واکنش رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان به تاخیر در اعلام نتایج مدارس سمپاد کد مطلب : 6845 | لینک : https://tizland.ir/show/?id=6845

واکنش رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان به تاخیر در اعلام نتایج مدارس سمپاد

منتشر شده در: سرزمین تیزهوش ها :: اخبار آموزشی :: اخبار تیزهوشان

مهاجرانی در پیامی اینستاگرامی به تاخیر در اعلام نتایج مدارس سمپاد متوسطه دوم واکنش نشان داد.

به گزارش تیزلند، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  آزمون ورودی مدارس سمپاد برای مقاطع متوسطه اول و دوم دو روز پایانی خردادماه برگزار شد و بنا بر اعلام مسئولان سمپاد قرار بر این بود تا نیمه مردادماه اعلام نتایج این مدارس انجام شود.

دو سالی است که آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی در مقطع متوسطه دوم به طور هماهنگ برگزار می‌شود و دلیل تاخیر در اعلام نتایج این آزمون هم به همین سبب است؛ به دنبال اعتراض داوطلبان ورود به این مدارس فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان در پیامی اینستاگرامی نوشت:

«تبعات و مشکلات این تصمیم از ابتدا مشخص بود، ولی علیرغم ارائه دلایل تغییر در تصمیم وزارتخانه میسر نشد. گسست سیستمی و عدم انسجام بخش‌های مختلف اعم از فناوری اطلاعات، مرکز سنجش، دانشگاه، معاونت متوسطه و مرکز سمپاد سبب می‌شود که علیرغم وجود جدول زمان بندی برای اعلام نتایج در دهه اول مرداد، هنوز نتایج اعلام نشده باشد.

پیچیدگی دو آزمون سمپاد و نمونه و نیاز داشتن به معدل برای اعلام‌نتیجه نمونه یکی دیگر از مشکلات است. بدیهی است که چنانچه نتایج آماده بود اعلام می‌شد، متاسفانه این تاخیر سبب نارضایتی مردم و افت سرمایه اجتماعی جامعه خواهد شد.

به عنوان یک فرد از تاخیر حاصل شده عذرخواهی می‌کنم و متاسفم که علیرغم آنکه تلاش کردیم بدقول نشویم، ولی باز مثل سال گذشته این اتفاق بد افتاد. چنانچه مساله تا فردا حل نشود نتایج سمپاد از نمونه جدا و اعلام خواهد شد.»

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

سرزمین تیزهوش ها - tizland.ir
https://tizland.ir/show/?id=6845