سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

اعلام نتایج المپیادهای کشوری در این هفته کد مطلب : 7421 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

اعلام نتایج المپیادهای کشوری در این هفته

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: المپیادهای جهانی در تیرماه برگزار می شوند و کمیته های جهانی هنوز تصمیمی برای تعویق آن نگرفته اند.
تاریخ خبر 1398/12/17

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

هنوز تصمیمی برای تعویق المپیادهای علمی جهانی گرفته نشده استبه گزارش تیزلند، به نقل از سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان،  فاطمه مهاجرانیدر گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص برگزاری المپیادهای علمی و پژوهشی داخلی با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور گفت: در سطح ملی، المپیادهای پژوهشی کلید خورده بودند که قرار است از اردیبهشت ماه برگزار شوند اما اینکه به تعویق می‌افتد یا خیر را باید منتظر باشیم و ببینیم.

وی ادامه داد: در بهمن ماه مرحله اول المپیادهای کشوری برگزار شده بود که در همین هفته نتایج آن اعلام می‌شود. مرحله دوم این المپیاد با توجه به درخواست‌هایی که دریافت می‌کنیم، برگزار خواهد شد و ممکن است به تعویق بیفتد چرا که قرار بود هفته اول اردیبهشت ماه برگزار شود.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان درباره آخرین وضعیت المپیادهای سلول‌های بنیادی و نانو که ایران آن را به دنیا معرفی کرده است نیز گفت: کارهای این المپیاد در حال انجام است اما چون کشور چین مقر معرفی شده بود تا کارها از طریق آن کشور سرعت گیرد، با توجه به شیوع کرونا در این کشور، کمی کارها کُند شد. پیشنهاد ما برای برگزاری این دو المپیاد سال‌های 2021 و 2022 است که قرار است دبیرخانه جهانی آن در ایران باشد و این دو سال نیز ایران میزبانی آن را بر عهده داشته باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تغییری در برگزاری المپیادهای بین‌المللی که معمولاً از تیرماه شروع می‌شود، رخ خواهد داد یا خیر؟ بیان کرد: هنوز کمیته‌های جهانی تصمیمی در این خصوص نگرفته‌اند اما مسابقات مقدماتی که عموماً کشورهای اروپای شرقی در این زمینه برگزار می‌کردند، لغو شده است. ما هم منتظر هستیم و به محض تصمیم‌گیری از سمت کمیته‌های جهانی، آن را اعلام خواهیم کرد. امیدواریم هر چه سریعتر شیوع این بیماری ختم به خیر شود.

مهاجرانی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اینکه اعلام شده آزمون استعدادهای درخشان به تعویق افتاده است، آیا زمان خاصی برای آن در نظر گرفته شده است؟ گفت: آزمون پایه هفتم استعدادهای درخشان، آزمون هوش است و نیاز به کلاس رفتن و آمادگی خاصی از سوی دانش‌آموزان ندارد. ما تنها به جهت اینکه این روزها التهاباتی در خانواده‌ها وجود دارد و رعایت امنیت روانی آنها را کردیم، آزمون را به تعویق انداختیم که زمان آن نیز اعلام می‌شود.

رئیس سازمان ملی استعدادهای درخشان همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا در آموزش‌های مکمل که این روزها از شبکه‌های آموزش و 4 برای دانش‌آموزان پخش می‌شود، قرار است سهمی برای آموزش دانش‌آموزان استعدادهای درخشان نیز در نظر گرفته شود یا خیر؟ گفت: واقعیت آن است که این روزها مدارس سمپاد کار خودشان را پیش می‌برند، شبکه مدارس استعدادهای درخشان به هم متصل شده است و همه مطالب و محتواهایی که تولید می‌شود، در سطح کشوری به اشتراک گذاشته خواهد شد. ظرفیت‌های صدا و سیما محدود است و با توجه به این محدودیت، ترجیح ما این است که مدارس دولتی که شمولیت بیشتری دارند، از ساعت‌های آموزش بهره گیرند البته اگر فرصت خالی در صدا و سیما ایجاد شود، ما برای تولید محتوا در این رسانه استقبال خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: در چنین شرایطی در حوزه مدارس استعدادهای درخشان، هیچ مدرسه تعطیل نداریم به این معنا که آموزش در آن تعطیل شده باشد. حتی می‌توان این شرایط را به چشم یک فرصت دید که تمام مطالب تولید شده در هر مدرسه در تمام مدارس کشور به اشتراک گذاشته می‌شود و همه دانش‌آموزان استعدادهای درخشان از آن بهره خواهند برد.


منبع: خبرگزاری مهرمطالب مرتبط::
» برگزاری آزمون مدارس استعدادهای درخشان به تعویق افتاد
» دفترچه سوالات و کلید مرحله اول آزمون المپیادهای علمی 99-1398
» منابع مرحلۀ دوم سی وسومین دورۀ المپیاد ادبی اعلام شد
» منابع مرحلۀ دوم المپیاد علوم زمین اعلام شد
» منابع آزمون مرحلۀ دوم المپیاد جغرافیا اعلام شد
» تغییر زمان آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی 99-98
» برگزاری اولین المپیاد مهارتی ویژه هنرجویان هنرستان های کاردانش
» تمدید زمان ثبت نام در المپیاد سلول های بنیادی تا 8 دی
» منابع آزمون المپیاد تفکر و کارآفرینی اعلام شد
» مهلت ثبت نام المپیادهای علمی کشور تا 6 دی تمدید شد
» چهارشنبه 4 دیماه پایان مهلت ثبت نام آزمون المپیادهای علمی کشور
» ثبت نام المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو آغاز شد
» المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دارای امتیاز بنیاد ملی نخبگان است
» آغاز ثبت نام آزمون المپیادی های علمی دانش آموزان از شنبه (30 آذرماه)
» منابع آزمون مرحله اول المپیاد ادبی سال تحصیلی 99-98
» منابع آزمون مرحله اول المپیاد علمی اقتصاد مدیریت برای سال تحصیلی 99-98
» المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار می شود
» منابع آزمون مرحله اول المپیاد علمی نجوم و اختر فیزیک سال تحصیلی 99-98

نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1282 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه سلام ایران زمین  class=
تخفیف کتابم کو  class=
مدرسه سلام گلبانگ   class=

اعلام نتایج المپیادهای کشوری در این هفته

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: المپیادهای جهانی در تیرماه برگزار می شوند و کمیته های جهانی هنوز تصمیمی برای تعویق آن نگرفته اند.