سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

سخن دبیرستان علامه امینی با دانش آموزان سال نهم پیرامون رشته علوم انسانی کد مطلب : 7821 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

سخن دبیرستان علامه امینی با دانش آموزان سال نهم پیرامون رشته علوم انسانی

رشته علوم انسانی مناسب چه دانش آموزانی است؟نظرات مشاوران دبیرستان علامه امینی را مطالعه کنید.
تاریخ خبر 1399/03/18

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

دانش آموزان پایه نهم متوسطه در این سال با یکی از مهمترین انتخاب‌های زندگی خود یعنی انتخاب رشته برای پایه دهم در دوره متوسطه دوم رو‎به‌رو هستند، انتخابی که ممکن است زندگی آن‌ها را به سمت بهترین آینده و یا در مقابل آینده‌ای نه چندان مناسب سوق دهد و از این رو دغدغه بسیاری از دانش آموزان سال نهم انتخاب رشته در یکی از رشته‌های علوم تجربی، انسانی، ریاضی و فنی حرفه ای است.

یکی از این انتخاب‌ها، رشته علوم انسانی است که دبیرستان پسرانه علامه امینی (ره) در کنار سایر رشته‌‌ها به تدریس دروس و برگزاری کلاس‌های ویژه آن می‌پردازد.

همانطور که می‌دانید، اکثر مطالب در رشته انسانی مربوط به حوزه‌ی جامعه‌شناسی،انسان و طبیعت است و از این رو به دانش‌آموزان پیشنهاد می‌شود که اگر قصد دارید در آینده قاضی، وکیل یا جامعه‌شناس و … شوید این رشته را انتخاب کنید!

 

اما برای انتخاب رشته ی انسانی باید ذهنی آماده برای حفظ کردن مطالب داشته باشید و یا اگر هم حس می‌کنید چنین ذهنی ندارید، باید سعی کنید آن را بدست بیاورید که تیم مشاوره و برنامه ریزی دبیرستان علامه امینی (ره) با کمک مشاورین مجرب و با سابقه کنکور، ارائه  راهکارها و تکنیک‌های افزایش قدرت حافظه و تمرکز به دانش آموزان رشته علوم انسانی، آن‌ها را برای موفقیت در این رشته آماده می کنند.

بررسی ویژگی‌های مرکز تخصصی کنکور علوم انسانی دبیرستان علامه امینی

قدم نخست در انتخاب رشته انسانی میزان علاقه شما به این رشته است که توسط مشاورین مجرب رشته انسانی دبیرستان علامه امینی  حین ثبت‌نام پایه دهم حقیقت سنجی و لحاظ  می‌شود.

قدم دوم انتخاب شغل آینده دانش‌آموزان است، اینکه آیا مایل هستید از طریق یکی از رشته‌های مربوط به علوم انسانی وارد بازار کار شوید یا خیر؟!

 قدم سوم اینکه، در دروس مربوط به رشته علوم انسانی که در پایه متوسطه اول تدریس می‌شود، همانند علوم اجتماعی، عربی و فارسی وضعیت تحصیلی شما چگونه بوده است؟

پروسه انتخاب رشته در دبیرستان علامه امینی (ره)

دبیرستان علامه امینی (ره) درتیم مشاوره و هدایت تحصیلی خود برای شما چند توصیه دارد تا انتخاب رشته معقولانه‌تری داشته باشید و بتوانید آینده‌ای را که دوست دارید و تصور می‌کنید را با تحصیل در آن رشته بسازید.

در طول پروسه مربوط به انتخاب رشته انسانی سال نهم به دهم می‌توانید از تیم مشاوره و هدایت تحصیلی دبیرستان علامه امینی (ره) و پدر و مادر خود کمک بگیرید، اما چند قدم زیر را نیز در نظر بگیرید!

 • اولین و مهم‌ترین قدم، اولویت‌بندی در علاقه‌تان است!
  • تکلیف‌تان را با خودتان مشخص کنید و ببینید قصد دارید در آینده چه کاره شوید؟
  • ببینید از خواندن چه درس‌هایی لذت می‌برید؟
  • ببینید در کدام رشته می‌توانید بهترین باشید؟
 • دومین قدم، وضعیت‌تان در درس‌های مربوط به رشته‌ی مورد علاقه‌تان است!
  •  اگر به رشته‌ انسانی علاقه دارید، وضعیت‌‌تان در دروس‌های حفظی چگونه است؟  
 
ارتباط با ما:
فلکه دوم صادقیه ابتدای آیت الله کاشانی بوستان اول گلستان یکم شماره 22
شماره‌های تماس: 44002710 و 44062821
 نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1797 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه مهرماندگار class=
آموزشگاه آپرا class=
مدرسه حسام class=
مدرسه بحرالعلوم class=
مدرسه موفق class=

سخن دبیرستان علامه امینی با دانش آموزان سال نهم پیرامون رشته علوم انسانی

رشته علوم انسانی مناسب چه دانش آموزانی است؟نظرات مشاوران دبیرستان علامه امینی را مطالعه کنید.