سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

 آغاز هدایت تحصیلی از ابتدای سال 98 برای پایه نهمی ها کد مطلب : 7428 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

آغاز هدایت تحصیلی از ابتدای سال 98 برای پایه نهمی ها

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه هدایت تحصیلی یک فرایند سه ساله است، گفت: در نظام جدید آموزشی، دانش آموزان آماده می شوند تا رشته و شاخه مورد نظر خودشان را برای آموزش های نیمه تخصصی دوره دوم آغاز کنند.
تاریخ خبر 1398/12/19

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری ایسنا، پانته‌آ دُری با بیان اینکه هدایت تحصیلی یک فرایند سه ساله است، گفت: با توجه به شیوه‌نامه‌های کنونی وزارت آموزش و پرورش، هدایت تحصیلی از پایه هفتم در دوره متوسطه اول آغاز می‌شود، در پایه هشتم استمرار پیدا می‌کند و اوج مراحل تصمیم‌گیری آن در پایه نهم تحصیلی در آخرین سال دوره متوسطه اول صورت می‌گیرد.

دری ادامه داد: در نظام جدید آموزشی، دانش آموزان آماده می‌شوند تا رشته و شاخه مورد نظر خودشان را برای آموزش‌های نیمه تخصصی دوره دوم آغاز کنند.

معاون وزارت آموزش و پرورش درباره زمان آغاز هدایت تحصیلی گفت: از ابتدای سال تحصیلی 98 این فرآیند به شکل جدی در پایه نهم آغاز شده است و بخش مشاوره‌ای آن در حال اجرا است. هدایت تحصیلی به شیوه سال‌های گذشته انجام می‌شود و با توجه به اینکه هدایت تحصیلی در طول زمان انجام می‌شود و حجم زیادی از مراحل اجرایی در آن وجود دارد باید به تدریج صورت بگیرد تا دستورالعمل جدیدی ابلاغ نشود، دستورالعمل‌های قبلی به قوت خودش باقی است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه چرایی و چیستی هدایت تحصیلی بر کسی پوشیده نیست، عنوان کرد: هر الگویی در زمینه شکل هدایت تحصیلی اجرا شود، درگیر نحوه اجرا خواهد بود؛ در واقع بخشی از کاستی‌های هدایت تحصیلی به نحوه اجرا مربوط است و ساختار کمتر نقش دارد.

وی در عین حال درباره میزان اثربخشی هدایت تحصیلی اذعان کرد: برای هدایت تحصیلی یک شرط لازم یعنی کف نمرات هدف گذاری شده را داریم و این حداقل استاندارد از سال‌های قبل وجود داشته است. اما شرط کافی این است که بررسی از شرایط دانش آموز صورت می‌گیرد و با توجه به اینکه در دروس دیگر چه نمراتی کسب کرده است و ظرفیت خالی رشته ها چه میزان است، دانش آموز را به سمت رشته‌ای خاص هدایت می‌کنیم.

دری در یک برنامه رادیویی اضافه کرد: بین آنچه اتفاق می‌افتد با رضایت ذینفع فاصله وجود دارد و هنر مشاوره اینجا است که دانش آموز را بر اساس شرایط بازار و استعدادها و همچنین نمرات کسب شده به سمت رشته‌ای خاص هدایت کند.


منبع: خبرگزاری ایسنانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1447 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

تخفیف کتابم کو  class=
علامه طباطبایی  class=
شایستگان رازی  class=
مدرسه سلام فرجام  class=

آغاز هدایت تحصیلی از ابتدای سال 98 برای پایه نهمی ها

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه هدایت تحصیلی یک فرایند سه ساله است، گفت: در نظام جدید آموزشی، دانش آموزان آماده می شوند تا رشته و شاخه مورد نظر خودشان را برای آموزش های نیمه تخصصی دوره دوم آغاز کنند.