سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

طراحی المپیادهای جدید «جغرافیا» و «علوم زمین» کد مطلب : 5956 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

طراحی المپیادهای جدید «جغرافیا» و «علوم زمین»

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان از طراحی و راه اندازی طرح خانه علوم پایه خبر داد.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

طراحی المپیادهای جدید «جغرافیا» و «علوم زمین»به گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری ایسنا، فاطمه مهاجرانی در جمع مدیران مدارس استعداد های درخشان سراسر کشور در استان گیلان با بیان اینکه وضع حوزه علوم پایه در کشور خوب نیست، اظهار کرد: طرحی با عنوان خانه علوم پایه برای دانش آموزان متوسطه اول سراسر کشور طراحی شده است.

وی با تاکید بر این مطلب که این طرح مختص استعدادهای درخشان نیست، فقط مرکزیت آن با استعداد های درخشان است، تصریح کرد: این طرح به همه دانش آموزان مدارس سرویس می دهد و تمام بچه هایی که علاقمند به علوم پایه هستند می توانند فعالیت کنند.

مهاجرانی همچنین افزود: ما باید بستر و فضای استفاده از ظرفیت های دانش آموزان را در علوم پایه افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه ما باید به الگو سازی، گسترش دانش و ایجاد انگیزه در بین دانش آموزان کمک کنیم اظهار کرد: این طرح قرار هست در وزارت علوم مطرح شود و تفاهم نامه ای هم در این خصوص با دانشگاه های علامه، شهید بهشتی و تهران در حال انعقاد است که در راستای تقویت علوم انسانی بهتر کار کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه المپیاد یکی از شاخص های مهم ما هست ولی فقط شاخص های موفقیت هستند، اظهار کرد: همه هدف ما صرفا تربیت المپیاد و مدال آور نیست بلکه مهم ترین ارزش ، تربیت انسان هایی است که دل در گرو میهن اسلامی دارند و استعداد های خودشان را در ساختن آن استفاده می کنند.

وی در ادامه افزود: یکسری المپیادهای جدید مثل المپیاد جغرافیا و علوم زمین در حال طراحی است که در راستای تقویت علوم انسانی می باشد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، مهاجرانی همچنین در پایان گفت: با یونسکو در خصوص المپیاد سلول‌های بنیادین نیز صحبت کردیم که بتوانیم این رشته نو پا و مهم را به صورت المپیاد جهانی ثبت کنیم و ایران به عنوان دبیرخانه دائمی این رشته معرفی شود.

در ادامه مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان اظهار کرد: همه ما وظیفه داریم زمینه رشد و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان را فراهم کنیم به گونه‌ای که آنها به معنای واقعی برای این کشور اسلامی یک نیروی انسانی واقعی تربیت شوند.

وی با بیان اینکه یک دانش آموز ایرانی باید یک شهروند جهانی تربیت شود، افزود: باید در برنامه های خود به گونه ای برنامه ریزی کنیم که دانش آموزان استعدادهای درخشان از حیث مهارتهای اجتماعی و پرورش هوش اجتماعی و مهارتهای زندگی نیز آماده باشند.

وی در پایان ضمن تاکید بر 6 ساحت تربیتی گفت: باید با این دانش آموزان در ساحت های دینی ، اخلاقی و حوزه میهن دوستی نیز به صورت ویژه کار شود.


منبع: خبرگزاری ایسنابرنامه مطالعات هفتگی متعادل ویژه پایه دوازدهم ریاضی - 12 الی 18 مرداد

برنامه مطالعاتی هفتگی متعادل ویژه رشته ریاضی را دریافت کنید.


برنامه مطالعات هفتگی متعادل ویژه پایه دوازدهم ریاضی - 19 الی 25 مرداد

برنامه مطالعاتی هفتگی متعادل ویژه رشته ریاضی را دریافت کنید.


برنامه مطالعات هفتگی پیشرو ویژه پایه دوازدهم تجربی - 12 الی 18 مرداد

برنامه مطالعاتی هفتگی پیشرو ویژه رشته تجربی را دریافت کنید.نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1894 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازی استوژیت تخفیف 20%  class=
روش های موثر یادگیری در کلاس درس  class=
مجتمع شایستگان رازی  class=

طراحی المپیادهای جدید «جغرافیا» و «علوم زمین»

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان از طراحی و راه اندازی طرح خانه علوم پایه خبر داد.