سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

 یک ارزشیابی خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ کد مطلب : 5722 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

یک ارزشیابی خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

ارزشیابی یکی از اصول مهم آموزشی می باشد که در صورت اجرای صحیح عملکرد دانش آموزان را به نتیجه مفید هدایت می کند.

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

نظام آموزش و پرورش مانند هر نظام دیگری، دارای یک سیستم هماهنگ است. این سیستم هماهنگ شامل : درون داد، فرآیند و برون داد می باشد. درون داد سیستم آموزش و پرورش را دانش آموزانی در برمی گیرد که وارد مدارس می شوند و برون داد شامل فارغ التحصیلان آینده می باشد. حال باید دید که این سیستم چگونه می تواند به پیش برود تا برون داد و نتیجه خوبی داشته باشد. اگر فرآیند کار این سیستم به نحو صحیح پیش برود ما می توانیم انتظار یک نتیجه خوب را داشته باشیم .در رابطه با فرآیند نظام آموزش و پرورش مواردی همچون: روش تدریس معلم،محتوای آموزشی، ارزشیابی آموزشی و ... مطرح است. در میان این موارد، ارزشیابی آموزشی موضوعی است که فرآیند را تا حد زیادی به نتیجه مطلوب می رساند، لیکن اگر به شکل صحیح انجام شود. حال سوال پیش می آید که ارزشیابی آموزشی چیست و چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ارزشیابی عبارت است از سنجیدن عملکرد دانش آموزان و مقایسه کردن آنها با هدفهای آموزشی، به منظور اینکه مشخص شود که آیا فعالیتهای آموزشی معلم و کوشش های دانش آموزان به نتیجه مطلوب رسیده است یانه؟

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنید

نویسنده مطلب : اعظم پیکانی
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1524 را در این کادر وارد کنید:

   خانم - جعفر جگروند
با سلام ممنون از مطالب آموزنده شما
ارزشیابی قلب یادگیری است .ویادگیری زمانی اتفاق می افتدکه تغییری در رفتار دانش آموزان مشاهده شود .لذا باید دانش آموزان را هدایت نماییم تا در راستای ارتقاء سواد خواندن(پرلز)از حفظیات دوری وبه درک وفهم متون خوانده شده بپردازند.


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه مهرماندگار  class=
آموزشگاه آپرا  class=
مدرسه حسام  class=
مدرسه بحرالعلوم  class=
مدرسه موفق  class=

یک ارزشیابی خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

ارزشیابی یکی از اصول مهم آموزشی می باشد که در صورت اجرای صحیح عملکرد دانش آموزان را به نتیجه مفید هدایت می کند.