سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

5 موردی که باید درباره آلرژی فصلی کودکان بدانید کد مطلب : 5295 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

5 موردی که باید درباره آلرژی فصلی کودکان بدانید

سن معمول برای تشخیص آلرژی ها 4 تا 6 سالگی ست. علائم شامل عطسه کردن، گرفتگی یا آبریزش بینی، سرفه، گلودرد، به علت آبریزش بینی چشم های پف کرده، آبریزش و خارش چشم که در دوران کودکی و نوجوانی به اوج خود می رسد و سپس در دوره ی بزرگسالی بهتر می شوند.

. . . . . . . . . . . . .

به عنوان یک پزشک و پدری که خودم در بچگی به آلرژی مبتلا بودم، اطلاعاتی را کشف کردم که در نهایت علائم آلرژی را کاهش می دهد.

من همیشه نسبت به بیماران کم سن و سالی که آلرژی دارند حس همدردی خاصی دارم؛ زیرا آلرژی های خود من خیلی بد بودند. حتی بدتر از آن، در حال حاضر آنها را به فرزندانم نیز منتقل کرده ام. اما حداقلش این است که آنها تنها افرادی نیستند که آلرژی دارند: تحقیقات نشان می دهد که تقریبا نیمی از کودکان در آمریکا آلرژی دارند.

آلرژی فصلیِ مربوط به ورم غشاء مخاط بینی معمولا بعد از چندین سال قرار گرفتن در معرض ماده حساسیت زا در فضای آزاد ایجاد می شود، بنابرابن در بچه ها ی کمتر از 2 سال غیر معمول است. (با این حال ممکن است کودکان قبل از 2 سالگی به عوامل محیطی مثل حیوان خانگی و ذرات گرد و غبار آلرژی پیدا کنند).

تمام این تجربیات به عنوان یک بیمار، والدین و متخصص اطفال مرا به راهنمایی های شخصی ای مجهز کرد که ممکن است تا پیش از این آنها را نشنیده باشید؛ حتی اگر تجربه ی زیادی در مورد آلرژی در خانواده تان داشته اید.

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنیدنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1427 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

سفیرمال  class=
گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=

5 موردی که باید درباره آلرژی فصلی کودکان بدانید

سن معمول برای تشخیص آلرژی ها 4 تا 6 سالگی ست. علائم شامل عطسه کردن، گرفتگی یا آبریزش بینی، سرفه، گلودرد، به علت آبریزش بینی چشم های پف کرده، آبریزش و خارش چشم که در دوران کودکی و نوجوانی به اوج خود می رسد و سپس در دوره ی بزرگسالی بهتر می شوند.