سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

گسترش همکاری سازمان فضایی با مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان کد مطلب : 5876 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

گسترش همکاری سازمان فضایی با مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان

تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان فضایی ایران و مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان به منظور ارتقای بینش علمی دانش آموزان، دانش پژوهان، معلمان، اساتید و اعضای کمیته های المپیادهای علمی نسبت به تحولات و دستاوردهای علمی، آموزشی و فرهنگی کشور امضا شد.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر مرتضی براری معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین سازمان فضایی ایران و مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان ضمن تاکید بر اهمیت آموزش و پرورش نسل جوان و ضرورت آموزش فناوری‌های نوین به آنان گفت: شناسایی استعدادها و ایجاد شرایط لازم برای شکوفایی آنها در زمینه‌های مختلف و توسعه دانش و سطح علمی نسل جوان از وظایف اصلی دولت‌ ها به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: بی‌شک آینده روشن کشور به توان علمی و دانش نسل نوجوان و جوان امروز گره خورده است و سازمان فضایی ایران علاوه بر ترویج همگانی علوم فضایی، آموزش تخصصی نسل نوجوان و جوان را در راس برنامه‌های ترویجی و آموزشی خود قرار داده است تا با تربیت نیروی مستعد، خلاق و جوان کشور، بتواند گامی در راستای اعتلای علمی کشور در سال‌های آتی بردارد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ارتقای بینش علمی دانش‌آموزان، دانش‌پژوهان، معلمان، اساتید و اعضای کمیته‌های المپیادهای علمی نسبت به تحولات و دستاوردهای علمی، آموزشی و فرهنگی کشور را از اهداف این تفاهم‌نامه برشمرد و افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه سازمان فضایی ایران در برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی در زمینه علوم و فناوری فضایی، ارائه مشاوره علمی، تحقیقاتی و اجرایی، هدایت و حمایت از مقالات دانش‌پژوهان در دوره‌های آموزشی مرتبط با طرح‌ها و پروژه‌های مورد نیاز کشور در حوزه فناوری فضایی با مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان همکاری خواهد کرد.

رئیس سازمان فضایی ایران بهره‌مندی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان از توانمندی‌ها و امکانات علمی سازمان فضایی ایران برای اجرای پروژه‌های تحقیقاتی و کاربردی مرتبط با این فناوری را از دیگر خدمات سازمان فضایی ایران در این تفاهم‌نامه دانست و خاطر نشان کرد: همکاری در تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی مرکز و نیازسنجی و جمع‌آوری نیازهای آموزشی توسط مرکز و ارائه آن به سازمان فضایی از دیگر زمینه‌های مشترک همکاری طرفین خواهد بود که برای تسریع در روند اجرایی مفاد این تفاهم‌نامه، کارگروه مشترک مربوطه تشکیل شد که بزودی شاهد اولین گام‌های اجرایی آن خواهیم بود.

در ادامه این جلسه فاطمه مهاجرانی، رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان ضمن اعلام آمادگی برای همکاری و تعامل بیش از پیش با سازمان فضایی ایران گفت: این مرکز با داشتن 700 مدرسه و 130 هزار دانش‌آموز مستعد، ظرفیت بسیار مناسبی برای انجام فعالیت‌های آموزشی و ترویجی در حوزه فضا دارد و ما آمادگی داریم از این ظرفیت و امکانات مرکز برای تحقق اهداف آموزشی و علمی در حوزه فناوری فضایی حداکثر بهره‌برداری را داشته باشیم.

دکتر مهاجرانی در ادامه ضمن اشاره به اهمیت و نقش علوم فضایی در تربیت دانش‌آموزان افزود: استفاده از علوم فضایی و نشان دادن عظمت هستی باعث تربیت بهتر دانش‌آموزان شده و موجب تواضع افراد در برابر خالق یکتا خواهد شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان فضایی ایران، دکتر مهاجرانی همکاری جهت ایجاد اشتیاق و روحیه مطالبه‌گری در میان جامعه مخاطب در خصوص توسعه صنعت فضایی کشور، همکاری در شناساندن فعالیت‌ها و توانمندی‌های صنعت فضایی کشور به جامعه و استفاده از ظرفیت‌های آموزشی مرکز را از دیگر زمینه‌های مشترک جهت همکاری با سازمان فضایی ایران دانست.


منبع: خبرگزاری ایسنانحوه نظارت والدین بر انجام تکالیف دانش آموزان ابتدایی

سوال مهم این است که آیا مداخله والدین در انجام تکالیف سبب افت تحصیلی خواهد شد یا این کار در سنین مختلف تاثیر متفاوتی دارد.


برنامه مطالعات هفتگی متعادل ویژه پایه دوازدهم ریاضی - 12 الی 18 مرداد

برنامه مطالعاتی هفتگی متعادل ویژه رشته ریاضی را دریافت کنید.


برنامه مطالعات هفتگی متعادل ویژه پایه دوازدهم تجربی - 19 الی 25 مرداد

برنامه مطالعاتی هفتگی متعادل ویژه رشته تجربی را دریافت کنید.


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1246 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازی استوژیت تخفیف 20%  class=
روش های موثر یادگیری در کلاس درس  class=
مجتمع شایستگان رازی  class=

گسترش همکاری سازمان فضایی با مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان

تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان فضایی ایران و مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان به منظور ارتقای بینش علمی دانش آموزان، دانش پژوهان، معلمان، اساتید و اعضای کمیته های المپیادهای علمی نسبت به تحولات و دستاوردهای علمی، آموزشی و فرهنگی کشور امضا شد.