سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

چطور با بحران تعطیلی مدارس تیزهوشان روبرو شویم؟ کد مطلب : 5091 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

چطور با بحران تعطیلی مدارس تیزهوشان روبرو شویم؟

با مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش به نظر می رسد عملاً پذیرش در مدارس تیزهوشان مقطع متوسطه دوره اول انجام نخواهد شد. به این ترتیب، تکلیف دانش آموزان متقاضی چیست؟
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

پدران و مادرانی که مدت ها برای این آزمون برنامه ریزی و هزینه کرده اند، آیا با سرمایه ای از دست رفته روبرو هستند یا راهی برای پرورش استعدادهای فرزندانشان وجود دارد؟

آیا مدال های المپیاد، افتخارات جهانی، رتبه های برتر کنکور و سایر دستاوردهای سمپاد اتفاقی بوده است؟ تکلیف دانش آموزانی که چنین الگوهایی را دنبال می کنند چیست؟

آیا آن طور که مسئولین می گویند با تعطیلی آزمون تیزهوشان، دبستان های ما سرشار از شور و نشاط و تربیت صحیح خواهد شد؟ یا به نرمی در حال پاک کردن صورت مساله هستیم؟

آیا بهتر نیست آزمون های جهانی تیمز و پرلز هم تعطیل شوند؟ چون مطابق با ارزشیابی توصیفی نیستند؟

چگونه می توانیم تهدید تعطیلی مدارس سمپاد را به فرصتی مناسب تبدیل کنیم؟

کارشناسان تیزلند از دیدگاه های مختلف، انحلال دبیرستان های دوره اول سمپاد را بررسی می کنند و به ما خواهند گفت که دراین شرایط بهترین ها را برای فرزندانمان رقم بزنیم؟

 

این رویداد برای چه کسانی مفید است؟

اولیای گرامی که دانش آموز پایه ششم یا نهم دارند و سال آینده قرار است دانش آموز عزیزمان در مقطع بالاتر مسیر زندگی خود را طی کند.

 

 این رویداد در چه تاریخی برگزار می شود؟

جمعه 27 بهمن 1396 ساعت 11:30 تا 14:30 در خدمت شما هستیم.

 

برای شرکت در این همایش چه باید کرد؟

برای ثبت نام کلیک کنید

 

 

 

در این همایش، دکتر کاوه و استاد بناپور، خانم سید مومن، مدیران، اساتید و مدرسان و مولفین حوزه تیزهوشان به پرسش های شما درباره این موضوع پاسخ خواهند داد.

در این رویداد، دکتر کاوه معاون آموزشی مدارس تیزهوشان و مسئول نخبه گزینی مدارس مختلف و از مشاوران سرزمین تیزهوش ها به بررسی بحران پیش آمده خواهد پرداخت. محمد کاوه، کارشناس سرزمین تیزهوش ها و از دانش آموختگان اولین دوره سمپاد پس از انقلاب، در این رویداد همراه ما خواهد بود تا از مسیری که سمپاد در این سال ها پیمود بگوید.

همچنین، بهنام بناپور، مدرس مراکز تیزهوشان تهران، مولف کتاب های آموزشی،کارشناس ارشد ریاضیات و کارشناس ارشد علوم تربیتی، از فروپاشی سمپاد و راه های پیش رو در کنترل این بحران با عنوان «پاد سم برای سمپاد» سخن خواهد گفت.

سرکارخانم سید مومن، مدیریت دبستان شهید بهشتی شمیرانات از تجربه های شگفت انگیز خود در هدایت استعدادهای برتر، شرایط نخبه پروری فرزندان بر اساس آخرین یافته های جهانی با شما سخن می گوید.

دکتر حذرخانی، رئیس گروه علوم سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش و کارشناس روش های آموزشی نوین در دوره اول دبیرستان، در مورد پرورش دانش آموزان باهوش ارائه خواهند داشت.

