سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

سفر به فضا با محاسبه فاصله کد مطلب : 4291 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

سفر به فضا با محاسبه فاصله

همه ی ما حداقل یک بار این سوال را از خود پرسیده ایم. سفر به دیگر ستاره ها چقدر طول می کشد؟ چنین سفری چگونه ممکن است و آیا روزی شاهد رایج شدن چنین سفرهایی خواهیم بود؟ برای پی بردن به پاسخ این پرسش ها ویدئو زیر را ببینید.

. . . . . . . . . . . . .

پاسخ‌های زیادی برای سوالاتی که مطرح شدند وجود دارد. بعضی از آن‌ها بسیار ساده هستند و برخی دیگر در قلمرو داستان‌های علمی-تخیلی قرار می‌گیرند. فراهم کردن پاسخی جامع برای این سوالات به معنی در نظر گرفتن بسیاری از مسائل است. متاسفانه تمامی ارزیابی‌های واقع بینانه، احتمالاً موجب دلسرد شدن آینده‌پژوهان و علاقه‌مندان به سفرهای بین ستاره‌ای خواهد شد.

خوشتان بیاید یا نه، فضا خیلی بزرگ است و تکنولوژی ما همچنان بسیار ابتدایی است. اما اگر روزی به هر دلیلی تصمیم به "خروج از گهواره‌مان" گرفتیم، طیف وسیعی از گزینه‌ها برای رسیدن به نزدیک‌ترین منظومه در کهکشان راه شیری وجود دارد. نزدیک‌ترین ستاره به زمین خورشید است؛ ستاره‌ای متوسط در دیاگرام هرتسپرونگ-راسل. این به معنی ثبات بالای خورشید و فراهم کردن نور مناسب برای شکل‌گیری حیات بر روی زمین است. می‌دانیم که سیاراتی به دور دیگر ستاره‌های مجاور منظومه‌ی شمسی می‌چرخند و بسیاری از این ستاره‌ها شبیه خورشید هستند.

اگر در آینده مجبور شویم یا بخواهیم منظومه‌ی شمسی خودمان را ترک کنیم، مجموعه‌ی عظیمی از ستاره‌ها را برای انتخاب مقصد خواهیم داشت. از میان آن‌ها، احتمالاً تعداد زیادی شرایط مناسب برای شکوفایی حیات را خواهند داشت. اما کجا را به عنوان مقصد انتخاب خواهیم کرد و رسیدن به آنجا چقدر به طول خواهد انجامید؟

 

 

کلمات کلیدی: فیلم آموزشی | دانستنی های علمی | مطالب علمی | دانستنی ها | تفریح و سرگرمی 

 
قوانین انتخاب رشته کنکور سراسری و حقوق داوطلب

هر داوطلب کنکور برای انتخاب رشته حقوقی دارد که با اشراف به آن می تواند برای بهترین امکان قبولی در دانشگاه ها از این حقوق استفاده نماید.


چرا تعطیلات تابستان برای یادگیری دانش آموزان مخرب است؟

فراموشی اطلاعات و آموخته ها در تعطیلات طولانی مثل تابستان بیشتر رخ می دهد . این تعطیلات گاهی عملکرد ذهنی فرد در حیطه یادگیری را کاهش می دهد.


انتخاب مسیر درست چالش هر روزه ما در زندگی

چگونه زندگی کردن و این که در زندگی چه مسیری را پیش بگیریم همگی وابسته به انتخاب ما خواهد بود.


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1541 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازی استوژیت تخفیف 20%  class=
برنامه درسی ویژه دوازدهمی ها  class=
روش های موثر یادگیری در کلاس درس  class=
مجتمع شایستگان رازی  class=

سفر به فضا با محاسبه فاصله

همه ی ما حداقل یک بار این سوال را از خود پرسیده ایم. سفر به دیگر ستاره ها چقدر طول می کشد؟ چنین سفری چگونه ممکن است و آیا روزی شاهد رایج شدن چنین سفرهایی خواهیم بود؟ برای پی بردن به پاسخ این پرسش ها ویدئو زیر را ببینید.