سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

لغو آزمون اعزام معلم به خارج از کشور تا اطلاع ثانوی کد مطلب : 6632 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

لغو آزمون اعزام معلم به خارج از کشور تا اطلاع ثانوی

رئیس مرکز بین الملل و مدارس خارج از کشور گفت: ما بر تمام فعالیت های مدارس بین الملل نظارت داریم و هیچ فعالیتی در این مدارس بدون هماهنگی با ما صورت نمی گیرد.
توجه بازدیدکننده عزیز ، این خبر مربوط به 96 روز پیش است. برای مشاهده خبرهای جدید به بخش اخبار سایت مراجعه کنید.

. . . . . . . . . . . . .

لغو آزمون اعزام معلم به خارج از کشور تا اطلاع ثانوی  به گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری مهر، غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین‌الملل و رئیس مدارس خارج از کشور در پاسخ به این پرسش که برخی گزارش‌ها مبنی بر عدم نظارت بر مدارس بین‌الملل داخل کشور به گوش می‌رسد، نظارت بر این مدارس چگونه است؟ با بیان اینکه اکنون 470 هزار نفر از دانش آموزان کشورهای مختلف در مدارس ایران تحصیل می‌کنند و برخی از آنها در مدارس بین‌الملل به تحصیل مشغول هستند، بیان کرد: نظارت ما بر مدارس بین‌الملل کامل و جامع است اما استلزامات نظارت بر این مدارس با مدارس دیگر کشور، متفاوت است. ساختار مدارس بین‌الملل کاملاً متفاوت از مدارس داخلی است و نظام آموزشی خاصی دارند مانند اینکه تمام دروس در این مدارس به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

وی ادامه داد: ما بر تمام فعالیت‌های مدارس بین‌الملل نظارت داریم و هیچ فعالیتی در این مدارس بدون هماهنگی با ما صورت نمی‌گیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که امکانات خوبی در این مدارس وجود دارد از جمله زمین‌های ورزشی بزرگ مانند زمین تنیس و…، آیا این مدارس مجاز هستند این امکانات را در اختیار افراد غیر محصل قرار دهند، بیان کرد: مدارس تا ساعت 2 بعد از ظهر عموماً دایر هستند و مدرسه می‌تواند از ساعت 4 بعد از ظهر تا 10 شب این امکانات را در اختیار مردم محله بگذارد. در واقع این زمین گسترده و امکانات مدارس را نباید بلااستفاده بگذاریم. پول دریافتی بابت اجاره هم به حساب درآمدهای مشخص شده وزارتخانه واریز می‌شود و حساب و کتابش مشخص است اما در ساعات آموزشی حق استفاده از امکانات برای غیر از دانش آموزان مجاز نیست.

کریمی در ادامه درباره آزمون استخدامی اعزام معلمان به خارج از کشور و اعتراض‌هایی که در این بخش مطرح شد و به طور کلی درباره وضعیت این آزمون و وضعیت اعزام معلمان به خارج از کشور با توجه به محدودیت‌های بودجه‌ای اظهار کرد: ساز و کار آزمون اعزام معلم به خارج از کشور بسیار مشخص است و تا کنون 10 بار این آزمون برگزار شده است. در دوره اخیر اتفاقاً آزمون سخت‌تری گرفتیم و هر معلم بین 45 تا یک ساعت تحت آزمون‌های سخت روان شناختی قرار گرفت. معلمانی که این آزمون را دادند می‌توانند شهادت دهند که چنین فضای سختگیرانه ای وجود داشته است.

وی اضافه کرد: جواب‌های آزمون هم خیلی روشن و دقیق مشخص شده و عده‌ای از پذیرفته شدگان اعزام شدند و برخی هم برای اعزام‌های نوبت بعد مانده‌اند. طبیعی است وقتی هزار نفر برای یک آزمون شرکت می‌کنند و مثلاً 100 نفر قبول می‌شوند عده زیادی معترض باشند.

کریمی گفت: ما تا اطلاع ثانوی که وضعیت بودجه مان بهبود پیدا کند، آزمون اعزام معلم به خارج از کشور برگزار نمی‌کنیم و نمی‌توانم پیش بینی کنم تا چه زمانی این وضعیت ادامه دارد.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین‌الملل در پایان بیان کرد: امسال تعداد معلمان اعزامی به خارج از کشور را کاهش دادیم و از نیروهای محلی جایگزین استفاده کردیم.

اکنون در 55 کشور و 85 شهر، 112 مدرسه ایرانی فعال است و قریب به 13 هزار دانش‌آموز در خارج از کشور در این مدارس تحصیل می‌کنند که حدود 3 هزار نفر آنها ایرانی نیستند. با توجه به محدودیت‌های پرداخت ارزی به معلمان خارج از کشور در حال حاضر این تعداد معلمان به 276 نفر کاهش پیدا کرده است و 214 تبعه فرهنگی نیز حقوق ریالی دریافت می‌کنند. 114 تبعه غیرفرهنگی نیز حقوق ریالی دریافت می‌کنند. دریافتی 276 معلم اعزامی ارز بگیرد نیز بین 4 تا 6 هزار یورو در ماه است.

همچنین آموزش و پرورش به دلیل صرفه‌جویی در هزینه‌ها اعلام کرد معلمانی که 2 سال خدمت آنها خارج از کشور به پایان رسیده امسال به جای اول مهر ماه باید خردادماه به ایران بازگردند تا به این ترتیب بنا به اعلام وزارت آموزش و پرورش 5.2 میلیون یورو به دنبال بازگشت 150 نیروی اعزامی، صرفه‌جویی شود.


منبع: خبرگزاری مهربرنامه مطالعات هفتگی پیشرو ویژه پایه دوازدهم تجربی - 26 مرداد الی 1 شهریور

برنامه مطالعاتی هفتگی پیشرو ویژه رشته تجربی را دریافت کنید.


برنامه مطالعات هفتگی پیشرو ویژه پایه دوازدهم ریاضی - 12 الی 18 مرداد

برنامه مطالعاتی هفتگی پیشرو ویژه رشته ریاضی را دریافت کنید.


برنامه مطالعات هفتگی

برنامه مطالعاتی ویژه دانش آموزان که توسط مهندس جلال سلیمی مشاور برتر مدارس تدوین شده است در سایت میم قابل دسترس است.


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1952 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازی استوژیت تخفیف 20%  class=
روش های موثر یادگیری در کلاس درس  class=
مجتمع شایستگان رازی  class=

لغو آزمون اعزام معلم به خارج از کشور تا اطلاع ثانوی

رئیس مرکز بین الملل و مدارس خارج از کشور گفت: ما بر تمام فعالیت های مدارس بین الملل نظارت داریم و هیچ فعالیتی در این مدارس بدون هماهنگی با ما صورت نمی گیرد.