سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

المپیاد ادبی از سال 98 به صورت جهانی برگزار می  شود کد مطلب : 6299 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

المپیاد ادبی از سال 98 به صورت جهانی برگزار می شود

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان به تشریح جزئیات المپیادهای علمی امسال پرداخت و گفت: المپیاد ادبی از سال 1398 به صورت جهانی برگزار می شود.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

المپیاد ادبی از سال 98 به صورت جهانی برگزار می  شودبه گزاش تیزلند، به نقل ازخبرگزاری فارس، عنایت سالاریان معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان  در تشریح المپیادهای علمی امسال با بیان اینکه از مجموع حدود 84 هزار دانش‌آموزی که در المپیاد‌های علمی در 9 رشته شرکت می‌کنند، 47 درصد دختر و 53 درصد پسر هستند، اظهار کرد: این المپیادها ساعت 9 صبح اول بهمن ماه با برگزاری المپیاد جغرافیا آغاز شد و در مجموع برای آزمون المپیادهای 9گانه، 2509 حوزه داخلی و 49 حوزه هم در خارج از کشور در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه همچنین 268 نفر از دانش‌آموزان نیز در آزمون خارج از کشور شرکت می‌کنند، افزود: امسال برای اولین بار المپیاد جغرافیا به صورت ملی و بعد به صورت بین المللی به تعداد المپیادهای ما اضافه شد و برای سال اول حدود 5378 نفر شرکت کردند.

سالاریان با بیان اینکه تعداد دانش‌آموزان شرکت کننده در المپیادهای علمی امسال به تفکیک رشته‌ها شامل 56 درصد از رشته علوم تجربی، 30 درصد ریاضی، 14 درصد علوم انسانی است، اضافه کرد: همچنین 53 درصد دانش‌آموزان شرکت کننده در پایه دهم و 47 درصد در پایه یازدهم هستند.

وی تعداد استان‌هایی که بیشترین شرکت کننده در المپیادهای دانش‌آموزی را داشته‌اند به ترتیب شامل تهران، مازندران، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، فارس، اصفهان و کرمانشاه اعلام کرد و گفت: در رشته ادبی با 10 هزار و 369 نفر 12 درصد، رشته ریاضی با 12 هزار و 115 نفر 15 درصد، زیست شناسی با 21 هزار و 497 نفر 26 درصد، رشته سلول‌های بنیادی با 3 هزار و 218 نفر 4 درصد، رشته المپیاد شیمی در مجموع با 14 هزار و 418 نفر 17 درصد، فیزیک با 7448 نفر 9 درصد است، کامپیوتر با 5770 نفر 7 درصد، رشته نجوم و اختر فیزیک با 3481 نفر 4 درصد و جغرافیا با 5378 نفر در مجموع 6 درصد کل شرکت کنندگان المپیادهای علمی امسال را شامل می‌شوند.

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان تصریح کرد: در مجموع نسبت شرکت‌کنندگان المپیاد امسال در مقایسه با سال گذشته بر اساس جمعیت دانش‌آموزی پایه دهم و یازدهم یک درصد افزایش داشته است.

وی درباره برنامه آینده المپیادها اظهار کرد: المپیاد ادبی از سال 1398 با کمک تعدادی از سازمان‌های فرهنگی مثل کتابخانه ملی، موسسه فرهنگی اکو، دانشگاه علامه طباطبایی، بنیاد سعدی و فرهنگستان ادب فارسی به صورت جهانی برگزار می‌شود.

سالاریان ادامه داد: همچنین در سال 2020 اولین المپیاد جهانی سلول‌های بنیادی به میزبانی و با ابداع ایران برگزار می‌شود و المپیاد نجوم که پیش از این و به مدت 6 سال به صورت جداگانه برگزار می شد و چند سالی است که متوقف شده و با المپیاد اختر فیزیک ادغام شده است نیز از سال آینده بار دیگر مجزا خواهد شد.


منبع: خبرگزاری فارسبرنامه مطالعات هفتگی متعادل ویژه پایه دوازدهم ریاضی - 26 مرداد الی 1 شهریور

برنامه مطالعاتی هفتگی متعادل ویژه رشته ریاضی را دریافت کنید.


برنامه مطالعات هفتگی متعادل ویژه پایه دوازدهم تجربی - 19 الی 25 مرداد

برنامه مطالعاتی هفتگی متعادل ویژه رشته تجربی را دریافت کنید.


تعریف زیر گروه رشته های تحصیلی در کنکور

عنوان زیرگروه مثل بسیاری از اصطلاحات دفترچه ثبت نام کنکور برای داوطلبان کنکور و خانواده ها جای سوال دارد. اینکه زیرگروه یعنی چه و در قبولی داوطلب در کنکور و کسب رتبه بهتر چه اثری دارد.


مطالب مرتبط::
» احتمال برگزاری اولین المپیاد ادبی جهانی دانش آموزی در تابستان 98
» برگزاری بیست و نهمین المپیاد ملی کامپیوتر با شرکت 6000 دانش آموز
» آزمون المپیاد علمی جغرافیا برای اولین بار در کشور برگزار شد
» برگزاری المپیاد جغرافیا برای اولین بار
» آغاز توزیع کارت ورود به جلسه مرحله اول المپیادهای علمی از امروز
» برخی مدارس برای افزایش سهم المپیادی های خود از پایه هفتم شروع می کنند
» مهلت ثبت نام آزمون المپیادهای علمی باز هم تمدید شد
» تمدید مهلت ثبت نام در آزمون المپیادهای علمی تا ساعت 24 روز سه شنبه 4 دی ماه
» منابع آزمون چهارمین المپیاد علمی سلول های بنیادین و پزشکی بازشناختی اعلام شد
» تمدید مهلت ثبت نام در آزمون المپیادهای علمی تا ساعت 24 روز دوشنبه 3دی ماه
» منابع آزمون المپیاد علمی جغرافیا اعلام شد
» منابع آزمون المپیاد نجوم و اختر فیزیک اعلام شد
» منابع آزمون المپیاد علمی ریاضی اعلام شد
» منابع آزمون المپیاد علمی فیزیک اعلام شد
» منابع آزمون المپیاد علمی شیمی اعلام شد
» منابع آزمون المپیاد زیست شناسی اعلام شد
» منابع آزمون المپیاد علمی ادبی اعلام شد
» آغاز ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی 97-98
» منابع آزمون های المپیادهای علمی کشور در سال تحصیلی 98-1397

نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1943 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازی استوژیت تخفیف 20%  class=
روش های موثر یادگیری در کلاس درس  class=
مجتمع شایستگان رازی  class=

المپیاد ادبی از سال 98 به صورت جهانی برگزار می شود

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان به تشریح جزئیات المپیادهای علمی امسال پرداخت و گفت: المپیاد ادبی از سال 1398 به صورت جهانی برگزار می شود.