سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ضرورت تحرک دانش آموزان در زنگ تفریح کد مطلب : 572 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

ضرورت تحرک دانش آموزان در زنگ تفریح

دانش آموزان با فعالیت و تحرک در زنگ تفریح می توانند فشار وارد شده بر روی ستون فقرات را در اثر نیمکت نشینی کاهش دهند.

. . . . . . . . . . . . .

دکتر لایقی متخصص ارتوپد در گفت‌وگو خبرنگار خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: دانش‌آموزان با درست نشستن پشت نیمکت‌های مدرسه در بزرگسالی از کمر درد و آرتروز در امان می‌مانند. از آنجا که مدت زمان زیادی دانش‌آموزان پشت میز می‌نشینند درست نشستن یک امر لازم و ضروری است.

وی گفت: دست‌ها باید تقریبا زاویه نود درجه با میز داشته باشند. ارتفاع صندلی باید به گونه‌ای تنظیم شود که پاها کاملا روی زمین قرار بگیرد. بهتر است که میز و صندلی دانش‌آموز قابلیت تنظیم با قد وی را داشته باشد اما در حال حاضر مدارس این امکانات را ندارند پس بهتر است که دانش‌آموز مدت طولانی بر روی صندلی و نیمکت مدرسه ننشینند و بعضی وقت‌ها معلم اجازه بدهد از روی صندلی جابه‌جا شود. اگر قد کودک بلندتر از ارتفاع نیمکت بود، برای آنکه فشار کم‌تری بر روی عضلات وی وارد شود از بالشتک برای تنظیم ارتفاع خود با میز استفاده کند.

وی در پایان اشاره کرد: زنگ تفریح‌ها فرصت مناسبی است تا خستگی و فشاری که از نشستن بر روی نیمکت‌ها بر بدن کودک وارد شده است را جبران کرد.با فعالیت و تحرک از گرفتگی، خشک شدگی عضلانی و دردهای اسکلتی می‌توان جلوگیری کرد.

 


منبع: باشگاه خبرنگاران جواننظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1813 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

چگونه شاگرد اول شویم؟  class=
کابوس انجام تکالیف   class=
آموزشگاه موفقیت  class=
گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=

ضرورت تحرک دانش آموزان در زنگ تفریح

دانش آموزان با فعالیت و تحرک در زنگ تفریح می توانند فشار وارد شده بر روی ستون فقرات را در اثر نیمکت نشینی کاهش دهند.