سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

گسترش طرح «شهاب» در مدارس کد مطلب : 6012 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

گسترش طرح «شهاب» در مدارس

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان گفت: به دنبال این طرح هستیم که در برخی مناطق که مدارس استعدادهای درخشان نداریم، برای دانش آموزان تیزهوش کلاس ویژه دایر کنیم.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

گسترش طرح «شهاب» در مدارسبه گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری فارس، فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان  اظهار کرد: امسال نیز طرح «شهاب»( شناسایی استعدادهای برتر) گسترش یافت و وارد پایه هشتم شد.

وی با بیان اینکه طرح شهاب در دوره متوسطه اول در پی فعالیت‌های پژوهشگری عمیق‌تری اجرا می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر طرح شهاب در 580 منطقه آموزشی در بخشی از پایه‌های چهارم، پنجم، ششم، هفتم و هشتم اجرا می‌شود.

مهاجرانی اضافه کرد: 4 قطب آموزشی برای آموزش معلمان در طرح شهاب پیش‌بینی کردیم و این طرح با تغییرات کوچک در گویه‌ها و برخی بخش‌ها اجرا می‌شود و طرح شهاب در سال آینده در پایه چهارم تکمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 125 هزار دانش‌آموز در مدارس سمپاد تحصیل می‌کنند، گفت: در زمینه تعداد دانش‌آموزان استعدادهای درخشان خارج از نُرم نیستیم البته تعداد مدارس در برخی مناطق زیاد است به عنوان مثال در تهران 32 تا 34 مدرسه داریم‌.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان با بیان اینکه به سمت آموزش‌های ویژه حرکت می‌کنیم، افزود: در بعضی از مناطق، مدارس استعدادهای درخشان نیست و ما را ملزم می‌کند که به سمت آموزش‌های تلفیقی برویم و در بعضی از مناطق، کلاس‌های ویژه حتی برای یک نفر داشته باشیم.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی محیط غنی و محتوای مورد نیاز برای دانش‌آموزان استعدادهای درخشان در همه مناطق جزو برنامه‌های ما محسوب می‌شود.


منبع: خبرگزاری فارسبرنامه مطالعات هفتگی متعادل ویژه پایه دوازدهم ریاضی - 26 مرداد الی 1 شهریور

برنامه مطالعاتی هفتگی متعادل ویژه رشته ریاضی را دریافت کنید.


عوامل کاهش تمرکز در دانش آموزان

در دنیای امروز با توجه به هجوم ابزارهای الکترونیکی موضوع تمرکز حین یادگیری و مطالعه هر روز جدی تر می شود.


هر چه مشکل پیچیده تر، راه حل ساده تر

راهکار درست برای حل کردن مشکلات چیست؟باید با شرایط سخت و مشکلات دشوار چطور روبه رو شویم؟


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1261 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازی استوژیت تخفیف 20%  class=
روش های موثر یادگیری در کلاس درس  class=
مجتمع شایستگان رازی  class=

گسترش طرح «شهاب» در مدارس

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان گفت: به دنبال این طرح هستیم که در برخی مناطق که مدارس استعدادهای درخشان نداریم، برای دانش آموزان تیزهوش کلاس ویژه دایر کنیم.