سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

دلایل ترس از عنکبوت ها کد مطلب : 4240 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

دلایل ترس از عنکبوت ها

عنکبوتها به عنوان یکی از بندپایان ترسناک در دنیا شناخته می شوند و همیشه سایه ای از ترس و افکار ناشناخته در مورد این بند پا وجود داشته است. شناخت دقیق تر عنکبوتها باعث می شود با ترس از آنها مواجه شویم.

. . . . . . . . . . . . .

در نگاه به نظر می رسد عنکبوت ها با حشرات تفاوت زیادی نداشته باشند اما در واقع اینطور نیست. در حقیقت عنکبوت ها جزء خانواده بندپایان هستند ولی حشرات خود یک خانواده جدا هستند. تفاوت این دو چیست؟

عنکبوت ها 8 پا دارند در حالی که حشرات فقط 6 پا دارند.

بدن عنکبوت ها از 3 قسمت سر، قفسه سینه و شکم تشکیل شده است در حالی که در حشرات قسمت سر و قفسه سینه با هم ترکیب شده  بدن آنها دو قسمتی است.

تفاوت دیگر آن ها در چشم هایشان است. عنکبوت ها دارای چشمان ساده در حالی که حشرات دارای چشمان مرکب هستند.

عنکبوت ها دارای آرواره تیز در حال که آرواره حشرات مناسب برای جویدن است.

تمام عنکبوت ها قادر به ساختن نخ هستند. (البته همه آنها تار درست نمی کنند) ولی بیشتر حشرات قادر به انجام این کار نیستند.

عنکبوت ها نمی توانند پرواز کنند در حالی که بسیاری از حشرات بال دارند که به آنها اجازه این کار را می دهد.

عنکبوتها شکارچیانی قهار

وجود عنکبوتها برای بسیاری از باغ ها و مزارع امری مناسب است. عنکبوتها تعداد زیادی از حشرات ریز و کوچک را به عنوان غذا استفاده می کنند و علاوه بر تامین مواد غذایی خود کمک بزرگی به اکثر کشاورزان و باغ دارن هستند. عنکبوتها معمولا با تار تنیدن و یا پریدن بر روی شکار خود آن را شکار می کنند. هر عنکبوت می تواند 20 تا 60 برابر طول خود را بپرد.

تارهای عنکبوت

بیشتر عنکبوت‌ها تار می‌تنند که معمولاً به صورت رشته‌ای پروتئینی از غده‌های تارتنِ انتهای شکم آن‌ها ترشح می‌شود. بسیاری از گونه‌ها از تار برای شکار استفاده می‌کنند؛ به این صورت که حشرات در آن به دام می‌افتند؛ ولی گونه‌های فراوانی هم هستند که آزاد شکار می‌کنند. از تار برای بالا رفتن از جایی، ایجاد دیوارهای هموار در لانه‌های زیرزمینی، درپیچیدن صید و خیلی کارهای دیگر استفاده می‌شود.

 

کلمات کلیدی: دانستنی های علمیعلوم و زیست شناسیویدئو آموزشیدانستنی های علمی و آموزشیدانستنی ها
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1524 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

شروع مدارس  class=

دلایل ترس از عنکبوت ها

عنکبوتها به عنوان یکی از بندپایان ترسناک در دنیا شناخته می شوند و همیشه سایه ای از ترس و افکار ناشناخته در مورد این بند پا وجود داشته است. شناخت دقیق تر عنکبوتها باعث می شود با ترس از آنها مواجه شویم.