سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

تمرین هایی در راستای پرورش خلاقیت کودکان مقطع دبستان کد مطلب : 5815 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

تمرین هایی در راستای پرورش خلاقیت کودکان مقطع دبستان

خلاقیت توانایی قابل پرورش می باشد که والدین می توانند در زمانی محدود و با درنظر گرفتن تمرینهایی ساده، در مسیر خلاقیت فرزندان خود گام بردارند.

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

خلاقیت، توانایی ای ذاتی است، لیکن فرآیند به کارگیری این توانایی ذاتی نیست و انسانها برای اینکه بتوانند خلاقیت خود را به کار گیرند، لازم است که تحت آموزشهای مناسب قرار گرفته و تلاش و همت بسیاری داشته باشند. در سیستم های آموزشی کشورهای موفق همچون ژاپن، کودکان برای پرورش خلاقیت تحت آموزشهای خلاق قرار می گیرند، اما در کشورهای در حال توسعه مانند کشور ما، نظام آموزشی نیز با کاستی هایی رو به رو است. در کشور ما کلاس های درس به گونه ای سازماندهی شده که معلم ملزم است که با مدیریت زمان، کتاب درسی و محتوای آموزشی که به او سپرده شده را تدریس کند و در پایان ترم آزمون بگیرد، این کار زمان آموزش را پر کرده و معلمان ما زمان چندانی برای پرورش خلاقیت ندارند، برای حل این مشکل می توان، آموزش و پرورش خلاقیت را در خانه انجام داد ووالدین می توانند با آگاهی از روند این کار،کودکان خود را آموزش دهند. در ادامه به تمرینات آموزشی ای در راستای پرورش خلاقیت در مقطع دبستان اشاره می شود که این تمرینات می توانند راهگشای والدین گرامی در این امر مهم باشند.

تمرین های خلاقیت در مقطع دبستان

یکی از تمرینها این هست که والدین می توانند داستانی را برای فرزندشان تعریف کنند و سپس از او بخواهند که برای داستان عنوان و اسمی را انتخاب کند. به عنوان مثال به داستان زیر توجه کنید:

تاجری بود که برای تجارت به شهرهای مختلف سفر می کرد. از قضا به جزیره آدمخوارها رسید. آدمخوارها هم او را اسیر کردند تا فردا با او غذا بپزند. شازده خانم آدمخوارها تاجر را دید و همان لحظه عاشق او شد به پیش تاجر رفت و گفت من عاشق تو هستم . اگر با من ازدواج کنی به قبیله ام می گویم که تو را زنده نگه دارند، اما تاجر گفت نه من ترجیح می دهم که زنده زنده خورده شوم. اما با تو ازدواج نکنم. صبح روز بعد آدمخوارها تاجر را در دیگی گذاشتند و پختند.

این مطلب ادامه دارد ولی ادامه آن به شما نمایش داده نمی شود!
برای دیدن ادامه این مطلب  به صورت کامل باید عضو سایت باشید.  ادامه برخی مطالب سایت (از جمله این مطلب) فقط به اعضا نمایش داده می شود.
اگر قبلاً عضو شده اید و کد و رمز دارید، برای ورود اینجا کلیک کنید:
ورود اعضا

اگر عضو نشده اید، عضو شوید و به حدود 50 هزار عضو سایت بپیوندید. عضویت بسیار ساده است و در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
برای عضویت در سایت کلیک کنید

نویسنده مطلب : اعظم پیکانینظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1651 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه مهرماندگار  class=
آموزشگاه آپرا  class=
مدرسه حسام  class=
مدرسه بحرالعلوم  class=
مدرسه موفق  class=

تمرین هایی در راستای پرورش خلاقیت کودکان مقطع دبستان

خلاقیت توانایی قابل پرورش می باشد که والدین می توانند در زمانی محدود و با درنظر گرفتن تمرینهایی ساده، در مسیر خلاقیت فرزندان خود گام بردارند.