سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

انواع راههای پرورش خلاقیت در کودکان کد مطلب : 5746 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

انواع راههای پرورش خلاقیت در کودکان

خلاقیت توانایی قابل اکتساب می باشد و هر فرد می تواند آن را در وجود خود کشف کرده و پرورش دهد.

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

در گذشته تصور می شد که خلاقیت توانایی منحصر به فردی می باشد و همانند هوش بالا، تنها تعدادی از آن برخوردار هستند،در طی گذر زمان دانشمندان و محققان روانشناسی این سوال را مطرح کردند که آیا اساسا خلاقیت درونی و ذاتی است یا بیرونی و اکتسابی و با بررسی توانایی های افراد خلاق ، به این نتیجه رسیدند که خلاقیت قابل اکتساب و آموزش می باشد. در وجود تمامی انسانها، قابلیت های خلاقانه به ودیعه گذاشته شده است، برخی از افراد این قابلیتها را در بستر زندگی شکوفا می سازند و برخی دیگر توانایی شناخت و پروراندن آن را ندارند. حال این سوال پیش می آید که خلاقیت چیست و ما چگونه می توانیم آن را پرورش دهیم؟

خلاقیت چیست؟

خلاقیت زمانی بروز می کند که فرد با یک مساله و مشکل روبه رو می شود، در آنجاست که او باید با استفاده از دانسته ها و تجربیات خود، راه حل یا راه حل هایی را ارائه دهد تا بتواند آن مشکل را حل کند. پس می توان گفت که خلاقیت عبارت است از توانایی تولید راه‌حلهای جدید، مناسب و متنوع برای حل مسائل و مشکلات. حال ما چگونه قادر می شویم که این توانایی را شکوفا سازیم. در ادامه به عوامل موثر در بروز خلاقیت اشاره می شود.

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنید

نویسنده مطلب : اعظم پیکانی
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1113 را در این کادر وارد کنید:

   آقای اردشیررسایی
مطالب بسیارمفید کاربردی هستند


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه مهرماندگار  class=
آموزشگاه آپرا  class=
مدرسه حسام  class=
مدرسه بحرالعلوم  class=
مدرسه موفق  class=

انواع راههای پرورش خلاقیت در کودکان

خلاقیت توانایی قابل اکتساب می باشد و هر فرد می تواند آن را در وجود خود کشف کرده و پرورش دهد.