سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

جزئیات برگزاری المپیاد زیست شناسی 2018 کد مطلب : 5519 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

جزئیات برگزاری المپیاد زیست شناسی 2018

زمان افتتاحیه المپیاد روز 24 تیرماه خواهد بود و 30 ام تیر اختتامیه برگزار می شود.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

جزئیات برگزاری المپیاد زیست شناسی 2018به گزارش تیزلند، به گزارش خبرگزاری ایسنا، فاطمه مهاجرانی در نشستی خبری پیرامون برگزاری المپیاد جهانی زیست شناسی 2018 که به میزبانی ایران برگزار می‌شود اظهار کرد: مسیر پذیرش میزبانی از سال 2012آغاز شده بود و مدتی است که امور اجرایی در شورای راهبردی در حال برگزاری است.

وی افزود: زمان افتتاحیه المپیاد روز 24 تیرماه خواهد بود و 30 ام تیر اختتامیه برگزار می‌شود. پیش بینی می‌کنیم از میان 62 کشور تا شروع المپیاد حدود یکهزار مهمان داشته باشیم.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با بیان اینکه ورود میهمانان از روز 23 تیرماه صورت می گیرد و مراسم افتتاحیه مراسم در هتل اسپیناس پالاس برگزار خواهد شد عنوان کرد: ورود ایران به المپیاد زیست شناسی از سال 78 اتفاق افتاده است و وضعیت علمی خوبی در این المپیاد داشته‌ایم و در اولین حضور رتبه دهم را کسب کردیم.

مهاجرانی افزود: طبق مصوبه هیئت وزیران 15 میلیارد تومان اعتبار برای این المپیاد در نظر گرفته شده و روند تخصیص اعتبارات برای المپیادها خوب بوده است. هدف المپیاد اشاعه علم و دارای کارکرد دوگانه پویش همگانی علمی و اشاعه علم است که به کمک معلمان صورت می گیرد. در این المپیاد معلمان زیست شناسی برای آشنایی با موارد جدید حضور دارند.

به گفته رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان درباره برنامه‌های جنبی المپیاد گفت: بازدیدهای علمی و دیدار از محیط های فرهنگی برای این برنامه ترتیب داده شده است و این رویداد به نوعی دیپلماسی علمی است و پیام صلح و دوستی را به جهان می دهد.

وی با بیان اینکه در مجموع حدود 250 نفر در طبیف سنی 16 تا 18 سال از کشورهای مختلف با یکدیگر رقابت کرده و آزمون می دهند گفت: از ایران هم چهار نفر انتخاب شده اند. مانند همه اعزام هایی که انجام می‌شود کمیته علمی بعد از چند دوره آزمون و آموزش، افراد نهایی را انتخاب می‌کنند که دو نفر از آنها دختر و دونفر پسر و از استان تهران هستند. علیرغم اینکه امسال مسابقات در ایران برگزار می‌شود، تفاوتی در نحوه انتخاب آنها نخواهیم داشت.

وی افزود: المپیاد در دو مرحله آزمون تئوری و عملی انجام می‌شود. علیرغم مشکلات موجود مشکل خاصی در تامین تجهیزات آزمایشگاهی نداریم.

مهاجرانی درباره امنیت آزمون نیز گفت: امنیت سوالات بسیار حائز اهمیت است و تدابیری جهت حفظ امنیت اعم از نصب برخی تجهیزات انجام شده و با مرکز حراست هماهنگی‌هایی انجام شده است.

به گفته وی، آزمون تئوری المپیاد در هتل آزادی و قسمت عملی آن در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.بیوشیمی، زیست شناسی مولکولی، زیست فناوری و سیستماتیک گیاهی و جانوری از جمله مواد آزمونی خواهند بود.

وی درباره جوایز برگزیدگان نهایی گفت: برگزیدگان طبق نظر و روال کاری کمیته علمی، مدال طلا تا برنز و دیپلم افتخار دریافت می‌کنند و در کشورهای خود نیز متناسب با سیاستهای خود جوایزی دریافت می‌کنند. در ایران معافیت کنکور برای دارندگان مدال طلا را حتما خواهیم داشت.

وی درباره مهاجرت نخبگان از کشور بویژه برندگان المپیادها اظهار کرد: مهاجرت یک پدیده جهانی است. اکنون اقدامات خوبی در حال انجام است اما اگر بتوانیم کسب و کارها و ایجاد اشتغال‌ برای نخبگان را گسترش دهیم می‌توانیم کمک کنیم و شرایط مطلوبی برای ماندگاری نخبگان فراهم کنیم. هرچند بخشی از نخبگان که به خارج از کشور می‌روند پس از کسب تخصص‌های مربوط به کشور بازمی‌گردند و خدمت می‌کنند و این نکته خوبی است. منکر ایرادات موجود نیستیم اما منکر تلاش های در دست انجام هم نمی‌شویم.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در کمیته راهبردی و اجرایی المپیاد جهانی زیست شناسی 2018 تهران و در پاسخ به پرسشی درباره افت مدال آوری ایران در المپیادهای علمی گفت: موفقیت چشمگیر ایران در سال‌های گذشته اندکی افت کرده و علت این است که باشگاه دانش پژوهان جوان ماهیت و ساختار قبلی را ندارد.

وی ادامه داد: اگر سازمان ملی استعدادهای درخشان احیاء شود و باشگاه دانش پژوهان هویت و استقلال خود را پیدا کند وضعیت می‌تواند از این هم بهتر شود. در اردوهای المپیادها بچه‌ها در هفت تا هشت ماه در یک مکان زندگی می‌کنند و اگر حمایت خوبی نباشد کیفیت افت می‌کند.


منبع: خبرگزاری ایسناآشنایی با هوش های هشتگانه

تصور اینکه انسان فقط با توان ذهنی و IQ قابل مقایسه است و امکان پیشرفتی هم برای او در این زمینه وجود ندارد توسط تئوری هوشهای چندگانه آقای گاردنر از میان رفت!


نکات تکمیلی در مورد برنامه مطالعاتی هفتگی

برای استفاده بهتر از برنامه های مطالعاتی حتما ویدیو مربوط به نکات تکمیلی را ببینید.


چرا تعطیلات تابستان برای یادگیری دانش آموزان مخرب است؟

فراموشی اطلاعات و آموخته ها در تعطیلات طولانی مثل تابستان بیشتر رخ می دهد . این تعطیلات گاهی عملکرد ذهنی فرد در حیطه یادگیری را کاهش می دهد.نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1629 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازی استوژیت تخفیف 20%  class=
روش های موثر یادگیری در کلاس درس  class=
مجتمع شایستگان رازی  class=

جزئیات برگزاری المپیاد زیست شناسی 2018

زمان افتتاحیه المپیاد روز 24 تیرماه خواهد بود و 30 ام تیر اختتامیه برگزار می شود.