سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

آغاز به کار «صدای مشاور » برای مشاوره هدایت تحصیلی دانش آموزان کد مطلب : 7434 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

آغاز به کار «صدای مشاور » برای مشاوره هدایت تحصیلی دانش آموزان

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از استمرار فعالیت های پرورشی و فرهنگی در ایام تعطیلی مدارس با استفاده از شبکه های اجتماعی در فضای مجازی خبر داد.
تاریخ خبر 1398/12/21

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری ایسنا، علیرضا کاظمی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس، اظهارکرد: این معاونت با رویکرد مدرسه محوری و تمرکز بر مربی پرورشی و استفاده از ظرفیت معلمان مدارس و هسته‌های مشاوره مناطق برنامه‌ریزی‌های متعددی را انجام داده است تا از طریق فضای مجازی و بستر رسانه‌ای استان‌ها و شبکه‌های اجتماعی موجود فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی در شبکه بزرگ دانش آموزی برنامه‌ریزی و اجرا شود چرا که مدرسه تعطیل می‌شود اما تربیت هرگز از جریان نخواهد افتاد.

آغاز به کار صدای مشاور جهت مشاوره تحصیلی و تربیتی

وی افزود: با توجه به شرایط کنونی و نگرانی‌های ایجاد شده در حوزه تحصیلی و تربیتی، بیشترین تمرکز و حجم فعالیت های این حوزه معطوف به مشاوره تحصیلی و تربیتی است.

کاظمی دادمه داد: در بخش فعالیت‌های مشاوره‌ای با هدف مدیریت بحران و پیشگیری از مشکلات روانی و اجتماعی(اضطراب و استرس) در دانش آموزان، طرح پیام مشاور و صدای مشاور جهت مشاوره تحصیلی و تربیتی آغاز به کار کرده است.

ارسال کلیپ‌های تربیتی و تلفن‌های مراکز مشاوره در گروه‌های مدارس

وی با تشریح طرح پیام مشاور، تصریح کرد: در این طرح مشاوران مدارس هر روز پیام‌ها و کلیپ‌های تربیتی چند دقیقه‌ای کوتاه در گروه‌های مدرسه بارگذاری می‌کنند و تلفن‌های مراکز هسته‌های مشاوره به اطلاع همه دانش آموزان و اولیا آنها می‌رسد تا در صورت نیاز از طریق تلفن به مشکلات تحصیلی و تربیتی دانش آموزان رسیدگی شود.

ارایه آموزش‌های خودمراقبتی به دانش‌آموزان استان قم

معاون پرورشی و فرهنگی وزیرآموزش و پرورش اضافه کرد: آموزش خود مراقبتی دانش آموزان دوره دوم ابتدایی استان قم در 321 مدرسه این استان در کنار برخی فعالیت‌های دیگر انجام شده است.

وی شاخص‌ترین برنامه‌های حوزه قرآن، عترت و نماز را استفاده از فضای مجازی برای حفظ جز 30 قرآن کریم عنوان و اعلام کرد: این طرح ملی با شعار هر روز یک صفحه قرآن با بارگذاری در فضای مجازی، نگارش و ارسال احادیث به صورت مجازی و همچنین برگزاری مسابقه قرآنی شوق تلاوت به صورت مجازی و بارگذاری تلاوت دانش آموزان در فضای مجازی اجرا شد.

برگزاری آزمون ضمن خدمت نمازشناسی ویژه فرهنگیان

کاظمی خاطرنشان کرد: از آنجایی که فرهنگیان نیز در این امر مهم سهیم باشند آزمون ضمن خدمت نمازشناسی ویژه فرهنگیان شرکت کننده در اجرای طرح سراسری نماز شناسی برگزار می‌شود و آیات، احادیث و سور موثر در دفع بلایا نیز برای فرهنگیان ارسال می‌شود.

وی فعالیت‌های فرهنگی و هنری را از جمله فعالیت‌ها و برنامه‌های پرمخاطب عنوان و اظهار کرد: در این حوزه راه اندازی #پویشدرخانه_بمانیم توسط اعضای تشکل‌های دانش آموزی، استفاده از ظرفیت خبرگزاری پانا در اطلاع رسانی دانش آموزان، سازماندهی فرماندهان حوزه‌ها و گروه‌های جهادی استان‌ها برای ضد عفونی کردن مدارس،‌ هماهنگی با شبکه‌های امید، آموزش و رادیو نمایش برای تولید برنامه با محوریت اوقات فراغت به صورت روزانه در قالب 45 برنامه با محتوای اطلاع رسانی، سرگرمی، آموزشی، مهارت افزایی و فرهنگی هنری و برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی مرحله مدرسه‌ای جشنواره دانایی توانایی را خواهیم داشت.

بر اساس گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، کاظمی خاطر نشان کرد: در کنار همه این فعالیت‌ها و فعالیت‌های بسیاری دیگر از ظرفیت تشکل‌های دانش آموزی، بسیج دانش آموزی، سازمان دانش آموزی، اتحادیه انجمن های اسلامی و جمعیت جوانان هلال احمر نیز بهره می‌بریم که گزارش عملکرد این تشکل‌ها نیز توسط مسئولان مربوط منعکس خواهد شد.


منبع: خبرگزاری ایسنانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1442 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه سلام ایران زمین  class=
تخفیف کتابم کو  class=
مدرسه سلام گلبانگ   class=

آغاز به کار «صدای مشاور » برای مشاوره هدایت تحصیلی دانش آموزان

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از استمرار فعالیت های پرورشی و فرهنگی در ایام تعطیلی مدارس با استفاده از شبکه های اجتماعی در فضای مجازی خبر داد.