سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

طراحی و اجرای پروژه های بازی و یادگیری در مجموعه نیکا کد مطلب : 7469 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

طراحی و اجرای پروژه های بازی و یادگیری در مجموعه نیکا

رئیس اداره مناطق آزاد سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی از اجرای پروژه ملی بازی و یادگیری دبستان نیکا به عنوان مدرسه پیشرو و موفق در این زمینه بازدید به عمل آوردند.
تاریخ خبر 1398/12/28

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

جناب آقای دکتر زینی وند معاون محترم وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی به همراه آقایان دکتر صالح، سرپرست اداره کل مدارس و مراکز غیر دولتی، دکتر محسن بیگی مشاور رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی ، آقای زارع معاونت اداره کل مدارس و مراکز غیر دولتی و آقای علوی رئیس اداره مناطق آزاد سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی از اجرای پروژه ملی بازی و یادگیری دبستان نیکا به عنوان مدرسه پیشرو و موفق در این زمینه بازدید به عمل آوردند.

طراحی و اجرای پروژه های بازی و یادگیری در مجموعه نیکا با هدف توسعه یادگیری فعال و خلاق و ایجاد نشاط در دانش آموزان اجرا می شود. طرح های درسی بازی و یادگیری در جلسات هفتگی معلمان پایه، مشاوران تحصیلی و مدیران مدرسه نیکا برنامه ریزی شده و همگام با محتوای کتاب های درسی به صورت پروژه های بازی و یاد گیری در مدرسه اجرا می شود.

ریاست محترم سازمان مدارس غیر دولتی و هیئت همراه از شانزده کلاس بازی و یادگیری مدرسه نیکا بازدید نمودند،خانم های رحیمی زاده ، مدیران مدارس نیکا و معلمان کلاس، روش اجرای بازی ، چگونگی تدریس محتوای درسی و اهداف آن را شرح دادند:

بازی سینی اشکال هندسی - ریاضی پیش دبستان : اهداف این بازی هماهنگی چشم با دست، افزایش دقت و تمرکز و آموزش اشکال هندسی است.

بازی خطوط با ریتم موسیقی- ریاضی پیش دبستان: اهداف این بازی آموزش و آشنایی با خط باز و بسته، هماهنگی بین ذهن و بدن و ایجاد تعادل مناسب بدنی، افزایش قدرت تصمیم گیری.

 بازی حلقه جهت یاب - پیش دبستان: آموزش جهت چپ و راست و داشتن سرعت عمل و دقت، هماهنگی در شعر خوانی.

بازی راهیاب - پیش دبستان : آموزش رنگ های اصلی، آشنایی با اشکال هندسی و توانایی شباهت یابی اشکال، آموزش صدای حیوانات همراه با حرکت دست، بالا بردن تمرکز و دقت در حین بازی و هماهنگی دست ها.

بازی سودکو – ریاضی پایه اول : آموزش ساخت بازی با سودوکو (4×4) با هدف آشنایی با اهمیت چک کردن هم زمان ردیف، ستون و چهار خانه ها. افزایش دقت و تمرکز، دقت دیداری، هماهنگی چشم و دست.

بازی سایه ها – علوم پایه اول: بررسی اندازه و انواع سایه ها با استفاده از نور پرژکتور. هدف این بازی شناخت و درک نوع و رنگ و اندازه ی سایه اجسام مختلف است.

بازی چینه ها – ریاضی پایه اول: هدف این بازی آشنایی دانش آموزان با راهبرد الگو یابی و ترتیب منطقی برای حل مسئله است.

بازی توپهای رنگی – ریاضی پایه اول: آموزش الگوی عددی، شناخت اعداد، شناخت جهت ها و ترکیب رنگ ها.

بازی دارت – ریاضی پایه دوم : هماهنگی دست با چشم، افزایش دقت دیداری ، افزایش تمرکز، هماهنگی و شرکت در کار گروهی، آموزش جمع افقی و خطی.

بازی پرتاپ توپ – ریاضی پایه دوم : هماهنگی دست با چشم، افزایش دقت دیداری، افزایش تمرکز، هماهنگی و شرکت در کار گروهی، آموزش جمع افقی و خطی.

بازی با کارت اعداد – ریاضی پایه دوم : شناخت اعداد و آموزش اعداد دو رقمی ،افزایش حافظه دیداری و شنیداری.

بازی جمله سازی – فارسی پایه دوم: آموزش کلمات هم معنی وهم خانواده، افزایش تمرکز دیداری، تثبیت آموزش اِ ربط.

بازی تعادلی - ورزش پایه سوم : حفظ تعادل، هماهنگی دو نیمکره چپ و راست، هماهنگی ذهن با اعضای بدن، افزایش دقت و تمرکز.

 بازی گل مگنتی – ریاضی پایه سوم: آموزش الگوی اعداد، دست ورزی و شرکت درکارگروهی.

 بازی ماشینهای ورودی و خروجی - ریاضی پایه سوم: یادگیری ماشین های ورودی و خروجی از طریق بازی. اهداف این بازی آموزش اعداد دورقمی و سه رقمی، تقویت حافظه دیداری و شرکت در کارگروهی.

 بازی دیکته دوست داشتنی – فارسی پایه سوم: هدف این بازی افزایش دقت و تمرکز و ایجاد حس و تشخیص کلمات است.

بازی ها توسط دانش آموزان انجام شده و معلمان درتمامی مراحل، فقط نقش تسهیل گر و راهنما را ایفا می کنند.

 

طراحی و اجرای پروژه های بازی و یادگیری در مجموعه نیکا طراحی و اجرای پروژه های بازی و یادگیری در مجموعه نیکا طراحی و اجرای پروژه های بازی و یادگیری در مجموعه نیکا طراحی و اجرای پروژه های بازی و یادگیری در مجموعه نیکا طراحی و اجرای پروژه های بازی و یادگیری در مجموعه نیکا طراحی و اجرای پروژه های بازی و یادگیری در مجموعه نیکا طراحی و اجرای پروژه های بازی و یادگیری در مجموعه نیکا طراحی و اجرای پروژه های بازی و یادگیری در مجموعه نیکا طراحی و اجرای پروژه های بازی و یادگیری در مجموعه نیکا طراحی و اجرای پروژه های بازی و یادگیری در مجموعه نیکا طراحی و اجرای پروژه های بازی و یادگیری در مجموعه نیکا طراحی و اجرای پروژه های بازی و یادگیری در مجموعه نیکا

نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1263 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه سلام ایران زمین  class=
تخفیف کتابم کو  class=
مدرسه سلام گلبانگ   class=

طراحی و اجرای پروژه های بازی و یادگیری در مجموعه نیکا

رئیس اداره مناطق آزاد سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی از اجرای پروژه ملی بازی و یادگیری دبستان نیکا به عنوان مدرسه پیشرو و موفق در این زمینه بازدید به عمل آوردند.