سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

تغییر در شیوه پذیرش دانش آموزان پایه هفتم مدارس سمپاد کد مطلب : 5979 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

تغییر در شیوه پذیرش دانش آموزان پایه هفتم مدارس سمپاد

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان با اشاره به تغییر اساسنامه سمپاد از اعمال تغییراتی در شیوه جذب دانش آموزان تیزهوش خبر داد.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

تغییر در شیوه پذیرش دانش آموزان پایه هفتم مدارس سمپادبه گزارش تیزلند، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و دانش پژوهان جوان درباره برنامه‌های در نظر گرفته شده برای سمپاد و با توجه به ترفیع درجه مرکز ملی استعداد‌های درخشان به سازمان که چندی پیش محقق شد، اظهار کرد: وزیر آموزش و پرورش و در ادامه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای احیای مجدد جایگاه سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان و تصویب این مصوبه تلاش و پیگیری‌های بسیاری داشتند و اکنون منتظر ابلاغ آن هستیم.

وی ادامه داد: بعد از ابلاغ اساسنامه و تعیین و استقرار اعضای هیئت امنا تصمیماتی در حوزه اداره مدارس، نظارت، کیفیت عملکرد، جذب و ارزیابی نیروی انسانی، شیوه انتخاب دانش آموزان در مدارس تیزهوشان داریم.

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و دانش پژوهان جوان تصریح کرد: در شرایط فعلی و با توجه به ضوابط موجود تنها مسیر دانش آموز در مدارس تیزهوشان از طریق آزمون است در حالی که گاهی دانش آموز مستعدی داریم که به هر دلیل امکان شرکت در آزمون نداشته است بنابراین از ورود به مدارس سمپاد باز می‌ماند.

پذیرش صرف بر مبنای آزمون در مدارس سمپاد عادلانه نیست

مهاجرانی با اشاره به اینکه پذیرش صرف دانش آموزان از طریق آزمون در مدارس سمپاد عادلانه نیست، تصریح کرد: در هیئت امنا پیش بینی‌هایی و برنامه‌های برای تغیرات در شیوه‌های جذب خواهیم داشت.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی پذیرش دانش آموزان در سمپاد متوسطه اول در سال‌های آتی و با توجه به حاشیه ساز بودن آزمون این دوره بیان کرد: برای پذیرش در پایه هفتم مدارس سمپاد پیش بینی‌هایی در مراحل اولیه داریم و تصویب اساسنامه هم در این موضوع قطعا تاثیرگذار است.

برپایی خانه علوم پایه برای دانش آموزان متوسطه اول از آذرماه

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و دانش پژوهان جوان از تاسیس خانه علوم پایه برای دانش آموزان متوسطه اول خبر داد و گفت: خانه علوم پایه برای پاسخگوی به مطالبه گری دانش آموزان علاقه‌مند در حوزه علوم پایه در دستور کار قرار گرفته است همچنین توجه به علوم پایه از تاکیدات ویژه و عالمانه مقام معظم رهبری است بنابراین برای توسعه این علوم برنامه ریزی داشتیم.

مهاجرانی افزود: یکی از صندلی‌های عتف (دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری) مربوط به آموزش و پرورش است و با شرکت به عنوان عضو حقوقی در این شورا به این نتیجه رسیدیم که آموزش و پرورش نقش مهمی در علوم پایه دارد.

وی با بیان اینکه خانه علوم پایه زیر نظر سازمان ملی استعداد‌های درخشان فعالیت می‌کند، اظهار کرد: این خانه صرفا برای دانش آموزان سمپادی نیست و همه دانش آموزان علاقه‌مند امکان شرکت در خانه را دارند که طبق پیش بینی‌ها سعی می‌کنیم در آذرماه این مجموعه کار خود را آغاز کند.

تغییر در مدیریت پژوهش سرا‌های دانش آموزی

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و دانش پژوهان جوان با اشاره به اینکه خانه علوم مشابه پژوهشسرا‌های دانش آموزی است، تصریح کرد: طبق مصوبه 951 شورای عالی آموزش و پرورش پژوهشسرا‌ها هم به سمپاد منتقل می‌شود البته اکنون پژوهشسرا‌ها زیرنظر معاونت متوسطه فعالیت می‌کند.

مهاجرانی با بیان اینکه تغییر مدیریت پژوهشسرا‌ها از معاونت متوسطه به سمپاد فرآیندی زمانبر است، گفت: بعد از اینکه سازوکار این مرحله طی شود پژوهشسرا‌ها با خانه علوم ادغام خواهد شد، اما با توجه به اینکه اکنون این اتفاق هنوز محقق نشده است بنابراین خانه علوم و پژوهشسرا‌ها به طور مجزا فعالیت می‌کنند.


منبع: باشگاه خبرنگاران جواننظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1119 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه نیکو  class=
مدرسه درخشان  class=
مدرسه سلام همت  class=
در چه شرایطی از معلم خصوصی استفاده کنیم؟  class=
خرید اینترنتی از کتابم کو  class=

تغییر در شیوه پذیرش دانش آموزان پایه هفتم مدارس سمپاد

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان با اشاره به تغییر اساسنامه سمپاد از اعمال تغییراتی در شیوه جذب دانش آموزان تیزهوش خبر داد.