برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای برگزیدگان جشنواره ابن‌سینا از 21 شهریور کد مطلب : 12999 | لینک : https://tizland.ir/show/?id=12999

برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای برگزیدگان جشنواره ابن‌سینا از 21 شهریور

منتشر شده در: سرزمین تیزهوش ها :: اخبار آموزشی :: اخبار آموزش و پرورش

دبیر علمی هفتمین جشنواره دانش‌آموزی ابن سینا از برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای راه‌یافتگان به مرحله حضوری هفتمین جشنواره ابن سینا خبر داد و گفت: این نمایشگاه در روزهای 21 و 22 شهریورماه در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

به گزارش تیزلند، مهدی رشیدی جهان دبیر علمی هفتمین جشنواره دانش‌‌آموزی ابن‌سینا با اعلام این نکته که برگزاری هفتمین جشنواره دانش‌آموزی ابن‌سینا نسبت به دوره‌های قبل با بیشترین حضور شرکت کننده همراه بوده است، اظهار کرد: در جشنواره امسال نزدیک به ۲۴۰۰ تیم در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم از سراسر ایران و ۸ کشور از قاره‌های مختلف به صورت بین‌المللی به رقابت پرداختند.

دبیر علمی هفتمین جشنواره دانش‌آموزی ابن‌سینا، گفت: نمایشگاهی از دستاوردهای راه یافتگان به مرحله حضوری هفتمین جشنواره ابن‌سینا با حضور نزدیک به هزار شرکت کننده در روزهای ۲۱ و ۲۲ شهریورماه در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود که بازدید از این نمایشگاه برای عموم آزاد است.

به نقل از دبیرخانه دائمی جشنواره دانش‌آموزی ابن‌سینا، وی با اشاره به حمایت‌های ویژه ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، وزارت آموزش و پرورش، مراکز علمی و تخصصی و دانشگاه شهید بهشتی از هفتمین جشنواره دانش‌آموزی ابن‌سینا، افزود: این دوره از جشنواره نیز به صورت آموزش محور و با رویکردهای جدید آموزشی و همچنین شناختی برگزار شده است و پس از دو مرحله داوری مستندات پروژه‌ها و ویدئوهای ارسالی دانش‌آموزان و همچنین داوری به صورت آنلاین، برگزیدگان انتخاب شدند که در روز ۲۳ شهریور در محل دانشگاه تهران از آنها تقدیر خواهد شد.

رشیدی جهان با بیان اینکه از برگزیدگان جشنواره دانش‌آموزی ابن سینا حمایت‌های ویژه و مختلفی خواهد شد، اضافه کرد: برگزیدگان، عضو فدراسیون جهانی مخترعین خواهند شد و به عنوان تیم ایران در مسابقات جهانی اسپانیا، مکزیک، اندونزی و ... شرکت خواهند کرد و آماده ارائه پژوهش‌ها و اختراعات خود در رشته‌های مختلف خواهند شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

سرزمین تیزهوش ها - tizland.ir
https://tizland.ir/show/?id=12999