سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

چگونه شاگرد اول شویم؟ کد مطلب : 6993 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

چگونه شاگرد اول شویم؟

در این بسته دانستنی های تحصیلی درباره برنامه ریزی درسی مناسب دانش آموزان خواهیم گفت.

انتخاب رشتۀ درست با راهنمای درست
حالا که کارنامه‌های کنکور اومده، قبل از هر مشاور و نرم‌افزار انتخاب رشته‌ای، به راهنمای انتخاب رشته سر بزن تا هر چی لازمه بدونی رو یاد بگیری. اینجا کلیک کن!

. . . . . . . . . . . . .

 دانش آموزان برای اینکه یک برنامه درست و حساب شده داشته باشند که صد در صد قابل اجرا باشد و فقط در حد یک برنامه روی کاغذ باقی نماند، باید در ابتدا برنامه روزانه خودشان را بررسی و مشخص کرده که چه زمان‌هایی در مدرسه، سرکار، کنار دوستان و خانواده هستند؛ در نهایت می‌توانند زمان‌هایی که برنامه خاصی ندارند را به مطالعه اختصاص دهند.

ابتدا باید دروس را اولویت بندی کنند و بر اساس آن شروع به خواندن کنند. البته دانش آموزان نیازی نیست که سرگرمی خود را به طور کامل کنار بگذارند، فقط کافی است، کمی برنامه داشته باشند.

 

چگونه شاگرد اول شویم؟

 

بهترین راهکار‌ها برای برنامه ریزی درست تحصیلی

بهترین راهکار‌ها برای یک برنامه ریزی درست تحصیلی می‌تواند تنها چند گام باشد که اگر دانش آموزان به خوبی این قدم‌ها را بردارند، حتما می‌توانند در امتحانات مدرسه موفق شوند.

اولین قدم برای دانش آموزان درست کردن جدول درسی است. ابتدا باید مطالبی را که باید خوانده شود، لیست کنند. اگر امتحانات مهمی در پیش رو دارند، باید آن‌ها را در ابتدای لیست قرار دهند، زیرا از لحاظ زمانی مهم‌تر خواهند بود. در مرحله بعد باید درس‌هایی را که باید خوانده شود بر روی کاغذ نوشته و جزئیات آن را هم بنویسند.

حتما لیست کتاب ها، جزوه‌ها و همه‌ سر فصل‌ها آورده شود. برای امتحانات نزدیک هم باید یک زمان جداگانه‌ای اختصاص داده شود.

داشتن برنامه ریزی تحصیلی مزیت‌های خوبی برای دانش آموزان خواهد داشت، زیرا با تکرار شدن آن درس‌ها مرور می‌شوند و برای یادگیری دانش آموزان مفید خواهد بود. بهتر است در روز‌های تعطیل زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند.

دانش آموزان باید با توجه به توانایی‌ها و زمانی که برای مطالعه در اختیار دارند، برنامه ریزی مخصوص به خود را داشته باشند. مشاور نمی‌تواند برای دانش آموزان برنامه ریزی دقیقی بچیند؛ زیرا هر یک از دانش آموزان توانایی خاص به خود را دارند که می‌توانند بر اساس آن برنامه ریزی کنند.

بهترین کار این است که دانش آموزان سبک یادگیری خود را دریابند و بر اساس آن قدم بردارند. برخی از دانش آموزان برای یادگیری بهتر باید حتما از روی کتاب یا جزوه مطالعه کنند، در واقع عملکرد بصری، ذهنی آن‌ها قوی‌تر است و برخی دیگر حافظه شنیداری بهتری دارند و با گوش دادن بهتر متوجه می‌شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از برنامه ریزی، سبک مطالعاتی خود را پیدا کنند.

روش دیگری که می‌تواند کارساز باشد این است که دانش آموزان می‌توانند صدای خود را ضبط کرده و در طول روز به طور مکرر گوش کنند تا سطح یادگیری آن‌ها بالا رود.

 


منبع: باشگاه خبرنگاران جواننظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1283 را در این کادر وارد کنید:

   خانم
چرانمیتونم ریاضی رو به خوبی یاد بگیرم


پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
باید بیشتر تمرین کنید و با مشاوره پیش برید


   خانم ثمینا نافذ
من دنبال برنامه ریزی ای هستم که تمام کارهایم را نوشته باشد جایی هست که همچین چیزی باشه؟خودتون نمی تونین برام برنامه درست کنین؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
ما برنامه شخصی به کسی نمیدیم ولی هر هفته برنامه های درسی داخل سایت قرار میدیم


   خانم فاطمه محبی
چرا درس ها خوب در ذهنم نمیمونه؟؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
شاید دروس رو انقدی که باید با دقت مطالعه نمیکنید یا زمان کمی براشون میذارید
برای حل این مشکل میتونید از مشاور کمک بگیرید


   خانم Ana Mahmoodi
خیلی عالیه 💜💜


   خانم فاطمه زهرامحمودی
خیلی خوب بود سپاس گزارم


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

  class=
رایان کلاس  class=
جشنواره زنگ کرونا  class=
رایان کلاس  class=

چگونه شاگرد اول شویم؟

در این بسته دانستنی های تحصیلی درباره برنامه ریزی درسی مناسب دانش آموزان خواهیم گفت.