سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

معرفی کتاب های جویا مجد کد مطلب : 4496 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

معرفی کتاب های جویا مجد

انتشارات جویا مجد چند سالی هست که جدی تر از پیش کار خودش را شروع کرده است. این انتشارات با نشر چند کتاب ریاضی با مدل های متفاوت حضور موفقی در میان کتاب های کمک درسی داشته است.

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

ریاضی همیشه از دروس مهم در نزد دانش آموزان ایرانی بوده است. کلا اگر یک دانش آموز ریاضی بلدنباشد و مثلا ادبیاتش فوق العاده باشد از نظر خانواده های ایرانی یک جای کار می لنگد.

این حساسیت همیشه مورد توجه نشرهای کتب کمک درسی بوده است. یکی از این نشرها که اصل فعالیت خود را بر روی کتاب های ریاضی گذاشته است نشر جویا مجد است.

انتشارات جویا مجد چند سالی هست که جدی تر از پیش کار خودش را شروع کرده است. این انتشارات با نشر چند کتاب ریاضی با مدل های متفاوت حضور موفقی در میان کتاب های کمک درسی داشته است.

نویسنده تمام کتاب های انتشارات جویا مجد کریم کرمی است. کتاب های این انتشارات مختص پایه های هفتم، هشتم و نهم (متوسطه اول) است.

یکی از دلایل موفقیت کتاب های انتشارات جویامجد تالیف سلیس و ساده مولف این کتاب هاست. نکته مهم در این کتاب ها این است که نه سوال سخت پیچیده ای در آنها پیدا میکنید نه سوالات پیش پا افتاده. این یعنی این کتاب ها دقیقا برای جامعه هدف دانش اموزان متوسط نگاشته شده است که نه قصد رفتن به مدارس سمپاد را دارند، نه آنقدر پایه درسیشان ضعیف است که به دنبال فرار از نمرات سطح پایین باشند.

دلیل دیگر این است که انتشارات جویامجد کتاب های خود را در چهار سری منتشر می کند:

1.کتاب کار

2.کتاب مدرسه

3.کتاب امتحانی

4.کتاب کامل

در کتاب ریاضی کار، سوال های درسی برای تقویت پایه دانش آموزان مطرح شده و البته به سبک و سیاق تمامی کتاب های کار پاسخی برای آنها درج نشده است. این کتاب مملو از سوالاتی است که با نظم کتاب درسی ترتیب دارد و دانش آموز در صورتی که توانسته باشد از مباحث سر کلاس درس بهره کافی برده باشد و آنچه را که باید آموخته باشد با این کتاب داشته هایش را بیازماید. اما همانطور که قبلا هم ذکر شد در صورتی که دانش آموزان به هر دلیلی، پس از کلاس درس همه موارد را به طور کامل نیاموخته باشند یا از یاد ببرند، بهتر است که از کتاب هایی غیر از کتاب کار استفاده کنند. البته که تعداد این دانش آموزان کم نیست و این امر به عنوان یک مشکل نباید برای دانش آموزان تلقی شود و یا باعث نگرانی خانواده های محترم گردد.

در کتاب کار،‌ سوال های امتحانی بدون پاسخ، آزمون پایانی هر فصل، آزمون های نوبت اول و دوم و آزمون های میان نوبت اول و دوم گنجانده شده است. شروع هر فصل از این کتاب با سوال های درست نادرست، کامل کردنی و چهارگزینه ای و در ادامه با سوال های متنوع در سطح کتاب درسی به پایان می رسد

پرسش های این کتاب ترکیبی از فعالیت، کار در کلاس و تمرین می باشد و مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی تالیف یافته است. سوالات این کتاب اصولا از سوالات پرتکراری که در توسط معلمین ططرح می شود انتخاب شده است. در پایان هر فصل یک آزمون ده نمره ای طراحی شده است،‌ و همچین مهانطور که ذکر شد آزمون های نوبت اول و دوم و میان مدت هر کدام جداگانه طراحی شده که بارم بندی این آزمون ها با توجه به استانداردهای آموزش و پرورش ارائه شده است.

کتاب دوم، کتاب ریاضی مدرسه انتشارات جویا مجد است. این کتاب دقیقا همان نقطه مکمل کتاب کار است. یعنی آموزشی که برخی از دانش آموزان در آن مشکل دارند در این کتاب به طورت مفصل ارائه شده. نکته مهم اینجاست که مسلما تعداد سوالهای طرح شده در این کتاب کمتر از سوال های کتاب کار است. پس اینجاست که خانواده ها باید با یک نیازسنجی صحیح به دانش آموزشان کمک کنند تا بتوانند به وی کمک کنند.

