سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

بنیاد ملی نخبگان کد مطلب : 55 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد ملی نخبگان سازمانی ایرانی است که به شناسایی، جذب و پشتیبانی مادی و معنوی از نخبگان می‌پردازد.بنیاد نخبگان استان وابسته به بنیاد ملی است و براساس سیاست‌ها و مقررات بنیاد و در چارچوب این آیین‌نامه اداره می‌شود.

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

بنیاد ملی نخبگان سازمانی ایرانی است که به شناسایی، جذب و پشتیبانی مادی و معنوی از نخبگان می‌پردازد. اساسنامه این سازمان در پانصد و شصت و دومین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دهم خردادماه 1384 تصویب شد. هیئت امنای بنیاد در 25 اردیبهشت 1385 اولین جلسه خود را تشکیل داد. رئیس این بنیاد، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور است.

سایت بنیاد ملی نخبگان

استان تهران با داشتن شرایط حساس سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و با دانشگاه‌ های برتر و مراکز نخبه پرور علمی، جایگاه ویژه‌ای ازنظر ملی و بین‌المللی دارد. تمرکز بیش از پنجاه‌درصد از نخبگان، مخترعان و مبتکران کشور در مراکز علمی و پژوهشی، مؤسسات تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان این استان، نمایانگر بیشترین سهم آن در میان نخبگان کشور و فضای نخبگی است. به‌منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌های علمی و شناسایی و حمایت و سازمان‌دهی نخبگان استان تهران از سال 1385 همزمان با تأسیس بنیاد ملی نخبگان، امور نخبگان و حمایت از عزیزان نخبه توسط معاونت فرهنگی و امور نخبگان انجام می‌شد و معاونت فرهنگی علاوه بر وظایف ملی، وظیفه شناسایی، حمایت و ارائه تسهیلات به نخبگان استان تهران را بر عهده داشت.

ساختار و تشکیلات

تشکیلات بنیاد نخبگان استان شامل رئیس، شورای علمی و کارگروه‌های تخصصی حسب موضوع و ضرورت فعالیت می‌باشد و با صرف حداقل امکانات و بودجه در امور اداری و بدون تشکیلات زاید و با حداکثر استفاده از امکانات موجود استان اداره می‌شود.

ماهیت حقوقی بنیاد

بنیاد نخبگان استان وابسته به بنیاد ملی است و براساس سیاست‌ها و مقررات بنیاد و در چارچوب این آیین‌نامه اداره می‌شود.

شورای علمی

شورای علمی وظیفه بررسی، تدوین و پیشنهاد برنامه‌های بنیاد نخبگان استان در چارچوب سیاست‌ها، برنامه‌ها و مقررات بنیاد بر عهده دارد.

اعضای شورای علمی متشکل از افراد زیر است:

1- رئیس بنیاد نخبگان استان (رئیس شورا)

2- معاون ذیربط استاندار با معرفی وی

3- یک یا سه تن از روسای دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیاتی استان

4- پنج تن از ساکنان استان که واجد شرایط مندرج در آیین‌نامه احراز نخبگی و استعداد برتر، مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی باشند.

 

نمودار تشکیلاتی اعضای بنیاد ملی نخبگانکلمات کلیدی : رئیس بنیاد نخبگان استان |شورای عالی انقلاب فرهنگی | نخبه 


منبع: بنیاد ملی نخبگاننظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1918 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه نیکو  class=
مدرسه درخشان  class=
مدرسه سلام همت  class=
خرید اینترنتی از کتابم کو  class=

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد ملی نخبگان سازمانی ایرانی است که به شناسایی، جذب و پشتیبانی مادی و معنوی از نخبگان می‌پردازد.بنیاد نخبگان استان وابسته به بنیاد ملی است و براساس سیاست‌ها و مقررات بنیاد و در چارچوب این آیین‌نامه اداره می‌شود.