سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

میان وعده هایی کوچک قند خون دانش آموز را حفظ می کند کد مطلب : 839 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

میان وعده هایی کوچک قند خون دانش آموز را حفظ می کند

کرمانشاه - ایرنا - یک کارشناس تغذیه و رژیم درمانی گفت: با توجه به حجم کوچک معده دانش آموزان توصیه می شود از افزایش میان وعده با حجمی اندک برای حفظ قند خون دانش آموز در طول روز استفاده شود

. . . . . . . . . . . . .

مریم شیرمستی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میوه های تازه و لقمه هایی خانگی نظیر نان، پنیر و گردو برای دانش آموز میان وعده ای سالم و با کیفیت است.

وی با تاکید براینکه بوفه مدارس باید به سمت عرضه تغذیه ای سالم پیش روند، ادامه داد: عرضه تغذیه ای سالم همانند انواع مختلف سوپ و آش، شیر و غذاهایی حاوی حبوبات همچون خوراک لوبیا چیتی بی شک در فرآیند یادگیری دانش آموز نقشی تاثیرگذار دارد.

شیرمستی اظهار کرد: پیشنهاد می شود حتی المقدور از فروش موادی همچون چیپس و پفک و یا ساندویج های سرد سوسیس و کالباس در بوفه مدارس خودداری شود.

وی تصریح کرد: مصرف آبمیوه های پاکتی، کیک های شکلاتی و نوشیدنی های گازدار به دلیل در برداشتن قند بالا برای دانش آموزان توصیه نمی شود.

وی از خوردن صبحانه به عنوان یکی از اصلی ترین وعده های غذایی در روز یاد کرد و افزود: پنیر و شیر سرشار از کلسیم است و گنجاندن آن در وعده صبحانه برای دانش آموز توصیه می شود.

به گفته این کارشناس تغذیه و رژیم درمانی، تخم مرغ پروتئین و خرما و شیره خرما قند و کربوهیدرات را به بدن دانش آموز می رساند که بهترین زمان مصرف آن در وعده غذایی صبحانه می باشد.

وی تصریح کرد: رعایت موارد ذکر شده به همراه استفاده نان های سبوس دار می تواند یک روز خوب برای دانش آموز را رقم زند.


منبع: خبرگزاری ایرنانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1395 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

موفقیت تحصیلی  class=
کابوس انجام تکالیف   class=
گروه ورزش مارکتینگ مجموعه انقلاب  class=

میان وعده هایی کوچک قند خون دانش آموز را حفظ می کند

کرمانشاه - ایرنا - یک کارشناس تغذیه و رژیم درمانی گفت: با توجه به حجم کوچک معده دانش آموزان توصیه می شود از افزایش میان وعده با حجمی اندک برای حفظ قند خون دانش آموز در طول روز استفاده شود