قبلا متذکر شده ایم که خرید حجم زیاد کتب برای دانش آموزان کمک به آنها محسوب نمی شود، پس دقیقا ابتدائا مشکل دانش آموز را شناسایی کنید و با توجه به مشکل و نقطه ضعف این عزیزان کتاب را خریداری نمایید.

اولین مزیت کتاب مدرسه جویامجد اینست که آموزش ها در همان سطح کتاب درسی است. پس عزیزانی که سطح درسیشان بالاتر از سطح مدرسه است، این کتاب برایشان مفید نخواهد بود. نکته مثبت بعدی در این کتاب، پاسخ سوالهای طراحی شده است. هر فصل از این کتاب با توجه به استانداردهای کتاب درسی به بخش های کوچک تر تقسیم شده است، که این امر به یادگیری دانش آموز و هماهنگی با کلاس درس کمک خواهد کرد.

پس به طور کلی این کتاب دارای دو بخش است: اول آموزش، که در ابتدای هر بخش آموزشی قرار داده شده که از آن می توان برای پاسخگویی به سوالات استفاده کرد.

دوم سوال های امتحانی با پاسخ: که در این قسمت سوال های مختلفی ارائه شده است که پاسخ آن ها در بخش مربوطه درج شده. دانش آموزان می توانند با مراجعه به این پاسخ های تشریحی نقاط ضعف خودشان را پیدا کنند و در صورت لزوم یکبار دیگر به بخش آموزش بازگردند و مجددا به سوال ها جواب بدهند.

کتاب ریاضی امتحانی سومین کتاب از مجموعه کتاب های ریاضی انتشارات جویا مجد است. در این کتاب صرفا سوالات امتحانی استاندارد برای دانش آموزان مطرح شده است که البته این سوالات بدون پاسخ است. تفاوت این کتاب با سوالات کار، اولا نظم و ترتیب این کتاب است که بیشتر به صورت چندین امتحان جمع آوری شده است نه به صورت منظم با استاندار کتب درسی. ثانیا سطح سوالات بالاتر از سطح سوالات کتاب کار است.

یک نکته مثبت دیگر در این کتاب اینکه، با توجه به تغییرات کتب درسی و تغییرات سطح کیفی مدارس و امتحانات هر سال یا چند سال یکبار تغییر می کند.

آخرین کتاب از انتشارات جویامجد، کتاب ریاضی کامل این انتشارات است که هم حجم بالاتری نسبت به کتاب های قبلی دارد، و هم مطالب بیشتری نسبت به این کتب در آن هست. منظور انتشارات از کتاب کامل دقیقا همان چیزی است که در ذهن متبادر می شود، در این کتاب تمام موارد در مورد ریاضی طرح شده است. به عبارت دیگر تمام مباحث در سه کتاب قبلی در این کتاب طرح شده است. البته دقت بفرمایید که این کتاب کپی برداری از کتاب های قبلی نیست بلکه وحدت مباحث دارد.

آموزش همراه با مطالب تکمیلی، سوال های امتحانی با پاسخ، تمرین های ویژه بدون پاسخ و سوالات چهارگزینه ای بدون پاسخ از انواع مطالب مطروحه در این کتاب است.

آموزش ها در ابتدای هر فصل به صورت ساده و روان طراحی شده است. نکته مهم در این آموزش ها اینکه، دانش آموزان می توانند مطالب ورای کتاب درسی را هم در بخش هایی از این کتاب مطالعه کنند.

در بخش بعدی سوالات امتحانی با پاسخ تشریحی و سوالات تمرینی بدون پاسخ ارائه شده است. سوالات در این کتاب با توجه به سطح آموزش ها طراحی شده است و در بخش پاسخ های تشریحی دانش آموز به خوبی می تواند مشکلات خود را پیدا کند و آنها را رفع کند.

و بخش آخر که مختص سوالات چهارگزینه ای و برای آزمون ها استعدادهای درخشان یا آزمون های ورای امتحانات مدارس طراحی شده که دانش آموز درصورتی خواهد توانست به آن ها پاسخ بدهد که اولا مباحث پایه کتاب درسی را آموخته باشد،‌ثانیا آموزش های ارائه شده در بخش اموزش های این کتاب را یادگرفته باشد.