همچنین برای اولین بار در این همایش مدیر مسئول سرزمین تیزهوش ها هم در خدمت شما خواهد بود.

در این همایش شرکت کنید و پاسخ ابهام ها و سوالاتتان را دریافت کنید.

 

 

نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1934 را در این کادر وارد کنید:

   خانم قاسمیان
سلام پسر من امسال هفتم تیزهوشانه اما به نظر من مدارس تیزهوشان خوب نیست پسر من که درس نمیخونه یه مدرسه غیر دولتی سخت گیر به نظر من به مراتب خیلی بهتره


   خانم نازنین
سلام.من الان دانش اموز پایه ی ششم هستم.الان واقعا من چی کار کنم .دیگه هیچ انگیزه ای واسه درس خوندم ندارم.کاشکی از سال دیگه ازمونا حذف بشه.


   خانم جوانشیر
به نظر من برگزاری چنین ازمون هایی جز استرس های روانی برای دانش اموز و خانواده هایشان هیچ بار مثبتی نداشته باوجود داشتن پسری بسیار باهوش و خلاق که همیشه درازمونهای علمی رتبه اول رو داشته و سه مرحله مقام برتر جشنواره جابر رو کسب کرده و درمسابقات رباتیک استانی مقام اول رو کسب کرده تمایلی برای شرکت در ازمونهای تیزهوشان رو ندارم چون فکر میکنم فرزند من توانسته علاقه و راه خودش رو پیداکنه و به سمت بهترین هدف گام برداره


   خانم یوسفی
از روزیکه این خبر پخش شده فرزندم دیگه تمایلی به درس خوندن نداره واقعا تکلیف بچه های ما چی میشه . در حق این دانش آموزان واقعا ظلم شده.


   خانم بازدیدکننده سایت
با وجود اینکه پسرم باهوش و خلاق و ممتاز است و همواره در آزمون های خيلي سبز نفر اول بوده ولی همواره با آزمون تيزهوشان و اينگونه مدارس مخالف بودم بدليل اينكه پذيرش واقعي استعدادهاو خلاقيت ها نيستند و عده ي محدودي دانش آموز را كه با شركت در كلاسهاي آمادگي شركت كرده و فقط با فراگيري سيستم تست زني و حفظ جوابها موفق به قبولي مي شوند را انتخاب مي كننددرحاليكه همه ي مدارس ما بايد درجهت پرورش خلاقيت ها تلاش كنند وقت دانش آموز را با برگزاری این آزمون های استرس زا مي گيرند همگي مي دانيم بسیار روزهای نزدیک شدن به این آزمون ها و اعلام نتایج چه بار روانی منفی برای دانش آموزان دارد.


   آقای بهنام
به نظر من خیلی از بچه ها خودشان راهشان را انتخاب کرده اند وبا علاقه به درس خواندن ادامه میدادند لیکن با این برنامه انگیزه دانش اموزبرای تحصیل در مدارس تیزهوشان و برای رقابت وپیشرفت تحصیلی کمتر میشود


   خانم بازدیدکننده سایت
من خودم يك محصل دراين مدرسه هستم از نظر من حذف اين مدارس باعث ميشد كه دانش اموزان نخبه تمايلي به درس خواندن نداشته باشند زيرا همه دريك سطح اند و اشتياقي براي پيشرفت ندارند زيرا انها را در همان سطحي كه هستند قبول دارند


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازی استوژیت تخفیف 20%  class=
مدرسه شایستگان رازی  class=
برنامه درسی ویژه دوازدهمی ها  class=
روش های موثر یادگیری در کلاس درس  class=

چطور با بحران تعطیلی مدارس تیزهوشان روبرو شویم؟

با مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش به نظر می رسد عملاً پذیرش در مدارس تیزهوشان مقطع متوسطه دوره اول انجام نخواهد شد. به این ترتیب، تکلیف دانش آموزان متقاضی چیست؟