سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

گسترش المپیادهای علمی دانش آموزی با ضریب نفوذ بالاتر کد مطلب : 6797 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

گسترش المپیادهای علمی دانش آموزی با ضریب نفوذ بالاتر

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد که گسترش کمی و کیفی المپیادهای علمی دانش آموزی با رشد بیشتر و ضریب نفوذ بالاتر ادامه خواهد یافت.
توجه بازدیدکننده عزیز ، این خبر مربوط به 99 روز پیش است. برای مشاهده خبرهای جدید به بخش اخبار سایت مراجعه کنید.

. . . . . . . . . . . . .

گسترش المپیادهای علمی دانش آموزی با ضریب نفوذ بالاتربه گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری ایسنا، سید جواد حسینی در افتتاحیه اولین دوره آموزش تابستانی المپیاد ملی جغرافیا که در محل سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح برگزار ‌شد، اظهار کرد: با تلاش‌هایی که دانش آموزان، معلمان و همکارانم در ستاد و همکاری سازمان‌ها در برگزاری المپیادها انجام می‌دهند، باعث شده است تا جایگاه ایران در بین کشورهای برتر دنیا در حوزه المپیادهای جهانی تثبیت شود.

وی افزود: المپیاد نجوم با همکاری سازمان فضایی ایران، المپیاد زمین با همکاری سازمان زمین‌شناسی ایران و المپیاد جغرافیا با همکاری سازمان جغرافیا نیروهای مسلح برگزار می‌شود و این همکاری‌ها سبب افزایش موفقیت دانش‌آموزانمان خواهد شد.

حسینی با اشاره به کسب 712 مدال در المپیادهای جهانی گفت: در سال 1386 المپیاد نجوم، در سال 1388 المپیاد کامپیوتر، در سال 96 المپیاد کامپیوتر و در سال 97 المپیاد زیست‌شناسی را میزبانی کرده‌ایم و از این طریق به تثبیت جایگاه علمی کشورمان کمک کرده‌ایم.

وی گفت: مصمم هستیم که گسترش کمی و کیفی المپیادها را با رشد بیشتر و ضریب نفوذ بالاتر همچنان ادامه دهیم و باید المپیادها را در همه رشته‌های بشری ازجمله در رشته‌های علوم انسانی برگزار کنیم و خوشحالیم که المپیاد جغرافیا به‌عنوان یکی از شاخه‌های مهم علوم انسانی در حال برگزاری است که 5400 نفر در مرحله اول این المپیاد شرکت کردند.

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش گفت: المپیاد جغرافیا از سال 1996 که اولین دوره آن برگزار شد به‌تدریج بر تعداد شرکت‌کنندگان آن افزوده‌شده و دوره‌های برگزاری نیز از سال 2012 به‌طور سالانه تغییر پیدا کرد که نشان از اهمیت و نقش جغرافیا در جهان امروز دارد.

حسینی سه هدف اصلی برگزاری المپیاد جغرافی را از منظر برگزارکنندگان جهانی آن؛ ایجاد انگیزه‌های فعال در مطالعات محیطی در جوانان، تشریک‌مساعی و بحث پیرامون مطالب مهم جغرافیایی به‌طوری‌که در مدارس متوسطه سبب افزایش کیفیت اطلاعات جغرافیایی دانش‌آموزان شود و هدف سوم تسهیل در ارتباطات اجتماعی جوانان بین کشورها و مشارکت و درک متقابل آن‌ها دانست.

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: در میان علوم میان‌رشته‌ای بدون تردید علم جغرافیا در ردیف اول قرار دارد چراکه رابطه بین انسان و محیط زندگی انسان‌ها را می‌سنجد لذا جغرافیای امروز را جغرافیای جامعه‌گرا می‌شناسند تا جغرافیای طبیعت‌محور و این علم می‌تواند در آینده‌پژوهی نوع بشر کمک کنند.

حسینی تصریح کرد: بورسیه دانش آموزان برگزیده در دانشگاه و در رشته‌های موردنظر تامین خواهد شد و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا برگزیدگان جهانی المپیاد جغرافیا به‌عنوان دانش آموزان نخبه از امتیازات بنیاد نخبگان بهره‌مند شوند.

در ابتدای این افتتاحیه فاطمه مهاجرانی، رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان با اشاره به اینکه برگزاری المپیادهای علمی به‌عنوان یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و در این مدت دانش آموزان ایرانی افتخارات زیادی برای ایران رقم‌زده‌اند، اظهار کرد: شانزدهمین دوره المپیادهای جهانی جغرافیا در دنیا برگزار می‌شود که ما در ایران اولین دوره آن را برگزار کرده‌ایم.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش‌وپرورش، وی افزود: مفتخریم که یک سازمان کاملاً علمی با دارا بودن اعضای هیئت‌علمی تخصصی در این حوزه با ما همکاری می‌کند و این فرصت ویژه‌ای برای دانش آموزان ما است تا دریکی از تخصصی‌ترین حوزه‌های جغرافیای کشور در کنار اساتید سازمان جغرافیای نیروهای مسلح اقدام به علم‌آموزی می‌کنند.

همچنین امیر محمود شیخ حسنی، معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار کرد: به‌عنوان سربازان نظام احترام ویژه‌ای برای جامعه آموزش‌وپرورش خصوصاً معلمان خود قائل هستیم و باور داریم بنای هر پیشرفتی در جامعه توسط آموزش‌وپرورش گذاشته خواهد شد.

وی ادامه داد وزارت دفاع در پرداختن به علم و دانش جزو دستگاه‌های پیشرو بوده است و جذب نیروها در وزارت دفاع از طریق انتخاب میان نخبگان است و امیدواریم در حوزه جغرافیا هم نخبگانی تربیت کنیم تا در آینده از همین عزیزان در مجموعه وزارت دفاع بتوانیم استفاده کنیم.

شایان‌ذکر است؛ دانش آموزان شرکت‌کننده در اولین دوره آموزشی المپیاد ملی جغرافیا چهل نفر هستند که در مرحله اول و دوم المپیاد جغرافیای کشوری حائز رتبه‌های برتر شده‌اند و با شرکت در این دوره، هشت نفر اعزامی به المپیاد جهانی 2020استانبول از بین این افراد مشخص خواهد شد.


منبع: خبرگزاری ایسنانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1633 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

چگونه شاگرد اول شویم؟  class=
گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=

گسترش المپیادهای علمی دانش آموزی با ضریب نفوذ بالاتر

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد که گسترش کمی و کیفی المپیادهای علمی دانش آموزی با رشد بیشتر و ضریب نفوذ بالاتر ادامه خواهد یافت.