنکور

عنوان زیرگروه مثل بسیاری از اصطلاحات دفترچه ثبت نام کنکور برای داوطلبان کنکور و خانواده ها جای سوال دارد. اینکه زیرگروه یعنی چه و در قبولی داوطلب در کنکور و کسب رتبه بهتر چه اثری دارد.


برنامه مطالعات هفتگی متعادل ویژه پایه دوازدهم تجربی - 19 الی 25 مرداد

برنامه مطالعاتی هفتگی متعادل ویژه رشته تجربی را دریافت کنید.


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1315 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازی استوژیت تخفیف 20%  class=
روش های موثر یادگیری در کلاس درس  class=
مجتمع شایستگان رازی  class=

اهدای بیش از 50 عنوان از کتاب های نشر هوپا به کودکان

نشر هوپا با بیش از 50 عنوان کتاب در طرح «کتابخانه کوچک تابستانی با من بخوان» شرکت کرده است. بسته های کتاب های این نشر به کودکان کار و محروم منطقه زرآباد، کتابخانه های مدرسه و کتابداران روستاها تحویل داده شده است.