جمع بندی:

1.انتشارات جویامجد تلاش می کند تا به صورت تخصصی کتاب های کمک درسی ریاضیات را برای مقاطع هفتم، هشتم و نهم به چاپ برساند.

2. این انتشارات با توجه به نیاز دانش آموزان چهار مدل کتاب طراحی کرده است: 1. کتاب کار، 2. کتاب مدرسه، 3. کتاب امتحانی، 4. کتاب کامل

3. با توجه به اینکه هر کتاب سعی کرده است بخشی از نیازهای دانش آموزان را تامین کند، کتاب می بایست توسط دانش آموز یا خانواده وی و ترجیحا با مشورت دبیران محترم، با توجه به نقاط ضعف و قوت دانش آموز انتخاب شود.


نویسنده مطلب : محمد خادمنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1667 را در این کادر وارد کنید:

   خانم بازدید کننده سایت
سلام نمیشه بگید باید از کجا پاسخنامه ی کتاب کار جویامجد هفتم رو پیدا کنیم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
برای اطلاعات بیشتر با انتشارات جویا مجد تماس بگیرید.


   خانم نگین لنجانی
خوبه ولی بعضی سوالاش خیلی سختن


   خانم نازنین
چجوری جواب های جویا مجد رو دانلود کنم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
از خود انتشارات پیگیری کنید.


   خانم علی
چجوری باید دانلود کرد ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز این کتاب رو باید حتما خریداری کنی در این مطلب فقط کتاب رو بهت معرفی کردیم.


   آقای علی مشهدی
خب الان ما که نمی تونیم جواب تمرین ویژه هایی که بلد نیستیم رو باید از کجا بگیریم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، می تونی برای حل این سوال ها از معلمت کمک بگیری


   خانم فاطمه
سلام خسته نباشید ایا کتاب کامل جویامجد نهم جواب دارد ؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
با توجه به این که هر ساله چاپ ها تغییر میکنه میتونید از انتشارات یا کتاب فروشی های معتبر سوال کنید


   خانم عدنان
ببخشید پاسخ نامه کناب کار جویامجد هشتم دارید اگر دارید چه بگیرم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
باید از فروشگاه های کتاب تهیه کنید


   خانم
آیا به سوالات نیز در آخر کتاب جواب داده شده است ؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
بله پاسخنامه دارن


   خانم


   خانم سهی
با سلام و احترام. من کتاب مدرسه جویا مجد راتهیه کردم وخیلی استفاده بردم بسیار از جناب کریمی مولف محترم سپاسگزار هستم وازاین پس مدام دعایشان میکنم.


   خانم ریحانه خاکساران
سلام
ببخشید جواب سوالا رو کجا میتوینم پیدا کنیم؟


   خانم
جواب سوالات رو باید کجا پیدا کنیم


   آقای آقای محمد حسن دریائی
چگونه می شود نمونه سؤال دانلود کرد

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام وقت بخیر برای دریافت نمونه سوالات ابتدا باید عضو شوید.


   خانم ریحانه یوسفی
سلام میشه راهنمایی کنین چجوری میتونم کتاب کاری رو دانلود بکنم ممنونم

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام و وقت بخیر
امکان دانلود کتب کمک درسی فعلا وجود ندارد در صورت تمایل به خرید میتوانید به سایت www.nimkatbook.ir مراجعه فرمایید.


   آقای امیر
کتاباعالین.واسه پایه یازدهم هم ریاضی کامل منتشرمیشه تامهر97یانه.باتشکرازشما

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، از خود انتشارات پیگیری کنید.


   خانم معصومه شاهمرادی
با سلام،انتشارات جویامجد برای معلمان کتاب اهدایی ندارد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت کتاب اهدایی با خود انتشارات در ارتباط باشید.


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه مهرماندگار  class=
آموزشگاه آپرا  class=
مدرسه حسام  class=
مدرسه بحرالعلوم  class=
مدرسه موفق  class=

معرفی کتاب های جویا مجد

انتشارات جویا مجد چند سالی هست که جدی تر از پیش کار خودش را شروع کرده است. این انتشارات با نشر چند کتاب ریاضی با مدل های متفاوت حضور موفقی در میان کتاب های کمک درسی داشته است.