سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

راهکارهای آموزش خلاقیت به نوجوانان توسط خانوده کد مطلب : 5768 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

راهکارهای آموزش خلاقیت به نوجوانان توسط خانوده

دوره نوجوانی دوره حساس شکل گیری شخصیت می باشد. در این دوره می توان با آموزش صحیح نوجوان را به سوی توانایی های بالقوه خود سوق داد.

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

خلاقیت، موهبت الهی است که خداوند آن را به همه انسانها عطا کرده است و این موهبت، ویژگی بسیار خوبی دارد و آن قابلیت رشد آن می باشد. براین اساس می توان با آموزش صحیح به تسهیل رشد آن کمک کرد.در ادامه

به برخی راهکارهایی که والدین با استفاده از آنها، می توانند به رشد خلاقیت در فرزندان خود کمک کنند. اشاره می شود.

راهکارهای پرورش خلاقیت در نوجوانان:

1- والدین همیشه باید در حال پرسش کردن از فرزندان خود باشند و پرسش را تنها منحصر به مسائلی درسی مثل نوشتن تکلیف و خواندن درس ندانند، لیکن پدر و مادر باید این نکته را درنظر بگیرند که در پرسیدن سوال چه موردی را در نظر بگیرند تا سوال فرزند دلبندشان را به خلاقیت سوق دهند، بهتر است والدین از سوالاتی استفاده کنند که این سوالات بیش از یک جواب داشته باشد. زیرا سوالی که یک جواب داشته باشد نمی تواند زمینه ساز خلاقیت شود و یا شاید دانش آموز ما جواب را قبلا از جایی دیده یا شنیده. پس بهتر است سوالاتی مدنظر قرار بگیرند که جواب های بسیاری داشته باشند. مثلا پدر و مادر به جای اینکه سوال کنند که چرا ذخیره آب در کشور ما کم شده و دانش آموزشان هم فورا بگوید چون بارندگی کم شده بهتر است، این پرسش را بپرسند که به نظر شما چگونه می توانیم در مصرف آب صرفه جویی کنیم؟ و سوالاتی از این دست که جوابهای بسیاری دارد و ذهن فرد را به تکاپو و در نهایت خلاقیت رهنمون می سازد.

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنید

نویسنده مطلب : اعظم پیکانی
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1171 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه مهرماندگار  class=
آموزشگاه آپرا  class=
مدرسه حسام  class=
مدرسه بحرالعلوم  class=
مدرسه موفق  class=

راهکارهای آموزش خلاقیت به نوجوانان توسط خانوده

دوره نوجوانی دوره حساس شکل گیری شخصیت می باشد. در این دوره می توان با آموزش صحیح نوجوان را به سوی توانایی های بالقوه خود سوق داد.